Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Neapol
#41 PostWysłany: 24 Kwi 2018 10:42 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
Może niektórym się wyda dziwne pytanie, ale czy w neapolitańskiej pizzy w bazowym sosie pomidorowym jest czosnek?
Mam nietolerancję tegoż oraz cebuli i zastanawiam się czy mogę się napalać na jedzenie :D

W Rzymie bez problemu jadłam, ale rzymska a neapolitańska to podobne dwie różne sprawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Neapol
#42 PostWysłany: 24 Kwi 2018 10:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
W marynary tak, jest
W margerita nie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#43 PostWysłany: 24 Kwi 2018 14:13 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Oj nie byłbym taki pewny.
Sos do obu pizzy jest ten sam i chyba jednak jest w nim czosnek. Szczerze to nigdy się nie zastanawiałem, ale wg mnie bez czosnku w sosie nie będzie własciwego efektu :)

Najlepiej zapytać w pizzeri
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#44 PostWysłany: 14 Maj 2018 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 203
niebieski
Idąc z lotniska do centrum dla pobudzenie po rannym locie można wpaść do baru na espresso 80 centów. Można również porozmawiać o SC Napoli i czy Milik lub Zieliński to dobrzy piłkarze. Wymagany znajomość języka włoskiego :D
https://goo.gl/maps/y6YAVfsiQ5y
A będąc w centrum na kawałek pizzy. Najlepsza i najtansza 1,5 euro
https://goo.gl/maps/SFukJcj4wJL2

Załączniki:
DSC_0569~01.jpg
DSC_0569~01.jpg [ 158.47 KiB | Obejrzany 7795 razy ]
DSC_0568~01.jpg
DSC_0568~01.jpg [ 157.32 KiB | Obejrzany 7818 razy ]
_________________
Joker1977
Τζόκερ1977
Джокер1977
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odp: Neapol
#45 PostWysłany: 16 Maj 2018 20:32 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
mashacra napisał(a):
Z bloga Natalii spróbowałem kawy pochodzenia neapolitańskiego Cafe Nocciola espresso + krem orzechowy, w Cafe Gambrinus (pierwsze skojarzenie z piwem). Pan przygotowujący napoje kawowe przy kontuarze to atrakcja sama w


Moja introwertyczna osobowość pozwoliła mi zamówić kawę za którą płacę od razu i pije przy ladzie ;)
Rzeczywiście bardzo ładne miejsce, zamówiłem Cafe Baba, 2w1, było pyszne.
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#46 PostWysłany: 29 Maj 2018 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
W weekend byliśmy w Neapolu. Podzielę się kilkoma kwestiami związanymi z jedzeniem

Pizza Sorbillo - w jednym miejscu są 3 pizzerie Sorbillo. Ta właściwa Gino Sorbillo, druga, która wygląda jak take away, trzecia z samym napisem Sorbillo i ikoną magazynu Michelin. Trafiliśmy do tej trzeciej i szału nie było. Ciasto przypalone, dodatki chyba nie najwyżej jakości

Trattoria de Nenella - pojawiliśmy się pół godziny przed otwarciem i byliśmy w miarę na przedzie kolejki. Tutaj kolejne rozczarowanie, jedzenie poprawne ale nic specjalnego. Duży plus to atmosfera i cena. Za 7 dań, wodę i piwa płacimy 41 euro (4os.)

Z pizzy na pewno mogę polecić Pizzeria i Decumani na via dei Tribunali. Bardzo dobre ciasto, świeże, pyszne dodatki
Pizza Coccoa - fajny take away. Pizza od 3 do 7 euro, robiona w 2 minuty.

Generalnie okolice Bari biją na głowę Neapol pod kątem kulinarnym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
maczala1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#47 PostWysłany: 31 Maj 2018 12:44 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 9
Ze swojej strony mogę polecić:
1. Wspomnianą wyżej Pizzeria 'Ntretella (adres: Vico Maddalenella degli Spagnoli 19). Średniej wielkości lokal z wysokim, łukowatym sklepieniem, przypominającym winną piwniczkę. Bardzo sympatyczna(!), wielopokoleniowa obsługa z młodą Francescą na czele. Miałem wrażenie, że cały personel jest dla siebie jak życzliwa rodzina, co bardzo pozytywnie wpływa na klimat miejsca. Traktują klientów z wielkim szacunkiem i troską. Pizze w przedziale od 2-3,50 do 6-7€ za standardowe oraz 8 do 12€ za bardziej wymyślne. Brak coperti. Jakość dań i składników oceniam na bardzo dobrą. Nie sądziłem, że zwyczajna marinara może tak zachwycać smakiem. Przed wyjściem dostaje się szeroki uśmiech i karteczkę z prośbą o wystawienie oceny na TripAdvisor. Menu dostępne w j. angielskim.

