Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obecności na naszym golden dealu :)
https://www.fly4free.pl/forum/lista-obecnosci-deal-paryz-ory-martynika-fdf-za-477-pln-rt,232,135742
Prosimy dopisywać się
kto i kiedy i ile osób,
dd.mm., nick, (liczba osób), ew. inne sprawy
przepisując całą, zaktualizowoną listę w nowym poscie.

Dzięki
i jeśli się utrzyma - do zobaczenia na szlaku.

informacje od @kuba1306 :
Nasze wakacje na Martynice dobiegły niestety końca dlatego pozwolę sobie wrzucić garść informacji dla zainteresowanych. Jeden z użytkowników zadał mi kilka pytań dlatego na tej liście oprę swoją wypowiedź. A więc po kolei:

1. czy odprawa przebiegała bezproblemowo - czy można się wcześniej odprawić online ?
W Corsairze odprawić można się na 2 dni przed wylotem i faktycznie tak było. I teraz uwaga jeżeli chodzi o bagaż, przy odprawie pojawiają się 2 rubryki. Baggage allowance( nie ma tam możliwości zmian) i number of hold bags (tam można zadeklarować ilość). My przy swojej rezerwacji w baggage allowance mieliśmy po 1 sztuce na głowę i zakładałem, że był to bagaż podręczny dlatego każdemu dodałem po 1 sztuce bagażu rejestrowanego. O dziwo nie wyskoczyło żadne podsumowanie z kwotą i na końcu wyświetliły się karty gdzie przy bagażu nadawanym było zapisane 1pcs (sztuka). Godzinę przed odprawą rozmawiałem z konsultantem na czacie i mówił mi, że bagaż rejestrowany nam nie przysługuje ale możemy go nadać za 100 euro. Z kolei nasi znajomi przy odprawie w rubryce baggage alowance mieli 0 na głowę, dodali po 1 a na karcie pokładowej i tak nie mieli żadnej sztuki. Szwagier z dziewczyną mieli tak jak my. Stwierdziłem, że ryzykujemy i bierzemy duże bagaże i zobaczymy na lotnisku jak to będzie. Podszedłem do okienka z bagażem, pokazałem paszport, kartę pokładową - Pani przyjęła bagaż, wydrukowała swoje karty i życzyła miłego lotu :). Znajomym, którzy nie mieli bagażu na karcie nadaliśmy bagaż jako nasz. Po nadaniu bagażu przy okienku droga do bramek trochę trwa. Orly to jednak duże lotnisko i z bagażami podręcznym i dziećmi szliśmy dobre 30 min. W drodze powrotnej ten sam scenariusz. Także jeśli w tabelce z baggage allowane przy odprawie macie 1 to na karcie pokładowej też będziecie mieli i to jest właśnie bagaż rejestrowany. Po co się deklaruje tę drugą rubrykę nie wiem i tak nic się nie zmienia.

W Liacie odprawić można się na 24h przed odlotem ale jest tam informacja, że jeżeli chce się nadać bagaż rejestrowany to należy zrobić to na lotnisku. Z racji tego, że chcieliśmy nadawać bagaże to zrobiliśmy to na lotnisku i nikt z naszej grupy nie miał z tym problemów(nawet ci znajomi, którzy w Corsairze jako jedyni nie mieli bagażu rejestrowanego). Bagaże do 23kg, pani pytała o końcową destynację to poprosiliśmy o nadanie bagaży na Gwadelupę(przesiadka na Barbadosie) i doleciały bez problemu.

2. czy można bezpłatnie zmienić miejsce ? Które byś polecał ?
Tak, bezpłatnie można zmieniać miejsca. Polecić coś ciężko zależy od preferencji jedni lubią patrzeć przez okno, inni nie lubią prosić o przesunięcie się dlatego biorą skrajne miejsca dla jeszcze innych bliskość toalety jest ważna a kolejnych to wkurza jak masa ludzi chodzi im nad głową. My mieliśmy miejsca w 61 rzędzie abc i byliśmy zadowoleni.

