Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 22 Lis 2018 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 69
Loty: 18
Kilometry: 20 912
Hej!

Lecę na jednodniówkę 13.01 do/z Izraela. Chciałem zapytać - jak jest z punktualnością 282? Wybieram się po raz 1, stąd tak krótki pobyt, ale możliwe, że jeszcze przylecę do Izraela ;) Wylot do Warszawy mam o 20:45, przylot 11:25. Czy jest sens kupować pierwszeństwo wejścia na lot do Wawy w razie "obsuwy czasowej"? Bo czytałem, że na lotnisku kontrola jest bardzo szczegółowa.
Będę wdzięczny za info :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#642 PostWysłany: 25 Lis 2018 21:50 

Rejestracja: 25 Lis 2018
Posty: 6
Loty: 77
Kilometry: 73 899
Właśnie wczoraj wróciłem z Ejaltu.
W jedna i w druga stronę korzystaliśmy z linii 282 (Egged). Jeśli chodzi o transfer z lotniska nie było problemu. Byliśmy ostatnimi którzy wsiedli do autobusu (zgodziliśmy sie na miejsca stojące). Następny autobus miał być za ok. godzinę. Byliśmy jednymi z pierwszych, którzy przeszli odprawę paszportową, wiec pewnie reszta pojechała kolejnym autobusem. Mieliśmy szczęście - puścili nas zaraz po obywatelach Izraela osobna bramką (byliśmy z dzieckiem).

Natomiast jeśli chodzi o powrót 282 już nie było już tak kolorowo. Nie rezerwowaliśmy biletów wcześniej, bo w informacji na Central Bus Station w Ejlacie powiedzieli mi, ze bilety kupię u kierowcy, a rezerwacja wcześniejsza nic nie daje i nie gwarantuje miejsca w autobusie. Dodatkowo na moje pytanie co będzie jak ludzi będzie więcej niż miejsc odpowiedzieli, ze nie mam się czym przejmować bo jak się autobus zapełni to podstawiają następny i nikogo nie zostawia bez transportu.

Przezornie postanowiliśmy pojechać najwcześniejszym autobusem. Na CBS byliśmy jednymi z pierwszych, a za nami ustawiła się kolejka ok. 40 osób ? autobus przyjechał o czasie, ale był prawie pełny. Kierowca otworzył drzwi i oświadczył ze w puszcza tylko kilka osób i tylko tych z biletami/rezerwacjami ? po chwili oświadczył ze jest pełny i nie mamy się co przejmować bo „za kilka minut przyjadą 2 kolejne autobusy”. Kolejka zaczęła się wydłużać i było już w niej z 60 osób.

Jakoś nie bardzo mnie zdziwiło, że te „kolejne 2 autobusy” to był poprostu kolejny rozkładowy kurs 282. Ten również przyjechał zapełniony, ale już w połowie. Kierowca już nic nie mówił o rezerwacjach ani o biletach. Tym udało nam się zabrać, ale jak odjezdzalismy to na dworcu została jeszcze grupa osób przynajmniej na jeszcze jeden autobus. Niestety nie wiem czy podstawili coś dodatkowego.

Trochę się rozpisałem, ale wniosek mam jeden...
Jesli chcecie wracać na lotnisko autobusem 282 nie wsiadajcie na Central Bus Sation tylko na wcześniejszych przystankach w Ejlacie. Oszczedzicie sobie niepotrzebnych nerwów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#643 PostWysłany: 27 Lis 2018 11:49 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Dajcie spokój z tym wcześniejszym wsiadaniem. Nie wchodzić do pierwszego autobusu (zawsze ścisk) tylko z premedytacją do drugiego lub trzeciego. Będą jeszcze miejsca na nogi w poprzek. A na samolot i tak się zdąży. Na hali przed odlotem, po tych wszystkich prześwietleniach i dodatkowych rozmowach, czeka się na koniec godzinę, więc bufor czasowy jest.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#644 PostWysłany: 28 Lis 2018 00:31 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Też wróciłem wczoraj z Ejlatu i podzielę się świeżą opinią nt. transferów z firmą Eilat Shuttle. Rezerwację zrobiliśmy na tydzień przed wylotem i opłaciliśmy ją z góry kartą (ok. 75 zł/os. RT). Aby skorzystać z przejazdów koniecznie trzeba okazać kierowcy wydrukowany voucher przed wejściem do autobusu.
Operatorem miejscowym jest przewoźnik Fun Time, ich stanowisko znajduje się przy samym wyjściu z terminala. Po okazaniu vouchera dostaje się naklejkę, z którą dalej można iść do autokaru. Transfer odbywa się pod sam hotel. Odbiór również spod hotelu o ustalonej godzinie. Co ciekawe, z naszego hotelu odbierane były osoby lecące tym samym samolotem, ale miały różne godziny odbioru. Dlatego najlepiej być gotowym trochę wcześniej niż o godzinie podanej w rezerwacji - nas autobus odebrał kwadrans wcześniej.
Podsumowując, pomimo negatywnych opinii na forum, nasze transfery były komfortowe i punktualne. Polecamy skorzystanie z usług tej firmy. Jest drożej niż w Egged, ale za to pod sam hotel, więc zdecydowanie wygodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 30 Lis 2018 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 39
Loty: 34
Kilometry: 57 098
Prośba o pomoc!
Dzisiaj około południa w autobusie 282 jadącym z granicy Taba na lotnisko Ovda zostawiłem bluzę polarową szara (Geographical Niorway) i spodnie dresowe (szare Converse), gdyby ktoś mógł zapytać u kierowców czy przypadkiem tego nie znaleźli i mógł to zabrać do PL?
Oczywiście się odwdzięcze.
Ja nie mam już możliwości wyjścia....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 30 Lis 2018 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Jutro jestem w Eilacie i będę jechał 282 - zapytam u kierowcy i na Central Bus Station.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
 
