Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Abel Tasman NP
#1 PostWysłany: 25 Sty 2019 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 494
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Hej,

Jakieś wskazówki co do planowania trekkingu po Abel Tasman? Ze względu na ograniczony czas planujemy być tam 2 dni, więc niepełny szlak + powrót prawdopodobnie taksówką wodną.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie + co jeszcze warto w okolicach północnej części wyspy południowej nawiedzić (a nie jest to oczywiste).
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Abel Tasman NP
#2 PostWysłany: 25 Sty 2019 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Ja zrobiłam trasę Bark Bay - Marahau i byłam przeszczęśliwa i usatysfakcjonowana. W sam raz na cały piękny dzień. Udało mi się popłynąć do startu już o 9. Na mecie byłam o 17. Spokojne łączne 26km spaceru z małymi odnogami i z dłuższym odpoczynkiem w Anchorage. Widoki, zapachy i cisza po drodze - nieziemskie :)

Będąc w okolicy pojechałam też na samą północ południowej wyspy - w okolice Wharariki Beach. I również dzień pod względem spacerowym był bardzo udany. Zresztą sama plaża - godna odwiedzin i nie aż tak popularna.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kasica88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Abel Tasman NP
#3 PostWysłany: 25 Sty 2019 17:05 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Ja za niecałe 3 tygodnie jako że jadę z nieco marudzącym 10-latkiem wybrałem krótszą trasę: o 9:00 water taxi z Kaiteriteri do Anchorage, wędrówka do Medlands Beach/Bark Bay i pętla water taxi z Medlands do Totaranui i z powrotem do Kaiteriteri.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 lubi ten post.
Kasica88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Abel Tasman NP
#4 PostWysłany: 25 Sty 2019 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Też się zastanawiam nad trekkingiem w tym parku ale jeżeli już to będziemy mieli tylko jeden dzień - niestety na więcej nie mamy czasu :(
Jakieś wskazówki jak to ogarnąć, gdzie zacząć, itd.?
Koszty jakieś są z tym związane?
@mel Ty widzę, że zrobiłaś trasę jednodniową więc będę wdzięczny za wszystkie wskazówki i uwagi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Abel Tasman NP
#5 PostWysłany: 25 Sty 2019 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
-- 25 Sty 2019 19:23 --

@Kasica88 Jeśli masz przewidziane dwa dni na sam szlak, to proponowałbym pierwszego dnia przejść z Marahau do Bark Bay (24km), a drugiego z Bark Bay do Totaranui (20,5km) i stamtąd wrócić water taxi do Marahau. Jeśli chcesz zrobić tylko jednodniowy odcinek, to polecam opcję o której napisała wyżej @mel , ewentualnie można to trochę skrócić i zacząć szlak w Torrent Bay, te parę km mniej da więcej czasu na wydostanie się wieczorem z Marahau. Trasa jest w większości płaska, więc te kilometry dość szybko lecą, można iść spokojnym tempem i rozkoszować się złotymi plażami :)

Ja robiłem ten szlak dwa razy - za pierwszym razem nocowalem na kempingu Totaranui, stamtąd pierwszego dnia doszedłem do Anchorage, a następnie drugiego dnia do Marahau. Pogoda niestety była fatalna, padało właściwie cały dzień, przemokło mi wszystko łączne ze śpiworem, a do Anchorage dotarłem po zmroku (kiepskie tempo przez pogodę). To było ponad 30km, dlatego polecam jednak planować nieco krótsze odcinki do przejścia jednego dnia. Poza tym myślę, że lepiej zaczynać w Marahau, bo tam prowadzi normalna asfaltowa droga, do Totaranui ostatnie kilkanaście km było wąską, szutrową drogą przez las, no i na tamtejszym kempingu DOC nie było ciepłej wody ;)

Za drugim razem nocowałem właśnie w Marahau (jest tam bardzo fajny kemping), rano o 9 water taxi do Torrent Bay i stamtąd spokojny spacer do Marahau z wieloma przystankami na plażach, meta ok. 16:00. Tym razem pogoda była idealna :)

Poza tym tak jak pisała @mel - będąc w tej części Wyspy Południowej koniecznie trzeba zahaczyć o plażę Wharariki, pomijając oczywiście bardzo efektowne Archway Islands, to już samo dojście do plaży przez farmy jest bardzo malownicze, a w strumieniu który ma swoje ujście na plaży pływają foki :)

-- 25 Sty 2019 19:31 --

@poszwin - przy jednodniowym odcinku bez noclegu na szlaku jedyny koszt to water taxi, są dwie firmy który mają takie same ceny, tu masz mapkę i ceny: https://www.aquataxi.co.nz/wp-content/u ... etable.jpg Na jeden dzień wg mnie idealny jest odcinek Bark/Torrent Bay - Marahau.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Abel Tasman NP
#6 PostWysłany: 26 Lut 2019 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 494
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Dzięki wszystkim za sugestię. Koniec końców zrobiliśmy jeszcze trochę inaczej (głównie ze względu na to, że niektóre campingi w naszych datach nie miały już wolnych miejsc). 1go dnia zrobiliśmy odcinek Marahau-Anchorage, a drugiego Anchorage-Bark Bay. Szczerze mówiąc potem cieszyliśmy się z takiego obrotu sprawy, bo drugi dzień marszu z pełnym ekwipunkiem na plecach dał nam trochę w kość (opcja 'high tide').
Warto wiedzieć, że dla mało aktywnych jest opcja nadania plecaka/jedzenia/zimnego piwka taksówką wodną (nie wiem jaki koszt).
Poza tym, jeśli ktoś ma ograniczenie czasowe to można spokojnie spędzić w ABT 1 dzień (krajobrazy piekne, ale szlak jako taki raczej nie różni się specjalnie na poszczególnych odcinkach).
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Abel Tasman NP
#7 PostWysłany: 12 Mar 2019 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@mel @maciass
W którym miejscu należy zostawić samochód aby iść tym malowniczym szlakiem do Wharariki/Archway Islands?
Ile trwa (mniej więcej) taki spacer - w jedną stronę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Abel Tasman NP
#8 PostWysłany: 19 Mar 2019 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
@poszwin parking jest na końcu Wharariki Road - https://goo.gl/maps/AQqxcqUr7fs , stamtąd do plaży jest 20-30 min spaceru, foki można spotkać przy ujściu Wharariki Stream
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Abel Tasman NP
#9 PostWysłany: 25 Cze 2019 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Czy ktoś zaczynał szlak w Awaroa? Zastanawiam się czy osobówką da się dojechać po tej żwirowej drodze i czy dobrze widzę, że szlak rozpoczyna się od razu od przejścia po plaży po odpływie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group