Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 05 Mar 2019 02:59 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 27
Witam,
Lecę 15 Marca do Denpasar z przesiadką w Doha,przesiadka trwa 13h w nocy.
Ponoć skończyła się promocja na darmowy hotel,chyba przespałem 1 miesiąc.
Mogę zapłacić te 100zł za 5 gwiazdkowy hotel,ale zastanawiam się czy należy mi się pick-up z lotniska i na lotnisko z powrotem,jak myślicie ?

Czy podczas lotu serwują posiłek? :D
Nigdy nie latałem tymi liniami i tak daleko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#662 PostWysłany: 05 Mar 2019 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@tomek04 ale skoro latałeś tymi liniami blisko, to jest tak samo jak daleko w kwestii posiłków itd :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#663 PostWysłany: 05 Mar 2019 09:55 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Tam jest "i" czy lijak rozumiem ani tymi liniami nigdy nie leciał, ani innymi liniami tak daleko.
Tak, w czasie lotu dostaniesz posiłek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#664 PostWysłany: 05 Mar 2019 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
to już któryś post ludzi, dla których najważniejszą rzeczą jest posiłek w samolocie, a nie pobyt na miejscu, i kto im kupuje te bilety ?, bo chyba nie sami jak nie potrafią sprawdzić na stronie czy jest posiłek, czy wybrać miejsce ?, a najgorsze że prawie zawsze na takim poście kończy się uczestnictwo na forum, szkoda odpowiadać
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#665 PostWysłany: 06 Mar 2019 00:01 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 27
Ok super,że jest posiłek,dziękuję :) Lot trwa kilkanaście godzin więc dobrze wiedzieć czy zabrać ze sobą kanapki ;)
Co z pick-upem do hotelu w Doha? Czy trzeba brać taxi ?
Leży to w gestii Qatar Airways czy hotelu ?

@trocha Ogólnie nigdy nie latałem tak daleko,a liniami Qatar w ogóle nie latałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#666 PostWysłany: 06 Mar 2019 00:47 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Czekamy na relacje z Bali :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 06 Mar 2019 00:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
kostek966 napisał(a):
to już któryś post ludzi, dla których najważniejszą rzeczą jest posiłek w samolocie, a nie pobyt na miejscu, i kto im kupuje te bilety ?, bo chyba nie sami jak nie potrafią sprawdzić na stronie czy jest posiłek, czy wybrać miejsce ?, a najgorsze że prawie zawsze na takim poście kończy się uczestnictwo na forum, szkoda odpowiadać


No bo po co szukać, jak darmowe biuro podróży forum odpowie na takie pytania...
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
 
      
#668 PostWysłany: 06 Mar 2019 01:16 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 27
@lataczuk okey postaram się coś opisać,będę ponad 2 tygodnie.
Dziękuję wszystkim uprzejmym za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#669 PostWysłany: 06 Mar 2019 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
W sumie to częściowo moja wina, bo ja tu tego użytkownika skierowałem, żeby znalazł informacje odnośnie transferu (choć nie spodziewałem się, że będzie "szukał" w taki sposób). Widzę nawet, że przeniesiono te posty. Główny problem w tym, że podlinkowałem zły temat i pewnie nawet jakby się postarał to niewiele by to mu dało.

@tomek04 , w ramach autorefleksji udostępniam właściwe informacje - z czasów +Qatar darmowy transfer autobusem z lotniska oferowały Oryx Rotana, Holiday Inn i Fraser Suites (chyba nic godnego polecenia, Fraser Suites West Bay jest fajny, ale on akurat transferu nie oferuje). Wydaje mi się, że widziałem na lotnisku też bus od Hiltona. Pozostaje napisać i zapytać czy to aktualne - busy podstawiają zapewne dla wszystkich swoich klientów, więc to całkiem prawdopodobne. Taką informację możesz zobaczyć też na bookingu, analizując każdy dostępny hotel po kolei (sprawdziłem Fraser Suites i informują o darmowym transferze z lotniska). Jeżeli chodzi o kwestię tego, czy "transfer od linii ci się należy" to odpowiedź brzmi, że się nie należy, a darmowy bus to po prostu usługa hotelu z której możesz skorzystać. Możesz zarezerwować w hotelu transfer płatny. W razie czego można skorzystać z komunikacji miejskiej, która jest dość tania. Z pewnością ma przystanek obok Marriott Marquis, bo sam korzystałem.


