Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Lut 2019 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Obawiam się że musisz zapłacić za lepsze. Mam lot IB z MAD - LHR aby się tam przesiąść na BA i też mi pokazuje że trzeba kupić miejsce.
Masz numer rezerwacji, wejdź w konto na IB lub je załóż jeśli nie posiadasz i będziesz miał wszystkie opcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 09 Lut 2019 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
W Iberii posiłku z business do ekonomicznej nie kupisz (chyba zresztą w żadnej linii nie - w niektórych możesz wykupić "lepsze" posiłki, ale to nie są posiłki z C - niczego takiego nie ma w Iberii).

Co do miejsca to jak pisze @lovenz - zaloguj się do rezerwacji przez stronę Iberii (wystarczy PNR, nie musisz być członkiem ich ffp) i zobaczysz dostępne opcje.
Jeżeli masz Sapphire lub Emerald w którejkolwiek linii OW to dopisz wpierw numer ffp do rezerwacji i będziesz miał wybór każdego miejsca za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Lut 2019 18:10 

Rejestracja: 10 Lut 2019
Posty: 9
Witam,

Proszę o pomoc i utwierdzenie mnie, że ja dobrze to wszystko rozumiem. Mój pierwszy raz z Iberią.
Po rezerwacji i zapłacie za bilety (Berlin-Madryt, Madryt-Hawana i powrotnie) kazano mi wybrać miejsca na wszystkie loty. Na maila dostałam Electronic Ticket, tu nie ma numerów miejsc.

Po zalogowaniu na numer rezerwacji jestem na szczegółach rezerwacji i tam widzę wszystkie miejsca na wszystkie 4 loty.

Czy jak zrobię odprawę 24 godziny przed odlotem, jak już będzie dostępna, to te miejsca mi zostają skoro cały czas je widzę? I czy robiąc odprawę będę już mieć od razu odprawę na lot powrotny czy tam też obowiązuje 24 godziny przed?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Lut 2019 20:13 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Iberia pozwala zrobic odprawe nie tylko na 24 godziny wczesniej ale duzo....duzo wczesniej ...i jezeli jestes w szczegolach rezerwacji i jestes zgodna z miejscami ci przydzielonymi to nic tylko drukowac boarding pass ..jesli nie to mozesz je zmienic ....mozesz zrobic juz odprawe check-in na wiele dni wczesniej i bedzie to respektowane ...niestety na trasach europejskich Iberia nie podaje nic (jedzenie, napitki) ..chyba ze zaplacisz ....na dlugich trasach jak w twoim przypadki MAD-HAV bedzie to na pewno gratis (jedzenie i picie) czyli w cenie biletu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Lut 2019 19:32 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
billabong napisał(a):
W Iberii posiłku z business do ekonomicznej nie kupisz (chyba zresztą w żadnej linii nie - w niektórych możesz wykupić "lepsze" posiłki, ale to nie są posiłki z C - niczego takiego nie ma w Iberii).

Co do miejsca to jak pisze @lovenz - zaloguj się do rezerwacji przez stronę Iberii (wystarczy PNR, nie musisz być członkiem ich ffp) i zobaczysz dostępne opcje.
Jeżeli masz Sapphire lub Emerald w którejkolwiek linii OW to dopisz wpierw numer ffp do rezerwacji i będziesz miał wybór każdego miejsca za darmo.



O posiłki pytam bo to coraz częściej spotykana opcja- można np wykupić posiłek z biznesu do eco u naszego narodowego przewoźnika.

Strona Iberii to jest jedna , wielka porażka. Nie wiedzieć czemu nie pozwala mi przeglądać informacji po angielsku i przerzuca automatycznie do hiszpańskiego lub niemieckiego ( wylatuję z Berlina )
Tak czy owak jak klikam w rezerwacji "rezerwacja miejsc" pojawia się w każdej wersji językowej taki komunikat:

"Aufgrund der Merkmale dieses Fluges müssen Sie sich zur Erledigung der angeforderten Anfrage unter folgender Telefonnummer in Verbindung setzen:
(+49) 69 50073874"

czyli nie mogę wybrać miejsca on line?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:09 

Rejestracja: 10 Lut 2019
Posty: 9
Mnie też przełącza na niemiecki, też lecę z Berlina.

I mam komunikat "Otrzymano kartę pokładową", ale jak w to klikam to widzę tylko loty, jak na stronie, żadnej opcji wydruku, czy pdf, więc to chyba nie to. Zawsze to co drukowałam miało miejsca, informację o bagażu i kod do skanowania, a tu tego nie widać.

