Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 13 Mar 2019 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@pepe3
Nie chce mi się przeklikiwac przez stronę ryanaira żeby to znaleźć ale w tym co początkowo było cytowane stoi jak wół, że 12500 to tyle ile max Ci odda ubezpieczenie:

Cytuj:
Co jest objęte ubezpieczeniem?
Za co otrzymasz zwrot
Udział własny, który wypożyczalnia
zatrzymuje, zgodnie z umową wypożyczenia
pojazdu, z końcem okresu wypożyczenia,
jeżeli w okresie wynajmu pojazdu nastąpiło
uszkodzenie
lub utrata wypożyconego
pojazdu, w kwocie do 12500zł.


Nie umiem tego inaczej zrozumieć.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#702 PostWysłany: 13 Mar 2019 13:40 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 45
zbyhu napisał(a):

Nie umiem tego inaczej zrozumieć.

Ja tego w ogóle nie rozumiem więc nie skorzystałem nigdy z ich oferty, najczęściej rezerwuję bezpośrednio w wypożyczalni a czasem przez innego polecanego tu pośrednika.
Do tej pory sądziłem, że biorąc tu auto bez dodatkowego ubezpieczenia odpowiadam za szkody do kwoty 12500, mimo,że wypożyczalnia zablokowała by mi nieco mniejszą kwotę.
Teraz już nic nie sądzę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#703 PostWysłany: 13 Mar 2019 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Przepraszam, ale ja tez to nie do końca kumam. Ubezpieczenia typu WWI czy Voyager wyraźnie piszą, że pokrywają "kwotę wyłączenia" ("excess"). Czy mam to rozumieć tak, że muszę mieć wykupione podstawowe CDW i oni zwrócą do wysokości sumy ubezpieczenia ewentualny wkład - excees, czy zwrócą wszystkie koszta do wysokości sumy ubezpieczenia w przypadku kiedy nie wykupię żadnego CDW?

Edycja:

OK, poczytałem warunki, które wrzucił @Kashpir. Dzięki.
Rozumiem, z tego, że nie trzeba mieć wykupionego żadnego CDW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#704 PostWysłany: 15 Mar 2019 10:21 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
ICARHIRE kupilem polise w listopdzie na rok rozumiem ze mimo iz zmiana prawa (nie za bardzo wiem jaka) to ubezpieczenie nadal dziala?
Ponadto mam pytania jak to jest z tymi additional driver, musza byc wpisani jako dodatkowi kierowcy czy moga byc jedynymi koerwcami pojazdu a osoba posiadajaca ubezpieczenie tylko platnikiem/pasazerem? Moze ktos juz to przerabial, jak nie bd sie musial przebic przez OWU...
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#705 PostWysłany: 15 Mar 2019 10:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ad 2: osoba posiadająca ubezpieczenie musi być wymieniona w umowie najmu jako kierowca, czy pierwszy, czy drugi to raczej nie ma znaczenia. Inaczej bym zawsze leciał bez umowy, a w razie kłopotów podałbym że znajomy mający polisę roczną też jeździł ze mną i chcę naprawy na jego rachunek :P
Ale OWU i tak warto przejrzeć
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#706 PostWysłany: 15 Mar 2019 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
gruby_inversia napisał(a):
ICARHIRE kupilem polise w listopdzie na rok rozumiem ze mimo iz zmiana prawa (nie za bardzo wiem jaka) to ubezpieczenie nadal dziala?


Tak , działa.

Kod:
Hello XXXXXX,

Thank you for your email.

Your policy will still be valid for you and your current policy will not be affected by our current changes.

Please let us know if you require any further assistance.
Kind regards,

Jade
Customer Service Supervisor
iCarhireinsurance
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
gruby_inversia uważa post za pomocny.
 
      
#707 PostWysłany: 19 Mar 2019 16:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Dla zainteresowanych wykupieniem polisy w worldwideinsure - topcashback UK daje 10,1% zwrotu (wydaje mi się, że wcześniej w ogóle ich nie było w ofercie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Andt lubi ten post.
 
      
#708 PostWysłany: 19 Mar 2019 17:59 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Już był wcześniej, ale mi nie naliczyło cashbacku mimo zakupu i złożyłem reklamację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#709 PostWysłany: 20 Mar 2019 13:47 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
Wiem, że Insurance4carhire nie oferuje ubezpieczenia rezydentom PL już od jakiegoś czasu, ale tymczasowo (?) zawieszają również sprzedaż polis rozpoczynających się po 29 marca dla rezydentów spoza UK.
Kod:
In view of the uncertainty over the date and terms of the UK's proposed exit from the European Union, we are currently unable to offer non-UK residents a policy which commences after 29 March 2019.

Non-UK residents can, however, continue to purchase a policy if it commences before that date.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#710 PostWysłany: 20 Mar 2019 17:18 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 76
Loty: 53
Kilometry: 229 526
Czy istnieje jakiś patent na wykupienie personal liability (sli) będąc mieszkańcem polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#711 PostWysłany: 20 Mar 2019 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
boots napisał(a):
To wypożycz przez economycarrentals.com - tam w cenie jest pełne ubezpieczenie.

Taaa, to 'pelne ubezpieczenie' to po prostu basic CDW & TP, ktore jest oferowane przez wypozyczalnie.

Załącznik:
Capture.PNG
Capture.PNG [ 112.38 KiB | Obejrzany 1420 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#712 PostWysłany: 20 Mar 2019 20:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Mówisz o USA? Bo my tak...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#713 PostWysłany: 20 Mar 2019 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Ogolny komentarz a propos ECR. Co chwile ktos zamieszcza na forum wpis w stylu 'ECR daje full insurance'.
Co do Stanow - zgoda - jest bez udzialu wlasnego.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#714 PostWysłany: 20 Mar 2019 20:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Pytanie było o USA i moja odpowiedź również. Poza USA już jest różnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#715 PostWysłany: 31 Mar 2019 02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Zapomniałem dodać ubezpieczenie w Priceline, ale widzę że jest możliwość wykupienia (nawet trochę taniej) na 7 dni na stronie WWI. Zastanawiam się tylko jaki kraj wybrać, bo chcę z Hiszpanii pojechać do Portugalii (tam większa część wyjazdu i powrót).
Europa + Hiszpania lub Portugalia, czy 'worldwide' + któryś z tych krajów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#716 PostWysłany: 31 Mar 2019 16:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
A nie jest tak, że niezależnie czy bierzesz Hiszpanię czy Portugalię, to i tak masz ubezpieczenie na Europę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#717 PostWysłany: 31 Mar 2019 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Tak chyba jest właśnie, ale nie zauważyłem wcześniej...

Załączniki:
ub2.JPG
ub2.JPG [ 40.32 KiB | Obejrzany 1044 razy ]
ub.JPG
ub.JPG [ 118.63 KiB | Obejrzany 1044 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#718 PostWysłany: 01 Kwi 2019 19:33 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Czy w przypadku USA jest jakaś różnica w ubezpieczeniach do samochodów wypożyczanych przez RentalCars i EconomyCarRental? Czy też oba dają wszystko w cenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#719 PostWysłany: 01 Kwi 2019 20:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Powinno być to samo dla takiej samej wypożyczalni. Mogą być różnice pomiędzy wypożyczalniami, jeśli chodzi np. o kaucję - niektóre z nich żądają niewielkiej (kilka stówek).
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta uważa post za pomocny.
 
      
#720 PostWysłany: 01 Kwi 2019 21:08 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Ale za szyby/opony sie placi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: agelee oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group