Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Lis 2018 15:22 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Biletów nigdy nie brakowało. Aby zakupić na max 15 min przed odjazdem, bo potem mogą nie sprzedać (jest jeszcze odprawa paszportowa u SG).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 29 Lis 2018 14:01 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 38
grzybu napisał(a):
Cześć
Wybieram się do Brześcia 30/12, a wracam 02/01.
Jestem z okolic Tarnowa więc najpewniej udam się do Terespola bezpośrednio i tam już pociągiem do Brześcia.
Czy bilet na ten pociąg 10:55 kupie tylko i wyłącznie w kasie w Terespolu?
Jest jakieś ryzyko, że jak będę na miejscu to może się okazać, że brak biletów itp. ?


Na wszelki wypadek: pociąg jest o 10.26.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Gru 2018 09:33 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Po grudniowej zmianie rozkładów nie widać już tych regionalnych pociągów z Terespola przed 11 i przed 17.
Wygląda, że teraz jest o 21:05, a w ciągu dnia Skaryna o 12:02.
Z czego wynika różnica czasu dojazdu do Brześcia z Terespola między Skaryną a pociągiem Regio?
Skaryna 47 minut, a Regio 21 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Gru 2018 11:11 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Na stronie białruskiej kolei są widoczne, ale tylko 10 26 i ten ok 21. Faktycznie jeden ubył, ale to na zimę na pewno tylko. https://rasp.rw.by/ru/route/?from=%D0%A ... esr=130007. A dłużej bo tym zmieniają wózki kolejowe na szersze w wersji Rassija.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Gru 2018 20:41 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Niektóre pociągi mają odprawę w pociągu (Skaryna miał), inne w budynku dworca. Jedne mają zmieniane wózki (międzynarodowe), inne nie, bo jest przesiadka do drugiego pociągu. Stąd pewnie różnice w czasie.

Tak w ogóle to jest remont na linii Biała Podlaska - Terespol i tylko część pociągów jedzie tą trasą. Reszta z Białej lub Chotyłowa jest prowadzona autobusami, drogą. W samym Terespolu jest też prowadzony remont torowiska, by zwiększyć ilość pociągów po szerokim torze, więc do 2020 będą utrudnienia na tej trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Gru 2018 11:41 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Jest może jakaś znacząca różnica w cenie jeśli bilet powrotny kupię również przez PKP ?
Czy nie ma to znaczenia i ceny będą podobne?
Zastanawiam się właśnie bo dziś idę na dworzec kupić bilet Terespol-Brześć i nie wiem czy brać powrotny od razu czy może powrotny kupić sobie na dworcu w Brześciu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Gru 2018 12:46 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Jak pamiętam bilety są w tej samej cenie i w PL i BY. Przelicznik dolarowy kolejowy czy coś podobnego. Możesz kupić w PL i powrotny tylko kiedyś kazali go podbić w kasie białoruskiej co też kosztowało. Ja kupowałem bez problemu w Brześciu przed samym odjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Gru 2018 22:59 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Byłem dziś na dworcu w Tarnowie i za bilet z Terespola do Brześcia, pociąg Skaryna o 12:02 powiedzieli 49zł z groszami. Przeliczali to z waluty euro.
Ten sam bilet na stronie białoruskiej kosztuje 16.98 BYN więc sporo taniej.
Mogę zarejestrować się na białoruskiej stronie i go kupić i na nim wsiąść do pociągu myślicie ?

PS. Jak pytałem o inne pociągi niż Skaryna to nie mieli wiedzy, czy są jakieś. Dziś mieli jakiś problem z internetem to może dlatego, nie byli mi w stanie sprawdzić, ale jak wspomniałem, że są też pociągi Regio to pani była zdziwiona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Gru 2018 00:49 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Każdego dnia jeżdżą 3-4 autobusy rejsowe. Cena chyba 20 zł. Nie stoją w kolejce. Chyba ze coś się zmieniło o czym nie wiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Gru 2018 09:30 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Wiem, myślę o nich jako o opcji zapasowej. W voucher turystycznym wskazałem już, że będę przekraczał granicę pociągiem.
Czytałem tutaj, że ktoś już tak przekraczał, ale i tak to wiązało się z jakimiś telefonami pogranicznika gdzieś czy tak można itp. więc nie chce tego zostawiać trochę losowi na kogo trafie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:16 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
@grzybu Procedura jest im znana. Czasem się trafi jakiś "nowy" i musi skonsultować. Najważniejsze, by dane się zgadzały, bo zwykła literówka w nazwisku potrafi przekreślić wyjazd. Dane mają być takie jak w paszporcie. Na Skarynę bilet u nas jest rzeczywiście droższy od tego pogranicznego Brześć-Terespol, bo i też jest to Polski skład. Jeśli widzisz w ich systemie możliwość zakupu na ten pociąg taniej to kupuj (nie sprawdzałem i nie bardzo mam czas teraz szukać).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Gru 2018 16:23 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Gwoli wyjaśnienia, bo bilety już zakupione.
Bilety na pociąg 12:02 czyli Skaryna na linii Terespol-Brześć kosztują 7 EUR. Przelicznik na dany miesiąc można znaleźć na stronie PKP.
Warto to wiedzieć przed zakupem bo w niektórych kasach na terenie PL mogą nam błędnie wbijać inną taryfę i wtedy wychodzi 11,60 EUR.
Dlatego mi wcześniej wychodził taki drogi bilet. Po poprawnym wprowadzeniu odpowiednich danych cena właściwa tak jak wspomniałem to 7 EUR.
Oczywiście pociągi Regio są odpowiednio tańsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Gru 2018 15:51 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 38
e-prezes napisał(a):
Jeśli widzisz w ich systemie możliwość zakupu na ten pociąg taniej to kupuj (nie sprawdzałem i nie bardzo mam czas teraz szukać).


