Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 602 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#401 PostWysłany: 14 Lis 2018 20:08 

@namteH a probowales w ogole? Czasem sie zastanawiam, dlaczego nowych na tym forum wita sie zwrotem "u gory jest wyszukiwarka" jak nawet hardzi forumowicze zadaja takie pytania... :roll:

https://tickets.oebb.at/de/ticket/ticke ... 002200025&

zmien w "outwardDateTime=" dzien na interesujacy i masz.
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#402 PostWysłany: 14 Lis 2018 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@stjuard
Dziękuję za Twój nadludzki wysiłek ale "The ticket for this journey must be printed before the journey at any one of the ÖBB Self-Service Machines in Austria or at an ÖBB Ticket Office in Austria." lekko mnie zasmuca (tak samo jak i cena).

Dawno już nie jeździłem pociągami na takich trasach, a na wschodzie nigdy nie byłem. Traktuj mnie jak nowicjusza :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#403 PostWysłany: 14 Lis 2018 20:37 

ale jak potrzebujesz jechac ze Lwowa to i tak w zadnym razie nie ma sensu kupowac za euraski tych biletow.
Bilet przez cala Slowacje kosztuje z 15-20€, z Bratyslawy lepiej jechac autobusem za 1€.
Przez Wegry podobnie tylko nie ma autobusu za grosze. Ale za 5€ sie znajdzie

A koleje ukrainskie jeszcze dlugo raczej nie znajda sposobu na sprzedaz miedzynarodowych biletow przez internet (polskie miasta przygraniczne to taka srednio zagranica).

Ja polece elektryczke do Uzgorodu i Leo Express do Wiednia :P
Lwow - Uzgorod podmiejskim za 5 zl okolo.
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#404 PostWysłany: 14 Lis 2018 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@stjuard
Dzięki, ale tylko pociąg wchodzi w grę.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#405 PostWysłany: 14 Lis 2018 22:52 

moge podpytac dlaczego? Leo to zasadniczo tez pociag od Koszyc po Bohumin. Mozna tez do Zyliny wykorzystac a potem dalej slowackimi kolejami.

Po Ukrainie to przeciez oczywiscie tylko pociag.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#406 PostWysłany: 14 Lis 2018 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@stjuard
Generalnie to ja do Bratysławy tylko chciałem a ten pierwszy pociąg do Wiednia to właśnie przez Bratysławę jedzie.
To ma być trasa z Zamościa do Bratysławy właśnie, zaraz przed sylwestrem. Nie lubię jeździć autokarami, max 2 godziny wystarczy. No i jak będzie za dużo kombinowania...to zawsze jest nocny i dzienny bezpośredni z Warszawy. Ale chyba teraz odpuszczę i będę obserwował na jakąś inną okazję.

Dopiero teraz ten pociąg znalazłem, bo w ogóle nie widziałem że taki istnieje. Jak się doda do tego 30€ za pociąg z Mediolanu do Wiednia to ładny kawał Europy można przejechać z jedną przesiadką. Szkoda tylko, że ten pociąg na OBB taki drogi; na słowackiej stronie wspominają o cenie 35€, co jest 2x taniej.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#407 PostWysłany: 14 Lis 2018 23:30 

sam odcinek z BA do Wiednia to 15€ no i austriackie koleje jednak zawsze beda ociupinke drozsze. w tych 62 czy 63€ byla juz cena za rezerwacje o ile sie nie myle. A Slowacy doliczaja to zazwyczaj dodatkowo.

Do Bratyslawy bez problemu opcja nr. 1. albo przez Slowacje za 20€ okolo ale na przejsciu w Czopie musisz byc o 16 bo tylko wtedy jedzie pociag na SK (nie kuszetka).
Albo jak chcesz byc mniej zalezny od rozkladow to kilka razy dziennie masz pociag do HU i tam kupisz pociag przez cale Wegry do stacji Rajka i jestes na przedmiesciach Bratyslawy.
W obu przypadkach z 20,70€ (HU) - 21,74€ (SK) na bilet po kraju i 2€ na przejsciowke Czop - Zahony albo Cierna Nad Tisou.
Po Ukrainie to groszowe sprawy.

Ale skoro stwierdziles ze 2 godziny w autokarze wytrzymasz, to nadal podtrzymuje wersje (skrocona do Zyliny) z Leo Express, to sa wlasnie 2-3 godziny w autokarze miedzy Uzgorodem s Koszycami, wygodniej i taniej.
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#408 PostWysłany: 16 Lis 2018 09:14 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 29
Czy ktoś wie, kiedy będą dostępne bilety na okres po 10 grudnia na booking.uz.gov.ua?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#409 PostWysłany: 16 Lis 2018 09:16 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 29
Chodzi o Lwów Odessa.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#410 PostWysłany: 16 Lis 2018 13:40 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 38
Kwestia kilku dni. Sprzedaż na nowy rozkład miała ruszyć wczoraj, ale oczywiście wyszło jak zawsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#411 PostWysłany: 21 Lis 2018 16:04 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 38
Sprzedaż ma się rozpocząć do 26 listopada.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ludwik uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#412 PostWysłany: 28 Lis 2018 14:50 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Ludwik napisał(a):
Czy ktoś wie, kiedy będą dostępne bilety na okres po 10 grudnia na booking.uz.gov.ua?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka



Укрзалізниця wznowiła sprzedaż biletów na pociągi które kursują po 9 grudnia,
a do 5 grudnia wznowi sprzedaż na pociągi po 20 grudnia 2018.

