Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#61 PostWysłany: 06 Sty 2019 19:50 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 31
Loty: 28
Kilometry: 67 110
Cześć. W piątek chcemy pojechać z Eilatu do Obserwatorium i potem powrót. Czy orientuje się ktoś jak jeżdżą autobusy 15/16 (co ile minut i do której godziny)? Z góry dzięki za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#62 PostWysłany: 06 Sty 2019 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
busy jeżdżą co 20 minut do 21, w piątki do 16, do granicy nr 15 z granicy nr 16
Góra
 Profil Relacje PM off
Miza42 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#63 PostWysłany: 07 Sty 2019 18:03 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 31
Loty: 28
Kilometry: 67 110
Wielkie dzięki :P Wiesz może gdzie (i czy) w Eilacie w piątek jest czynny kantor i lepiej sprzedać dolary czy euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#64 PostWysłany: 07 Sty 2019 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
w części mieszkalnej w kierunku dworca autobusowego przy głównej ulicy, a w części hotelowej korzystałem z bankomatu wymieniającego € czy $, jest też tam chyba ostatni tradycyjny kantor w wozie czy pojeździe, już dokładnie nie pamiętam, ale rzuca się w oczy, jeśli wypłata z karty to lepiej dolarowej, gotówki obojętne jaka waluta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#65 PostWysłany: 08 Sty 2019 06:45 

Rejestracja: 21 Gru 2018
Posty: 2
Cześć, wybieram się do Ovda z Poznania 11.01.2019, następnie dalej do granicy z Taba, wybiera się ktoś jeszcze ? Można się jakoś zgadać jak coś, mail: jaguar124@o2.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#66 PostWysłany: 16 Sty 2019 14:21 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 32
Witam. W celu aktualizacji i danych. Proszę o potwierdzenie poniższego.

Płatność za bilet na 282 na lotnisku - można płacić kartą ?
Płatność za wyjazd z Izraela na granicy w Tabie - można płacić kartą ( +5NIS ) ?
Płatność za wjazd do Egipty ( TABA Heights ) - Tylko gotówka 400 funtów EGP os., kantor na granicy albo $ ?
Koszt Taxi do Taba Heights dla 2 os. dor. i 2 dzieci w jedną stronę to około 20 czy 40 $ ?
Czy w sobotę autobus 282 i granica izraelska pracują normalnie czy kończą wcześniej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#67 PostWysłany: 16 Sty 2019 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Za bilet na busa i na przejściu płaciłem kartą, za wjazd do Egiptu tylko gotówka, koszt po negocjacjach to 15$ za busa, my jechaliśmy w 6 osób, najlepiej się połączyć z kimś,
granica jest otwarta cały czas, busy jeżdżą tak jak przelatują samoloty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#68 PostWysłany: 17 Sty 2019 00:47 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Ktoś kojarzy ile kosztuje taxi w Eilat od granicy z Egiptem do granicy z Jordania? 3 osoby. Ewentualnie rozważam autobus 15 lub 282 ale nie wiem po ile są bilety na tak krótkim odcinku

Tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#69 PostWysłany: 12 Lut 2019 16:08 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 26
Uaktualnię trochę temat bo właśnie przerobiłem tą trasę tam i z powrotem (27.01. - 10.02.19.)
Może się komuś przyda.

Przylot na kurnik Ovda ok. 20.20 i tu pierwszy błąd: miejsca w samolocie wybrałem nieświadomie na skrzydle na środku. Skutkowało to tym iż, wysiedliśmy jako jedni z ostatnich, potem jako jedni z ostatnich byliśmy do kontroli i uciekł nam pierwszy autobus 282 (22 szekle) do Eilat. Podstawiony drugi czekał aż się zapełni ludźmi z innego lotu i tak na starcie ok 1,5h w plecy.
W Eliat zatrzymaliśmy się na jeden pełny dzień (dwa noclegi) tylko ze względu na delfiny i miłość córki do tych stworzeń. Dolphin Reef okazało się straszną lipą, raczej nie ma możliwości nawet musnąć zwierzaka, córce się to nie udało pomimo kilku godzinnego siedzenia na pomoście.

