Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 06 Mar 2019 08:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Nie no oczywyscie, dany temat ma ze 40 strony, bo pytania non stop sie powtarzają bo leniuszki nie chcą przeszukać i czekają na gotowe.

Na elektrodzie nie, ale wiem ze tam jest weselej niż tu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#702 PostWysłany: 06 Mar 2019 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Pytanie bo coś mi tu nie gra.
Mam wylot z VDA do GDN w niedzielę o godz. 12.00
Z tego zdjęcia co wkleił @voy viewtopic.php?p=1187153#p1187153 wynika, że autobus 282 na lot do Gdańska odjeżdża z dworca o godz. 9.00, wg strony egged
autobus powinien dotrzeć na lotnisko o godz. 10.30. Czy to nie jest za mało czasu?
Załącznik:
282.jpg
282.jpg [ 13.78 KiB | Obejrzany 1575 razy ]

Inna rzecz, że będę wracał z miglador beach, z tego co widzę na google maps i na stronie egged jest tam przystanek, czyli pół godziny wcześniej, powinien być na miglador ok. 8.30
Ten bus o 9.00 (8.30 z Taba) to 1,5 godziny przed planowanym lotem więc nie za późno?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#703 PostWysłany: 06 Mar 2019 13:52 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
-- 06 Mar 2019 14:42 --

mhlstck napisał(a):
Z jakim zapasem czasowym od przylotu kupić bilet na autobus egged?
Czy ewentualnie da radę jechać wcześniejszym autobusem z biletem kupiony na późniejszy?
Czy kierowca przyjmuje jakaś inną walutę niż szekle, bo z tego co się dowiedziałem na lotnisku Ovda kantoru i bankomatu brak?


@mhlstck
My lądowaliśmy o 12;40 (lot z Krakowa) ,bilety kupiłem na 13:15 i bez problemu na niego zdążyliśmy ( jeszcze z 10 minut siedzieliśmy w autobusie) W autobusie jechały z nami osoby które miały wykupione bilety na następny kurs czyli chyba z 15ej. Autobus generalnie zapełniony w 1/3 dostępnych miejsc ale było to raczej spowodowane tym że leciała z nami z Krakowa jakaś pielgrzymka i oni mieli swój autobus. Miejsca na bilecie były oznaczone czyli każdy bilet posiadał numer miejsca i raczej nikt nie siedział na swoich miejscach ale to dlatego jak pisałem wyżej .

Po przejściu ostatniej bramki czyli 1. to kontrola paszportowa (kilka pytań, po co przyjechałeś ,gdzie mieszkasz itp) i odbiciu niebieskiej karty pobytowej ( godzina na karcie to 12:54 , 2 i ostatnia bramka) wychodzimy na halę (jeżeli można to tak nazwać) i zaraz z prawej strony zauważalne stoisko przewożnika Egged z automatem biletowym ( jest też pracownik) wybierasz na ekranie automaty drukowanie(odbiór) biletów i przeciągasz kartę którą zapłaciłeś za bilety ( to wystarczy) po chwili drukują Ci się wszystkie opłacone to kartą bilety w naszym przypadku były tam/powrót.
Jeżeli płaciłeś za bilety np. katrą revoluta virtualną której fizycznie nie posiadasz to musisz podać numer zamówienia i numer paszportu lub te dane które wyświetliły Ci się na zakończenie płatności a które wcześniej sam wpisałeś w zamówieniu i to też wystarczy jeżeli wszystko będzie ok to bilety też się wydrukują .

