Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sty 2019 16:10 

Rejestracja: 05 Sty 2019
Posty: 5
Lecę 21-25.01.2019 do Ovdy.

Jeszcze sporo czasu więc planuję wstępnie ale z punktów, które zamierzam zobaczyć to Timna Park, Red Canyon.

Myślę by przejść pieszo z lotniska górami do Eilatu oczywiście nocując po drodze w namiocie. Zahaczyć o Timna Park i Czerwony Kanion.
Powrót już autobusem 282 z Eilatu na lotnisko. Nie znalazłem takiego "gotowca". Jeździ się zazwyczaj niezależnie jako punkt wypadowy traktując Eilat a w sumie patrząc na mapę aż kusi by nie jeździć niepotrzebnie tylko przejść te ciekawe tereny.

Jest to kawałek bo pewnie ok. 70km pieszo ale może nie jest to zły pomysł na 3 dni.
Ktoś ma ochotę albo chciałby coś dodać? A może to zły pomysł?

Ciekawa mapka: https://israelhiking.osm.org.il/map/10/30.1196/34.1290
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 05 Sty 2019 22:58 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Co prawda po hebrajsku, ale niezła ta mapka. Zdecydowanie przydatna i to nie tylko w okolicach Eilatu, ale dla całego Izraela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2019 23:30 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Nie wiem czy byłeś na lotnisku Ovda i znasz ten teren. Ono jest na płaskowyżu dość "piaszczystym". Obejście terenów wokół lotniska (drogą do szlaku czerwonego) będzie dość monotonne. Potem szlak pewnie idzie jakimś małym wadi na skraj urwiska ograniczającego Timna Park. I dopiero tam będzie atrakcyjnie. Z kolei szlaki od Timna Park do Red Canyon biegną już wadi dość solidnymi. Jeśli będzie padać, za duże ryzyko, aby tamtędy chodzić lub spać. Poszukaj relacji, powinny być jakieś ze szlaku od Timna do Red Canyon to może znajdziesz opis miejsc do ustawienia namiotu. Czas trzeba liczyć pewnie dłuższy niż odległość w kilometrach bo wadi są kręte. Jak będziesz chciał coś zobaczyć i zrobić zdjęcia to pewnie będziesz się gdzieś tam wspinał też na krawędzie, na co czas też schodzi. Góry w okolicy Eijatu to są już z kolei solidne "pagóry". :) Przeszedłem sobie tylko końcowy odcinek Izraelskiego Szlaku tak na kilka godzin marszu (okolica Har Zefahot), piękne widoki na zatokę, ale tam już się można zmęczyć niosąc plecak i namiot. Za to jest zawsze dobra opcja podjechania z Red Canyon kawałek stopem lub autobusem jak was czas będzie gonił i zrobienia jakiegoś krótszego odcinka szlaku do miasta. Trzymam kciuki za powodzenie i opisz co z tego wyszło. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Sty 2019 12:35 

Rejestracja: 05 Sty 2019
Posty: 5
Dzięki za odpowiedzi.
Co do mapy z prawej strony pod ikoną share jest taki znaczek z literką A na kartce i po kliknięciu można zmienić na English :)

Lecę sam (przynajmniej na razie). Na jednym z forów odradzili mi stanowczo tego przejścia głównie pisząc o fire zones :) a także pisząc, że nie ma możliwości wydostania się z lotniska pieszo :).

Czytajac to oraz powyższy post zastanawiam się czy nie jechać niestetety 282 do Eilatu, tam mieć bazę wypadową i wyskoczyć na jeden dzień do Czerwonego Kanionu, na dzień do Timna Parku (przejechać go rowerem, zabrać jakieś zamykanie przypiąc do znaku i chodzić też pieszo kawałki gdzie rowerem się nie dojedzie), wejść właśnie górę okolicy Har Zefahot (dobry pomysł z racji na widok zatoki) + dodatki typu obserwatorium, nurkowanie i wszystkie tego typu łatwe do znalezienia w necie atrakcje.
Wtedy bym namiotu nie brał a wziął trochę jedzenia w to miejsce (niby suche a nie świeże ale czytałem, że nikt na to nie zwraca uwagi...)