Przejście graniczne z Eliat do Taby bardzo sprawne, trzeba zapłacić 100 szekli opłaty wyjazdowej. Dalej idziemy pieszo ok 800m i po lewo dworzec autobusowy, obok kafejka z kebabem z wi-fi polecam.
Autobus do Sharm odjeżdża codziennie o 15 (koszt 80 funtów, taksówkarz proponował za 50$). Ale że kierowca jeszcze musiał zjeść obiad wyjechaliśmy pół h później. Przy opuszczeniu Taby pierwszy check - point i konieczność opłaty granicznej wjazdowej do Egiptu 400 funtów. Myślałem że mając e-wizę uniknę tej opłaty ale niestety. Podróż przyjemna ze względu na krajobrazy, warto usiąść w pierwszym rzędzie za kierowcą i korzystać z możliwości które daje duża przednia szyba. Po drodze dużo check-pointów policja z karabinami, sprawdzanie paszportów itp. kilka razy, może i trochę to uciążliwe ale czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Ważne by przy check-pointach nie robić zdjęć. U nas się to zdarzyło 3 razy i przez tych nierozważnych turystów przejazd się trochę wydłużył. Takiego delikwenta muszą wyprowadzić, krótko przesłuchać, przejżeć telefon wykasować itp. Przyjazd do Sharm jakoś po 20, samo miasto twierdza, bardzo silna kontrola na rogatkach, dalej na ulicach sporo policji, wozów, check-pointów itp. Muszę nadmienić że wszyscy funkcjonariusze bardzo życzliwi i uprzejmi. W Sharm spędziliśmy prawie dwa tygodnie, super czas, nurkowanie na rafach, wielbłądy, kłady, łódź ze szklanym dnem - polecam, sporty wodne itp. Na jeden dzień pojechaliśmy też do Kairu ze względu na córkę by mogła zobaczyć sobie piramidy. Ogólnie męczarnia, wyjazd zajął łącznie 26h, po drodze check-pointy ale szło bardzo sprawnie, bez sprawdzania nas za każdym razem. Powrót nocą podczas burz, ulewa momentami zamieniała drogę w potok nie było widać asfaltu, także było ciekawie.

Powrót Autobus z Sharm do Taby odchodzi codziennie o 9 rano cena ta sama (taksówkarz chciał minimalnie 80$). Miejsca także zajmujemy z przodu i podróż mija szybko na miłych pogawędkach z kierowcą i ochroniarzem jak i na widoczkach. W Tabie jesteśmy jakoś po 13. ta sama kafejka szybki kebab. Na jedną noc zatrzymaliśmy się w Mövenpick Resort Taba i był to strzał w dziesiątkę. Świetny hotel z pięknie zagospodarowanym terenem i rafą, super jedzenie. Warto. Nazajutrz ze względu na wieczorny lot do Modlina przedłużają nam dobę bez problemu do 14. Przed 15 jesteśmy na granicy akurat przed nami podjechał autokar z wycieczką, więc przy kolejnych okienkach musieliśmy trochę odstać ale i tak szło bardzo sprawnie. Jedyna opłata w tą stronę to 2 funty (0,40zł) za znaczek do deklaracji. Warto mieć swój długopis żeby nie czekać. Całość od wyjścia z Movenpicka do przystanku 282 po stronie Izraelskiej zajęła ok godzinkę może nawet nie całą. Łapiemy autobus prosto la lotnisko (24 szekle) i po godzince jesteśmy na miejscu. Jest godzina 17 a wylot o 20,40. Nauczony poprzednim doświadczeniem kiedy przed wylotem maglowali mnie ponad 2 godz. ze względu na ilość arabskich pieczątek w paszporcie, teraz chciałem mieć odpowiedni zapas. Jednak tym razem całość zajęła ok 10 min i mogliśmy się rozłożyć na poduchach.

