Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 14 Sty 2019 19:44 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dzień dobry, lecę w marcu KTW-Frankfurt Lufthansą, potem Kanada AirCahada i do Santa Clara na Kubie AirCanada Rouge. Bilety kupione w AC.
W polskich biurach podróży, gdzie pytałem, włącznie z opcją zakupu hotelu w Neckermannie (z dojazdem własnym), albo nie chcą sprzedawać Karty Turysty na Kubę ("bo nie lecisz z nami") albo najniższe ceny jakie uzyskałem to 140-150 zł w Opal Travel albo Neckermannie (ale wz. z ww. hotelem, który nader się opłaca, na marginesie).
Ambasada Kuby od kilku dni nie odpowiada na maile.
Ambasada PL w Hawanie natomiast odpowiedziała, że jak się nie będzie miało tej Karty Turysty, to... nie da się jej kupić na miejscu, na lotnisku. I Straż Graniczna może nie wpuścić do samolotu.
Straż Graniczna w Pyrzowicach odpowiedziała, że "to nie ich broszka", bo ich Kuba nie obchodzi w Katowicach, tym bardziej że są przesiadki, a pierwszy lot i tak jest w UE. Pytać linie lotnicze.
Lufthansa odpowiedziała, że "to nie ich broszka", bo oni "tylko latają" - pytać SG.
AirCanada odpowiedzieli, że "zwykle(!) faktycznie rozdają Karty Turysty na pokładzie samolotu z Kanady na Kubę, ale NIE jest to obligatoryjne - tylko ukłon w stronę pasażera".

We Frankfurcie nie pytałem - Krew Mnie Zalewa: ISTNA SPYCHOLOGIA! Nie ja, to ten drugi, trzeci.... :oops: :roll:

W necie też: jedni piszą, że dostali, inni że kupili na lotnisku na Kubie - to co robić? Wydawać parę stówek, bo "mogą nie wpuścić" czy ryzykować, bo "w AirCanada mówili, że dadzą"? A jak nie dadzą - to faktycznie nie wpuszczą na lotnisku na Kubie, zamiast wziąć kasę za Kartę Turysty?
W tym miejscu chyba widać, jak bardzo NIE różnimy się jako naród Polacy od Kubańczyków i Komuna jest w nas, ludziach, a nie w systemie: i tu, i tu spychologia i brak informacji konkretnej. :shock:
Jak macie jakieś info, to piszcie - bo też mam tę zagwozdkę i nie wiem, co zrobić... :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#282 PostWysłany: 14 Sty 2019 19:56 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Problemy mogą być jedynie ze strony linii lotniczej - bo to ich obowiązkiem jest sprawdzenie czy masz dokumenty wymagane do podróży.
Straży granicznej to nie obchodzi - dla nich istotne jest czy masz dokumenty uprawniające do opuszczenia kraju i czy nie jesteś poszukiwany.
Ten wątek był już poruszany na forum - albo zaryzykuj lot bez karty i skorzystaj z karty rozdawanej na pokładzie samolotu, albo jak chcesz być spokojny że nie zakończysz przedwcześnie wycieczki kup kartę turysty w Polsce , a nadmiarowe otrzymane od AC sprzedaj po powrocie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 14 Sty 2019 20:08 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@sanchopan,
- karte turysty sprawdza dopiero agent linii przy bramce przy wejsciu na odcinek lotu prowadzacy na Kube. Wszscy inni wczesniej maja na to rzeczywiscie wywalone
- Karty turysty NIE KUPISZ na Kubie.
- tak jak napisales - Air Canada przewaznie rozdaje je na pokladzie. Jesli masz watpliwosci to zaplac i kup wczesniej w jednym z polecanych na forum miejsc. Potem najwyzej odsprzedasz te co Ci zostana. Raczej znajdziesz chetnych do kupienia.
- z ambasada Kuby kontaktuj sie telefonicznie a nie mailowo. Dzwonilem tam i trafilem na bardzo mila kobiete ktora cierpliwie odpowiedziala na wszystkie pytania. Jesli masz jeszcze sporo czasu do wylotu i mieszkasz w Wawie to zalatwienie karty przez ambasade jest dobra opcja.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 14 Sty 2019 20:28 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Niestety nie mieszkam w W-wie i mam do niej daleko, ale rzeczywiście najchętniej skorzystałbym z opcji zakupu w Ambasadzie. Dzięki za radę - jutro będę dzwonił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 14 Sty 2019 20:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Kup wysyłkowo z biura podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 14 Sty 2019 20:51 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Jak już pisałem - skoro w Ambasadzie to 22 EUR, to nawet ta najniższa cena w biurze podróży jest o ok. 50% wyższa za każdą z osobna. O pośrednikach nie wspominając - plus jakieś 100% często.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 14 Sty 2019 20:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie wiem, jak to liczysz, bo w biurze kosztuje 100 zł. A czasami na Allegro lub OLX taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 14 Sty 2019 21:32 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
W jakim konkretnie biurze kosztuje 100 zł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 14 Sty 2019 21:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
https://sigma-travel.com.pl/inne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 14 Sty 2019 21:41 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Napisałem maila - dam znać, co odpiszą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#291 PostWysłany: 14 Sty 2019 21:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zadzwoń tam po prostu jutro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 15 Sty 2019 12:37 

Rejestracja: 30 Paź 2017
Posty: 4
Loty: 83
Kilometry: 161 446
sanchopan napisał(a):
Niestety nie mieszkam w W-wie i mam do niej daleko, ale rzeczywiście najchętniej skorzystałbym z opcji zakupu w Ambasadzie. Dzięki za radę - jutro będę dzwonił.


