Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 27 Paź 2018 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie łapiesz się, uniemożliwia to stop w CAN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#582 PostWysłany: 27 Paź 2018 21:07 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 47
@smieci
Dzięki za info. Myślałem, że skoro stop w CAN trwa ok 2h i tam nie wychodzę z lotniska, to na kolejnym mogę wyjść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#583 PostWysłany: 28 Paź 2018 15:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Przechodzisz kontrolę graniczną w CAN

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#584 PostWysłany: 30 Paź 2018 11:59 

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 26
Cześć, w styczniu 2017 roku uzyskałam wizę tranzytową na lotnisku w Pekinie na 72h. Teraz znów lecę przez Pekin i chciałabym starać się o nią jeszcze raz. Czy są jakieś ograniczenia, że np taka wiza przysługuje mi raz w życiu/raz na 5 lat czy nie ma czegoś takiego i dostanę ją bez problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#585 PostWysłany: 30 Paź 2018 12:03 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie ma takich ograniczenień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ollinka uważa post za pomocny.
 
      
#586 PostWysłany: 31 Paź 2018 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
ollinka napisał(a):
...i dostanę ją bez problemu?

po wystaniu w kolejce po wizę i do wyjścia :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#587 PostWysłany: 05 Lis 2018 16:00 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 10
Loty: 50
Kilometry: 37 871
Hej, potrzebuję informacji.
Lecę do Astany. Stamtąd chcę wykombinować trasę:
- Astana - Pekin - Astana
- Astana - Pekin - Hong Kong - Pekin - Astana
- Astana - Pekin - Szanghaj - Pekin - Astana

Pytanie zasadnicze: czy wszystkie te trasy łapią się na ruch bezwizowy?

Godziny pobytów w opcji 2 i 3 są podobne.
W opcji pierwszej - 2-3 dni w Pekinie.

Z góry dziękuję za pomoc

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 50.27 KiB | Obejrzany 863 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#588 PostWysłany: 05 Lis 2018 16:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tylko 2 się kwalifikuje na ruch bezwizowy

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#589 PostWysłany: 06 Lis 2018 23:01 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 1
Mam problem
Lece Do Nowej Zelandii z przystankiem w Szanghaju.
Wylot z Londynu.
27.02 wylot z Londynu
28.02 o 8:20 ląduje w Szanghaju
07.03 wylot z Szanghaju do Auckland. Jak widać nie łapię się na darmową wize tranzytową.
Chciałbym to jakoś obejść
Powiedzcie mi czy jeśli kupie bilety na 28.02 z Szanghaju do Bangkoku np na 3 dni a następnie wrócę do Szanghaju 02.03 to mogę 2 razy dostać wizę tranzytową??
Jest tu ktoś co próbował coś takiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#590 PostWysłany: 07 Lis 2018 00:08 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Wybaczcie ze nie chce mi sie przewijac tych wszystkich stron i pytam wprost:

Jestem na etapie bukowania lotów Moskwa - Szanghaj (Aeroflot), a nastepnie Szanghaj - Bangkok (Air Asia) - w tym momencie takie polaczenie ma najlepsza cene.
W zwiazku z tym ze musze odebrac bagaz i nadac go na nowo zakladam ze musze stanac w kolejce po wize.
Ile czasu zwykle zajmuje zalatwienie tej wizy tranzytowej? Czy okienko na przesiadke 3h wystarczy czy jednak szukac lotu z wiekszym odstepem czasowym?

Jakby ktos z doswiadczenia mogl sie wypowiedziec to byloby super :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#591 PostWysłany: 07 Lis 2018 08:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jeden powie tak, drugi powie nie. Ja bym brał nocleg w Szanghaju, zwiedzili miasto i kolejnego dnia bym dolecial do bkk

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#592 PostWysłany: 07 Lis 2018 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zgadzam się. Miałem tam dwa razy TWOV. Za pierwszym byliśmy jednymi z pierwszych w ogonku do okienka przeznaczonego dla takich pasażerów (na końcu po lewej stronie). Wtedy były czynne dwa stanowiska i poszło sprawnie (chyba nie dłużej, niż 20-30 minut). Za drugim czynne było tylko 1 stanowisko i wtedy szło jak krew z nosa. Wystarczy, że będzie jakaś osoba z niejasną (z punktu widzenia TWOV) sytuacją i od razu blokuje pozostałych. U nas tak było i spędziliśmy tam prawie godzinę.

