Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#3941 PostWysłany: 26 Mar 2019 23:28 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 72
-- 26 Mar 2019 23:01 --

Tak, w Rzymie tak, ale ja mam Mediolan i tam prawie przy wszystkich rezerwacjach z Bookingu jest info:
Ceny podane są za pokój, za 2 noce
Wliczone: 10% VAT, € 3.00 podatek miejski za osobę za noc

-- 26 Mar 2019 23:28 --

Teraz nie mogę otworzyć strony obiektu przez Booking i jeszcze poszukam zrzutu oferty (bo chyba przesyłałam ją kempeli), ale jak otwieram jakąkolwiek ofertę w Mediolanie to wszędzie podatek miejski jest wliczony i przy cenie oferty bezzwrotnej stoi jak byk: zawiera podatki i opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#3942 PostWysłany: 27 Mar 2019 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Tak jak napisał @michzak : podaje Ci cenę całkowitą z wliczonym VAT i podatkiem miejskim, ale ściągnięte z karty zostanie wszystko z wyjątkiem podatku miejskiego. Podatek miejski uiszczasz w hotelu. Na potwierdzeniu masz cenę całkowitą oraz informację o zapłaconej kwocie. Vide przykładowe potwierdzenie poniżej.

Załączniki:
booking_pagato.jpg
booking_pagato.jpg [ 68.5 KiB | Obejrzany 1791 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greysi uważa post za pomocny.
 
      
#3943 PostWysłany: 27 Mar 2019 01:24 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 72
Dzięki -dotarło :) Faktycznie mniej mi ściągnęli z karty plus podatek wychodzi na kwotę jaka widniała w ofercie.
Teraz pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że moja rezerwacja dojdzie do skutku i Booking nie zakończy z nimi współpracy z powodu jakiejś tam fakturki.
Pozdrowionka
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#3944 PostWysłany: 27 Mar 2019 12:31 

Rejestracja: 27 Mar 2019
Posty: 2
Cześć wszystkim. Mam pytanie, mimo, że długo już używam bookingu to pierwszy raz robię rezerwację z dzieckiem (lat 3). I tutaj się lekko "zakręciłam". Otóż wyszukuję pokoję podając dziecko w parametrach i booking niejako sugeruje mi np pokoje trzyosobowe i cenę z "trzema ludkami" czyli jak rozumiem za trójkę dorosłych - cena 5277zł i taka cena się wyswietla w wynikach wyszukiwania. Natomiast juz przy rezerwacji mam dwie opcje - dla dwójki dorosłych i trójki. I już sama nie wiem któą powinnam wybrać. Na logikę wybrałabym ten z dwoma "ludkami" 4376 zł i ew czasem są jakieś dopłaty za dziecko zapewne do uregulowania w hotelu (w przypadku tego konkretnego za bardzo nic nie piszą). Czy powinnam jednak wybrać ten z trzema ludkami tak jak mi w wyszukiwaniu sugeruje?

Załączniki:
pokoj2.JPG
pokoj2.JPG [ 31.47 KiB | Obejrzany 1669 razy ]
pokoj1.JPG
pokoj1.JPG [ 27.51 KiB | Obejrzany 1669 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3945 PostWysłany: 27 Mar 2019 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jest inny patent.

Pod koniec opisu hotelu na b.com są informację o paleniu, parkingach, zwierzętach i dzieciach :) Tam masz podane np, że dzieci do 5 lat bezpłatnie w łóżku rodziców albo w dziecięcym, doczytaj.

