Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Mar 2019 18:55 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 92
Loty: 43
Kilometry: 58 165
Cześć.
Wybieram się na wycieczkę na Bałkany w sezonie letnim. Jadę swoim samochodem z żoną i psem. Sprawa wygląda tak
' jedziemy z Polski aż do Albanii powoli sobie zwiedzając, odpoczywając. Najprawdopodobniej będziemy spali trochę w namiocie, trochę w jakichś motelikach, hostelach bądź u prywatnych ludzi (noclegu będziemy szukali podczas podróży). Z racji tego, że sprawa noclegu jak również scenariusz wyprawy jest cały czas otwarty potrzebujemy jakiegoś namiotu. Namiot ma być taki, żeby się szybko rozkładało, był względnie duży (zmiescił psa) i był stosunkowo tani (200-250zł). Nie zależy mi na namiotach z wyższej półki, ponieważ rzadko zdarza mi się sypiać w namiocie więc uważam, że taki za 200-250 zł w zupełności wystarczy na kilka dobrych lat.

Moje typy padły na decathlon.
https://www.decathlon.pl/namiot-2-secon ... 78283.html
https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz ... s_viewed_3
lub
https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz ... 93539.html

Miał ktoś z nimi styczność, może się wypowiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 30 Mar 2019 22:45 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
na intersport masz namioty mckinleya na przecenie, np

https://www.intersport.pl/namiot-mck-au ... 76030.html
Góra
 Profil Relacje PM off
genselecta uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Mar 2019 10:21 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Ciekawe jak z jakością tego mckinleya. Po tym jak żona miała buty tej marki i oglądałem trochę odzieży byłbym ostrożny... Przeceniony, bo nikt nikt nie chce tego kupić? ;-) W przypadku mckinleya największą zaletą są małe rozmiary i waga, a dla pytającego nie to jest najważniejsze.
Jak chcesz szybko rozkładać to przede wszystkim 2 seconds.
Poza tym nie wiem czy spałeś w namiocie w ciepłym klimacie, gdzie się wybierasz. Bardzo ważna jest dobra wentylacja. Ja to znoszę bez problemu, ale moja żona w namiocie ze standardową wentylacją na nasz klimat często budziła się zaraz po wschodzie słońca, bo było jej zbyt duszno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Mar 2019 12:34 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Byłam na Bałkanach na przełomie maja i czerwca, z noclegami nie było problemu. Rezerwowałam je dzień wcześniej. Myślę, że w sezonie letnim też nie będzie problemu.
Wzięliśmy ze sobą namiot ale nigdzie go nie użyliśmy. Mamy 3 os. 2 seconds, łatwo się rozkłada i składa, chociaż musieliśmy to składanie przećwiczyć :)
Byliśmy z nim też we Włoszech latem. Nie mam jakiś dyskomfortowych wspomnień ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Kwi 2019 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Bez szaleństw, do takiego okazjonalnego użycia to weźcie sobie takie coś np.
https://allegro.pl/oferta/namiot-turystyczny-3-osobowy-tropik-3000mm-6821558700

I pies będzie zadowolony bo w przedsionku sobie będzie spał :)

Miałem, tydzień mieszkałem nad Bałtykiem, dało radę :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Kwi 2019 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@genselecta
Mam trzysosobowy Quechua w wersji chyba 2" air i zjeździłem z nim kilka kilkutygodniowych tripów po Skandynawii, Islandii, Hiszpanii, Francji, Włochach. Skoro jedziesz swoim autem i rozmiar nie ma większego znaczenia to bierz w ciemno. Wygoda rozkladania namiotu w kilka chwil i tak samo szybko składania go przy codziennie innym noclegu jest bezkonkurencyjna.
Polecam!
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
genselecta uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Kwi 2019 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Mam tego arpenaza za stówkę
Był ostatnio ze mną na pustyni Negev viewtopic.php?p=1195815#p1195815, jakość bardzo dobra, szczególnie podłogi, mocno dostał w kość na żwirowym podłożu, ale dla 2 osób jest za mały.
To jest idealny namiocik dla jednej osoby, do środka można schować cały majdan i jest komfortowo dużo miejsca. Dla dwójki można zapomnieć, no chyba, że macie po 160 cm wzrostu i ważycie po 40 kg, ale i tak średnio się nadaje bo nie ma żadnego przedsionka.

Skoro już o nim mowa, to mieści się do podręcznego bez problemu (55cm) i rozbijam go w 5 minut. Cena/jakość - doskonała, gdyby ważył 0,5 kg mniej byłoby idealnie.