Mam komunikat przy każdym locie:
Online-Check-in nicht verfügbar.
Dieser Flug ist nicht zum Check-in verfügbar.

Co znaczy mniej więcej tyle:
Odprawa online nie jest dostępna.
Ten lot nie jest dostępny przy odprawie.

Przy wciśnięciu "więcej informacji" - Odprawa na loty rozpoczyna się 24 godziny przed odlotem.

Nie widzę żadnej opcji, gdzie mogłabym zrobić odprawę wcześniej, tak jak piszesz. :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:19 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Nie piszę , że chcę zrobić odprawę wcześniej, tylko wcześniej chcę wybrać/wykupić miejsce. Nie da się przed odprawą?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:43 

Rejestracja: 10 Lut 2019
Posty: 9
Nie ma nigdzie opcji wykupu miejsc. Jedynie mogę się przenieść do klasy biznes za kupę kasy :) inne opcje niedostępne, gdzie bym nie zajrzała to tylko, że odprawa 24 godziny przed. No nic poczekam i zobaczymy co mi tam wyjdzie te 24 godziny przed. Jak będzie problem to zostanie mi pomoc na lotnisku :) O ile w te stronę mnie to jakoś nie martwi, bo się w Berlinie dogadam. Ale jeśli się okaże, że powrotny również 24 godziny przed to już gorzej, bo tam z internetem kiepsko, a i lotnisko podobno też zacofane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:58 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Przecież w niejednej linii lepsze miejsce można kupować/wybierać długo przed odprawą.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Lut 2019 23:01 

Rejestracja: 10 Lut 2019
Posty: 9
Już wszystko jasne. Przeczesałam fora i stronę Iberii i Kuba jest wyjątkiem. Jak przeczytałam o odprawie on-line to w szybkim tłumaczeniu jest tak:

Zarezerwuj miejsce i otrzymaj kartę pokładową zaraz po zakupie dowolnego lotu obsługiwanego przez linie Iberia, Iberia Express i Air Nostrum, z wyjątkiem miejsc z taryfą podstawową (jeśli opcja wyboru miejsca nie jest dostępna) oraz z / do Kuby, Salwadoru, United Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Gwatemala, Meksyk, Portoryko i Republika Południowej Afryki, gdzie można to zrobić na 24 godziny przed odlotem.

Zatem muszę czekać na 24 godziny przed odlotem jednak.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:01 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Odprawiłem się już ,ale przydzielilo mi losowo miejsca , które później widniały jako płatne, o co chodzi? Mogą mi kazać zapłacić za nie na lotnisku?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:07 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
IE przydziela miejsca losowo. Płacenia za to nikt nigdzie nie oczekuje. Przy check-in możesz co najwyżej poprosić o zmianę - jak się ładnie uśmiechniesz zmienią Ci za free :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:11 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
No to po co jest ta kwota przy miejscu? Przy check - in już nie będę
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Mar 2019 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@neverstopexploring nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi - płacisz za wybór miejsca a nie za sam fakt tego, że możesz usiąść - dlatego jest kwota: jak chcesz wybrać konkretne miejsce - płacisz.
Gdzie Cię mieli posadzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Maj 2019 18:13 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Miałem okazję lecieć na początku maja. Trasa MAD-SCQ-MAD-TXL, Bilety kupione pod koniec listopada za w sumie 318 zł. Po darmowej rejestracji do Iberia Club Express cena biletu z rabatem. Jeżeli ktoś późno kupuje bilet do Madrytu i leci z Berlina, to warto sprawdzić cenę biletu na skyscanerze. Może być niższa od Ryanaira. Odprawa online dostępna 24 h przed odlotem (przychodzi maila z informacją o tym), ale u mnie zadziałała dwa dni wcześniej (dostałem dwa miejsca koło siebie przy oknie). W drodze powrotnej odprawiałem się za darmo z dowodem na lotniskach. Na każdy lot z osobna. Tylko na drugim rozsadzono mnie z narzeczoną. Przed lądowaniem w MAD zapytałem stewardes skąd miałbym wziąć kartę pokładową na następny lot, to powiedziały, że dostanę przy gejcie, nie muszę wychodzić do landsidu. Na pokład w cenie biletu można wziąć klasyczną kabinówkę oraz mały podręczny (podobny do Ryanairowego podręcznego). Nikt nie sprawdzał wielkości bagażu przed gejtem. Przed pierwszym lotem dostałem nawet sms, że z uwagi na komplet pasażerów mogę za darmo nadać bagaż w check-in. Siedzenia wygodne i tylko przy pierwszym locie odczuwałem lekki dyskomfort związany z małą przestrzenią na nogi. Podczas lotu płatny catering jak w FR lub W6. Wszystkie loty odbywały się z/do MAD Terminal 4.