Przy okazji, słowo o CAN, gdzie niedawno korzystaliśmy z TWOV.
W przeciwieństwie do Szanghaju, nie ma tam osobnego okienka dla bezwizowców. Wchodząc do części z kontrolą paszportową kierują wszystkich do jednego ogonka. Warto wtedy pokazać sterującemu ruchem na ścianę po prawej stronie, gdzie jest biuro do załatwienia ruchu bezwizowego, przy którym jest kilka foteli, że tam chcielibyśmy pójść. Tam podejdzie do Was pogranicznik, by przejrzeć papiery i odebrać wypełniony niebieski druczek bezwizowy. Gdy już wklepie wszystko gdzieś na zapleczu do komputera, odda paszport z druczkiem i można iść do "special line" (zielone tablice nad stanowiskami).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#593 PostWysłany: 07 Lis 2018 08:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@arturgorol4 nie ma ograniczeń ilości wizy tranzytowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#594 PostWysłany: 07 Lis 2018 20:45 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Zeus napisał(a):
Jeden powie tak, drugi powie nie. Ja bym brał nocleg w Szanghaju, zwiedzili miasto i kolejnego dnia bym dolecial do bkk

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk


Myslalam o tym ale w jeden dzien i tak za wiele nie zwiedze a czas na wyprawe mam ograniczony wiec wolalbym dotrzec do Birmy po prostu szybciej. Szanghaj sie zwiedzi innym razem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 07 Lis 2018 21:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
No to carpe diem. Może się uda, może nie ;)

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#596 PostWysłany: 29 Lis 2018 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Jak wyglada kwestia opuszczania granic miast podczas pobytu na wizie tranzytowej?
Hipotetyczna sytuacja, dochodzi do kontroli dokumentow poza granicami miasta (Pekin), czy jest to w jakis sposob uregulowane?
Podczas pobytu w Pekinie chce sie wybrac do oddalonej ok. 150km miejscowosci ale tego samego dnia jeszcze wrocic do Pekinu, wiec jesli nie trafie na zadna kontrolę ''nic sie nie stalo'' ale gorzej jak trafię i mnie zblokuja co uniemozliwi dalsze loty, a to juz malo ciekawy scenariusz.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Gru 2018 14:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#597 PostWysłany: 29 Lis 2018 22:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Mandat, deportacja, zakaz wjazdu do Chin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#598 PostWysłany: 29 Lis 2018 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Nie ma w wypadku Pekinu takiej regulacji jak w wypadku Szanghaju, czyli tranzytowka jest na cala prowincje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#599 PostWysłany: 29 Lis 2018 23:12 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
jest
tu masz sporo informacji, wraz z mapką (niestety dość poglądową) 144-Hour Visa-Free Transit in China

na innej stronce znalazłem takie info dot. złamania regulacji pobytowych w Chinach:
Cytuj:
6,What kind of punishment will be imposed on those who have successfully applied for the 144-hour visa-free transit but have stayed in China for more than 144 hours when they depart from China?

According to the relevant regulations of the Exit and Entry Administration Law of the People's Republic of China, individuals who do not hold a valid Chinese passport and are suspected of illegal residence in China will be warned. In case of gross violation, the offender will be fined RMB500 per day for illegal residence, not exceeding RMB10,000 in total, or he/she will be detained for 5-10 days. Anyone who violates the relevant laws and regulations for the 144 hour visa-free transit policy may not be accepted for future applications for visa-free transit.
Interpretation of the 144-Hour Visa-Exemption Transit Policy


Ostatnio edytowany przez pemat, 29 Lis 2018 23:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#600 PostWysłany: 29 Lis 2018 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@Zeus wizja chinskiej sluzby wieziennej mnie zmotywowala do poszperania u zrodla i cale szczescie jest to cala prowincja a nie tylko miasto Pekin

Informacja z polskiego MSZ
https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_ko ... tMode=true Tabela
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group