Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Brześć - zakupy
#1 PostWysłany: 15 Mar 2019 22:04 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Gdzie polecacie zrobić zakupy w Brześciu:
- jaki supermarket (alkohol + jakaś spożywka ichniejsza),
- targowisko (miód, oleje, coś lokalnego?),
- materiały tekstylne typu len,
- coś co Wy kupujecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Brześć - zakupy
#2 PostWysłany: 15 Mar 2019 22:52 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Spożywka jest mocno okrojona, bo produktów odzwierzęcych nie można wwozić do UE spoza jej obszaru. Nie polecam, bo grozi konfiskata, a w najgorszym przypadku mandat nieco ponad 200 zł. Alkohol wychodzi najtaniej w wolnocłowym. Piwo już niekoniecznie. No i jest ograniczony w nich wybór. Jak już chcesz coś zakupić to duży sklep Korona na Maskowskiej na przedłużeniu drogi ze wschodu na zachód przez Brześć.
Targowisko jest w centrum, na rogu Puszkińskiej i Kujbyszewa - taki okrąglak, ale może są i jakieś mniejsze. Tam byłem.
Kosmetyki w sklepie Belity na Maszerowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
hanysek81 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brześć - zakupy
#3 PostWysłany: 15 Mar 2019 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
@hanysek81 , co do miejsc to trudno coś polecić - Korona albo Euroopt są najbardziej zaopatrzone, w innych sklepach trochę komuna.

Alkohol najlepiej na powrocie w wolnocłowym (na granicy z Terespolem) - mają dobre ceny i niezły wybór. Ja zwykle kupuję Single Malt Glen Parker i Glen Grant za ~14€ (litr). Poza tym można względnie tanio kupić ikrę i całkiem niezłe produkty ikropodobne. Z nietypowych rzeczy na polskim rynku to suszona ryba i suszone kalmary, kapusta morska. Lubię jakieś ich przekąski (sucharki o różnych smakach, chipsy o smaku krewetkowym), ale to nic specjalnego (tak swoją drogą to jest tam firma Santa, która zaopatruje chyba cały dawny związek radziecki w spożywkę).

Odnośnie tej ikry to można ją przewozić w absurdalnie mikroskopijnych ilościach. Nigdy nie miałem problemu żeby przemycić ze dwie puszki dla siebie, ale to oczywiście na własną odpowiedzialność.
Góra
 Profil Relacje PM off
hanysek81 lubi ten post.
hanysek81 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Brześć - zakupy
#4 PostWysłany: 16 Mar 2019 00:25 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Coś mocniejszego to na bezcłówce wiadoma sprawa, ale wina to raczej w supermarkecie kupię.
Przynajmniej takie doświadczenia mam z Ukrainy, że miejscowych win praktycznie na granicy tam nie ma (poza musującymi).
O produktach zwierzęcych wiem, że nie wolno przywozić, ale dobrze, że przypomina się tutaj, by więcej ludzi było świadomych.
No i te kosmetyki, żona pewnie tego nie odpuści ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brześć - zakupy
#5 PostWysłany: 02 Kwi 2019 15:55 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Jestem już po powrocie z Brześcia i temat zakupów mam na świeżo, to mogę polecić:

- Artykuły spożywczo - alkoholowe np. Syroki, wino z Gruzji, wino musujące, nalewki, wódki można kupić w hipermarkecie Euroopt przy Warszawskiej Szosie 11

- Brest Stocking Mill sklep firmowy ze skarpetkami i rajstopami, skarpetki lniane, bambusowe i inne, duży wybór wzorów, przy ulicy Janki Kupały 3

- Belita-Vityeks-Brest Odo sklep firmowy z kosmetykami, bardzo duży wybór, rewelacyjne ceny, przy ulicy Janki Kupały 106

- Białoruski Len sklep z pościelą, ścierkami, ręcznikami itp. z bardzo dużym wyborem jest w CH Didas Persia przy ulicy Sowieckiej 34

- Ljanok Magazin Kup Brestl'Nosemena lniane tkaniny na metry, duży wybór, posciele dużo mniejszy wybór, przyjazne ceny przy ulicy Internacjonalnej 38a

- Paliwo tankowałem przed samym przejściem granicznym Stacja paliw Belorusneft przy Krepostnoy Proyezd, benzyna i diesel były po 1,58 BYN / litr

We wszystkich wymienionych powyżej punktach można płacić kartą i oprócz ul. Sowieckiej, która jest deptakiem, nie ma problemu z parkingiem.

- na sam koniec Беламаркет Duty Free po odprawie po stronie białoruskiej, cóż wódka i papierosy Mińsk to większość obrotu tutaj...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brześć - zakupy
#6 PostWysłany: 02 Kwi 2019 16:05 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Serki jako produkty pochodzenia zwierzęcego mogą zostać nie dopuszczone i na granicy umieszczone w kontenerze do utylizacji. Takie same litewskie można u nas kupić.

ghostwriter napisał(a):
Odnośnie tej ikry to można ją przewozić w absurdalnie mikroskopijnych ilościach. Nigdy nie miałem problemu żeby przemycić ze dwie puszki dla siebie, ale to oczywiście na własną odpowiedzialność.


Kawior z ryb jesiotrokształtnych owszem. Wtedy można przewieźć do kraju do 125 gramów na osobę w opakowaniu indywidualnie oznakowanym (jednorazowa banderola), ale z innych ryb już tego ograniczenia nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group