2. Pizzeria Starita (adres: Via Materdei 27/28).
Lokal składający się z kilku pomieszczeń. Przed wejściem standardowo kolejki, choć nie tak długie jak do lokali w starym mieście. Bardzo dobra pizza di buffala. Z tego, co zauważyłem stołuje się tam sporo lokalnych. Ceny trochę wyższe niż w 'Ntretelli. Coperti wynosi 1,5€. Tuż obok lokalu znajduje się piekarnia, w której można kupić pizze na kawałki (kwadratowe na wysokim cieście) za 1€.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
maczala1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#48 PostWysłany: 05 Wrz 2018 09:06 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 395
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
a gdzie na śniadanie polecacie ? bo wszędzie widze tylko pizze lub spagetti :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#49 PostWysłany: 05 Wrz 2018 09:14 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Śniadanie w hotelu w cenie :) A jeśli nie, to w stylu włoskim un caffe e una pasta, per favore. Wbrew pozorom nie chodzi o makaron :) Kawiarnia dowolna, oni wszędzie mają dobrą kawę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#50 PostWysłany: 05 Wrz 2018 09:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
W Neapolu? Brak śniadania? W raju ciastek?

Pierwsza lepsza pasticceria, do tego do wyboru do koloru: baba au rhum, canolli, sfogliatelle albo tiramisu.

No i esspreso obowiązkowo!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#51 PostWysłany: 02 Paź 2018 07:48 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Kilka sprawdzonych miejsc w Neapolu.

Caffè Ciorfito - miejsce na śniadanie. 2 x cappuccino i 2 x pyszne cornetto (rogalik) z sosem pistacjowym za 5.4 euro.
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... pania.html

400gradi Di Ciro & Salvio Rapuano - pyszna margritha (3.5 euro), chyba najlepsza jaką jadłem w Neapolu.
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... pania.html

Decumano 31 - smażalnia, taki neapolitański street food. Polecam szczególnie mix morski (sardynki, mini ośmiorniczki, kawałek ryby, krewetka) za 7 euro.
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... pania.html

Pescheria Azzurra - ryby i owoce morza. Polecam rewelacyjny makaron z małżami i pistacjami oraz smażona ryba zmieszana z ricottą i rodzynkami (pierwsza pozycja w menu w Secondi, nie pamiętam nazwy) za 2.5 euro. Najlepsze jedzenie jakie jadłem w Neapolu.
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... pania.html
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
maczala1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#52 PostWysłany: 31 Paź 2018 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
Bar "il Cuoppo" - lokal na jednym z dwóch głównych deptaków starego miasta. Serwują tradycyjne smażone w cieście przekąski neapolitańskie, podane w papierowym rożku na wynos. Na ulicy są stoliki gdzie można usiąść chłonąc burzliwą atmosferę tego miejsca, oczywiście pilnując przy tym plecaków :)
Można zamówić określone danie lub jeden z dwóch zestawów flagowych - "terra" lub "mare". My wzięliśmy "ziemię" i smakowało wyśmienicie. Zestaw zawiera trochę smażonego bakłażana i kilka dużych kulek z różnych składników (ryż, makaron, sos pomidorowy, mozzarella, itd.). Smażone na zamówienie, więc jedzenie podane jest gorące. Wszystko bardzo dobre i porcja naprawdę duża, nam wystarczyła za późny obiad po długim dniu zwiedzania.
Ceny bardzo przystępne - zestaw terra lub mare 5€, piwo 1,5€. Kolejna zaleta to, że bar jest otwarty w niedzielę, kiedy większość polecanych tu lokali rodzinnych jest zamknięta. Jako ciekawostkę powiem, że lokal był przedstawiony w brytyjskim programie podróżniczym, jako przykład doskonałego tradycyjnego menu za grosze.

