Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Paź 2018 23:02 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Hmm... trochę to niepokojące, bo właśnie Tulum planuję na początek grudnia. Jak szybko to się zmienia? Czy w Tulum w pierwszej połowie grudnia znajdę nocleg od ręki, czy muszę rezerwować z wyprzedzeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 04 Lis 2018 12:46 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Gdzieś się spotkałem z opiniami, że ceny życia (nie licząc noclegów, bo to łatwo sprawdzić) w Tulum są wysokie. Jest ktoś w stanie sprecyzować, czy wysokie, ale porównywalne jak w całej okolicy - Akumal itd. czy Tulum rzeczywiście jest jakoś kosmicznie drogie? Na co się nastawić - np. ceny z meksyku * 1,5, czy bardziej ceny z USA?
Cały czas szukamy noclegu na plaży. Miejscowość cały czas jest kwestią otwartą, na razie nastawiamy się na Tulum, być może niekoniecznie blisko centrum, ale na jakiejś bardziej odległej (na południe) plaży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Lis 2018 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
trocha my w marcu w Tulum mieliśmy problem żeby znaleść tani nocleg od ręki

Miej na uwadze, że Tulum nie leży nad morzem - jeżeli chcecie hotel przy plaży to zostają hotele wzdłuż drogi biegnącej przy wybrzeżu - a tam będzie drogo. Do tego będziecie skazani na ,,turystyczne'' drogie, restauracje z niespecjalnym jedzeniem.

Tulum nie zrobiło na nas wrażenia i ja się cieszę że przez glony zmieniliśmy lokalizację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 05 Lis 2018 14:45 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
@Olencjaaa my chcemy właśnie koniecznie coś przy plaży i już nawet trochę zaczęliśmy się godzić z tym, że tam ceny będą z kosmosu, ale właśnie trochę boimy się braku atmosfery. W Mahauhal było lepiej? My jako, że będziemy w grudniu, to wolelibyśmy coś zarezerwować z wyprzedzeniem, bo może być wszystko zajęte... ciężka decyzja :/

Ok, widzę, że Mahauhal na pierwszy rzut oka wygląda duuużo lepiej... trochę dalego, ale cóż.
Są tam żółwie? To jedno z marzeń żony, więc pozostaje jeszcze kwestia, czy jechać na jeden dzień do Akumal, czy gdzieś w okolicy, czy tam się uda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Lis 2018 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Polecam Punta Placer w pobliżu Mahahual. Spaliśmy tam kilka dni w Mayan Beach Garden. Świetna atmosfera i nad samą wodą.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 05 Lis 2018 15:26 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
@tropikey wygląda dobrze, tylko nie wiem, czy aż nie za bardzo daleko od cywilizacji? W Mahauhal jednak jeszcze jest coś dookoła. Jest tam jeszcze coś w okolicy tak żeby się przejść wieczorem, czy jesteśmy skazani na jedną restaurację w tym miejscu?
No i ponawiam pytanie o żółwie w tej okolicy.


Ostatnio edytowany przez trocha, 05 Lis 2018 15:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Lis 2018 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
żółwi nie widziałam ale my nie nurkujemy
jedyny minus Mahahual to jak się trafi na prom wycieczkowy

jeżeli chcecie coś bliżej to polecam Isla Holbox - fajne plaże, chętnie tam kiedyś wrócę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 05 Lis 2018 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
W Punta Placer będziecie raczej "skazani" na towarzystwo współgości. W okolicy nie ma barów, czy jakiegoś deptaka. Dla nas to było akurat pozytywne, a wieczorne wspólne kolacje i rozmowy z innymi gośćmi wspominam miło do dziś.
Co do żółwi, nic raczej nie przebije Akumal. O ile w morzu przy MBG widziałem płaszczki i orlenia (które pływają też w Akumal), o tyle żółwi nie było wcale. Za to z Mahahual można robić rejsy na oglądanie diugoni (nie byłem osobiście), no i na Banco Chinchorro.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 06 Lis 2018 15:21 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Rozważając wszystkie za i przeciw, kwestie dojazdu itd. zdecydowaliśmy się ostatecznie na Holbox. Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni. Dzięki za wszystkie informacje
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group