      
#647 PostWysłany: 03 Gru 2018 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@FlyGrac

Pytałem w jakiejś takiej dyspozytorni na dworcu centralnym w Eilacie.
Obsługa była średnio chętna do jakiejkolwiek współpracy - więc i o twoich zgubach też nic nie wiedzieli.

---------------------

Czytam i czytam ten wątek o dojeździe 282 i zastanawiam się, że niektórzy ludzie naprawdę lubią sobie pewne rzeczy utrudniać lub dzielić włos na czworo.

Może usystematyzujmy fakty:

1. jeżeli jesteśmy pewni, że lecimy to kupmy sobie dzień wcześniej na spokojnie bilet online - odpada problem czy mamy szekle, czy karta przejdzie itp. Bilet ma stałą cenę 21,5 NIS za OW i 43 NIS za RT

Link do kupna biletów na 282: https://reservations.egged.co.il/MKSM/#!/newOrder/0 (czasami nie działa i nie da się wybrać przystanków i przejść dalej - na mobilnej wersji działa).

2. podczas rezerwacji dostajemy tylko jej numer - warto ją zapisać bo na maila nie przychodzi żadne potwierdzenie. Po przylocie idziemy do panów ze standem Egged i w automacie przeciągamy kartę, którą płaciliśmy za bilety i automat je nam drukuje. Jeżeli nie mamy karty podajemy numer rezerwacji.
3., do autobusu się zawsze dostaniemy. Jeśli pierwszy się zapełni to pojedziemy drugim albo i kolejnym. Ale w obserwacji ci z biletami wpuszczani są wcześniej niż ci co kupują u kierowcy.
4. autobus 282 rusza z lotniska i pierwszy przystanek to dworzec centralny - stąd wszędzie można udać się na nogach, chyba że mieszkamy w dzielnicy Marina to jedziemy dalej i tam wysiadamy bo będzie bliżej.
5. jeżeli jedziemy do Taby to jedziemy do końca trasy - wysiadamy tuż przy przejściu granicznym. Ta opcja także dla osób, które prosto z lotniska chcą jechać posnurkować z rybkami na plaży koło hotelu Princess (bezpłatnie z odróżnieniu od plaży Coral)
6. na powrocie nie panikujmy tylko wsiadamy tam gdzie jest nam wygodnie - ja dwukrotnie jechałem z dworca centralnego i wsiadałem bez tłoku - jeżeli nie wejdziemy do pierwszego autobusu to kolejny (na nasz lot) przyjedzie po 10-20 minutach.

Jak widać wszystko jest dość przejrzyste i klarowane.
Oczywiście zawsze może nastąpić jakiś zgrzyt/problem ale nie szukałbym go na siłę bo tą metodą zwariujemy.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."


Ostatnio edytowany przez Tomo14, 03 Gru 2018 20:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#648 PostWysłany: 03 Gru 2018 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Pytanie dla znawców jak jedziemy na przejście do Aqaby na którym przystanku wysiąść by było najbliżej do przejścia?
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 03 Gru 2018 21:02 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Ostatnim.

