Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 19 Sty 2019 12:47 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto mieć kartę turysty nawet lecąc Air Canada, a który przeczytałem gdzieś na blogu. Jak coś się posypie z przelotami, o co zresztą przy porannych wylotach z Polski zimową porą nietrudno, to Air Canada przebukuje pasażera na inny lot. Najszybciej może być inną linią, która nie daje kart turysty. Np. w przeczytanej przeze mnie historii pasażerom zaproponowano lot Turkishem, ale ponieważ nie mieli kart turysty musieli czekać cały dzień na kolejny lot Air Canada.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#302 PostWysłany: 19 Sty 2019 13:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Oczywiście, to możliwe.
A nie prościej było im - tym turystom - udać się do biura AirCanada na lotnisku i poprosić o tę kartę? Jakbym miał wydruk ze sobą z informacją z AirCanada (a taki już mam, nawet z 2 źródeł), to bym tak zrobił. Może by dostali na lotnisku?
Akurat jakbym nie przewidywał, to bym w ogóle zlekceważył ten temat, ale drążyłem do końca - nikt nie przewidzi wszystkiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 19 Sty 2019 13:13 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Zawsze mozna kupic na olx
I potem odsprzedac
Wiekszosc kart turysty dostepnych na polskich stronach aukcyjnych jest wlasnie z Air Canada. Ludzie kupuja w razie czego po czym dostaja w samolocie i po powrocie sprzedaja w Polsce.
Pierwszy lepszy link z z Olx (nie mam z tym nic wspolnego, tylko wyszukalem)
https://www.olx.pl/oferta/kuba-wiza-tur ... yf69C.html

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 19 Sty 2019 13:27 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
OK, wiem - ale jak mam płacić 99 zł na OLX, to wolę 100 zł w Sigma Travel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 19 Sty 2019 13:28 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Kwestia konkurencji. Ja kupowalem 4szt i srednio wyszlo mi ok 60zl za sztuke. W razie czego bede mial do odsprzedania w marcu. ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 19 Sty 2019 13:33 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A kiedy lecisz w tym marcu i jaką trasą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 19 Sty 2019 13:49 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
W marcu "byc może" bede mial do odsprzedania.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 19 Sty 2019 15:04 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
sanchopan napisał(a):
A nie prościej było im - tym turystom - udać się do biura AirCanada na lotnisku i poprosić o tę kartę? Jakbym miał wydruk ze sobą z informacją z AirCanada (a taki już mam, nawet z 2 źródeł), to bym tak zrobił. Może by dostali na lotnisku?


Zapomnij, że w Polsce albo we Frankfurcie będą mieli karty turysty na Kubę. Potwierdzenie masz pewnie że dostaniesz w samolocie, a nie na lotnisku.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 19 Sty 2019 15:09 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Miałem na myśli Kanadę, pomiędzy 2 lotami AirCanada. Wszak oczywistym jest, że Karty biorą z lotniska, a nie produkują w samolocie. :mrgreen:
Lufthansa, która realizuje pierwszy odcinek lotu między Katowicami a Frankfurtem odpowiedziała, że ich nie interesuje inny odcinek lotu niż ten, który realizują - bo też pytałem ich o tę Kartę. Straż Graniczną w Polsce też pytałem.
Wy się przekomarzacie, czy może złośliwość tak dla sportu - czy jak?


Ostatnio edytowany przez sanchopan, 19 Sty 2019 15:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 19 Sty 2019 15:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Dla Ciebie wszystko jest oczywiste i proste - po co zatem szukasz tu porady, jeśli wiesz lepiej?

Leć śmiało, niczego nie bierz, na pewno dasz sobie jakoś radę. Po co masz ewentualnie marnować jakieś 30 zł - to przecież kupa kasy w stosunku do kosztów takiego wyjazdu...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#311 PostWysłany: 19 Sty 2019 15:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 19 Sty 2019 15:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@sanchopan
Nigdzie nie napisałem, że mam rację. Próbowałem jedynie Cię uczulić na sytuację, których nie można przewidzieć i doradzałem Ci zabezpieczenie się przed nimi - tym bardziej, ze to ewentualna strata około 30 zł.

