Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Opinie] - Esky.pl
#1 PostWysłany: 25 Sty 2016 23:29 

Rejestracja: 18 Mar 2015
Posty: 2
Witam,

Dwa tygodnie temu zakupiłem 3 bilety WAW-HAN-WAW poprzez esky.pl. Bilety przyszły sprawnie, wszystko wygląda cacy. Dostałem szybko eticket i fakturke. Jednak ja zawsze wolę się upewnić i wpisałem numer rezerwacji wraz z nazwiskiem na checkmytrip.pl i niestety wyskakuje komunikat: 'Odnalezienie danego numeru potwierdzenia nie jest możliwe'. Również bezskuteczne jest sprawdzenie statusu rezerwacji na esky.pl czy też na stronie Qatar Airways, gdzie z kolei podaję numer biletu. Jest to dla mnie niecodzienna sytuacja, bo nie pierwszy raz bookuję bilety u pośrednika (chociaż po raz pierwszy na esky) i zawsze byłem w stanie sprawdzić status rezerwacji. Czy powinienem spokojnie czekać do czasu mojego wylotu (lipiec) i nic z tym nie robić czy też jest to nienormalna sytuacja przy rezerwowaniu z esky i powinienem coś z tym fantem zrobić? Dzwoniłem na infolinię esky i oni mowią, że wszystko w porządku i że korzystają po prostu z dwóch różnych platform rezerwacyjnych i z tego powodu nie widać mojej rezerwacji. Jakoś tego nie kupuję...

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 25 Sty 2016 23:40 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Na potwierdzeniu od esky powinieneś mieć nr PNR, ktory wpisujesz na checkmytrip wraz z nazwiskiem i masz podglad pod swoja rezerwacje, ten sam nr uzywasz na stronie Qataru.

Moze wpisuje wewnetrzy nr rezerwacji eskya?

Zobacz jeszcze na https://www.virtuallythere.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Sty 2016 23:51 

Rejestracja: 18 Mar 2015
Posty: 2
Właśnie nigdzie nie jest napisane, że otrzymałem numer PNR. Jedynie mam 6-literowy 'numer rezerwacji', którego standardy są takie same jak PNR. A on nie działa zarówno na checkmytrip jak i na virtuallythere. To samo na stronie Qataru zarówno z PNR jak i numerem biletu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2016 13:22 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Poszukaj czy na potwierdzeniu nie masz innego numeru rezerwacji. Być może bilety są wystawione w innym systemie niż Amadeus i nr potwierdzenia do sprawdzenia na CheckMyTrip/Qatar będzie inny.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sty 2016 13:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@ekspert z eSKY można ewentualnie oznaczyć do tematu ;) na pewno napisz do nich z prośba o wyjaśnienie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Sty 2016 13:31 
OFICJALNY PROFIL
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2015
Posty: 23
Loty: 96
Kilometry: 213 751
Witam,
Ze względu na różne systemy, z których korzysta nasza firma, w niektórych przypadkach "podglądniecie" rezerwacji na stronie przewoźnika może być skomplikowane lub w niektórych przypadkach nawet niemożliwe.

Po pierwsze, nr rezerwacji, który otrzmują nasi klienci nie zawsze jest tym samym numerem, pod którym widoczna jest rezerwacja w systemie linii lotniczej (jest to uzależnione od tego na jakich systemach pracuje dana linia lotnicza).

Proszę o sprawdzenie, na bilecie elektronicznym, który został wysłany po zapłacie, na samej górze w miejscu gdzie widnieje imię i nazwisko pasażera, numer rezerwacji i numer biletu, powinien się również znajdować numer przewoźnika. Z reguły dzięki temu właśnie numerowi klient jest w stanie sprawdzić swoją rezerwację na stronie linii lotniczej.

