Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:51 

Rejestracja: 30 Paź 2015
Posty: 1
Witajcie,

Szukam szukam i nie mogę znaleźć.

Chcemy wybrać się na krótki 10-12 dniowy pobyt do Tajlandi.

Będzie to nasza 1 samodzielna wyprawa tak daleko. I to z 1,5 rocznym dzieckiem

Początkowy plan jest prost 3-4dni Bangkok i potem?

No własnie czytam i czytam i co opinia to inna.

Więc błagam pomóżcie którą wyspę wybrać - oczywiście nie koniecznie te wymienione

Chcemy wybrać się na wyspy to na czym nam zależy
- ładne plaże (lazurowa woda, biały piasek, palmy)
- jakaś cywilizacja (albo ewentualnie łatwa możliwość przemieszczania się) - oprócz plażowania fajnie coś zobaczyć, popłynąć
- raczej spokojniej (bez całonocnych imprez - ale też bez przesady)
- bez wielkich tłumów ale też żebyśmy niebyli jedyni na wyspie ;)
- super by było mieć nocleg przy samej plaży (może od razu macie coś do polecenia tak w budżecie do 400zł za noc) - marzy mi się jakiś fajny Bungalow z klimą
- dostęp do jedzenia w okolicy (żeby nie być uzależnionym od jednej budki czy restauracji hotelowej)

Błagam pomóżcie i najlepiej z argumentami dlaczego dana wyspa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 11 Lut 2019 21:10 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Do wymagań pasuje Koh Lipe, ale to trochę daleko- już przy Malezji.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam Jabłonka lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Lut 2019 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Według mnie Ko Samui będzie dobrym wyborem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam Jabłonka lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Lut 2019 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
A może Koh Chang - blisko z Bangkoku, dużo plaż do wyboru, knajpy i atrakcje też są
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lut 2019 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja bym na twoim miejscu zaczal od znalezienia noclegu (za 400zl za noc to niezle perelki mozna znalezc) i od tego zaczal budowac cala wycieczke. Wyspy jak wyspy, Koh Samui jest ok ale ciezko sie tam dostac, albo drogie loty albo dwa dni stracone na dojazd i odjazd. Phuket? Phuket jest ogromny, sa miejsca gdzie glosna impreza jest 24h na dobe, sa tez na prawde ciche zakatki. A co ci polecic? Nikt cie nie zna wiec tez nikt nie wie co ci sie bedzie podobalo. Ja spalem ostatnio w kilku ciekawych miejscach w cenach 50-300zl za noc i to zawieralo doslownie wszytsko, chatki przy plazy, hostel, bungalow na skalach, hotele 5* itd.
Tak przy okazji to osobiscie z dzieckiem bym sie do Bangkoku nie wybieral - zbyt tloczne miasto, no ale jak kto lubi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lut 2019 12:04 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
To zależy jak bardzo Wy i dziecko jesteście podróżniczo doświadczeni. Weźcie pod uwagę czy transport mieszany (samolot->bus->łódź) jest dla Was ok. Jak nie, to jednym z czynników będzie łatwość dostania się.
Druga kwestia to infrastruktura na miejscu. Małe, rajskie wysepki wyglądają super na zdjęciach, ale musisz mieć też jakąś infrastrukturę sklepową (pieluchy itp) + medyczną.

Zrób sobie tabelkę, wypisz wszystkie wyspy. Plusy i minusy każdej i Ci wyjdzie gdzie Wam będzie najlepiej.

Ja z dzieciakiem w tym samym wieku byłem na Koh Lipe i polecam. Tylko on się wcześniej nalatał i był nieźle podróżniczo zahartowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Lut 2019 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Tajlandia to najłatwiejszy kraj dla świeżaków, nawet bez znajomości jakiegokolwiek języka obcego, a dzieci kochają tam wszyscy (łysi panowie po 40 z europy w trochę inny sposób).
Moim zdaniem dobrym wyborem będzie Samui lub Phangan i 2 dni stracone na dojazdy to trochę przesadzone dane. Odprawiałem znajomych przedwczoraj z Samui 7 rano pobudka - 13 w Bangkoku
Jedno zastrzeżenie co do wody, lepiej nie mieć zbyt wygórowanych oczekiwań popartych zdjęciami z internetu bo można się trochę zdziwić.

Cena za noc jaką jesteście w stanie zapłacić jest dość spora jak na Tajlandię, z takim budżetem możecie zapytać o noclegi pałacu królewskim w bkk a na wyspach zamieszkać w Khmerskim pałacu:

http://www.lepalaishotel.com

A tak na poważnie, widziałem ten resort, robi mega wrażenie.
Na to że będziecie jedyni na wyspie raczej nie ma szans, chyba że wystąpicie o zgodę na nocleg w miejscu, w którym teoretycznie nie jest to możliwe - mi ta sztuka udała się kilkakrotnie, ale nie polecam kontaktu z Tajskimi instytucjami odpowiedzialnymi za cokolwiek bez merytorycznego przygotowania, kontaktów na miejscu i funduszem specjalnie na te cele, bez tego można znienawidzić ten kraj.
Ciężko w tym kraju u miejsce bez wyboru jedzenia w zasięgu krótkiego spaceru więc to pytanie pomijam, hotelowa restauracja? To nie Egipt :)
Przemieszczanie się jest łatwe i tanie, trochę lektury forum u wszystko będzie jasne.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 12 Lut 2019 13:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Lut 2019 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
nick napisał(a):
2 dni stracone na dojazdy to trochę przesadzone dane

Na przykladzie dojazdu z Phuketu, wyjazd o 9 rano, 5 godzin busem do Surrat Thani, 1h przerwy i potem lodzia do 2h. Do tego dojazd z hotelu na przystanek 30 minut i z Samui do hotelu 30 minut. No i po tylu godzinach siedzenia nic sie nie chce. W drodze powrotnej to samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lut 2019 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@LonDynia A z Phuket to faktycznie tragedia, chyba szybciej i taniej zrobiłbyś to samolotem przez DMK :lol:
Myślę że kolega przy tym funduszu na noclegi, napewno weźmie bezpośrednie loty na USM Bangkok Airways i nie będzie tłuc się w łodzi busie jak cebule z fly4free :mrgreen:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lut 2019 17:35 

Rejestracja: 11 Cze 2015
Posty: 15
Polecam bardzo Koh Tao.
Spałem w hotelu Aminjirah Resort Koh Tao. Nie jest co prawda przy plaży, ale ma super basen i jest poza miastem. Z hotelu jest darmowy samochód który kilka razy dziennie jeździ do przystani po gości.
Do centrum wyspy jest kawałek (15 min pieszo) i wracać trzeba pod mega górę, ale można wziąć podwózkę za 50 baht/os.
Na wyspie jest dużo hoteli i napewno znajdziecie coś dla siebie.
Z Bangkoku: lot do surat thani -> bus + speed boat. jak wylecicie o 9 rano to o 16 będziecie w hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Mar 2019 16:08 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4035
złoty
malgo1987 napisał(a):
A może Koh Chang - blisko z Bangkoku, dużo plaż do wyboru, knajpy i atrakcje też są

Wyspę bardzo lubię, ale nigdy bym jej nie polecił osobie, szukającej bajecznych plaż, choć są przyzwoite ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group