Parę fotek.
Z przodu pierwsza klasa z zasłonkami.
Załącznik:
20190509_201447.jpg
20190509_201447.jpg [ 189.33 KiB | Obejrzany 4163 razy ]


Rozrywka pokładowa.
Załącznik:
20190509_200449.jpg
20190509_200449.jpg [ 232.57 KiB | Obejrzany 4163 razy ]

Po włączeniu w smartfonie trybu samolotowego logujmy się do dostępnej sieci WiFi, czyli do Club Express Onboard. Zapomniałem na jakie dane mam konto, więc wszystkie dane wyssałem z palca. Zadziałało. Są filmy, seriale, sport, gry, gazet oraz informacje o locie.
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 20.07 KiB | Obejrzany 4163 razy ]

Na ostatnim locie siedziałem w trzecim rzędzie, zaraz za Bussines Class. Podczas serwowania posiłków, piękne zapachy docierały zza zasłonek. Widać, że Iberia Express dopieszcza tych klientów.

Podsumowując polecam tę linię. Jak będzie okazja to polecę jeszcze raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Maj 2019 18:51 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
-- 23 Maj 2019 18:48 --

Ja leciałem Iberią VIE-MAD-LAX-MAD-VIE.
Wszystko ok jak powyżej z różnicą, że na trasie MAD-LAX i LAX-MAD w cenie jedzenie, 1 posiłek gorący, śniadanie, różne poczęstunki, kawa, herbata , napoje zimne i alko.
polecam

-- 23 Maj 2019 18:51 --

A i nie wykupiłem miejsc a i tak na żadnej trasie nas nie rozdzielono, zawsze razem obok siebie 3-osobowa rodzina ;-).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Lis 2019 18:00 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Cześć, lecę IE w styczniu z TXL do TFN via MAD. Kupiłem to na jednym bilecie i widzę, że czas na przesiadkę to tylko 50 minut (rozkładowo). Oba rejsy są w MAD skomunikowane przez T4 i mam w związku z tym pytanie: czy po wylądowaniu lotu z TXL muszę się mocno sprężać, żeby dotrzeć pod bramkę zlokalizowaną w T4 na lot do TFN? Zakładam, że skoro sprzedają takie połączenie, to jest to do zrobienia, ale lecę z małymi dziećmi i zastanawiam się czy będzie trochę luzu czasowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Lis 2019 18:39 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
w T4 może być trochę do przejścia, ale poza tym żadnych komplikacji - jeśli nie będzie jakiegoś opóźnienia większego, jest to spokojnie do zrobienia, a jak będzie to przerzucą Was na kolejny rejs.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Lis 2019 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
sansibear napisał(a):
Cześć, lecę IE w styczniu z TXL do TFN via MAD. Kupiłem to na jednym bilecie i widzę, że czas na przesiadkę to tylko 50 minut (rozkładowo). Oba rejsy są w MAD skomunikowane przez T4 i mam w związku z tym pytanie: czy po wylądowaniu lotu z TXL muszę się mocno sprężać, żeby dotrzeć pod bramkę zlokalizowaną w T4 na lot do TFN? Zakładam, że skoro sprzedają takie połączenie, to jest to do zrobienia, ale lecę z małymi dziećmi i zastanawiam się czy będzie trochę luzu czasowego?


chyba cale 2x lecialem IE na krajowych trasach, choc nawet nie jestem pewny czy to IE czy zwykla Iberia [praktycznie jedno i to samo] i wydaje mi sie ze baaaardzo pozno zamykali bramki.
Wiec z jednej strony to czasu jakos za duzo nie bedziecie miec, z drugiej na pewno beda czekali troche, czy to na was czy na inne loty, wiec powinno sie udac. Sama odleglosc do przejscia jest.... przecietna. Tzn w lini prostej moze byc nie az tak blisko, ale ze te gejty na loty Schoengen sa w jednej linii, to przejscie jest proste.
Ale raczej sprawdz historie lotow na flightRadar, i na tej podstawie wyciagnij wnioski
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 20 Lis 2019 14:40 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
rw30 napisał(a):
raczej sprawdz historie lotow na flightRadar, i na tej podstawie wyciagnij wnioski

Na Flightradarze w historii moje loty zazwyczaj są przed czasem, więc na przesiadkę raczej będę miał więcej niż wychodzi z rozkładu. Zakładam, że jeśli mam to na jednym bilecie, to muszą na mnie poczekać, szczególnie że mam też bagaże rejestrowane i jest nas w sumie 8 osób.
Dzięki za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group