Ale z takim maluchem zawsze rezerwuj dwójkę, a na dziecko albo dostaniesz łóżeczko, albo prześpi się z wami, albo tachaj własne łóżeczko podróżne.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3946 PostWysłany: 27 Mar 2019 13:19 

Rejestracja: 27 Mar 2019
Posty: 2
Heh Maluch ma już prawie 4 lata i ponad 105 cm, więc łóżeczko turystyczne odpada. Właśnie w tym konkretnym hotelu nie jest zbyt wiele napisane, jedynie koszt dostawki, a ja nie chcę dostawki tylko chcę żeby dziecko spało na istniejącym łóżku (a takiej opcji tu nie przewidzieli w opisie). Pozostaje mi rezerwacja dla 2 osob i mail do hotelu.

Rezerwowałam też hotel w Polsce na weekend majowy i zarezerwowałam dla dwójki dorosłych (apartament z 4 łózkami). Na dole właśnie był opis, że dziecko dodatkowo 50 PLN dziennie jak spi na istniejącym łóżku. Napisałam więc do hotelu, że rozumiem, że płacę 3300 (za pokoj) + 300 (6x50PLN za dziecko) . To mi odpisali, że całość 3300... więc już zgłupiałam do reszty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3947 PostWysłany: 27 Mar 2019 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Zachowaj maila z hotelu z wskazaną kwotą całkowitą 3300 PLN i okaż przy realizacji płatności w recepcji :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3948 PostWysłany: 27 Mar 2019 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Thriade napisał(a):
więc już zgłupiałam do reszty...

Oby tak Ci nie zostało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A serio, ja z moim dzieckiem jeździłem często na farta. W Krajach Europy Południowej dzieci to święte krowy, więc zazwyczaj było bez dopłaty, lub z niewielką.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3949 PostWysłany: 29 Mar 2019 09:34 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Mam taki problem. W grudniu 2018 zarezerwowałem hotel w Szanghaju. Dodatkowo rezerwacja była dokonywana z użyciem pocztówki booking.com 100zł. W marcu 2019 dotarłem pod wskazany w rezerwacji hotel, który był zamknięty. Od właścicielki restauracji sąsiadującej z hotelem dowiedziałem się, że hotel został zamknięty przeszło miesiąc przed moim przyjazdem. Nie dostałem absolutnie żadnej informacji zarówno od hotelu, jak i od serwisu booking.com. co więcej w dniu kiedy przyjechałem na miejsce istniała w dalszym ciągu możliwość rezerwacji noclegu w tym hotelu.
Czy ktoś przerabiał podobny temat? Co z tym można zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3950 PostWysłany: 29 Mar 2019 10:31 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Może trzeba skontaktować się z bookingiem ? :D
Tam Ci powinni pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3951 PostWysłany: 29 Mar 2019 10:46 

A wystarczyło @Marek696 w trybie awaryjnym na miejscu zaraz skontaktować się z Booking :!:

Zapewne stanęli by "na rzęsach" by pomóc :!: :!: :!: , zero ironii w tym sformułowaniu
Góra
 PM off  
      
#3952 PostWysłany: 29 Mar 2019 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
W podobnej sytuacji booking zwrócił mi za alternatywny nocleg,2 razy droższy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marek696 uważa post za pomocny.
 
      
#3953 PostWysłany: 29 Mar 2019 12:43 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Gdybyś od razu zadzwonił do booking to jest coś takiego jak "relokacja". Na koszt booking (bez wchodzenia w szczegóły) otrzymałbyś inny, co najmniej zbliżony hotel w ciągu 30 min.


Ostatnio edytowany przez Washington, 29 Mar 2019 22:45, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtop
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#3954 PostWysłany: 29 Mar 2019 16:01 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Otóż poinformuję Was, że próbowałem skontaktować się z serwisem booking oraz z hotelem. Bezskutecznie. Hotel nie odpowiedział w ogóle, booking po 24 h. Zarezerwowałem alternatywny hotel samodzielnie. Pytanie skierowałem do osób którym się coś podobnego przydarzyło w celu informacyjnym, jak załatwiły sprawę. @ZENNNEK Dziękuję za jedyną sensowną odpowiedź.