Jeżeli również to się nie uda, może Pan wysłać wiadomość prywatną, z numerem rezerwacji i imieniem i nazwiskiem, wówczas sprawdzę w systemie Pana rezerwację i wszystko będzie wiadomo :) Jeśli jednak nie chce Pan tych danych podawać, zachęcam wówczas do kontaktu z naszą infolinią, konsultant sprawdzi w jaki sposób będzie możliwe sprawdzenie rezerwacji na stronie linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Sie 2016 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 37
Loty: 11
Kilometry: 26 068
czy @ekspert z eSKY może odpowiedzieć na moją wiadomość? od kilku dni próbuję się do was dokopać różnymi kanałami - bez powodzenia :roll:


Ostatnio edytowany przez Zeus, 03 Sie 2016 14:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lip 2018 10:25 

Rejestracja: 13 Lip 2018
Posty: 1
Witam,
Wczoraj wieczorem rezerwowałam z chłopakiem bilety lotnicze na stronie eSky, po północy miałam dokonać za nią płatności, ale pomyłkowo zamiast od razu zapłacić, zrobiłam drugi raz rezerwację, dokładnie identyczną. Po prostu zdublowałam ją pomyłkowo. I tutaj moje pytanie, czy jeśli nie zapłacę za tę drugą rezerwację, to ona po prostu wygaśnie? Czy zostaną naliczone opłaty za to? I czy nie przyjdzie żądanie zapłaty?
Niestety na infolinie dzwoniła, ale nawet po 10 minutach konsultant się nie odzywa. Bardzo proszę o jakieś informacje.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lip 2018 10:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Czekaj dłużej niż 10 minut -
do skutku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lip 2018 10:31 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Dzwoń do skutku na esky


Ostatnio edytowany przez mezo23, 13 Lip 2018 10:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lip 2018 10:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
mezo23 napisał(a):
Pisz bezpośrednio do hotelu opisując sprawę

A do jakiego hotelu? :roll: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#12 PostWysłany: 31 Paź 2018 18:15 

Rejestracja: 02 Sie 2018
Posty: 5
Jak najbardziej w porządku :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Mar 2019 16:08 

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 28
Cześć,

z góry przepraszam jeśli w niewłaściwym miejscu założyłem temat lub powinienem to podpiąć do jakiegoś tematu istniejącego.
Sprawa wygląda następująco:
-rezerwowałem loty Lwów - Nowy Jork przez esky liniami flyUIA i dwa dni temu sprawdziłem na stronie przewoźnika, że owszem wylot mam 21 marca, ale tylko na odcinku Lwów- Kijów, a lot Kijów- Nowy Jork dzień później czyli 22 marca(dzień później niż planowo). Dodatkowo nie dostałem żadnej informacji ani od eSky ani od flyUIA.

Proszę o informację czego powinienem się domagać, czy może to być zapewnienie noclegu w Kijowie wraz z transportem z i na lotnisko? Czy mogę domagać się później jakiegoś odszkodowania za opóźnienie lotu o jeden dzień? Z tego co wyczytałem to tak, ale flyUIA to nie są linie lotnicze kraju z UE, więc nie do końca mam pewność.

Załączniki:
111.png
111.png [ 54.65 KiB | Obejrzany 28110 razy ]
112.png
112.png [ 58.08 KiB | Obejrzany 28110 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#14 PostWysłany: 19 Mar 2019 21:10 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
@kubol2000 dzwoń do eSky i wyjaśniaj.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#15 PostWysłany: 19 Mar 2019 22:12 

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 28
Już zadzwoniłem że linie lotnicze odwołany lot w ten dzień do nowego Jorku No i w sumie nie mam wyjścia tylko muszę polecić kolejnego dnia. tylko w takiej sytuacji zastanawiam się czy nie powinni mi zapewnić noclegu w tym Kijowie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#16 PostWysłany: 20 Mar 2019 08:55 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Poproś o przebukowanie lotu ze Lwowa na kolejny dzień. Albo poleć do NYC np. 2 dni wcześniej jeśli Ci pasuje.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Mar 2019 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2018
Posty: 4
kubol2000 napisał(a):
Cześć,

z góry przepraszam jeśli w niewłaściwym miejscu założyłem temat lub powinienem to podpiąć do jakiegoś tematu istniejącego.
Sprawa wygląda następująco:
-rezerwowałem loty Lwów - Nowy Jork przez esky liniami flyUIA i dwa dni temu sprawdziłem na stronie przewoźnika, że owszem wylot mam 21 marca, ale tylko na odcinku Lwów- Kijów, a lot Kijów- Nowy Jork dzień później czyli 22 marca(dzień później niż planowo). Dodatkowo nie dostałem żadnej informacji ani od eSky ani od flyUIA.