To przejście wydaje mi się jednak możliwe tylko mało jeszcze popularne. Gdyby wiedzieć gdzie można iść bezpiecznie (tereny wojskowe) i trochę się oswoić z tematem wg mnie ciekawa opcja. Myślę, że będzie stosowana w przyszłości. Można kawałek iść ludzikiem google i widać z tej trasy lotnisko od zachodu ścieżki. Krajobraz księżycowy, trasa łatwa i pewnie tylko wysoka temperatura, brak wody, sklepów może stanowić problem w przypadku braku wałsnych zapasów....
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Sty 2019 13:16 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Tereny wojskowe zamknięte (albo z wejściem na własne ryzyko) w uwagi na możliwość ostrzału są zakreskowane na czerwono.
Ale i tam są szlaki. Na odcinku od lotniska tych terenów nie ma, więc chyba ktoś przesadził na tym forum. Częściowo trasa pokrywa się przecież ze szlakiem narodowym a tym przemieszcza się trochę ludzi.
Jak powiedziałeś jak włączyć wersję angielską, to znalazłem że pokazuje też miejsca na postawienie namiotu. Przydatna rzecz na przyszłość. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Rafał Baldysz lubi ten post.
olus uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Sty 2019 13:28 

Rejestracja: 05 Sty 2019
Posty: 5
-- 06 Sty 2019 14:17 --

https://israelhiking.osm.org.il/share/f6D4mzwVnN

Trasa piesza z lotniska do Eilatu. Zawiera chodzenie po parku Timna.

-- 06 Sty 2019 14:28 --

To trasa wybrana automatycznie ale lepiej zrobić to ręcznie korzystając z pokazanych na mapie warstw, które z lewej się włącza np. woda, miejsca na namiot, punkty widokowe. Widzę, że się jednak da i pewnie jest to ciekawa opcja. Myślę, że mam za mało czasu na miejscu tym razem by przejść ten odcinek. Już widzę, że tam na pewno wrócę bo szlaków jest dużo i widoki ciekawe więc opcja na zimę idealna.

Ktoś leci w tym terminie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Sty 2019 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@Rafał Baldysz
Przeanalizuj trasę pod kątem nagłych powodzi (flash flood), żeby się nie okazało, że możesz trafić na jakiś odcinek bez możliwości ucieczki w bok.
Na przylotach w Ovdzie, w salce w której czeka się na kontrolę paszportową jest woda - można "zatankować" do butelek.
Mapa super, a pomysł wręcz fascynujący! Jak już tam będziesz notuj, rób zdjęcia, wszystko opisz gdy wrócisz.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Sty 2019 14:59 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
W przyszłym sezonie już niemożliwa do realizacji jak loty przeniosą na nowe lotnisko w Eilacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Sty 2019 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Fajnie byłoby się załapać na okres przejściowy, lądowanie w VDA, a powrót z Ramon/Timna/ETM :)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
Rafał Baldysz lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Lis 2019 12:33 

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 8
natknąłem się na ten wątek i bardzo jestem ciekaw realizacji, jak poszło Rafał Baldysz ? Sam teraz planuję wziąć namiot i spędzić kilka dni w okolicach Ejlatu. Ktoś może jeszcze próbował ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Gru 2019 15:58 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 17
Loty: 18
Kilometry: 58 288
Hej ;) rok temu w grudniu zrobilismy trasę z Ovdy do Eilatu Izraelskim Szlakiem Narodowym. Ponoć to jeden z trudniejszych odcinków szlaku ale idzie się dosyć komfortowo. Po wyjściu z lotniska kierowaliśmy się na lewo, w stronę wybrzeża wzdłuż płotu lotniska a później ścieżką do szlaku ;) W razie pytań pisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group