Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 28 Mar 2019 11:39 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Z obiadem to bym się zgodził za 15-20 CUC, że to drogo (ale taka Kuba) - ale mówienie, że 5 CUC za śniadanie nie jest warte ceny... :lol:
Obiady trochę przywieźliśmy, a potem trochę w hotelu - ale śniadanie w Casie braliśmy, bo było obfite, smaczne i różnorodne. I na miejscu, gotowiec (w sensie, że nie trzeba samemu), świeże, na życzenie np. "z ilu jajek zrobić?", kawa czy herbata - no sorry, ale to jest nie na miejscu.
Z drugiej strony, oczywiście że chleb z masłem przywieziony z PL będzie tańszy. Plaża w Chorwacji też będzie tańsza od kubańskiej - ale czy lepsza...? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 31 Mar 2019 16:49 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 14
Loty: 122
Kilometry: 247 322
Ja również uważam że 5 CUC za ten szajs który serwowali w Casach to średni deal. W sumie zależy od tego jak się trafi, bo jednak każda Casa jest odrobinę inna, ale ogólnie było słabiutko. Pieczywo to jakieś dziwne wynalazki, do tego margaryna której w Polsce do ust by się nie wzięło, jajka aż pływały w tłuszczu, kawa ledwie zdatna do picia. I serio, uważam że nie jestem wymagający, nocowałem w gorszych warunkach, jadłem gorsze rzeczy, jednak mam takie odczucie że wszystko na Kubie jest kompletnie nie warte swojej ceny (ok, poza rumem) i jestem bezczelnie rżnięty na każdym kroku, taki chodzący bankomat który trzeba bez skrupułów wycisnąć jak się da.

Ale ja ogólnie jestem teraz chyba trochę uprzedzony do Kuby - w mojej prywatnej ocenie to był najgorszy kierunek jaki kiedykolwiek obrałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 31 Mar 2019 18:06 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
U mnie były jajka w formie na życzenie - zwykle braliśmy omlet, który był pyszny. Masło to było masło. Pieczywo - to były lekko zapiekane takie małe bułeczki, ciepłe. Sok z papayi, owoce: papaya, arbuz, banany. Na życzenie kawa lub herbata - dzbanek na 2 osoby. Wszystko świeże i smaczne, w przeciwieństwie do hotelu All Inclusive w Varadero, gdzie trzeba było uważać, żeby nie zjeść nic... popsutego: bo albo niedopieczone surowe mięso albo dopieczone, ale wcześniej źle przechowywane i po prostu zaczynało się psuć.
Ale ogólnie ws. drożyzny się zgadzam w 100%.
...i nie dość, że drogo to nic nie ma: nie spotkałem ani jednego sklepu (jakiegokolwiek), w którym można byłoby po prostu kupić: pieczywo (jakiekolwiek), masło (jakiekolwiek) i przysłowiowe "coś" do kanapki (cokolwiek).
Ogólnie cieszę się, że byłem i jeszcze raz (w sensie ten pierwszy raz) bym pojechał. Ale poza pięknymi plażami i pogodą - wielka bieda. Bo nawet owa "szczęśliwość" mieszkańców jest nieprawdziwa i na pokaz.
A wracając do Casy w Santa Clara, to powiem tak, że mimo iż byliśmy z niej zadowoleni, to na końcu był totalny zgrzyt - bo "już zapłacone" a potem "już odbyte". A poszło o to, że - wcześniej się zapowiadając - prosiliśmy o tę samą "taksówkę" (rzecz jasna zaprzyjaźniona taksówka właściciela Casy), żeby nas odebrała z Viazula i zawiozła na lotnisko. To gostek przestał odpowiadać na maile, formularze kontaktu, czy przez FB - dopiero groźba "odpowiedniej opinii" w internecie podziałała. Oczywiście mówię o płatnej taksówce, nie za darmo.
Kuba jest super! ...na jeden (póki co) raz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 15 Kwi 2019 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Kontrola na lotnisku w Hawanie przebiegła bardzo sprawnie. Nie pytano o nasze plany, ubezpieczenie, pierwszy nocleg czy nawet skąd przylatujemy (akurat trzy przyloty się zazębiły).

A w kwestii śniadań - my na swoje śniadania za 4-5 CUC nie narzekaliśmy i sądzę, że warto było w nie zainwestować. Najedliśmy się tak, że starczało nam to do obiadokolacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 20 Gru 2019 13:14 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Czy może ktoś potwierdzić, że po przylocie nie wymagają biletu powrotnego?
Jeżeli tak to wystarczy wydrukowany "Trip Itinerary" z linii lotniczych?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 20 Gru 2019 13:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Niczego nie wymagają.
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 15 Lut 2024 16:47 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Obecnie jeśli chodzi o wymogi to tylko karta turystyczna i formularz wjazdowy, który można wypełnić on-line lub ustnie na granicy (pani spisze dane: paszport i adres zamieszkania, ewentualnie zapyta czy nie jesteśmy chorzy); ubezpieczenie itp. nie jest sprawdzane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group