3. jakim samolotem leciałeś oba long haule ? Jaki jest w nich układ siedzeń ?
Odcinek do FDF lecieliśmy Boeingiem 747(3-4-3). A w drogę powrotną Airbus A330-343(3-3-3)

4. jak z jedzeniem i alkoholem na pokładzie ?
ORY --> FDF
B747 nigdy nie leciałem także zrobił na mnie wrażenie. W środku widać, że już wysłużony. Wielkość foteli standardowa. Rozrywki bez szału i niestety słabo działający ekran. Jedzonko mi smakowało, do wyboru kurczak z ryżem lub makaron z ciepłych dań. Do tego bagietka z serkiem, jakiś makaron, ciasteczko. Do obiadu piwko/soki/cola/woda/kawa/herbata. Przed lądowaniem 2 ciasteczka(brownie) i ciepłe napoje. W międzyczasie zimne napoje można było sobie samemu nalewać(brak alkoholu) i przekąski(słone ciasteczka itp.)

FDF ---> BGI brak napojów i przekąsek
BGI --> PTP Podają napoje kawa/herbata/Cola/Sprite

PTP --> ORY
Tak jak w pierwszą stronę z tym, że nie było open baru i możliwości aby sobie samemu nalewać lub zabierać przekąski. Dla dzieci było osobne danie główne - lasagne i fajnie, że podali dzieciom jedzenie najpierw dopiero później całej reszcie(Punkt widzenia rodzica :))

5. czy wypożyczaliście samochód na Martynice ? Jeśli tak to gdzie, czy rezerwowaliście wcześniej i jaki koszt ?

Gdyby ktoś chciał wypożyczyć samochód to budki wypożyczalni znajdują się poza terminalem. Trzeba przejść przez ulicę i po 20 metrach po prawej stronie powinniście je zobaczyć. Ja wypożyczyłem samochód z keddy przez europcara. Za 13 dni wyszło mi 1350pln z pełnym ubezpieczeniem za obśrupaną ale stosunkowo nową Dacię Sandrero. Po podpisaniu dokumentów Pani powiedziała, żeby przejść na tył budek i tam mieli wydać samochód. Odbyło się to w ten sposób, że przyjeżdża Pan dużym busem po grupę turystów i zawozi do właściwego miejsca. Tam znowu kolejka, ale po odczekaniu swojego w końcu dostałem kluczyki. Wszystko robią w iście karaibskim klimacie dlatego to wszystko tyle trwa no i niestety nie zawsze mówią po angielsku. Ze zwrotem nie było problemu. Faktura szybko na mailu i zdjęta blokoda.

6. czy jeździliście komunikacją publiczną ?

Komunikacją publiczną nie jeździliśmy także ciężko mi cokolwiek podpowiedzieć. Mogę tylko powiedzieć, że ichniejszy autobus wygląda jak tramwaj i kursuje między lotniskiem a FDF na pewno.

7. gdzie mieszkaliście ? Nie klepnąłem jeszcze kwatery i zastanawiam się, które miejsce jest najlepsze jako baza - stawiam raczej na zwiedzanie niż na leniuchowanie
My mieszkaliśmy w Sainte Luce/Gros Raisins dokładnie w tym miejscu https://www.google.pl/maps/place/Unname ... 8736?hl=pl
I mogę śmiało polecić tą miejscówkę jako główną bazę ponieważ do większości punktów, które chcieliśmy zobaczyć było poniżej godziny jazdy, zazwyczaj 1/2h starczała. Część z naszej ekipy lubiła plażowanie to też mogli iść się pokąpać i plaże faktycznie ładne były.