Ostatnio edytowany przez ghostwriter, 06 Mar 2019 04:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tomek04 lubi ten post.
tomek04 uważa post za pomocny.
 
      
#670 PostWysłany: 06 Mar 2019 02:03 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 27
Konkret info,dzięki!
Przejrzałem wszystkie dostępne hotele na 15 Marca i żaden nie oferuje darmowego przejazdu,jest kilka oferujących za dodatkową opłatą.
Czuję się jakbym przegapił dobrą ofertę,bo kiedyś to wszystko było darmo ;)
Fraser Suites hotel wygląda cool,tylko niedostępny na 15 niestety.
Co do komunikacji miejskiej...w porze nocnej nie ma problemów ?

Miałeś na myśli Al Liwan Suites ?
Teraz doczytałem,że mają opcje darmowy shuttle i jest dostępny na 15 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#671 PostWysłany: 06 Mar 2019 04:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Z tego co zobaczyłem Holiday Inn oferuje darmowy transfer, ale zawsze możesz napisać i się upewnić (ma lepszą ocenę niż Al Liwan Suites). A 100 zł za porządny hotel to dalej okazja, więc nie ma co narzekać, wybierz według oceny na bookingu jakiś lepszy, bo część ma słabą opinię.
Odnośnie transportu to tu masz informacje: https://dohahamadairport.com/airport-gu ... irport/bus

Tak poza tym to piszemy w niewłaściwym dziale, bo w małym stopniu to dotyczy QR - jest całe podforum poświęcone Katarowi, warto się więc z nim zapoznać (była tam poruszana kwestia rozkładu autobusów) i ew. tam pytać, jeśli kwestie nie dotyczą stricte linii lotniczej. Jakiekolwiek inne kwestie też należy poruszać w dedykowanym miejscu, niekoniecznie według najbliższego skojarzenia. Raz, że nikt Ci postu nie wyrzuci, dwa, że spotka się z bardziej pozytywnym odzewem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomek04 lubi ten post.
tomek04 uważa post za pomocny.
 
      
#672 PostWysłany: 09 Mar 2019 02:31 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 27
Hotel Holiday Inn zabookowany. Wielkie dzięki @ghostwriter za pomoc, jako jedyny tutaj pomogłeś.Mam nadzieję,że skorzystają również następni szukający noclegu w Doha z darmowym dojazdem.
Busy są podstawiane pod lotnisko i chodzą co jakieś 2h
Tu macie rozpiskę:
https://tiny.pl/tg62v

Płaciłem kartą debetową i w PLN wyszło 88zł po kursie bankowym,konkretnie pekao.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#673 PostWysłany: 12 Mar 2019 10:15 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Na przełomie luty/marzec miałem okazję pierwszy raz lecieć liniami Qatar więc moja krótka recenzja.
Wyjazd był wakacyjno/służbowy więc pod konkretne daty, mimo to udało mi się znaleźć całkiem atrakcyjną cenę w stosunku do innych linii.
Zakup biletu na stronie internetowej bez większych problemów, duży plus za możliwość wybrania miejsca w samolocie bez dodatkowej opłaty.
Przy zakupie skorzystałem z przekierowania goodie.pl (cashback 1,75%, teraz obniżyli do 1% chyba) - niestety nie został zaliczony co trochę mnie zdenerwowało, bo "groszowe" cashbacki zawsze naliczali bez problemu, a przy większym odrzucili.

Nadawanie bagażu pomimo długiej kolejki przebiegało bardzo sprawnie, wszystkie okienka nad którymi było logo Qatar były otwarte.
Boarding strefowy, dokładnie pilnowany przez pracowników lotniska.
Niewielki minus - 2 osoby z jednej rezerwacji miały inne strefy boardingu, niby szczegół ale trochę głupio iść z 2, gdy towarzysz podróży ma 3.

Stewardesy sympatyczne, uśmiechnięte i bardzo zaangażowane.
Odnośnie posiłków - korzystałem z opcji hindu (zdjęcia w innym wątku) i średnio to wyglądało. Standardowy posiłek był zdecydowanie lepszy, całkiem fajnie prezentowała się również opcja owocowa, co na krótszym locie dla kogoś kto nie jest zwolennikiem podniebnego jedzenia może być dobrym rozwiązaniem.
Co mi się nie podobało - na jednym z lotów do śniadania dostałem chłodną herbatę. Gdy przy następnym serwisie zapytałem czy kawa również jest zimna, stewardesa przeprosiła i stwierdziła, że to była już końcówka. Wiedziała więc o tym fakcie - po co na siłę chciała pozbyć się końcówki z czajnika nie wiem.
Co oceniam na plus - przypomniała mi się sytuacja z przeszłości gdy stewardesy LOT'u skarżyły się w mediach na prezesa, który kazał im sprzątać toalety. Tutaj nie było z tym najmniejszego problemu i ten mało przyjemny serwis WC był wykonywany bardzo często.