Укрзалізниця відкрила продаж квитків на всі пасажирські поїзди, що відправляються з 9 грудня 2018 року.
Наразі пасажири можуть купити квитки на всі поїзди з датою відправлення до 20 грудня 2018 року включно
На поїзди, що відправляються після 20 грудня, продаж буде відкрито до 5 грудня 2018 року
http://www.uz.gov.ua
Góra
 Profil Relacje PM off
Ludwik uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#413 PostWysłany: 06 Gru 2018 10:33 

Będą nowe połączenia kolejowe PL - UA.

Lublin - Lwów , Przemyśl - Niżankowice.

https://stooq.pl/n/?f=1265350&c=1&p=4+22
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#414 PostWysłany: 06 Gru 2018 12:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
http://vsetutpl.com/novi-bezperesadkovi ... 51mR5ayA30

Także połączenie z Kijowem do Wrocławia
Rozkład jazdy:
Kijów: 14:07, Lwów: p. 19:57 o. 23:40, Przemyśl: p. 03:10 o. 04:3, po drodze: Jarosław, Łańcut, Rzeszów, Tarnów. Do Kraków przyjedzie o 07:56 a w Wrocławiu (przez Częstochowę i Opole) o 11:25

Powrót:

Wrocław: 16:30, Kraków: 19:43, Rzeszów: 21:58, Przemyśl: 23:19, Lwów: p. 05:40, o. 11:26, Kijów: 17:14

Pierwszy kurs: №749/51 – 52/750, 8 Grudnia
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#415 PostWysłany: 06 Gru 2018 12:32 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Anonymous napisał(a):
Będą nowe połączenia kolejowe PL - UA.

Lublin - Lwów , Przemyśl - Niżankowice.

https://stooq.pl/n/?f=1265350&c=1&p=4+22

lublin lwow odtworzyc bardzo latwo, kiedys pamietam jak jezdzilem wielokrotnie na pociagiem na trasie Warszawa - Rawa Ruska wlasnie przez Lublin, Rejowiec,
Zawada, dalej przez Roztocze i przez przejscie kolejowe w Hrebennym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#416 PostWysłany: 06 Gru 2018 13:32 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 38
Obecnie odcinek Lwów - Rawa Ruska (67km) pociąg pokonuje w, bagatala, 2h22', bo tory ledwo się trzymają podkładów. To jest tam, gdzie podkłady w ogóle są. Po stronie polskiej nie jest wiele lepiej - Hrebenne - Lublin to 3h26'. Dokładając na to 2h na formalności graniczne dostajemy łączny czas przejazdu na poziomie 8h, co raczej jednoznacznie dyskwalifikuje sensowność takiej zabawy.

O połączeniu do Niżankowic nie mówię już nic, bo to jest tak absurdalny pomysł sam w sobie, że szkoda strzępić klawiaturę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#417 PostWysłany: 06 Gru 2018 13:55 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
8h ? swietna opcja na pociag nocny :) pozatym wydaje mi sie ze warto go dokleic od obecnego rozkladu, polaczenie do Warszawy przyda sie np. Roztoczu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#418 PostWysłany: 06 Gru 2018 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Wątpie żeby to było po starej trasie przez Hrebenne. Pewnie puszcza przez Ukrainę, czyli na około. Oczywiście chciałbym się mylić :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#419 PostWysłany: 06 Gru 2018 20:34 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Przez Kowel? Ze Lwowa do Kowla też jedzie się dość długo. Poza tym takie połączenie (czy to przez Kowel, czy przez Rawę) musiałoby się wiązać ze zmianą podwozi, co jeszcze wydłuży czas przejazdu (chyba, że zastosują SUW 2000)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#420 PostWysłany: 07 Gru 2018 09:56 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 38
pietia napisał(a):
Przez Kowel? Ze Lwowa do Kowla też jedzie się dość długo. Poza tym takie połączenie (czy to przez Kowel, czy przez Rawę) musiałoby się wiązać ze zmianą podwozi, co jeszcze wydłuży czas przejazdu (chyba, że zastosują SUW 2000)


O SUW2000 należy mówić raczej w czasie przeszłym. Ja zakładam, że jedyną realną opcją jest przesiadka na granicy.

michcioj napisał(a):
pozatym wydaje mi sie ze warto go dokleic od obecnego rozkladu, polaczenie do Warszawy przyda sie np. Roztoczu.


Zapomnij. PKP IC brakuje lokomotyw spalinowych na obsługę obecnego rozkładu, nowe połączenia w tej sytuacji to raczej mrzonka.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 602 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group