Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lip 2018 14:12 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 2
Witam, po raz 1 lecę do Portugalii w sumie będę 9 pełnych dni w sierpniu. Ląduję w Lizbonie i tu chcę spędzić kilka dni ( no właśnie ile poswięcic na miasto?
Według zebranych informacji chciałabym odwiedzić takie miasta jak Sintra, Cabo da Roca i Cascais. Pytanie jak to najlepij zrobić ? Zależy mi też na plażowaniu w roznych miejsach. Czy mieć noclegi w Lizbonie i dojezdzac raz do Sintry np. raz do Cascais? Czy zmienić nocleg i stamtąd dalej ? Nie bardzo chcę wynajmować samochod, dlatego proszę o sugestię jak najlepiej to zorganizować?

Czy może w ogóle jeśli chodzi o plazowanie udać się w kierunku Algarve na kilka dni ?

Dzięki za wszelkie sugestie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 10 Lip 2018 14:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
najlepiej search.php
mnóstwo jest info na ten temat na forum
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Lip 2018 14:46 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 2
Wiem, wiem, czytam, szukam. Natomiast głownie chodzi mi o to czy pozostać w Lizbonie caly wyjazd i dojezdzac komunikacja czy lepiej np. zmienić lokalizację i noclegi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Lip 2018 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
To co wymieniłaś jest do ogarnięcia komunikacją w ok. 1h, jedynie do cabo da Roca coś trzeba doliczyć, bo dojazd busem z Sintry, albo z Cascais.
Trzeba czytać w większym skupieniu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Lip 2018 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Na pytanie ile czasu poświęcić na miasto dostaniesz bardzo różne odpowiedzi pewnie w zakresie od jednego dnia, do co najmniej tygodnia. I to bez uwzględniania okolic ;) Radzę się zorientować co jest dla Ciebie ciekawego do zobaczenia w Lizbonie i samodzielnego oszacowania potrzebnego czasu. Nie wiemy czy interesują Ciebie pałace, muzea i kościoły, czy też raczej fajne widoki, dobre jedzenie i muzyka, a może uwielbiasz po prostu spacerować po mieście? To samo tyczy się Sintry - tam jest kilka niesamowitych pałaców i rezydencji oraz zamek maurów. Jeśli to Twoje klimaty to i przez dwa pełne dni nie będziesz się tam nudzić. A jest jeszcze Cabo da Roca, Cascais czy Estoril oraz półwysep Setubal. Jak podasz swoje preferencje to łatwiej będzie polecić ci konkretne miejsca warte zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Mar 2019 15:21 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 53
Mam tylko jeden dzień na zwiedzenie okolic Lizbony dlatego zastanawiam się czy Sintra czy Cascais, jak myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Mar 2019 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 6
Loty: 155
Kilometry: 322 247
Zdecydowanie Sintra. Cascais to raczej eleganckie miasteczko niż miejsce pełne zabytków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Mar 2019 16:08 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Zdecydowanie...Cascais. Wyluzowani ludzie , fajne widoki i plaże. BTW...najdroższe miejsce pod względem cen działek i nieruchomości w Portugalii. A Sintra? Mocno rozreklamowane i ...przereklamowane miejsce ale oczywiście to tylko moja opinia. Gościu nie wiedząc co zrobić z pięknie zarobioną kasą postanowił stworzyć baśniowe widowisko co by potomni mieli gdzie dojeżdżać i zostawiać wnukom kasę. Jedni lubią ...inni się smieją z ich naiwności. Które miejsce wybierzesz? Nasladowcę Gaudiego czy ...widoki? Your choice :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off
natatita lubi ten post.
natatita uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Mar 2019 16:31 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Do plażowania polecam Praia da Adraga. Super klimatycznie miejsce. Nie zdziw się jak będzie tam ślub, ze względu na urok tego miejsca to się często zdarza :)
Góra
 Profil Relacje PM off
natatita lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Mar 2019 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Jeśli jesteś 7-letnią dziewczynką, która chciałaby przez chwilę poudawać księżniczkę to jedź do Sintry. W każdym innym przypadku nie warto. No ale co kto lubi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 26 Mar 2019 17:04 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Sintra to nie tylko ten bajkowy zamek da Pena, ale i zamek Maurów z pięknymi widokami, pięknym ,dzikim trochę parkiem wokół. Bardzo świetne jest tez samo miasteczko-tylko trzeba się trochę przejść i rozejrzeć :) . Czasem, czytając opinie, mam wrażenie, że niektórzy byli w innych miejscowościach niż ja ;) . Cascais jest tez warte spaceru. W Sintrze można się przesiąść w autobus jadący do Azenhas do Mar-urocza miejscowość nad oceanem. Ten sam bilet jednodniowy za 15 €.