W drodze powrotnej miałem długą przesiadkę > 12 godz na lotnisku w Katarze.
Postanowiłem wykorzystać ten czas na szybkie zakupy na Souq Waqif oraz relaks w hotelu z oferty Discover Qatar,

Lotnisko w Katarze - organizacja tragiczna. Kolejka do odprawy paszportowej ogromna, w kolejce płaczące dzieci, a stanowiska rodzinne zamknięte. Po pewnym czasie trochę się polepszyło, otworzono więcej okienek, ochrona lotniska nadzorowała ruch pasażerów, a rodziny przeniesiono do oddzielnej kolejki. Całość zajęła ok. 1 godzina, z tego co słyszałem to bardzo dobry wynik więc mam szczęście.
Z lotniska zapamiętam jeszcze biegających po terminalu pracowników, którzy szukali pasażerów (najprawdopodobniej tych którzy utknęli w kolejce imigracyjnej).

Tak jak już było wspomniane powyżej, przy lotach katarczykiem i przesiadce ponad >12 godzin można skorzystać z promocyjnej ceny na niektóre hotele. Ta cena to 84 lub 102 QAR w zależności od hotelu. Z przyzwyczajenia wziąłem Radisson BLU, hotel trochę już wysłużony ale ogólnie OK.
Na plus darmowy transport na lotnisko o każdej pełnej godzinie.
Mały minus za współpracę na linii Radisson-Qatar - nie przesłali potwierdzenia rezerwacji ale szybko zostało to sprostowane przy recepcji.

Podsumowując moje pierwsze loty Qatar - podniecony tymi 5* Skytrax oczekiwałem samych oh ah :) było dobrze, może nawet bardzo dobrze ale z niewielkimi wpadkami.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#674 PostWysłany: 12 Mar 2019 10:31 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Siemion napisał(a):
Niewielki minus - 2 osoby z jednej rezerwacji miały inne strefy boardingu, niby szczegół ale trochę głupio iść z 2, gdy towarzysz podróży ma 3.


A te "strefy" to nie zależą czasem od miejsca, które jak zauważyłeś sam i za friko mogłeś wybrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 12 Mar 2019 10:33 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
@QbaqBA - chyba nie bo miejsca mieliśmy obok siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 12 Mar 2019 15:53 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
O, to faktycznie dziwne. Zawsze byłem przekonany że granicą "strefy" jest rząd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 14 Mar 2019 04:35 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 27
"Online Check-in Is Not Possible. Please Proceed To The Check-in Counters At The Airport."
Ktoś może podpowiedzieć dlaczego dostaje taki komunikat gdy chce się odprawić online?
Do lotu zostały 32 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#678 PostWysłany: 14 Mar 2019 09:28 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
@tomek04, miałem to samo przy lotach do Wietnamu i Tajlandii, myślę że to może mieć związek z dokumentami wizowymi (co rozumiem w przypadku Wietnamu, mniej w przypadku Tajlandii).
I tak pewnie nadajesz bagaż więc możesz odprawić się wtedy (i wybrać miejsca z większą ilością miejsca na nogi, niezależnie od tych wybranych wcześniej).
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#679 PostWysłany: 14 Mar 2019 12:05 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 27
No tak ale przecież ani w Doha ani w Denpasar wizy nie potrzebuję.Czy o czymś nie wiem? :shock:

No właśnie chciałbym wziąć sam bagaż podręczny,mniej problemów.
Miejsc jeszcze nie wybierałem.
Tak w ogóle nie wyświetlają mi się meile od gotogate,też to mieliście ?
Odprawę online chciałem zrobić przez stronę Qatar Airways.


EDIT: Już wszystko ok z odprawą online,chyba przeczytali mój wpis :lol:
W każdym razie na 24h przed odlotem dało radę się odprawić, wcześniej był powyższy komunikat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 14 Mar 2019 14:02 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
W QR czasem odprawy nie są dostępne w podawanym terminie. Na 24h przed wylotem zazwyczaj jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group