8. jaki jest na miejscu poziom cen podstawowych artykułów (posiłki, piwo, woda)
Najtaniej wychodziło robić zakupy w Lider Pricie. woda 1,5l 0.64 EUR, piwo 24x0,33l 12 euro, bagietka 1 euro, Rum biały od 6 euro za litr się zaczynał ale dla mnie osobiście był obrzydliwy a ciemny od 10-12 euro za litr i już był całkiem przyjemny. W knajpach się nie stołowaliśmy raczej w domu wszystko gotowaliśmy


9. o coś jeszcze zapomniałem zapytać ?

a) Telefon - Martynika należy dla Francji także wszystkie rozmowy/SMS/internet jest tak jak w UE. Ważna informacja jest taka, że jeśli ktoś ma Playa to nie działa. My mieliśmy Orange i bez problemu śmigał i telefon i internet(niestety tylko tydzień bo przy wyprawie na Didier waterfall żona wpadła do rzeki z plecakiem i oba telefony padły :P) natomiast znajomy, który ma Playa musiał sobie kupić starter na miejscu, żeby mieć kontakt ze światem (40euro).

b) atrakcje

1) Grande Anse d'Arlet - zatoka gdzie pływają żółwie morskie. Niezapomniane przeżycie popływać z żółwiem, który naprawdę jest duży. Widziałem wcześniej żółwie ale pływanie z nimi to coś niesamowitego tym bardziej, że one w ogóle się nie boją ludzi. Obok znajduje się plaża ansenua z czarnym piaskiem ale tam żółwi nie widzieliśmy.

2) Didier WaterFall i okolice - piękna dżungla i sam wodospad. Napierw zrobiliśmy sobie treking 1,5h w jedną stronę ponieważ poszliśmy nie tam gdzie trzeba ale za to zobaczyliśmy prawdziwą dżunglę i ładne widoczki(też warto, szlak znajduje się na końcu drogi, którą dojeżdża się do początku szlaku na wodospad). Dla osób chcących zobaczyć wodospad info - nie dojeżdżacie do końca drogi tylko trzeba wcześniej zatrzymać się przy przepompowni i charakterystycznym miejscem wejścia na szlak jest metalowy łańcuch, który trzeba przeskoczyć. Najlepiej wziąć ze sobą też latarkę ponieważ jest do przejścia 100m tunel i wygodne buty, które można w całości pomoczyć. Idąc tunelem bardzo łatwo wpaść do błota ponieważ idzie się po rurze, która jest bardzo śliska i na pewnym odcinku nie ma poręczy. Późniejszy odcinek prowadzi w górę rzeki i można się i pobrudzić i pomoczyć i uwaga niektórzy mylą docelowy wodospad z kaskadą. Pierwszy znaczący spadek wody to kaskada z której czasami ludzie skaczą ale aby dotrzeć do głównego wodospadu należy bokiem się wspiąć i iść dalej. Tam już na pewno nie da się przejść bosą stopą. My mieliśmy wody w niektórych miejscach sporo powyżej kolan i niestety tam też moja żona się poślizgnęła i wpadła z plecakiem z telefonami do wody także oba dokonały tam swojego żywota. Także jest mokro/ślisko/można się zmęczyć ale polecam. My szliśmy tam z 6 letnim dzieckiem ale gdybym wcześniej wiedział jak wygląda ta trasa to bym się nie zdecydował wcześniejszy treking tak ale delikatne wspinaczki, mokre skałki dla takiego dziecka nie.

3)ST. Anne https://www.google.pl/maps/@14.4465722, ... 5120?hl=pl - Zatoczka ze zdecydowanie najlepszą plażą. Piękna krystaliczna woda, biały piasek, palmy kokosowe - jak na pocztówkach. Najlepiej iść wzdłuż publicznej plaży i przejść sobie przez te hotelowe. Jest tam ładny pomost a na samym końcu klub oferujący możliwość przejażdżki na nartach wodnych.

4)Balata Jardin - Bardzo zadbany ogród botaniczny. Roślinność robi wrażenia, możliwość przejścia trasą na mostkach pomiędzy drzewami, przy wejściu dozowniki dla ptaszków gdzie czasami podlatują koliberki.

