Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Sty 2019 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 11 Sty 2019 10:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@karoldz Jeśli wykupiłeś dobre ubezpieczenie to może pokryje straty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Sty 2019 12:43 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
kiimi napisał(a):
Oficjalnie możesz tam mieć tylko sprzęt sportowy. A to czy to sprawdzą, to już zależy od obsługi lotniska ;) ja miałam sprzęt osobno i bagaż rejestrowany osobno.


Bagaż jest zawsze prześwietlany. Jakieś drobne ciuchy to nie jest problem ale jak załadujesz tego za dużo to kto wie czy się nadgorliwiec nie przyczepi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Sty 2019 17:34 

Rejestracja: 03 Kwi 2015
Posty: 6
Dzięki za Wasze odpowiedzi.
Napisałem również do Wizzair i otrzymałem poniższą odpowiedź:
Cytuj:
W odpowiedzi na Pana pytanie, uprzejmie informuję że bagaż sportowy musi spełniać wymogi bagażu rejestrowanego, czyli nie może przekraczać wagi 32kg i nie może być większy niż 149,9 x 119,4 x 171,5 cm.
Jeśli spakuje Pan wszystkie elementy do torby i całość będzie mieścić się w wymienionych powyżej wymiarach to nie będzie problemu.
W czasie rezerwacji biletu należy dodać do rezerwacji SPEQ czyli bagaż ze sprzętem sportowym.
Koszt takiej usługi to 30 EUR lub 133PLN ( przy zakupie Online, kupując na lotnisku opłaty będą wyższe)
Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie: https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... ga%C5%BC#/

i dla jasności treść mojego zapytania:
Cytuj:
chciałbym zarezerwować lot podczas którego będę przewoził sprzęt sportowy (snowboard). Na deskę mam pokrowiec, do którego zmieści się również reszta sprzętu (buty, kask itd.).
W regulaminie, ani na stronie z informacjami o podróży nie widzę jednak jasnych wytycznych w jaki sposób powinienem zarezerwować taki lot. Jakie są limity wagi takiego bagażu? Czy w pokrowcu na deskę mogą znajdować się również inne rzeczy?
W jaki sposób dokonać rezerwacji:
1. wybrać tylko opcję "Podróżuję ze sprzętem sportowym" (bez innych bagaży rejestrowanych) - czy w takim przypadku do pokrowca ze sprzętem można zapakować resztę bagażu? jaki jest limit wagi i wymiarów?
2. wybrać bagaż rejestrowany + dodatkowo opcję "Podróżuję ze sprzętem sportowym" - i zapakować osobno samą deskę, a osobno całą resztę sprzętu
3. wybrać tylko bagaż rejestrowany jeśli zapakowana deska mieści się w wymiarach rejestrowanego bagażu (np. 32kg i wymiary 149x119x171cm)

Wynika z tego, że można zapakować się do pokrowca, o ile waga/wymiary będą mieściły się w limitach.
Planuję więc zapakować się do poniższego pokrowca + bagaż podręczny i mam nadzieję, że nie będzie żadnych problemów :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 12 Sty 2019 13:26 

Rejestracja: 05 Sty 2019
Posty: 9
Bagaż sportowy oddajesz zawsze w miejscu przeznaczonym dla bagaży wielkowymiarowych a nie na stanowisku odprawy a tam nikogo nie obchodzi co tam masz niezależnie od lini lotniczej - tak wiec spokojnie możesz się pakować do sportowego - zawsze tak robię.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Sty 2019 16:28 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Przewoziłem rower w Wizzair i do pokrowca z nim zapakowałem masę innych rzeczy (sakwy, namiot, karimaty itp). Waga nie przekraczała 32kg i nie było żadnych problemów. Oczywiście trzeba to wszystko jakoś zabezpieczyć i powiązać, bo mi np. pokrowiec trochę rozdarli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Sty 2019 01:07 