Ostatnio edytowany przez Washington, 29 Mar 2019 22:47, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtop i obraźliwy fragment
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3955 PostWysłany: 29 Mar 2019 16:31 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Ok. Wyjaśnij tylko jak to było z odpowiedzią bookingu po 24 godzinach. Puściłeś maila i czekałeś ? Czy jak ? Bo chyba nie chodzi o połączenie z konsultantem przez telefon.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Jan Kowalski 8 uważa post za pomocny.
 
      
#3956 PostWysłany: 29 Mar 2019 21:25 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Marek696 napisał(a):
próbowałem skontaktować się z serwisem booking oraz z hotelem. Bezskutecznie. Hotel nie odpowiedział w ogóle, booking po 24 h. Zarezerwowałem alternatywny hotel samodzielnie. .
Marek696 napisał(a):
Co z tym można zrobić?
Czy ta otrzymana po 24 h odpowiedź Bookingu nie zawierała informacji ,żeby wziąć rachunek za alternatywny nocleg i potem scan przesłać do nich.? Jeśli koszt jest wyższy od pierwotnego a alternatywny hotel w porównywalnym standardzie, zazwyczaj zwracają różnicę i przepraszają za problemy. :) Oby tak było i w twoim przypadku.Nie mam pojęcia skąd taka "dyskusja" przy stosunkowo prostej sprawie. Jakoś tak ostatnio jest,że każdy komu coś nie tak poszło z rezerwacją na tym portalu, i jeszcze nieopacznie o tym tu napisze ;) uznawany jest za nieudacznika.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3957 PostWysłany: 29 Mar 2019 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@Marek696
Znalazłam się w podobnej sytuacji w tym roku z tą różnicą, że w hotelu nie było dla mnie miejsca. Tak czy siak - opłacona rezerwacja nie mogła zostać zrealizowana. Niedziela, godzina 20. Próbowałam dodzwonić się na booking - bez powodzenia. Zarezerwowałam więc inny hotel. Złożyłam na booking reklamację , załączyłam rachunek z hotelu (cena wyższa o ok. 150 zł za dwie osoby) .
Booking zwrócił całą kwotę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marek696 uważa post za pomocny.
 
      
#3958 PostWysłany: 29 Mar 2019 22:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Anonymous napisał(a):
Adwokat diabła @miriam wytłumacz co autor miał na myśli: czy napisał co otrzymał od Booking i co najważniejsze po co tu napisał :?:


Po co to sam wyjaśnił
Marek696 napisał(a):
Pytanie skierowałem do osób którym się coś podobnego przydarzyło w celu informacyjnym, jak załatwiły sprawę..
Dodatkowo są sytuacje zwłaszcza poza UE,że nie można się doczekać na połączenie z konsultantem a słuchanie w kółko muzyki jest zbyt kosztowne ;) więc gdyby czasami bez kontaktu z booking nie zadziałać samemu to spędzilibyśmy pół albo całą noc na ulicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3959 PostWysłany: 30 Mar 2019 01:03 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
miriam napisał(a):
Marek696 napisał(a):
próbowałem skontaktować się z serwisem booking oraz z hotelem. Bezskutecznie. Hotel nie odpowiedział w ogóle, booking po 24 h. Zarezerwowałem alternatywny hotel samodzielnie. .
Marek696 napisał(a):
Co z tym można zrobić?
Czy ta otrzymana po 24 h odpowiedź Bookingu nie zawierała informacji ,żeby wziąć rachunek za alternatywny nocleg i potem scan przesłać do nich.? Jeśli koszt jest wyższy od pierwotnego a alternatywny hotel w porównywalnym standardzie, zazwyczaj zwracają różnicę i przepraszają za problemy. :) Oby tak było i w twoim przypadku.Nie mam pojęcia skąd taka "dyskusja" przy stosunkowo prostej sprawie. Jakoś tak ostatnio jest,że każdy komu coś nie tak poszło z rezerwacją na tym portalu, i jeszcze nieopacznie o tym tu napisze ;) uznawany jest za nieudacznika.