[url]https://www.google.pl/maps/place/Il+Cuoppo/@40.8495426,14.257216,18z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0x133b0841775d5ca9:0xeb3ae9de
1f74b4be!2sIl+Cuoppo!8m2!3d40.8492542!4d14.2576166!3m4!1s0x133b0841775d5ca9:0xeb3ae9de1f74b4be!8m2!3d40.8492542!4d14.2576166[/url]

Załączniki:
lokal1.jpg
lokal1.jpg [ 145.04 KiB | Obejrzany 7005 razy ]
lokal2.jpg
lokal2.jpg [ 126.67 KiB | Obejrzany 7005 razy ]


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 08 Paź 2021 14:56, edytowano w sumie 1 raz
link
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#53 PostWysłany: 01 Lut 2019 14:59 

Rejestracja: 10 Lis 2018
Posty: 6
Nev napisał(a):
Ze swojej strony mogę polecić:
1. Wspomnianą wyżej Pizzeria 'Ntretella (adres: Vico Maddalenella degli Spagnoli 19). Średniej wielkości lokal z wysokim, łukowatym sklepieniem, przypominającym winną piwniczkę. Bardzo sympatyczna(!), wielopokoleniowa obsługa z młodą Francescą na czele. Miałem wrażenie, że cały personel jest dla siebie jak życzliwa rodzina, co bardzo pozytywnie wpływa na klimat miejsca. Traktują klientów z wielkim szacunkiem i troską. Pizze w przedziale od 2-3,50 do 6-7€ za standardowe oraz 8 do 12€ za bardziej wymyślne. Brak coperti. Jakość dań i składników oceniam na bardzo dobrą. Nie sądziłem, że zwyczajna marinara może tak zachwycać smakiem. Przed wyjściem dostaje się szeroki uśmiech i karteczkę z prośbą o wystawienie oceny na TripAdvisor. Menu dostępne w j. angielskim.

2. Pizzeria Starita (adres: Via Materdei 27/28).
Lokal składający się z kilku pomieszczeń. Przed wejściem standardowo kolejki, choć nie tak długie jak do lokali w starym mieście. Bardzo dobra pizza di buffala. Z tego, co zauważyłem stołuje się tam sporo lokalnych. Ceny trochę wyższe niż w 'Ntretelli. Coperti wynosi 1,5€. Tuż obok lokalu znajduje się piekarnia, w której można kupić pizze na kawałki (kwadratowe na wysokim cieście) za 1€.


O tak, Starita tak bardzo! Najlepsza pizza jakiej probowalismy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#54 PostWysłany: 05 Lut 2020 17:38 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 765
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Blisko największych atrakcji, w bocznej uliczce - smacznie. Miejsce godne polecenia.

Załączniki:
5.jpg
5.jpg [ 157.23 KiB | Obejrzany 5199 razy ]
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#55 PostWysłany: 07 Lut 2020 10:27 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1072
srebrny
@potek7 a może coś więcej napiszesz? adres, jakie ceny... Czy każdy ma sobie szukać co i gdzie? Na necie znalazłem rachunek z 2019r z info że margherita kosztuje tam 7,5 euro (bez coperto) więc jeśli to prawda to jak na Neapol ceny są po byku
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#56 PostWysłany: 07 Lut 2020 11:13 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 765
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Lokal ma trzy poziomy i ostatnią niedzielę około godz. 14.00 prawie nie było wolnych stolików.
My na pizzę czekaliśmy dość długo około 15-20 minut, ale za to przyjechała bardzo pyszna.
Ceny pizzy od 6 euro, do tego makarony, owoce morza, przystawki i wszystko w dobrej cenie. Koperto 1,5 euro za osobę. Bardzo dużo lokalsów.

Lokalizacja: Via Carlo de Cesare, 59, od ulicy Via Toledo idąc od fontana del Carciofo po około 50 metrach trzeba skręcić w lewo.
Link do TripAdvisor
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)


Ostatnio edytowany przez potek7, 07 Lut 2020 11:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#57 PostWysłany: 07 Lut 2020 11:14 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
Anonymous Trattoria Gourmet, nie jest to najtańsze miejsce, ale nie o to chyba chodzi. Bywa tłoczno. Świetne jedzenie, zwłaszcza ośmiornica genialna. Polecam.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#58 PostWysłany: 29 Lip 2021 09:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Jeżeli ktoś by chciał zjeść coś innego niż pizzę, to fantastycznym miejscem jest Trattoria da Nennella. Klimat mocno Neapolitański. W restauracji panuje lekki chaos, jest muzyka, kelnerzy krzyczą, śpiewają, itd. Jedzenie pyszne. Wino tanie :) Zwykle są kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#59 PostWysłany: 19 Lis 2021 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Na mieście pizza na kawałki już po 2 euro a nie po 1,5 euro jak latem ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#60 PostWysłany: 22 Lis 2021 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
Podwyżka 33% i jak tu żyć w takich warunkach :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group