Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sty 2019 16:47 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Cześć
Czy ktoś z was się orientuje jak wygląda wysłanie paczki na Białoruś?
Chciałbym wysłać małą paczkę z podarunkami. Z tego co się już zorientowałem to tanio nie jest, ale na pewno pocztą, a nie kurierem.
Przejdę się na pocztę to może dowiem się szczegółów typu czy muszę coś wypełniać cyrylicą itd.
Najistotniejsze jest jednak dla mnie czy istnieje jakieś ryzyko, że obdarowany przeze mnie będzie zmuszony do opłacenia czegoś przez miejscowe władze?
Gdzieś mi się obiło, że paczki odbierane z UE mogą być dodatkowo płatne dla adresata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 03 Sty 2019 17:39 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Wysyłałem tylko przesyłki listowe (większe) i bez dodatkowych opłat. Te dodatkowe opłaty to może być cło jeśli okaże się, że zawartość takiemu podlega. Ja wypełniałem cyrylicą "adresówkę" na opakowaniu, tak samo do Rosji. Raz mi nie przyjęli na poczcie w Brześciu, bo nazwa kraju nie była cyrylicą. Także to na pewno trzeba. Na polskiej naklejce wedle polskich prawideł, czyli łacińskim alfabetem można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Sty 2019 18:06 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
8s na google


https://allekurier.pl/przesylki-zagrani ... a-bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Sty 2019 11:13 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Kian napisał(a):


Poświeciłem 8sek już wcześniej na znalezienie tego artykułu i nie odpowiedział on na moje pytania odsyłając do przepisów celnych danego kraju i regulaminów firm kurierskich,z których ze względu na cenę nie zamierzam korzystać, dlatego zadałem pytanie tutaj licząc, że ktoś ma własne doświadczenia.

Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sty 2019 11:45 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
wsystko masz w necie. opisy krok po kroku. jak sprzedawcy z allegoro sobie z tym radza,ile placa. wszystko atakuj forum sprzedawcow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sty 2019 20:56 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ale wszystko zależy co chcesz wysłać! Zatem nie ma jednej odpowiedzi na twoje pytanie. To co napisałem dowiedziałbyś się też na poczcie. Ja wysyłałem czasopisma, książki i nie było problemu. Rzeczy za które mogliby naliczyć cło przewoziłem osobiście i nadawałem z poczty w Brześciu, choć i to łatwe nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Lut 2019 10:26 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Jako, że paczka doszła to w kwestii uaktualnienia podzielę się jak to wygląda.
Wysyłałem słodycze i odzież korzystając z Poczty Polskiej. Przesyłkę wraz z deklaracją celną wypełniłem po polsku jak i cyrylicą.
Przepis białoruski dopuszcza wysyłkę bez cła dla odbierającego dla produktów do kwoty 22eur. Na deklaracji celnej dokładnie się wypełnia co jest w paczce, w jakiej ilości, o jakiej wadze i wartości. Paczka wysłana z Tarnowa do Brześcia, wędruje przez Warszawę i Minsk. Zajęło to 10 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Lut 2019 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
super , dzięki
tylko
to forum podróżnicze ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Lut 2019 11:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@becek Ależ ta paczka podróżowała i to sporo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group