Rok temu na powrocie podstawili tylko jeden autobus. Było trochę zamieszania, ale i tak wszyscy się zmieścili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 03 Gru 2018 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Pytanie było o przejście do Akaby a nie do Taby :D
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
 
      
#651 PostWysłany: 03 Gru 2018 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
@Dryblas
Jak musisz z buta to najbliżej w linii prostej będzie z przystanków na Kampen St - choć nie gwarantuję że najszybciej - rezerwat przyrody tuż przed przejściem jest na pewno częściowo ogrodzony

Ja bym wysiadł na dworcu w Eilacie i albo szedł stamtąd wzdłuż drogi, albo przesiadł się na pierwszy z brzegu autobus (ok 4 NIS, niemal wszystkie autobusy wyjeżdżające z Eilatu tam jadą ) na przystanek: Rabin Border Crossing/Road 90 i wtedy zostanie wam tylko kilometr z buta
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#652 PostWysłany: 05 Gru 2018 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ktoś się orientuje czy w IL dzieciaki (i do jakiego wieku) maja zniżkę? Konkretnie na 282 z Ovdy do Eilat i powrót
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 05 Gru 2018 12:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
http://www.egged.co.il/Articles-1421-Wh ... ounts.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#654 PostWysłany: 05 Gru 2018 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
To cztery litery :(, za dzieciaki będziemy płacić, starsze niż 5 lat
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 06 Gru 2018 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Dziś trochę przepchałem ludziami autobus w terminie 11.01 14:25 i powrót 14.01 13:30 z Central Bus St. bo kupowałem 15 biletów :)
Warto robiąc booking zrobić sobie drukowanie potwierdzenia ładnie wszystko wypluwa drukarenka. Z informacji które doczytałem bilety powrotne drukujemy sobie na Central Bus St. tak jak w Eliatomacie na Ovdzie
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 06 Gru 2018 16:25 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Ja w drodze powrotnej wsiadłem na przystanku przy Galerii Mall Hayam. Podałem kierowcy tylko nr potwierdzenia rezerwacji i żadnych biletów na centralu nie musiałem drukować :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#657 PostWysłany: 13 Gru 2018 18:33 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 31
Loty: 28
Kilometry: 67 110
Hej. Wybieramy się z Modlina (w styczniu 2019) do Izraela/Ovda pierwszy raz. Czy jest jakiś problem z autobusem 282, żeby dostać się do Ejlatu i potem z powrotem? Bilety chcemy kupić u kierowcy. Drugie pytanie: jak wygląda aktualnie odprawa na lotnisku Ovda? Mój angielski jest na podstawowym poziomie, natomiast mąż i rodzice nie mówią po angielsku. Czy to bardzo duży problem przy odprawie? Mamy już zapłacony hotel w Ejlacie i nie wybieramy się poza Ejlat ze względu na zaledwie 3-dniowy pobyt. Z góry dziękuję za odpowiedź i wszelkie sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 13 Gru 2018 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Na autobus bilet możesz kupić online (i pobrać go na lotnisku) lub na samym lotnisku lub u kierowcy.
Autobusy jeżdżą zgodnie z przylotami/odlotami więc bez problemu.

Na przylocie będzie zaledwie kilka pytań, na ile przyleciałaś, po co, który raz w Izraelu, ew. gdzie masz nocleg.

Na wylocie trochę więcej pytań ale dla osób nie znających języka agenci mają kartki z pytaniami po polsku - odpowiadasz tylko tak, nie.

Jak mąż i rodzice nie mówią po angielsku to podejdziecie razem i powiesz o tym i powinno być dobrze.

Jeżeli znacie rosyjski to możecie rozmawiać w tym języku, większość osób mówi.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 20 Gru 2018 15:49 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 5
Ja tylko dodam, że na lotnisko jeździ również bus 392 (ten co do Red Canyon) tylko nie jedzie bezpośrednio. Z dworca na lotnisko jechał około godzinę. Zdecydowaliśmy się na 392 aby być te 3h przed odlotem już na lotnisku bo takie były rady w internecie. Wszystkie kontrole oprócz dokładnego przetrzepywania bagaży przeszliśmy w 2-3 minuty. Moja rada: nie panikujcie i nie wierzcie że na lotnisku trzeba być minimum 3h przed, wszyscy i tak zdążą nawet z drugiego busa jeśli się nie zmieścicie do pierwszego 282. Są oddzielne kolejki dla każdego z odlotów i nie ma co panikować. Przy pierwszej wizycie też byliśmy wcześniej, przy kolejnej trzeciej na lotnisko pojedziemy już dedykowanym busem dla naszego lotu.
Jeszcze taka ciekawostka - jeśli po przylocie będą dwie kolejki dla lotu z Warszawy to popatrzcie gdzie ustawiają się Polacy - tam będzie szybciej. My mieliśmy pecha i w "naszej" kolejce było dużo osób z ukraińskimi paszportami i ich trzymali przy okienku duużo dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pinezkiz3city uważa post za pomocny.
 
      
#660 PostWysłany: 20 Gru 2018 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
w necie nie mogę zarezerwować biletów na 282 (czy to wina przeglądarki ?), czy na lotnisku zapłacę kk ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group