Niestety od nowego roku ambasada Kuby nie sprzedaje wiz turystom indywidualnym, wiec trzeba to wyrabiać poprzez biura podróży.
Pani z ambasady podpowiedziała, że w Warszawie najtaniej w 'sigma travel na marszałkowskiej' można wizę dostać. Sprawdzę i dam znać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 18 Sty 2019 21:57 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Jestem dociekliwy z natury - jak temat rozpocznę, to ciągnę to... aż skończę. Nieważne, że czas, energia, że "od Annasza do Kajfasza" odsyłają - no więc WIEM i mam to NA PIŚMIE od AirCanada z Kanady, bo tam mnie "polska" AirCanada odesłała:
Mam od nich oficjalne, mailem, jednoznaczne potwierdzenie, że rozdają Karty Turysty na pokładzie samolotu z Kanady - tutaj pytałem konkretnie o lot z Montrealu i taką odpowiedź pozytywną otrzymałem.
W związku z tym polecę bez Karty, za to sobie wszystko wydrukuję na wszelki wypadek - tak jak radziliście.
Dziękuję za uwagę oraz poświęcony czas :)
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
 
      
#294 PostWysłany: 19 Sty 2019 00:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A co zrobisz, jak z jakiegoś powodu jednak nie dostaniesz? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#295 PostWysłany: 19 Sty 2019 00:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Albo

Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#296 PostWysłany: 19 Sty 2019 00:40 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
boots napisał(a):
A co zrobisz, jak z jakiegoś powodu jednak nie dostaniesz? ;-)


W sensie, że żartujemy czy jak?
Mam oficjalne potwierdzenie, do tego mniej oficjalne z Twittera - że dają. To jak nie dadzą, to... będzie linia lotnicza za mnie płacić kartę, wg Ambasady RP w Hawanie w 2018 r. było to 2000 USD/osoby.
Jak zrobię rezerwację jakiegoś zakwaterowania na Kubie czy w innym państwie, to po potwierdzeniu... mam rezerwować drugi raz, bo "może pierwszy się nie uda"? A może drugi też się nie uda i trzeci...?
Żartujemy czy poważnie rozmawiamy? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 19 Sty 2019 00:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
To jak nie dadzą, to... będzie linia lotnicza za mnie płacić kartę, wg Ambasady RP w Hawanie w 2018 r. było to 2000 USD/osoby.

Zastanów się, co piszesz. Nie ma żadnych kar, wiele linii nie rozdaje kart turysty.
I pomyśl, co ewentualnie zrobisz bez karty po wylądowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 19 Sty 2019 00:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Mogę się spytać, po jakiego grzyba piszesz to samo na 2 różnych tematach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 19 Sty 2019 01:07 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
sanchopan napisał(a):
Jestem dociekliwy z natury - jak temat rozpocznę, to ciągnę to... aż skończę. Nieważne, że czas, energia, że "od Annasza do Kajfasza" odsyłają - no więc WIEM i mam to NA PIŚMIE od AirCanada z Kanady, bo tam mnie "polska" AirCanada odesłała:
Mam od nich oficjalne, mailem, jednoznaczne potwierdzenie, że rozdają Karty Turysty na pokładzie samolotu z Kanady - tutaj pytałem konkretnie o lot z Montrealu i taką odpowiedź pozytywną otrzymałem.
W związku z tym polecę bez Karty, za to sobie wszystko wydrukuję na wszelki wypadek - tak jak radziliście.
Dziękuję za uwagę oraz poświęcony czas :)


To w swojej dociekliwości nie zapomnij o eTa do Kanady, bo we Frankfurcie nie wsiądziesz do samolotu - z doświadczenia Polaków spotkanych na Kubie...

A swoją drogą ja dla 40 PLN* nie ryzykowałbym problemów na lotniskach bez karty turysty.

*Różnica między kupnem karty w biurze i odsprzedażą czystej po powrocie
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 19 Sty 2019 10:10 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
boots napisał(a):
Cytuj:
To jak nie dadzą, to... będzie linia lotnicza za mnie płacić kartę, wg Ambasady RP w Hawanie w 2018 r. było to 2000 USD/osoby.

Zastanów się, co piszesz. Nie ma żadnych kar, wiele linii nie rozdaje kart turysty.

Z tymi uwagami, to proszę do Ambasady RP w Hawanie - to od nich ta informacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group