Proszę o informację czego powinienem się domagać, czy może to być zapewnienie noclegu w Kijowie wraz z transportem z i na lotnisko? Czy mogę domagać się później jakiegoś odszkodowania za opóźnienie lotu o jeden dzień? Z tego co wyczytałem to tak, ale flyUIA to nie są linie lotnicze kraju z UE, więc nie do końca mam pewność.


Dzień dobry kubol2000
Opisana przez Ciebie sytuacja uzależniona jest od przewoźnika. Chcemy Ci pomóc dlatego prosimy o kontakt mailowy. Pisz do nas na adres cs-support@esky.com. W wiadomości podaj swoje dane: imię i nazwisko oraz nr rezerwacji.
Z pozdrowieniami,
eSky.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#18 PostWysłany: 16 Kwi 2019 16:20 

Rejestracja: 16 Kwi 2019
Posty: 1
Dla wszystkich eSky polecam pomijać tę firmę jak ognia , wystawili mnie na dwa dni przed wylotem do Tajlandii zadzwonili by poinformować że lot się nie odbędzie , zaproponowali zwrot pieniędzy w tym samym dniu ale nie spodziewajcie się , nie ma z nimi od kilku godzin staram się uzyskać jaką kol wiek informacje ale nic bez skutku ludzie niekompetentni firma to zwykli naciągacze i oszuści !!!!! Straciłam pieniądze za wizę za hotel i dodatkowo urlop spędzę w domu .... 0 informacji wcześniej od nich najlepsze że od kilku dni dzwonię do nich codziennie i codziennie zapewniali mnie że lot się odbędzie się tylko godzinka zostanie zmieniona .

UWAGA NA eSky


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Kwi 2019 22:10, edytowano w sumie 1 raz
Uprzejmie prosimy o staranną pisownię + jak Hose : szczegółowe informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#19 PostWysłany: 16 Kwi 2019 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@Marlena Chmielinka Esky.pl skasował Twoją rezerwacje a lot się odbył, czy Esky.pl skasował Twoją rezerwacje, ponieważ linia lotnicza anulowała ten lot ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#20 PostWysłany: 20 Cze 2019 00:08 

Rejestracja: 19 Cze 2019
Posty: 1
Dobry wieczór.
Esky to żewni oszuści.
Podaję przykład z dnia dziejszego (19.06.2019) , ku przestrodze dla wszystkich.
Jest godzina 21.30 dzwoni do mnie jakiś konsultantka z esky i mówi, że nie udało się im zrobić rezerwacji na lot rayaner w cenie jaką wybrałem, że mam dopłacić do lotu 255 zł więcej Uwaga lot zarezerwowałem i opłaciłem z konta dnia 18.06.2019 godzina 22.13 i przesłałem potwierdzenie przelewu.
Zadałem jej pytanie kiedy i o której zmieniła się cena lotu,. W jakiej godzinie zostały zaksięgowane środki na ich koncie. Niesty nie uzyskałem odpowiedzi na te pytania, rozmowa ponoć była nagrywana. Po rozmowie telefonicznej dostałem mail godzina 21.47. ze mam dopłacić 255 zł do lotu lub pisać reklamację to zwrócą mi środki.
Tłumaczyła się że nie było do dnia 19.07 z rana nikogo żeby zarejestrował mój wniosek w systemie.
Sprawę zgłaszam po wysłaniu do nich reklamacji do UOKiK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: adikovsky oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group