5)FDF(stolica) - Dla mnie największą atrakcją w mieście były Iguany biegające niedaleko fortu. A tak to miasto jak miasto z ciekawszych budynków to kościół i biblioteka

6)Grande anse les Salines i jezioro - plaża opisywana jako najładniejsza ze wszystkich na wyspie. Wg mnie wcale taka nie była, owszem długa szeroka ale dużo glonów i takiego wrażenia jak ta z tym pomostem na mnie nie zrobiła. NA jeziorku też zrobiony pomost gdzie można się przejść i poczytać o faunie i florze na miejscu. Dużo krabów na miejscu(nie na pomoście tylko przy brzegu). Jakby ktoś się zastanawiał co to za rezerwat na mapie na południu to wam powiem, że nie ma sensu jechać. Chcieliśmy tam się przedostać ale teren ogrodzony i wozy wojskowe jeżdziły także nie wiem czy poligon sobie tam zrobili czy jakąś bazę ale wjechać nie wjedziecie. Za to na samym południu też fajnie się przespacerować. Ładna szeroka plaża i pochyłe palmy nadają klimat.

7) https://www.google.pl/maps/place/anses- ... 3786?hl=pl - charakterystyczna miejscowość z folderów z pomostem wychodzącym na przeciwko wyjścia z kościółka. Ładniewarto zobaczyć

8) Destylarnie rumu
Ja byłem tylko w destylarni Trois Rivieres i można tam się fajnie zaopatrzyć. Duży wybór i dobre ceny. Możliwość degustacji i możliwość oprowadzenia przez przewodnika. Przewodnik 3 Eur za osobę ale z językiem angielskim tylko w określone dni

9)Saint Piere - Stara stolica, zniszczona kiedyś przez wulkan. Znajduje się tam muzeum świeżo odnowione w tym roku.

10) Trasa na północ - ładne widoczki

11) Treking na wulkan - tego nie zrobiliśmy, ale nie było dnia aby wulkan nie był przysłonięty przez chmury. Podobno bardzo rzadko zdarza się aby było inaczej

12) Pomniki upamiętniające rozbicie statku https://www.google.pl/maps/place/Cap+11 ... 3905?hl=pl

13) Stara ceglarnia - miejsce gdzie można kupić najróżniejsze pamiątki. Mocno komercyjne ale dla wielbicieli sklepów i zakupów na pewno coś fajnego. Dużo drobnych sklepików gdzie mają ciekawe i fajne pamiątki.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 18 Gru 2018 14:41 

Rejestracja: 15 Mar 2016
Posty: 100
Czy komuś wisi jeszcze blokada od LIATa ? Mam pobrana kasę za 4 tickets, ale na tą samą kwotę wisi blokada od początku całej akcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#202 PostWysłany: 21 Gru 2018 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
U mnie bez zmian na stronie Corsaira mam potwierdzone 3 odcinki z 4, na stronie Liata mam status "Confirm" ale kwota nie zgadza się z pobraniem z karty o czym pisałem wcześniej.
A tak BTW dalej można kupi majowe terminy w sensownej cenie np mój 14.06-18.06.2019 chodzi po 218$:)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#203 PostWysłany: 22 Gru 2018 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Jakoś w lutym/marcu trzeba będzie się zacząć rozglądać za dolotami do Paryża.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 17 Sty 2019 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Jak wasze rezerwacje, u mnie bez zmian
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 18 Sty 2019 11:44 