Sam wiem jak to jest przeszukiwać kilka/naście/dziesiąt stron

Zeusem się nie przejmuj :D w końcu to Bóg i lubi rządzić :)

-- 06 Mar 2019 14:52 --

cypel napisał(a):
Pytanie bo coś mi tu nie gra.
Mam wylot z VDA do GDN w niedzielę o godz. 12.00
Z tego zdjęcia co wkleił @voy viewtopic.php?p=1187153#p1187153 wynika, że autobus 282 na lot do Gdańska odjeżdża z dworca o godz. 9.00, wg strony egged
autobus powinien dotrzeć na lotnisko o godz. 10.30. Czy to nie jest za mało czasu?
Załącznik:
282.jpg

Inna rzecz, że będę wracał z miglador beach, z tego co widzę na google maps i na stronie egged jest tam przystanek, czyli pół godziny wcześniej, powinien być na miglador ok. 8.30
Ten bus o 9.00 (8.30 z Taba) to 1,5 godziny przed planowanym lotem więc nie za późno?


Jeszcze się wynudzisz na lotnisku ,są tacy (osobiście ich znam również) którzy przyjeżdzają na to konkretne lotnisko dopiero na 30 minut przed zamknięciem bramek i zawsze do tej pory zdążyli na swój lot .

Ostatnio jechaliśmy z okolic Hotelu Club In czyli niedaleko akwarium/oceanarium czy jak to tam kto se zwie i po przyjeżdzie na dworzec centralny w Ejlacie autobus nawet nie podjechał na stanowisko tylko kierowca wysiadł koło dyżurki i pewno powiadomił że jest pełny ( w nasz autobusie był komplet + 7 osób stojących) wsiadł do autobusu i pojechaliśmy prosto na lotnisko . Po naszym przyjeżdzie na lotnisko za jakieś 10-15 minut dojechał kolejny autobus z tymi którzy zostali na dworcu.
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
mhlstck uważa post za pomocny.
 
      
#704 PostWysłany: 06 Mar 2019 13:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Nie lubię rządzisz, tylko lubię porządek. Temat ten ma tyle stron, bo 99% ludzi traktuje to forum, jak darmowe biuro podróży i nie chce im się samemu poszukać.

Ale spoko, za niedługo nikogo w tym forum nie będzie ^^
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#705 PostWysłany: 06 Mar 2019 15:25 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
@Zeus
Ja też lubię porządek a moja żona nawet mówi że nie jestem pedantem tylko nienormalny na punkcie porządku i to w ogólnym słowa znaczenie (tabelki,porządek w domu ,biurze/pracy/warsztacie itd). A na forum raczej będzie sporo ludzi i wierz mi zaglądają tu nawet osoby które nie są w żaden sposób tu zarejestrowane i sam znam kilkadziesiąt takich którym sam poleciłem nasze forum to tak na marginesie .

A w lutym na wyjeżdzie z Izraela (Ejlat) były różowe kartki z kontroli paszporowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#706 PostWysłany: 06 Mar 2019 15:58 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Ja od siebie dodam, że już na lotnisku, jak zbliża się godzina odlotu np. do Krakowa, a jest kumulacja pasażerów z różnych lotów (np. Kraków i Warszawa), to obsługa wywołuje pasażerów na najbliższy lot z kolejki i mogą szybciej pokonać wszystkie formalności. Jest kilka punktów bezpieczeństwa do zaliczenia, a o kolejności w większości decyduje obsługa.
Góra
 Profil Relacje PM off
mhlstck uważa post za pomocny.
 
      
#707 PostWysłany: 07 Mar 2019 01:33 

Rejestracja: 07 Mar 2019
Posty: 1
Witam. Kupiłem online http://www.egged.co.il dwa bilety z Ejlat do Ovda. Niestety nie wydrukowałem potwierdzenia od razu po zakupie. Byłem przekonany, że dostanę potwierdzenie na maila. Czy jest możliwość dostania się do autobusu w Ejlacie po podaniu nazwiska (czy kierowca ma listę osób, które kupiły bilety przez internet)? A może dostanę potwierdzenie/bilet na dworcu po podaniu nazwiska/nr paszportu? Za wszelką podpowiedź z góry dziękuję. Wylot do Izraela już dziś :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#708 PostWysłany: 07 Mar 2019 10:41 

Rejestracja: 07 Mar 2019
Posty: 2
Na central bus station jest eilatomat gdzie można wydrukować bilet. Też dzisiaj wyjeżdżamy o 15:30 i z tego co wyczytałem na ich stronie, te bilety można wydrukować do dwóch godzin przed odjazdem.