Otóż nie. Otrzymałem maila z nazwą hotelu gdzie mogę otrzymać nocleg. Tyle tylko, że już byłem zakwaterowany w innym. Nie napisali słowa o tym, że zwrócą pieniądze za alternatywny nocleg, więc skąd miałem wiedzieć, że to zrobią. Dzwoniłem na infolinię, ale po kilku minutach słuchania muzyki zrezygnowałem. Być może "koledzy", którzy odzywali się wcześniej nie wiedzą, ale koszt minuty połączenia z Chin to 6,05 zł. Uznałem wtedy, że mleko się rozlało. Byłem na wakacjach, więc mając nieco ciekawsze rzeczy do roboty, założyłem, że wyjaśnię temat po powrocie. Stąd moje naiwne zapytanie na forum, które z założenia ma służyć wymianie jakichś informacji, pomocy innym. Ot, tak sobie głupio pomyślałem.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 30 Mar 2019 19:45, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
jabollus lubi ten post.
jabollus uważa post za pomocny.
 
      
#3960 PostWysłany: 02 Kwi 2019 15:55 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 72
Stało się – wczoraj anulowali mi rezerwację –post #3931. Jestem zagotowana, bo tak zwyczajnie przesłali na maila info z automatu, że rezerwacja została bezpłatnie anulowana i że zwrócą mi pieniądze, chociaż zapłacone jako oferta bezzwrotna.
Ale: czy to nie fair z ich strony, bo to była oferta bez możliwości bezpłatnej anulacji i że ta zasada nie działa w dwie strony? Ja na pewno musiałabym ponieść koszty anulacji przy ofercie bezzwrotnej -70%
Ale czy to nie fair z ich strony, że nie traktują swoich klientów jak partnerów i nawet nie zaproponowali alternatywnego noclegu w porównywalnym standardzie? Tym bardziej, że podczas rozmowy telefonicznej zapewniali, żeby się nie martwić, bo jeżeli jest to problem ze strony obiektu, to nie zostawiają swoich klientów z tym samych- i co?
Ale: czy to nie fair z ich strony, bo to było z programu polecenia – ja polecałam i koleżanka rezerwowała nocleg z nowego konta, bo wybieramy się razem – i co? -po 50 zł. zwrotu nie będzie, a dane nowego konta kumpeli już mają i teraz mają w nosie, że gdyby rezerwowała inny nocleg, to zwrot z polecenia przepada.
Ale czy to nie fair, że mają moją kasę od tygodnia (bo do obiektu nie przelewali z powodu nieuregulowanych zobowiązań obiektu) i zwrócą mi w ciągu 7-12 dni i czas do wyjazdu się skraca i ceny mogą pójść w górę i ja mogę być w lesie, bo mogę nie mieć kasy na nowy nocleg, a bilety lotnicze kupione i nadszarpnięte zaufanie, i ….Poza tym mają mi zwrócić 110 euro. Na potwierdzeniu z bookingu mam, że zapłacono 110 euro tzn. 472 zł. Mnie z konta ściągnęli i mam na to potwierdzenie 488,85 zł plus prowizję 9,78 zł (bo musiałam zapłacić kartą kredytową) czyli 26,63 zł poszło się rąbać?
Poza tym moje zaufanie do bookingu już i tak jest mocno nadszarpnięte, bo mnie już drugi raz zdarzył się podobny numer – odwołali mi zapłacony nocleg z bezzwrotną ofertą w Katanii, bo „podana cena za rezerwację była wynikiem błędu” (oczywiście nie mojego) za którą zapłaciłam zgodnie z ofertą 35 euro, a po tygodniu dowiedziałam się, że muszę dopłacić jeszcze 45 euro, bo jak nie, to mi odwołują i już….
Masakra!!!! Co Wy o tym myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group