Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 04 Wrz 2018 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Dane pogodowe: https://www.accuweather.com/pl/es/palma ... 10/01/2017
Dane klimatyczne uśrednione: https://pogoda.wp.pl/cid,45090,miasto,P ... limat.html
https://www.gdzie-i-kiedy.pl/when/europ ... zdziernik/
Wschód i zachód słońca: https://calendar.zoznam.sk/sunset-pl.php?city=2512989
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#522 PostWysłany: 05 Wrz 2018 08:22 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 24
Dla wszystkich odwiedzających Majorkę - polecam Valdemossę, must see wyjazdu na tę wyspę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 05 Wrz 2018 10:10 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
A co byście zaproponowali w deszczowy dzień? Taki plan B.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 05 Wrz 2018 10:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Np. jaskinie? Przejrzyj wcześniejsze posty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#525 PostWysłany: 05 Wrz 2018 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Wspomniana przed chwilą Valldemossa też może być odwiedzona w deszczowy dzień. Oczywiście jeśli planujemy zobaczyć klasztor kartuzów z pamiątkami po Chopinie w środku. Przejażdżka widokowa tramwajem do Port de Soller czy spacer nad zatoką nawet w deszczowy, sztormowy wieczór jest fajna. Jaskinie też bardzo polecam. Zresztą w górach na Majorce deszcz szybko zaczyna padać, ale też szybko przestaje :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 06 Wrz 2018 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Czy warto zajrzeć do Museo de Mallorca?
Jak dużo jest zbiorów ze starożytności?
Czy jest jakaś alternatywa?
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 06 Wrz 2018 12:43 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 34
Czyli jednak szanse na deszcz większe na Majorce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 06 Wrz 2018 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@kalet Z szybkiego porównania danych wynika, że największe szanse na deszcz w połowie października są na Maderze, potem na Krecie, a na Majorce i na Rodos prawie identyczne i najmniejsze. A w górach szansa na deszcz jest zawsze większa, niż na równinach. Długotrwałych (3-4 dniowych), intensywnych i ciągłych opadów deszczu we wszystkich tych miejscach bym się jednak nie spodziewała w październiku.
KLAssurbanipal napisał(a):
Czy jest jakaś alternatywa?

O jaką alternatywę Ci chodzi? W muzeum Majorki nie byłam, więc nic nie poradzę, ale jeśli chodzi o atrakcje z niewielkimi zbiorami muzealnymi to polecam odwiedzić Castel de Bellver oraz Pałac Almudaina (tu spore zbiory, ale ze starożytności nie za dużo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 08 Wrz 2018 14:58 

Rejestracja: 31 Gru 2013
Posty: 23
Loty: 13
Kilometry: 17 246
19 października mam lot powrotny z Majorki do Berlina o 6:55. Pytanie jak najlepiej dostać się na lotnisko z Sa Coma? O tej godzinie komunikacja miejsca chyba nie funkcjonuję z tego co wyczytałem. Hoppa.com to dobry pomysł? Czy lepiej na jeden dzień wynająć auto? Nie ukrywam, że chciałbym uniknąć depozytu :) Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#530 PostWysłany: 10 Wrz 2018 07:41 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Mogę polecić HOPPA.com - zawsze korzystam z nich na Majorce. Współpracują z Trans Union oraz TMT.
Rezerwując teraz użyj promocyjnego kodu WEEKEND30, który dostałem od nich mailem z datą ważności do 10/09/2018.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 11 Paź 2018 09:32 

Rejestracja: 31 Gru 2013
Posty: 23
Loty: 13
Kilometry: 17 246
Leci ktoś w najbliższych dniach? Co myślicie o powodziach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 11 Paź 2018 09:54 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Lecę ale za miesiąc. Przeżyłem już nawałnice deszczowe z zejściami błotnymi nawet więc to nic przyjemnego :oops: Mam nadzieję , że w okresie kiedy będę uniknę tego chociaż listopad to jeden z najgorszych miesięcy. :cry: Masz obawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 11 Paź 2018 10:34 

Rejestracja: 31 Gru 2013
Posty: 23
Loty: 13
Kilometry: 17 246
Lecę w poniedziałek :) raczej nie. Ale sam nie wiem czego spodziewać się na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 11 Paź 2018 11:41 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Czego sie spodziewac, to trudno wyczuc. Z pewnoscia ci turysci nie spodziewali sie tego: https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-45807978
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#535 PostWysłany: 14 Paź 2018 14:27 