Mnie by dla takiej kwoty nie chciało się pisać tylu postów, emaili i rozważań - tym bardziej, że nie wynika z nich żadna pewność Twojej sytuacji. Ale Ty rób, co chcesz...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#313 PostWysłany: 19 Sty 2019 15:39 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
No widzisz - a mi się chce pisać "tyle maili" do różnych instytucji. Bo myślałem, że pomogę sobie i w przyszłości innym - ale oczywiście w necie zawsze łatwiej z błotem mieszać, bo się jest anonimowym (pozornie).
Chce mi się drążyć temat, jeśli to nawet jak tutaj trwa blisko tydzień - bo chcę wiedzieć konkretnie: nie - nie, tak - tak.
A co się może stać - wszystko się może stać. Nigdy wszystkiego się nie przewidzi - ale przepraszam bardzo: jeśli AirCanada zrobi jakiś ewentualny problem, to im pokażę wydruk ich własnego pisma. Jak Lufthansa zrobi problem, to też im pokażę odpowiedź od nich. Jak SG zrobi problem - to znam się z jednym z Kierowników SG, który mi potwierdzał, że ich KT nie interesuje.
A że mogę lecieć innymi liniami, no pewnie że mogę! Ale w AirCanada kupowałem bilet, więc niech drukują tę Kartę - to AirCanada organizuje mi podróż oraz Kartę, bo takie mam od nich potwierdzenie.

Poza tym, że to ja poddałem w wątpliwość i niepewność to, co w wiadomościach i postach inni tutaj na forum pisali - i ja napisałem, że jednak to potwierdzam. Umiem drążyć i umiem przyznać się do błędu. Umiem też się dzielić konkretnymi(!) informacjami, a nie że "coś się nie uda".
Jakby z takiego założenia wychodzić, to lepiej na kanapie siedzieć przed tv w domu. A nie! Sufit może się zawalić, to może lepiej nie, bo "może się nie udać"... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 19 Sty 2019 15:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
ale przepraszam bardzo: AirCanada zrobi jakiś ewentualny problem, to im pokażę wydruk ich własnego pisma. Jak Lufthansa zrobi problem, to też im pokażę odpowiedź od nich

A co pokażesz Kubańczykom, jak jednak karty nie będziesz miał? :P
Cytuj:
bo chcę wiedzieć konkretnie: nie - nie, tak - tak.

Z takim nastawieniem, to chyba zamęczysz się na Kubie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 19 Sty 2019 15:58 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
- na Kubie wszystko jest bardzo konkretnie ustalone. Owe ustalenia to "nic nie jest ustalone" w kontekście o jaki pytasz - i to jest konkret! :mrgreen:
Na poprzednie pytanie już odpowiedziałem wcześniej - to w interesie linii lotniczych jest także, abym tę Kartę miał.
A w razie czego, to i tak się kupuje na miejscu, jak odpisała Ambasada RP w Hawanie.
Coś jeszcze chce Kolega wiedzieć? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 19 Sty 2019 16:05 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
krzysiekk86 napisał(a):
sanchopan napisał(a):
A nie prościej było im - tym turystom - udać się do biura AirCanada na lotnisku i poprosić o tę kartę? Jakbym miał wydruk ze sobą z informacją z AirCanada (a taki już mam, nawet z 2 źródeł), to bym tak zrobił. Może by dostali na lotnisku?


Zapomnij, że w Polsce albo we Frankfurcie będą mieli karty turysty na Kubę. Potwierdzenie masz pewnie że dostaniesz w samolocie, a nie na lotnisku.


Dokładnie tak. Karty rozdają na ostatnim odcinku między Kanadą a Kubą. Jeżeli spóźnisz się na przesiadkę w Niemczech i będą chcieli cię przebukować na lot np. przez Stambuł, to nigdzie po drodze nie będą mieli tych kart. I to jest druk ścisłego zarachowania, nie da się ich wydrukować na życzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#317 PostWysłany: 19 Sty 2019 16:09 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ale ja mam we Frakfurcie przesiadkę nie na Kubę tylko do Kanady.
Znaczy się - mogą przebukować np. na bezpośredni na Kubę z Frakfurtu? Nie wiem, to pytam?
Dane historyczne i ostatnie zebrałem na moich odcinkach lotów - nie widzę ostatnio opóźnień, wręcz większość przylatuje przed czasem.
Ale zapytanie do AirCanada wysłałem - zobaczymy, co napiszą.


Ostatnio edytowany przez sanchopan, 19 Sty 2019 16:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 19 Sty 2019 16:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Kupujesz bilet z pkt A do pkt B przez pkt C.
Samolot się spóźnił do pkt C, więc przepadł Ci lot do pkt B.
Żeby nie płacić Ci odszkodowania, linia znajduje Ci lot przez pkt D (np. Meksyk, Stambuł byle co), gdzie dane linie nie dają Ci kartę turysty, więc będziesz czekać do pierwszego wolnego lotu do Kanady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 19 Sty 2019 16:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@sanchopan
Cytuj:
A w razie czego, to i tak się kupuje na miejscu, jak odpisała Ambasada RP w Hawanie

I jakie dokładnie miejsce zakupu pomiędzy wyjściem z samolotu a kontrolą na lotnisku w Hawanie podali Ci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 19 Sty 2019 16:22 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie lecę do Hawany tylko do Santa Clara. Jeśli pytasz o kwestię Karty Turysty już po przylocie, to Ambasada RP pisze ogólnie o "okienku paszportowym".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group