Nie polecam, bowiem wymaga to jeszcze wizyty w kasie białoruskiej i odbioru biletu, bo na ten pociąg nie ma e-rejestracji.

"PAY ATTENTION TO THE ICON OF ELECTRONIC REGISTRATION (ЭР) IN THE CAR LIST.

1. If you see the icon "ER", then for boarding the train you will have to present the form of the electronic ticket printed on A4-format paper and your identification document specified in your order. In this case you need no registration of the ticket at a ticket office.
2. If there is no icon "ER", you will have to call on a ticket office of the Belarusian Railroad with your order number and identification document for issuing a paper ticket."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 03 Sty 2019 12:59 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Czemu nie polecasz? I tak jesteś z e-biletem w holu gdzie czekasz na odprawę. Tam jest kilka kas. Jak ja się pojawiłem to nie było żadnej kolejki więc wymiana biletu elektronicznego na tradycyjny zajęła mi 2 minuty. Na przeszkodzie nawet nie stanęło to, że przy kupnie przez system podałem błędne dane (jako rok urodzenia widniał rok 2018). Zgłosiłem swój błąd, ale nie jest to jakaś chyba krytyczna dana dla nich bo ta sama data bez sprawdzania paszportu została przepisana do biletu tradycyjnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Sty 2019 14:52 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 38
Nie polecam kupna biletów na odcinek Terespol - Brześć w ten sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Sty 2019 19:35 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Nie jest przypadkiem naliczana opłata w równowartości 5 zł liczonych w miejscowej walucie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Mar 2019 21:56 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Czy przy powrocie do kraju samochodem jest jakiś sklep Duty Free?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Mar 2019 22:14 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
W Brześciu na przejściu drogowym jest bodaj 3 (może 4) sklepy wolnocłowe, więc spokojnie z któregoś skorzystasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
hanysek81 lubi ten post.
hanysek81 uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 16 Mar 2019 00:18 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Dzięki, patrzyłem na mapach i szukałem w wyszukiwarce, ale znalazłem tylko sklep na przejściu kolejowym. Także spokojnie pooglądam i coś kupię podczas przekraczania granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Kwi 2019 16:49 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Usługi turystyczne miałem wykupione u jednego polecanego tutaj turoperatora. O ile po stronie naszej pytań nie było o tyle po stronie białoruskiej od razu za mostem pytał pogranicznik czy jedziemy do Rosji. Później kolejny kazał zaparkować obok budki i rozkminiał wykupione usługi turystyczne, pytał gdzie i kiedy kupiłem, następnie gdzieś wydzwaniał i finalnie przyszedł inny, wziął papiery i powiedział, że przyniesie je na odprawę celną gdzie mam jechać. Należy wjechać na czerwony pas. Pytania ile alkoholu wwozimy mogą rozbawić, ale należy pamiętać, że oni są w Unii Euroazjatyckiej i wwieźć można jedynie 3 litry alkoholu (np. 6 piw!). Pogranicznik oddał papiery, a celniczka gotowy formularz, który miałem od turoperatora na auto kazała uzupełnić o adres zamieszkania. Całość po obu stronach w niedzielę rano zajęła 2 godziny.

Wyjazd powrotny niezapomniany, poniedziałek 8 rano czasu polskiego. Najpierw kolejka do 3 bramek i przy przejeździe sprawdzane są dokumenty z auta. Następnie osoba kieruje na jeden z 8 pasów. Pasy 1-4 i 5-8 są następnie kierowane do kolejnej kolejki. Tam po dojechaniu do szlabanu osoba spisuje tablice rejestracyjne i po kilka aut wpuszcza na samo przejście. Na przejściu należy znowu ustawić się na czerwony pas. Tutaj o dziwo dopiero przy wyjeździe jest sprawdzana zielona karta, a to pewnie po to, by wlepić karę za jej ewentualny brak. Pieczątki i hura za szlabanem bezcłówka. Szybkie zakupy i kolejna kolejka na Most Warszawski, jeszcze kamerowanie, rzeka i w końcu RP. Tutaj pytania o ilość paliwa, alkoholu i papierosów, kontrola dosyć szczegółowa. W końcu przez wszystko udało się przebrnąć i po 9 godzinach opuścić przejście graniczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group