Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 17 Lip 2018 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 42
Loty: 62
Kilometry: 106 123
Policz sobie ile będzie cię kosztował Mobilis albo Paris Visite na poszczególne dni, zależy też do których stref będziesz jeździć. Moim zdaniem i tak najbardziej opłaca się tygodniowy Navigo na wszystkie strefy. Z tym, że nie wiem jak jest teraz, kilka lat temu trzeba było mieć zdjęcie, które wklejali di karty. Karta, którą mogli posługiwać się turyści nazywała się Navigo Decuverte`i poza biletem tygodniowym, trzeba było zapłacić jeszcze 5 euro za pierwsze wydanie karty
http://www.navigo.fr/titres/le-forfait- ... ecouverte/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#62 PostWysłany: 23 Lip 2018 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2017
Posty: 22
navigo na tydzień (pon -niedzi) ok. 23euro + 5euro jednorazowo za plastik i trzeba mieć swoje zdjęcie bo jest groźba mandatu
przejazd na CGD to ok. 10 euro
jednorazowy bilet: w bilonie po 10 to 15euro
dojazd do wersalu czy disneylandu - to koszt na strefy 2-5 (niestety nie pamiętam szczegółowych cen).
W tych cenach moglam się pomylić o kilka centów.
Opłaca się jeśli: np. jedziesz w trakcie jednego tygodnia (pon-niedz) na CDG i w tym czasie jedziesz do wersalu lub/i disneylandu.
Spoko opcja też jeśli będziecie sporo korzystać z metra.

Jak miałam gości to byli środa-środa i dwa razy postanowiliśmy kupić tygodniowy bilet. W naszym wypadku wyszło na zero i nie było stresu w temacie, czy brać metro czy nie.

W jakie dni tygodnia jest przylot i wylot?
_________________
kasiakos.com

Blog pisany z Paryża: styl życia, francuskie przygody, emigracja oraz podróże: po Francji i nie tylko.
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 25 Lip 2018 00:00 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 34
Przylatujemy w czwartek a wracamy we wtorek ;)

Myślałem, żeby Navigo kupić od czwartku do niedzieli obo wtedy zaliczamy 2 x disneyland i CDG - Hotel. A na poniedziałek i wtorek coś wymyślę.
Na CDG dojadę zwykłymi biletami jednorazowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 11 Kwi 2019 22:46 

Rejestracja: 05 Mar 2019
Posty: 1
Podbijam pytanie: jaki bilet gdy przylatujemy we wtorek a wracamy w poniedziałek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 12 Kwi 2019 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
na CDG bilet kosztuje 10,30 €, ale można na nim podróżować metrem po Paryżu, bez wyjścia za bramki, czyli kupujemy bilet, wchodzimy do metra, przesiadamy się, dojeżdżamy np do gare du nord i jedziemy na lotnisko, tak samo z lotniska, nie opuszczając dworca przechodzimy do metra i jedziemy do hotelu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 01 Gru 2019 14:06 

Rejestracja: 28 Lip 2011
Posty: 34
Loty: 25
Kilometry: 36 774
Hej :)

Planuję spędzić Sylwester w Paryżu i czytając forum natrafiłam na informację, że w zależności od lokalizacji noclegu metro jeździ tylko np do północy.
Czy rzeczywiście w tej sytuacji powinnam poszukać noclegu w okolicy centrum? Czy jest ryzyko, że po spędzeniu Sylwestra nie będę jak miała wrócić do hotelu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 09 Lut 2022 10:43 

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 111
niebieski
Paryż rozpoczął wycofywanie ze sprzedaży karnetów 10 biletów do metra, kosztem karty Navigo Easy i Liberte+.
Info tutaj: https://www.ifrancja.fr/ratp-wkrotce-ro ... -do-metra/

W niektórych automatach już nie można kupić tradycyjnego pakietu - 10 biletów papierowych za 16,90 eur.
W stacjach metra przy Porte Maillot jeszcze są dostępne - sprawdzone na własnym przykładzie w ten weekend.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 07 Mar 2022 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
W automacie na przystanku tramwaju nr7 przy Orly pakiet cały czas dostępny, zostało mi 6 biletów, może ktoś chce je przygarnąć?

Edit: bilety przekazane
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
kacper451 uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 13 Kwi 2022 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Właśnie wróciłem z Paryża, to dopiszę swoje spostrzeżenia. Karta tygodniowa za 22.80 euro można kupić tylko na początku tygodnia (my chcieliśmy kupić w sobotę). Na 3 dni plus wypad do Disneyland'u najtaniej wychodziła karta dzienna Mobilis 1-2 za 7.50euro dziennie. Suplement na RER do parku 5euro ow (dzieci do lat 12 - 2.50euro)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 19 Wrz 2022 12:40 