Rejestracja: 15 Mar 2016
Posty: 100
U mnie także. Choć na stronie Corsair dalej loty niewidoczne stąd jest to trochę niepokojące. To samo na checkmytrip. Cena na Liat.com dalej kosmiczna w porównaniu do ceny zakupu. Poprzedni EF w tej cenie uwalili, ten się trzyma mocno.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#206 PostWysłany: 18 Sty 2019 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Czyli musimy dalej czekać i liczyć że się uda, ja doloty na ORY będę ogarniał w kwietniu lub w maju
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 18 Sty 2019 12:11 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2048
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Raczej nie wszystkim uwalili...Są osoby które lecą na koniec stycznia..Co prawda sa to chyba jednodniówki , ale zawsze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 18 Sty 2019 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Jednodniówki na Martynice ? :roll:
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 18 Sty 2019 12:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Ludzie robili 6h w TYO lub 3dniowy wypad na całą kanadę, jednodniówką na Martynikę się dziwisz?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 18 Sty 2019 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ale ta Narita na 6h to było z WAW z tego co pamiętam (z przesiadką gdzieś we Włoszech - Rzym ? Mediolan ?)
A tutaj trzeba drogo dolecieć na ORY.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 18 Sty 2019 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
z mediolanu byla. to byl lot chyba mediolan-rzym z przesiadką
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 18 Sty 2019 15:22 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
U mnie również bez zmian, nadal można kupić za stosunkowo dobrą cenę przeloty na wrzesień widziałem za 184EUR. Na moje daty majowe też wyskakuje za 205$ w takiej konfiguracji jak kupowaliśmy(powrót przez Barbados i Gwadelupę).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 18 Sty 2019 15:22 

Rejestracja: 15 Mar 2016
Posty: 100
Dalej jest to 2x drożej aniżeli my :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
 
      
#214 PostWysłany: 18 Sty 2019 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
No 2x to chyba nie - ja kupowałem za 136 USD i to była chyba jedna z najniższych cen.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 18 Sty 2019 17:33 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2048
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Czy ktoś kto leci na dłużej w maju/czerwcu zaryzykuje kontakt z liatem w sprawie zmiany terminów lotów tymi liniami , tak żeby można było pobyć z 2-3 dni na Barbadosie i na Gwadelupie?
Na tym bilecie , na odcinku Liata jest również napisane fully flexible
ew. czy ktoś zaryzukuje "olać" loty Liatem , przemieścić się prosto z Martynikę na Gwadelupe , a stamtąd wracać Corsair do Paryża?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Sty 2019 22:36, edytowano w sumie 1 raz
2w1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 18 Sty 2019 23:44 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
My lecimy w maju na 12 dni i z chęcią bym podzielił ten czas na 3 wyspy. Jednak moje wcześniejsze zapytania na ten temat spotykały się z dużą dezaprobatą dlatego nie ciągnąłem wątku. Jak wszystko jest na 1 bilecie to myślę, że po "ominięciu" 2 odcinków Liata może być problem z wejściem na pokład na Gwadelupie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 20 Sty 2019 17:02 

Rejestracja: 17 Kwi 2018
Posty: 40
Loty: 106
Kilometry: 295 985
Ja lece z innego deala corsy i liata i również full flexible ale przy zmianie na stronie wbija mi plus 500 dolcow takze nie kombinuje i cieszę sie z tego co jest ?
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#218 PostWysłany: 20 Sty 2019 18:23 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
@Przemekyelo A kiedy i gdzie lecisz jeśli można wiedzieć i gdzie próbowałeś dokonać tej zmiany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 20 Sty 2019 21:29 

Rejestracja: 17 Kwi 2018
Posty: 40
Loty: 106
Kilometry: 295 985
Ory-fdf-bgi-svd-ptp-ory. Probowalem zmienic na stronie liatu bo mam tydzien na martynice a wolalbym na barbadosie ale cóż przy zmianie wbija 500dolcow do zaplaty mimo ze bilet jest full flexible.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 20 Sty 2019 21:52 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Chyba nie rozumiecie idei biletu flexible. Flexible znaczy, że po pierwsze bilet w ogóle można zmienić (zwykle bez opłaty za samą zmianę) ale w przypadku zmiany przed wylataniem pierwszego odcinka należy zapłacić różnice w wysokości taryfy lotu piewotnego do lotu, na który dokonujemy zmiany. Nie znaczy to że można dokonać zmiany na dowolny inny lot za darmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group