Jeśli prawdą jest to co podaje strona, że ten namiot https://www.decathlon.pl/namiot-2-secon ... 78283.html ma podłogę o wymiarach 120x210 cm to moim zdaniem jest za mały dla dwóch osób i psa, poza tym jest też niski.

Ten arpenaz 3 możecie rozważyć, tym bardziej, że cały majdan będziecie pewnie trzymać w aucie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Kwi 2019 01:37 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 3
My mamy 2 seconds i jest genialny, składanie rozkładanie podczas deszczu "w 2 sekundy" bezcenne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Kwi 2019 12:32 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 92
Loty: 43
Kilometry: 58 165
ten 2 sec. jest w porządku, ale na wyprawe jak bagaż nie ma znaczenia. Chciałbym chyba móc go wykorzystać w różnych sytuacjach, również zapakować do samolotu.
Najprawdopodobniej wybiorę tego Arpenaza, dłużej się rozkłada ale myśle, że więcej niż 10 minut nie zajmie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Maj 2019 21:26 

Rejestracja: 06 Maj 2019
Posty: 4
Ja posiadam decathlonowego Apernaz 3os+. Rozkłada się go może dłużej niż 2 seconds, ale zajmuje dużo mniej miejsca co jest mega wygodne kiedy się wybieramy z plecakami i namiot moge spiąć paskami pod plecakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Maj 2019 22:02 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 42
Ja kupiłem taki namiot:
Naturehike P-series 4os.
https://allegro.pl/oferta/naturehike-na ... 7671278520

namiot w teeorii 4-osobowy, bo 4 osoby śpią upchane jak śledzie, ale w 3 osoby śpi się bardzo wygodnie.

Podstawowe zalety:
- mieści się w dużym bagażu podręcznym jaki zaleca Wizzair, więc oszczędzasz na bagażu w samolocie, zajmuje co prawda 40% walizki, w której mieszczą się jeszcze trzy śpiwory Snugpack Traveller 900g oraz trzy materace Naturehike Mumia 380g i nawet jeszcze trochę miejsca zostało np.na bieliznę.
- waga ok. 3kg. ,
- dwupowłokowy - tropik i sypialnia , więc większy deszcz mu nie straszny.

byłem z nim w Norwegii, Izraelu, Kopenhadze, na Majorce - wszędzie się sprawdził.

Jedyna jego wada - ten żarówiasty, zielony kolor - widać go z daleka, więc tam gdzie nie jest to porządane, np. Majorka może przeszkadzać - ja jako dodatek zabrałem siatkę maskującą , którą obkładałem liściami i gałęziami w przypadku dzikich noclegów.

Rozkładanie - max. 10 min. w dwie osoby nawet 5 min.
Składanie - troszkę dłużej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Lip 2019 22:58 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 10
genselecta napisał(a):
ten 2 sec. jest wporządku, ale na wyprawe jak bagaż nie ma znaczenia. Chciałbym chyba móc go wykorzystać w różnych sytuacjach, również zapakować do samolotu.
Najprawdopodobniej wybiorę tego Arpenaza, dłużej się rozkłada ale myśle, że więcej niż 10 minut nie zajmie.


Wiem, że poprzedzająca wypowiedź ma już kilka miesięcy, ale podzielę się tym co za mną.
Właśnie wróciłem z Kanady. Poleciał ze mną mój nabyty na tę okazję namiot Arpenaz 2 seconds Easy 2 Fresh&Black - naturalnie został nadany jako bagaż rejestrowany, a nie podręczny.
Dla klasycznego namiotu to nie filozofia, ale kołowy już nie jest taki oczywisty.
Doleciał tam, doleciał z powrotem. W sumie z przesiadkami, także przetrwał cztery loty. Dodam, że w jednym kawałku i nadal przyczepiony na fest do reszty moich rzeczy.

Przymocowałem go do pokrowca ochronnego (też z tego samego sklepu), w której znajdował się mój 70l plecak, a zrobiłem to poprzez zastosowanie dwóch pasów ściągających do spinania bagażu - poszły na krzyż przewleczone przez wszystkie rączki i uchwyty w namiocie, wspomnianym pokrowcu, dodatkowo potraktowane taśmą na samych skrzyżowaniach taśm.
Czy to bezpieczne? Nie wiem. Tylko dzielę się moim doświadczeniem.

Jakby ktoś postanowił też tak zrobić - robisz to na własne ryzyko ;)
A jak wiadomo: no risk, no fun :)
Ja wiem, że następną podróż z namiotem na dalszy dystans też tak zrobię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group