W razie pytań służę pomocą.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#70 PostWysłany: 14 Lut 2019 13:05 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Czy jak przyjeżdżam z Eilat do Taby i przebywam w hotelu Movenpick przez cały czas pobytu to czy mogę przekraczać granicę z Izraelem za darmo ile chcę razy w celu skorzystania z atrakcji w eilat? Czy za każdym razem muszę płacić? Ja załatwić to z hotelem i na granicy. Czy jest jakiś dokument dzięki któremu nie pobierają opłat. Zaznaczę, że nie chodzi mi tutaj o zwrot bo to wiemy, że je dokonują ale żeby nie płacić za tą visę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#71 PostWysłany: 14 Lut 2019 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@boarder Musisz mieć wydrukowaną rezerwację noclegu, urzędnik na granicy skontaktuje się z hotelem i ją potwierdzi, jeśli będzie ok to nie trzeba nic płacić. Nie pamiętam już, ale chyba dostajesz na granicy jakąś karteczkę na potwierdzenie tego. Tak było rok temu, ale pewnie nic się nie zmieniło.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#72 PostWysłany: 27 Lut 2019 23:25 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Spałem w movenpick i kupowałem alko w sklepiku na terenie nelsona. Piwo tylko budweiser w puszkach 0,33 -trzeba kupić karton 24 sztuki cena 32 USD, wódka 1 litr producent Stock Polska cena 8 USD /był na butelce chyba napis 1961/ Stolicznaja 50% 13 USD za litr. Była też jakaś angolska po 9 USD za litr i inne droższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#73 PostWysłany: 15 Mar 2019 21:04 

Rejestracja: 15 Mar 2019
Posty: 1
Hej, witam wszystkich, to mój pierwszy post.

Ponieważ w niedzielę wróciłem z Eilatu, a przed wylotem korzystałem z doświadczeń innych z f4f postanowiłem podzielić się swoimi.

Po przylocie do Izraela od razu na płycie lotniska poproszono Nas na bok (byliśmy w 4.os) i zadano kilka pytań, późnej domyśliliśmy się, że to przez zdjęcie które zrobiliśmy. Po wejściu do terminala utknęlismy w kolejce, kontrola bardzo wolno posuwała się do przodu i w sumie spędziliśmy tam ze 2 godziny. Gdy w końcu przyszedł czas na Nas poszło sprawnie. Kilka pytań o nasze relacje, miejsce pracy, cel pobytu. Mieliśmy w paszporcie pieczątki z Egiptu i wizy USA, nikt nas o nie nie pytał. Planowałem zarezerwować transport eliat shuttle, ale po przeczytaniu wielu negatywnych opinii skorzystałam z przewoźnika egged. Po przejściu od razu znajdowała się maszyna z biletami na autobus linii 282, bilety zarezerwowałem na stronie. Należy wybrać w maszynie odpowiednią opcje i przejechać paskiem magnetyczny karty, która zastała użyta do rezerwacji. Nie zostaliśmy obciążeni żadną dodatkową opłatą i wyskoczyły od razu bilety na przejazd do miasta i z powrotem. Autobus zatrzymuje sie w centrum później rusza w stronę Taby, wykaz przystanków znajduję sie na stronie egged, my wysiedlismy ok 400m od naszego hotelu ( w okolicy coral reef). Kierowca w autobusie pomocny, ogolnie wszyscy ktorych spotykalismy calkiem fajnie mowili po angielsku.

Po przybyciu od razu wypłacilismy pieniądze, bankomaty na które trafialismy pobierały prowizję za wypłatę (raz 7, raz 12NIS) przez caly wyjazd korzystaliśmy z karty revoult, nie spotykaliśmy sie z odmową w przypadku tej karty, ale w wielu miejscach płatność tylko gotówką.