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 16
Mam pytanie odnośnie Mobilis. Przylatuję na Orly więc z 4 strefy chcę dostać się do centrum (tam będę się przemieszczać parę razy), nocleg mam w 3 zonie. O ile dobrze rozumiem, powinnam wybrać Mobilis za 12,40 Euro? Zakladam że karta działa tak że jeśli ją skasuję w strefie 4 ten za 10Euro to pozwoli mi na przejazdy tylko do 2 strefy i gdybym chciała przemieścić się do 1 to tam już nie zadziała, tak?
zones Prices
1-2, 2-3, 3-4, 4-5 7,50€
1-3, 2-4, 3-5 10,00€
1-4, 2-5 12,40 €
zakładam że mozna go kupic gdzieś na lotnisku czy są jakieś automaty przy T7?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 16 Paź 2022 22:08 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
Dobrze rozumiem, że jak przylatuję, w piątek to nie ma już możliwości zakupu biletu tygodniowego? Tygodniowy na trefy 1-5 za 22,80€. Ktoś kupował go z odbiorem w punktach? Potrzebuję z lotniska CDG Terminal 2G dojechać pierw do Valenton potem stamtąd do Issy i do niedzieli rano transport po Paryżu i powrót na CDG. Ktoś pomoże to ogarnąć jak to zrobić najkorzystniej cenowo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 16 Paź 2022 22:46 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
Czy ktoś pomoże przy wyborze najlepszej opcji biletu? Przylatuję na CDG Terminal 2 o 14:40 w piątek i wracam z CDG o 7:00 w niedzielę. Z lotniska w piątek po południu potrzebuję dostać się do Valenton, a potem do Issy, które jest już w 2 strefie. Jaki bilet kupić? Do tego w sobotę będę przemieszczał się po Paryżu i do hotelu w Issy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 17 Paź 2022 13:29 

Rejestracja: 20 Sie 2022
Posty: 6
Z tego co wiem, bilet dobowy za 7.50 obejmuje pociąg z lotniska do miasta i komunikację miejską.
Jak się ma Samsunga to można zainstalować aplikację RATP i kupić bilet dobowy albo tygodniowy za 22.50, wtedy można będzie otwierać bramki telefonem.
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 17 Paź 2022 13:39 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
no właśnie w tym problem, że ponoć ten bilet tygodniowy można kupić tylko do czwartku na bieżący tydzień a od piątku już tylko na kolejny; ja przylatuję w piątek;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 17 Paź 2022 14:00 

Rejestracja: 20 Sie 2022
Posty: 6
Czy masz Samsunga? Wtedy można kupić wcześniej, albo ewentualnie 3 bilety dobowe wyjdzie tyle samo + karta 5€. Do karty Navigo découverte trzeba mieć zdjęcie, do karty dobowej nie trzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 17 Paź 2022 14:03 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
mam starego smartfona Samsung SM-J530F; tylko te dobowe są ważne we wszystkich strefach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 17 Paź 2022 16:32 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
luck700 napisał(a):
Czy masz Samsunga? Wtedy można kupić wcześniej, albo ewentualnie 3 bilety dobowe wyjdzie tyle samo + karta 5€. Do karty Navigo découverte trzeba mieć zdjęcie, do karty dobowej nie trzeba.


dzięki z Twoją podpowiedz i fakt zainstalowałem i działa na Samsungu; w końcu na Xiaomi Redmi Note 8 Pro też się udało; jak się nie udaje, za pierwszym razem to warto odinstalować aplikację i dodatek i może zaskoczy;

jedynie nie sprawdzałem, czy polskie karty przejdą z płatnością lub Revolut; a czy ten bilet obowiązuje też na Roissybus, bo w niedzielę mam lot o 7:00 z Terminalu 2B easyjetem do Krakowa i zastanawiam się czym dojechać na tak wczesną porę tam;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 04 Lis 2022 13:09 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 34
Czy można zakupić bilet Navigo Jeunes Weekend dla dziecka poniżej 12 lat? Wychodzi on najtaniej tylko pytanie czy jest taka opcja a będziemy w Paryżu właśnie sobota-niedziela. Poza tym czy jest możliwość przejazdu z lotniska CDG w/w biletem (zakładając że da się go zakupić na strefy 1-3)? Wiem że lotnisko to 5 strefa ale na autobusy z lotniska nr 350 i 351 trzeba tylko jeden bilet jednorazowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 14 Gru 2022 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Zostały mi 4 bilety kartonikowe t+ (te po 1,69 euro/szt). Gdyby ktoś miał potrzebę, to mogę odsprzedać. (priv, odbiór we Wrocławiu)
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 10 Lut 2023 12:03 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 55
Cześć,

Wybieram się do Paryża na 5 dni w marcu (środa-poniedziałek). Będę mieszkał przy Rue Saint-Bernard (11 dzielnica). Jeśli pogoda dopisze nastawiamy się na zwiedzanie pieszo.
Jaki bilet komunikacji wybrać np.2 dni aby zawierał zniżki na główne muzea/atrakcję?
Czy jest to możliwe (czasowo/fizycznie) aby na takim bilecie obskoczyć w 1-2 dni np. Luwr, Musée d'Orsay i Pompidou a potem już na spokojnie na biletach jednorazowych zakładając dwa przejazdy dziennie metrem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group