Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Gru 2018 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Mam przyjemność uruchomić dział o transporcie w Ekwadorze :)

Tak sobie planuję pobyt na Galapagos i ze zdumieniem stwierdzam, że między Isla Isabela, na którą dostanę się z Santa Cruz, a kolejną wyspą - San Cristobal, nie ma (chyba) bezpośredniego połączenia morskiego. Płynąć trzeba najpierw z powrotem na Santa Cruz, a potem, po odczekaniu, spędzić kolejne godziny płynąc na San Cristobal. Wygląda to na jakieś 7-8 godzin wyjęte z dnia, co przy tylko 6-dniowym pobycie jest sporą stratą czasu. Zastanawiam się zatem, czy nie zaszaleć i nie kupić przelotu z Isabeli na San Cristobal (https://www.emetebe.com.ec/index.php#). 45-minutowy lot kosztuje co prawda (na wrzesień, więc może coś tam jeszcze się zmieni) aż 200USD (!), ale jak się zliczy koszty alternatywy, czyli 2 rejsów i oszczędność czasową oraz (a może przede wszystkim) frajdę z takiego lotu widokowego, to może nie jest to wcale takie głupie...

A może ktoś z Was korzystał z takiej opcji?

Jeśli dojdę do wniosku, że to jednak za drogo, to jeszcze chodzi mi po głowie takie coś, że po przylocie z GYE do GPS, co będzie miało miejsce z rana, coś ok. 9:20, udam się od razu na łódź kursującą na Isabelę, zamiast nocowania w Puerto Ayora. W takim wypadku, wróciłbym z Isabeli na Santa Cruz na jedną noc w drodze na San Cristobal. Pytanie tylko, czy przylatując o tej ok. 9:20 do GPS będzie dość czasu, by zdążyć na łódź kursującą na Isabelę?

Jak Wy rozwiązaliście kwestie transportowe między wyspami?
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 07 Gru 2018 00:15 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 84
Loty: 110
Kilometry: 234 400
:D dobre pytanie. też planuje galapagos na przełomie września i października. z tego co czytałam jest tak jak piszesz jeśli chodzi o transport pomiędzy wyspami, ceny kosmos dlatego wybieramy santa Cruz i isabele, bo niestety też mamy tylko 6 dni.
w ogóle czy jest możliwość lecieć z Ekwadoru od razu na Isabele czy jest tylko opcja z miedzyladowaniem na gps?
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Gru 2018 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Z tego, co widzę na forum, to w 2019 może być tam całkiem spora jego reprezentacja :D
Nie widziałem nigdzie oferty lotów bezpośrednio z GYE lub UIO, więc trzeba najpierw do GPS lub SCY.
Skontaktowałem się już z tym przewoźnikiem i mam pełną kwotę do zaplaty za lot z Isabeli na San Cristobal: 224 USD, przy płatności przelewem (można też paypalem, ale wtedy jest jeszcze więcej). Ciekawe, czy bywają jakieś promocje... Na trasie do GPS, która jest krótsza, bilet jest ciut tańszy.
Do tego, trzeba pamiętać, że w cenę jest wliczony bagaż max. tylko 11 kg.
Reasumując, opcja lotnicza chyba jednak jest zbyt droga (z mojego punktu widzenia) i wybiorę pewnie ten wariant z transferem od razu na Isabelę po przylocie do GPS. Wizytę na Santa Cruz zrobiłbym w takim przypadku w drodze na San Cristobal. Kto wie, może nawet bez nocowania.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Sty 2019 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Co do lotów to się nie wypowiem bo nie korzystałem ale łódki zdają egzamin dość dobrze w Puerto Ayora tuż przy porcie na av.Darwin jest agencja gdzie sprzedają bilety last minute po 25 $ od osoby (last minute jest chyba umowne bo my kupiliśmy od razu powrót z Isabella w tej cenie) Po dopłynięciu trzeba zapłacić jeszcze 10$ od osoby - to jakiś podatek portowy na Isabella. Płynie się około 2 h osobiście polecam poranne rejsy- ocean jest spokojniejszy i praktycznie cały dzień jest do wykorzystania
Góra
 Profil Relacje PM off
jowa31 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Wrz 2021 03:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Jeśli źle znosicie bujanie łodzi to w lokalnych aptekach pytajcie o Mareol albo Anautin. Można kupować nawet na sztuki wycięte z blistra. Za 4szt tego drugiego zapłaciłem 0.25$
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Gru 2023 21:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Z biletami na łodzie zasadniczo nie ma problemu (30 USD), jednak w kontekście Isabeli środy i niedziele rano są zablokowane w sprzedaży (pod wycieczki zorganizowane?) i nie da kupić biletów. Wszystkie biura nam odmówiły, a z racji palącej kwestii samolotu popytałem biura podróży whatsappowe - +593 98 626 0302 - ci nam za 35 USD ogarnęli to, co wszyscy inni mówili, że się nie da. Na łódce były wolne miejsca, także pachnie jakimś szwindlem na odległość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Gru 2023 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Szwindel, to drugie imię tego kontytentu, szczególnie jeśli jesteś gringo. Zawsze warto przed podjęciem decyzji pytać w różnych żródłach. To jest normalka, że w jednym biurze powiedzą, że wejścia na Sierra Negra są niemożliwe, bo wulkan zamknięty, a w innym, że oczywiście nie ma problemu i welcome majfriend. Podobnych przykładów mógłbym mnożyć.
Co do transportu między wyspami, to zazwyczaj jest różnica między płynięciem na wschód i zachód. Prom z SC na Isabelę - przyjemne to nie jest ale nie odradzam. W drugą stronę koszmar. Nigdy więcej, absolutnie odradzam i polecam dołożyć do samolotu. Dla pełniejszego obrazu sytuacji - znam relacje ludzi, którzy płynęli i nie narzekali. Po więcej szczegółow odsyłam do swojej relacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Gru 2023 22:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Ja lepiej zniosłem (poranną) podróż z Isabeli na SC, niż odwrotnie ;-) Ale słyszałem wiele głosów, że "zabawa" zaczyna się na popołudniowych rejsach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Gru 2023 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Wiadomo jak to na morzu, bywa różnie. W każdym razie prom Isabela - Santa Cruz - San Cristobal 2x30 (35) USD + opłaty portowe i cały dzień z głowy. Samolot do ogarnięcia, jak się dołoży ok. 100 USD. Ja przycebuliłem i żałowałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group