Albo pojechać do zupełnie urzekającego , opisanego i ze zdjeciami na F4f Óbidos. To autobusem z Lizbony na kilka godzin. Lub półwysep Peniche też da radę na dzień z Lizbony. A są również autobusy z Óbidos do Peniche. Piękna ta Portugalia cała :)

@maginiak, bez urazy, ale chyba zawieźli Cię z zamkniętymi oczami prosto pod zamek da Pena :)


Ostatnio edytowany przez ewaolivka, 26 Mar 2019 18:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Mar 2019 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Spoko, mnie bardzo trudno urazić ;)
Portugalia to mój ukochany kraj w Europie i przejechałam go kilka razy z północy na południe i na odwrót. Jeśli chodzi o Sintrę to miałam tu na myśli wyłącznie zamek, (który jest głównym celem wycieczek do Sintry i na który według mnie szkoda czasu) a nie okoliczne atrakcje.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 26 Mar 2019 18:06 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Obiektywnie analizując zaistniałą sytuacje rozstrzygnięcia kwestii Cascais czy Sintra mam subiektywne odczucie , że osoba zainteresowana w pierwszej kolejności powinna w Lizbonie odwiedzić np. przy Restauradores znamienite...Pingo Doce gdzie na stoisku ciepłej garmażerki spokojnie spozywając bacalao i popijając kilkoma buteleczkami zimnego Sagres szybko rozwieje swoje wątpliwości i wybierze najlepszą opcję :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Mar 2019 18:49 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
@maginiak, i bardzo mnie to cieszy. Zgadzam się co do Twojej opinii o Portugalii :) .A do zamku Pena tez nie weszłam (trochę zraziła mnie cena biletu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Mar 2019 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
maginiak napisał(a):
Jeśli jesteś 7-letnią dziewczynką, która chciałaby przez chwilę poudawać księżniczkę to jedź do Sintry. W każdym innym przypadku nie warto. No ale co kto lubi ;)



ja byłem w Sintrze jako 30 letni facet i podobało mi się, i zdecydowanie bym wybrał Sintrę, a po Cascais się przespacerowałem (jak ktoś tu proponował) i myślę, że na Cascais krótki spacer wystarczy.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Mar 2019 21:58 

Rejestracja: 19 Mar 2018
Posty: 33
Loty: 46
Kilometry: 63 891
HandSome napisał(a):
Zdecydowanie...Cascais. Wyluzowani ludzie , fajne widoki i plaże. BTW...najdroższe miejsce pod względem cen działek i nieruchomości w Portugalii. A Sintra? Mocno rozreklamowane i ...przereklamowane miejsce ale oczywiście to tylko moja opinia. Gościu nie wiedząc co zrobić z pięknie zarobioną kasą postanowił stworzyć baśniowe widowisko co by potomni mieli gdzie dojeżdżać i zostawiać wnukom kasę. Jedni lubią ...inni się smieją z ich naiwności. Które miejsce wybierzesz? Nasladowcę Gaudiego czy ...widoki? Your choice :P :P :P

Leciec 2500km, zeby zobaczyc taki ladniejszy Sopot? To jest typowa miejscowosc wypoczynkowa, choc ma swoj urok - ciekawe, ale zatloczone plaze, Boca de Inferno i pelen kogutow park. Sintra jest unikatowa i ma przynajmniej 5 obiektow, ktorych nie znajdziesz w Polsce. A chyba po to sie podrozuje, zeby zobaczyc cos nowego? Choc w sumie - co kto lubi. W Cascais spedzilem mily dzien, ale gdybym mial koniecznie wybierac, to wybieram Sintre, bo jest po prostu niepowtarzalna.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 26 Mar 2019 22:09 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Popieram, ja w Sintrze byłem tylko w Quinta da Regaleira i to dość krótko, ale nawet tyle wystarczyło, żeby obiecać sobie, że wrócę tam kiedyś na dłużej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Mar 2019 22:15 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
2-3 dni na Lizbonę, reszta dni kierunek Algarve :D
Ja pojechałam od razu na wybrzeże a potem wróciłam do Lizbony.
Po dwóch latach znowu wróciłam do Lizbony i wtedy zobaczyłam Sintrę i Cabo da Roca :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Lip 2019 12:26 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Lądujemy w Lizbonie i mamy auto na 7 dni. Gdzie szukać noclegów przy morzu tak by mieć dobrą bazę wypadową np na zwiedzanie Lizbony? Chcielibyśmy wziasc 3-4 noclegi w okolicach Lizbony i resztę w innym miejscu

tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Lip 2019 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
@peter1956
polecam dzielnice BELEM - tramwaj do centrum - pociąg w stronę plaż i do CASCAIS. Same zabytki BELEM to obowiązek sam w sobie, masz praktycznie pod ręką. Taxi z lotniska w dzień ok 17€

Spałem tu - polecam
https://www.airbnb.pl/rooms/17282111?wl ... 6fctWMYSyK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group