Rejestracja: 24 Sty 2019
Posty: 1
Podbijam temat kto kolwiek widzial ktokolwiek wie czy ktos pakowal pare nart i snowboard w jednej torbie sportowej do 32 kg w wizzair? :geek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Sty 2019 00:27 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 626
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Ja widziałam jak gościu miał w pokrowcu na narty jakieś ciuchy i inne pierdoły i mu przeszło w 2 strony ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Lut 2019 22:53 

Rejestracja: 08 Sie 2012
Posty: 1
Cytuj:
W odpowiedzi na Pana pytanie, uprzejmie informuję że bagaż sportowy musi spełniać wymogi bagażu rejestrowanego, czyli nie może przekraczać wagi 32kg i nie może być większy niż 149,9 x 119,4 x 171,5 cm.
Jeśli spakuje Pan wszystkie elementy do torby i całość będzie mieścić się w wymienionych powyżej wymiarach to nie będzie problemu.
W czasie rezerwacji biletu należy dodać do rezerwacji SPEQ czyli bagaż ze sprzętem sportowym.
Koszt takiej usługi to 30 EUR lub 133PLN ( przy zakupie Online, kupując na lotnisku opłaty będą wyższe)
Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie: https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... ga%C5%BC#/
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 18 Lut 2020 12:45 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Mam pytanie, czy buty narciarskie można przewozić w walizce - bagażu rejestrowanym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Lut 2020 13:07 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@kamillos13
Można.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamillos13 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 24 Lut 2020 13:32 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
a jakiś regulamin, potwierdzenie z Wizza air że można, nigdzie na stronie nie mogę się doszukać tej info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Lut 2020 13:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
A czemu nie? Jeżeli się mieszczą w bagażu rejestrowanym, i nie zawierają trotylu to nie widzę problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Mar 2022 14:55 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 1
Mam pokrowiec na narty i chce do niego przymocowac pasami torbę z pozostalymi rzeczami do uprawiania narciarstwa jak buty kask,kurtkę i spodnie ,całośc nie powinna przekroczyc 32kg a wymiary całosci nie beda przekraczac wyznaczonych gabarytow,czy mogę mieć problemy przy odprawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Lip 2022 15:46 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 4
Kupiłem WizzFlex z bagażem 32kg, bo muszę przetransportować rower (mam na to specjalną torbę)

Czy jest jakaś opcja, żeby zamienić bagaż z Flexa na bagaż sportowy?

Ew. mogę anulować bilet (tylko zamiast oddać mi ok. 575 chcą oddać 500 - chyba potrącają opłatę administracyjną) i kupić bilety od nowa tym razem z bagażem sportowym. Wolałbym uniknąć ponownego zakupu biletu lub dopłacania kilkuset złotych w tym moemencie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Paź 2022 21:45 

Rejestracja: 26 Wrz 2019
Posty: 51
Może najtaniej będzie po prostu dokupić dodatkowy bagaż do istniejącej rezerwacji - sportowy lub zwykły 10/20/32 kg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Lis 2022 11:34 

Rejestracja: 14 Wrz 2015
Posty: 10
Hej, ważne pytanie o przewóz nart Wizzairem, które dziwię się że tutaj jeszcze nie padło - chodzi mi o długość bagażu.

Sprzęt sportowy ma ważyć do 32 kg i musi mieć wymiary bagażu rejestrowego. Najdłuższy wymiar to 171,5 cm. Ja mam najkrótsze narty 165 cm (co może z pokrowcem przekroczyć wymiary), a mam i takie które mają 180 cm i więcej...

Czy ktoś ma doświadczenie z przewozem długich nart? Czy to jest problem czy póki są w normalnym pokrowcu i nie mają np. dwóch metrów to jest OK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Lis 2022 12:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Nie ma problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
Nikko lubi ten post.
Nikko uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 20 Lis 2022 12:40 

Rejestracja: 14 Wrz 2015
Posty: 10
Super, dzięki za wyjaśnienie. Z ciekawości, z walizką rowerową jest podobnie? Bo też zakładam, że może przekroczyć te wymiary.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 29 Lis 2022 10:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Lis 2022 13:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Nikko Ta sama opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nikko lubi ten post.
Nikko uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group