Rejestracja: 31 Gru 2013
Posty: 23
Loty: 13
Kilometry: 17 246
Hej mam pytanie co do rezerwacji przejazdu na hoppa :) jeśli rezerwuję i podaję "FLIGHT DEPARTURE TIME" czyli czas odlotu, to hoppa dopasowuje transport odpowiednio wcześniej żeby zdążyć na odpowiednią godzinę czy jak to działa? Nie ukrywam, że pierwszy raz będę korzystał z ich usług.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 14 Paź 2018 15:18 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Dopasowują. Będziesz z 3-4 godziny przed odlotem na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 06 Lis 2018 18:29 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Witam jadę w połowie listopada do Palmy tylko na dwa dni. Mam pytanie czy najlepszym wyborem będzie transfer linią L1 z lotniska za 5E osoba? Będzie nas 6os. czy jest jakaś alternatywa?
Jak wygląda ew. wypożyczanie rowerów czy są stacje w których można je oddać inne niż te z których się wypożycza na trasie czy trzeba oddać do tego samego punktu, chciałbym po prostu pożyczyć rower w punkcie a i oddać w punkcie b nie wracając w to samo miejsce.
Chciałbym również pojechać do Port de Soller linią 211, zastanawiam się jak to ogarnąć by również zwiedzić samo Soller, czy do duża odległość między portem a miastem by zwiedzić oba miejsca rowerem/pieszo? Na Majorkę mam tylko 2 dni jeden nocleg więc chyba tylko te dwa miejsca. Wycieczka oczywiście low cost.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#538 PostWysłany: 07 Lis 2018 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@krzysiekj24
Z Soller do Portu Soller jest ok. 4 km, więc można się przejść nawet pieszo. Z rowerami nie pomogę, bo nie korzystałam i nie sprawdzałam tego.
Rozważ, czy nie zmienić tej jednodniowej wycieczki tak by zobaczyć Valldemossę - wtedy linią 210 dojeżdżasz najpierw do Valldemossy, gdzie można zwiedzić muzeum Chopina i George Sand w klasztorze Kartuzów. Potem można się nawet pokusić o spacer do Sa Foradada - skały z oczkiem, skąd autobusem można dojechać do Portu Soller. A potem jeszcze jak jest czas to można iść i do samego Soller. Tylko taki spacer trzeba dobrze rozplanować czasowo, bo autobusy jeżdżą niezbyt często. Ja robiłam podobną wycieczkę, ale miałam nieplanowany kilkugodzinny postój w Deii, więc przez samo Soller już tylko przejeżdżałam. A jeśli się zrezygnuje ze spaceru do skały to spokojnie starczy czasu i na Soller.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 07 Lis 2018 20:48 

Rejestracja: 13 Maj 2017
Posty: 28
@krzysiekj24

Jeśli chcesz zwiedzić oba te miejsca pieszo (ok. 4 km odległości), to proponuję wysiąść w Soller i pozwiedzać, a potem przejść do Port de Soller i stamtąd wrócić już bezpośrednio do Palmy.

Po pierwsze będziecie schodzić w dół ;), a po drugie byłem tam pod koniec października (co już jest w zasadzie po sezonie), ale ciągle było sporo ludzi. Wielu turystów przyjeżdża do Port de Soller zabytkowym pociągiem+tramwajem z Palmy, a potem wraca autobusem 211. Autobus był pełen i w Soller to chyba nawet nie wjeżdżał na taki centralny przystanek (i w ogóle się tam na przystankach nie zatrzymywał - nie wiem, czy ktoś na nich czekał), dlatego dla pewności lepiej wsiadać na przystanku początkowym. Choć może w listopadzie już nie byłoby z tym problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 10 Lis 2018 00:06 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Cicha_Woda napisał(a):
@krzysiekj24
Z Soller do Portu Soller jest ok. 4 km, więc można się przejść nawet pieszo. Z rowerami nie pomogę, bo nie korzystałam i nie sprawdzałam tego.
Rozważ, czy nie zmienić tej jednodniowej wycieczki tak by zobaczyć Valldemossę - wtedy linią 210 dojeżdżasz najpierw do Valldemossy, gdzie można zwiedzić muzeum Chopina i George Sand w klasztorze Kartuzów. Potem można się nawet pokusić o spacer do Sa Foradada - skały z oczkiem, skąd autobusem można dojechać do Portu Soller. A potem jeszcze jak jest czas to można iść i do samego Soller. Tylko taki spacer trzeba dobrze rozplanować czasowo, bo autobusy jeżdżą niezbyt często. Ja robiłam podobną wycieczkę, ale miałam nieplanowany kilkugodzinny postój w Deii, więc przez samo Soller już tylko przejeżdżałam. A jeśli się zrezygnuje ze spaceru do skały to spokojnie starczy czasu i na Soller.



Właśnie planuję jechać 211 do Soller z tamtąd pieszo do Port de Soller ( o ile się da) potem z Port do Valldemossy autobusem 210 tam szybkie zwiedzanie i dalej 210 do głównej stacji w Palmie. Proszę mnie poprawić jeśli coś źle zaplanowane czy może być.
Chciałbym wszystko ogarnąć między 10-17 max 18
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group