Opłatą za taksówkę z Naszego hotelu do centrum 30nis, myślę, że całkiem spoko jak na Izrael. Raz nawet kierowca podwiózł Nas autobusem za darmo. Ceny faktycznie dość wysokie, ale mieliśmy w hotelu śniadanie i lunch, to az tak Nas to nie dotknelo. Pizza w budce przy stacji benzynowej ok 29nis, 3 piwa w markecie ok. 25 nis, cola 2l ok. 8nis, dwa zestawy w mcdonalds ok. 60nis.

Jeden dzień spędziliśmy na plaży koralowej, wstęp 35nis os. Dobra infrastruktura i mało ludzi, chociaż jeżeli ktoś bardzo chce oszczędzić można wejsc do wody na wcześniejszej, darmowej plazy i dopłynąć do rafy. Rafa bardzo ciekawa, chociaż myślę że bliskie sąsiedztwo obiektów przemysłowych negatywnie wplywa na ilosc morskich stworzeń.

Drugi dzień spędziliśmy na wycieczce w Timna parku. Wycieczka zarezerwowana przez Internet, środki z karty pobrane dzień przed wyjazdem w ils. Ciekawy krajobraz, ktort warto zobaczyć, autobus przyjeżdża bezpośrednio pod hotelu, 3 postoje w parku i powrót. Wrocilismy do hotelu przed 14, godzinę później niż wg. Planu wycieczki.

Autobus powrotny był na przystanku dokładnie o godzinie z biletu, trochę sie wcześniej obawialiśmy. Na lotnisku byliśmy ponad 3h przed odlotem. Same procedury nie były skomplikowane i przeszliśmy je bezproblemowo mimo wczesniej wspomnianych wiz z Egiptu, ale wszystko trwało bardzo dlugo. Kilka pytań, czy sami pakowaliśmy bagaż, czy ktoś dał Nam jakiś prezent, co robiliśmy w Izraelu itp.
W Naszym przypadku procedury na lotnisku nie byly takie straszne, nie wydaliśmy również dużo na miejscu.

Gdyby ktoś miał jakieś pytania służę pomocą.
Góra
 Profil Relacje PM off
wawa_marcin lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#74 PostWysłany: 06 Paź 2019 12:34 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 170
Witam.
Czy ktoś leci 12 listopada z Warszawy do Eilatu i dalej planuje dostać się do Taba Heighst?Mam zarezerwowany nocleg w Strand Beach Hotel.Szukamy kogoś do wspólnego transportu po stronie Egipskiej.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#75 PostWysłany: 14 Lis 2019 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
26 listopada przylatujemy (2 os) do Eilatu samolotem z Warszawy (Wizzair, ląduje o 11).
Pozniej obieramy kierunek Taba i Dahab.
Szukamy osob ktore tez robia taki (lub poodbny) trip i chcemy z nimi wspoldzielic koszty transportu.
Dwa lata temu robilismy podobny trip i przyjechala po nas taksowka z hotelu z Dahab za 750 EGP [jakis wtedy 40 USD ] za przejazd. I wychodzilo po 8 USD na osobe (bylo nas piecioro)
Teraz jest nas tylko dwojka, zas hotele chca 1200 - 1500 EGP [jakies 75-90 USD].

Alternatywa jest autobus o 15:00 z Taby, ja nawet lubie takie klimaty, ale druga osoba juz nie koniecznie;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eilat / Taba
#76 PostWysłany: 10 Cze 2020 15:20 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Bossky_86 napisał(a):
Po przejściu od razu znajdowała się maszyna z biletami na autobus linii 282, bilety zarezerwowałem na stronie. Należy wybrać w maszynie odpowiednią opcje i przejechać paskiem magnetyczny karty, która zastała użyta do rezerwacji. Nie zostaliśmy obciążeni żadną dodatkową opłatą i wyskoczyły od razu bilety na przejazd do miasta i z powrotem.


Jak można zarezerwować bilet na Egged? Ja za jakiś czas lecę do Ejlat i chciałbym od razu po przylocie wsiąść w nocny autobus do Hajfy. Niestety z tego co widzę to strona do zakupu biletów jest tylko po hebrajsku i nie za bardzo idzie się tam odnaleźć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group