Ja z kolei zastanawiam się czy są tam jakieś sklepy na OVDA? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#709 PostWysłany: 07 Mar 2019 17:06 

Rejestracja: 07 Mar 2019
Posty: 2
Biletu nie mogłem wydrukować w biletonomacie bo za każdym razem odrzucało, za to dostałem go od pana z informacji po podaniu numeru rezerwacji. Miał je już wydrukowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#710 PostWysłany: 08 Mar 2019 18:46 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Ovda to na tyle dziwne lotnisko, że wchodzi się do "sali" odpraw przez brezentowy "namiot". Sklepy są, na oko z trzy. Przed lotniskiem spacerują ochroniarze z karabinami, w czasie bytności na dworze tak na oko z kilometr-dwa od lotniska usłyszeliśmy i widzieliśmy wielki wybuch, i to nie petardy, tylko prawdziwej bomby/miny. Na pytanie zadane ochroniarzowi ten odpowiedział, że to normalne, bo są ćwiczenia wojskowe i często coś wybucha.
Jeśli liczysz na lotnisko typu Okęcie, to się mocno zdziwisz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#711 PostWysłany: 10 Mar 2019 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Przy naszej wizycie na Ovda, przy eilatomacie stał miły Pan z obsługi i drukował bilety po podaniu numeru rezerwacji opłaconej wcześniej :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#712 PostWysłany: 10 Mar 2019 16:43 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Mnie też odrzucało. Najprawdopodobniej chodzi o to, że numer polskiego dowodu (a pewnie i telefonu) ma inny format niż ten obsługiwany przez system.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#713 PostWysłany: 10 Mar 2019 20:16 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 1
Czy ktoś z was kupował bilet siedmiodniowy na Eilat z kartą Rav-Kav Egged ?
Jeśli tak to czy kupię na lotnisku Ovda, jaka cena ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#714 PostWysłany: 12 Mar 2019 11:37 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 1
Czy ktoś leci 29.03.2019 roku o 7:55 z Poznania lotem Ryanair do Ovdy? Próbuje zarezerwować bilet autobusowy Egged, ale na ten dzień nie ma możliwości. Po wysłaniu zapytania do Egged, dowiedziałam się, że tego dnia nie ma autobusów, bo niby nie ma lotów...Hmmm...czy ktoś leci tym lotem, którego podobno nie ma? Fajnie by było sobie potowrazyszyć na tym peronie 9 i 3/4.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#715 PostWysłany: 28 Mar 2019 21:44 

Rejestracja: 28 Mar 2019
Posty: 2
Jestem świeżo po powrocie z Eilatu więc podzielę się kilkoma wskazówkami, ponieważ sam szukałem tutaj informacji. Nie ma co panikować i kupować wcześniej biletu na autobus Egged 282, ponieważ można to zrobić na lotnisku i jest na to czas. W busach jest darmowe wifi. Panie z informacji turystycznej Izraela, które witają przylatujących wręczają mapy i informacje dla podróżnych i wskazują oznaczone stanowisko do kupna biletów. Za bilet można zapłacić kartą, co zresztą sami proponują, twierdząc, że jest to bardziej korzystne niż wymiana waluty w kantorze na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#716 PostWysłany: 29 Mar 2019 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
Mówisz o takim stanowisku zaraz przy odbioru bagażu? Byłem pod koniec lutego i mówili mi, że kartą płacić nie można i odesłali nas do kantoru w tym samym pomieszczeniu, tam kurs bardzo niekorzystny, ale zamieniliśmy tylko tyle, żeby na 4 bilety starczyło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#717 PostWysłany: 31 Mar 2019 21:17 

Rejestracja: 28 Mar 2019
Posty: 2
Tak jest chyba tylko jedno stanowisko na środku. Musiało się pozmieniać, bo jak my szukaliśmy kantoru, namawiały wyraźnie (innych też), by płacili kartą.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 01 Kwi 2019 20:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group