Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lis 2018 00:04 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 6
Styczeń Luty Marzec

wybieram się na narty do Iranu w/w terminach
W swoim nie powtarzalnym stylu zjadę z każdej góry ( jeżdżę poprawnie)
Wróciłem właśnie z dwu tygodniowego wyszło niskobudżetowego wyjazdu,
który wyszedł jak wyszedł. Plan był taki że nie było planu. Wizy nawet nie było.

Na narty mam plan i bardzo ciepłe i miłe wspomnienia
I co najważniejsze rozeznany teren co prawda nie byłem w Szemszak i Dizin
Ale jestem pewien że jeśli mnie tam coś zaskoczy to tylko na plus

Narty to nie wypad niskobudżetowy
Kwatery poszukamy godnej......
a szukam uśmiechniętego towarzystwa ciekawego świata otwartego na inne kultury i tożsamości.
Możesz być stary(a) młody(a) i brzydki(a)

18 pazdziernika 2018

po godz trzeciej wylądowałem w Teheranie.
Wcześniej dzwoniłem do ambasady dwukrotnie.
Za każdym razem podobna odp.Można na lotnisku ale nie polecają. Dzwoniłem dla potwierdzenia na lotnisko
w Teheranie czy można wyrobić na miejscu, odpowiedz twierdząca można .
Stanowisko wizowe to tak naprawdę osobne pomieszczenie ze dziesięcioma stolikami wygodnymi siedzeniami około 50 i możliwością doładowania telefonów,laptopów smartfonów etc, są nie tylko kontakty ale wystaje kilka wiązek po kilkanaście kabli z każdą możliwą
końcówką. Przy wejściu dostaje się numerek i króciutki wniosek do wypełnienia.Czekałem około pół godziny w między czasie około 8 osób będących tam wcześniej dostało wizy. Podszedłem do okienka ( działały trzy) dałem wniosek paszport i czekać. W pół godz zebrali w tych okienkach z 10 paszportów od około 20-25 czekających osób. Wyszedł wtedy na salę ubrany w czarny garnitur "smutny" pan z
plikiem 7 paszportów . Poland powiedział wstaję podchodzę i zaczyna się rozmowa z przyjażnie nastawionym uśmiechniętym urzednikiem
Po co do Iranu gdzie będę spał,pokazuje rezerwacje w Teheranie z Hostelbookers na dwa dni Pytanie o zawód odp kucharz spytał z uśmiechem czy będę pracował w Iraku.Pokazałem też bilet powrotny o który nie pytał Spytał czy tylko w Teheranie.będę, pokazałem jeszcze dwie rezerwacje z hostelclub w Jazd i Isfahanie Koniec rozmowy, poszedł "męczyć" innych Po chwili wołają do okienka dają kwit do banku dokładnie po przeciwnej stronie okienek wizowych 7metrów Płacę 75 euro.Czekam pół godziny, wołają witamy w Iranie.
O ubezpieczenie nikt nie pytał (miałem z Warty) ale widziałem że dwie osoby poszły sobie korytarzykiem koło okienek wizowych 10 metrów wykupić takowe.
Mając tyko bagaż podręczy ruszyłem na turystyczny podbój Iranu

Kurs dolara 131 000 w dniu przyjazdu w dniu wyjazdu 133 000
Metro z lotniska pierwsze po 6 rano mniej więcej co godzinę- bilet 75 000 riali
Kawa na lotnisku 130 000
Możliwość kupna karty sim Dwa punkty.Ja swoją kupiłem w Meszhed (skanowali paszport)


3 dni (2 noce) Teheran. Nocny pociąg 22:30 do Meszhed 820 000 riali sypialny 4 osoby w przedziale poczęstunek rano śniadanie.
W Meszhed na dworcu dowiaduje się że nocny pociąg Jazd będzie jutro.
Walę więc taxi (150 000 riali) na drugi koniec miasta na dworzec autobusowy kupuje nocny vipowski bilet na autobus do Jazd. Cena 790 000 riali. VIP autobusy to trzy rzędy siedzeń rozkładanych do pozycji prawie leżącej Dzień na zwiedzanie Meszhed
W Jazd moją rezerwacja przepadła bo "zaburaczyłem"w Teheranie dzień dłużej .Znajduję hostel Taha 8 euro za noc.( jedynka z łazienką)
Zostałem w Jazd dzień dłużej bo warto a i pociągu akurat nie było.Świątynia ognia i Wieże milczenia po 150 000 riali wszystkie inne zabytki w Iranie 200 000 riali
Dzienny autobus vipowski z Jazd do Isfahanu 200 000 riali. 5 godz jazdy.
Hostel Annie 2 noce w 4 osobowym pokoju ze śniadaniem 1 500 000 riali.Zwalniając o 12.00 łóżko, można zostać do wieczora.
Nocny vipowski autobus do Shiraz 400 000
Dzień w Shiraz .Od razu na dworcu kupuje nocny vipowski bilet do Bandar-Abbas 530 000 riali Zostawiam plecaczek w przechowalni
(czynna o 06:00 do 21:30) 30 000 riali za sztukę bagażu
Upatrzony wcześniej "konik taksówkowy" po krótkim targu 850 000 riali do Persepolis 60 km od Shiraz. Dwie godziny czekał i powrót w tej cenie.Przed wyjazdem do Persepolis podjechał do swojego domu przynieś mi parasolkę.Wspominałem padało.
Po powrocie Karim Khan (zamek) 200 000 riali podobnie Persepolis. W meczecie przepadłem na 2,5 godziny ulewa.
Polecam a szczególnie dla par wieczorową wizytę w Eram garden 200 000 riali
W Bandar Abbas od razu taxi (150 000riali) na dworzec kolejowy Kupuje bilet na jutro do Teheranu 20 godz jazdy
start o 12:35 w Teheranie około 10 rano Cena 1 140 000 riali
Taxi do portu 100 000 riali po 10:30 rano płynę godzinkę na wyspę Qeshm za 175 000 riali
Łapię konika taxi za 7-8 godzinny objazd całej wyspy zwiedzanie atrakcji ( warto) 35 dolarów
Wieczorny po zmroku rejs powrotny w tej samej cenie
.
Internet bardzo pomaga ale czasami można go o kant dupy rozbić" jebany wynalazek"

Pokazywał mi w okolicach portu w trójkącie 3 hostele obwód trójkąta 10km Trzy pudła pod podanymi adresami żadnego hostelu
3 godziny łażenia .Łapie taxi (50 000riali) proszę o smal hotel za drugim razem BINGO dwójka z łazienką ze śniadaniem 1 500 000 riali Rano doliczyli 110 000 riali za wypite 4 torebki kawy i jedną herbatę z mini baru
Po drodze w sklepie 2 wody 5 soków 2 paczki ciastek 275 000 plus obok w piekarni dwa płaskie ichne chleby 20 000
W południe wracam do Teheranu.
10 rano i mam do zobaczenia górę Toczal Kto nie był na górze Toczal, nie był w Teheranie
Metro w Teheranie przejazd 10 000 Metro 8 lini
Bordż-e Milad wieża około 500m bardzo warto 450 000 full bilet
przez dwa tygodnie wydałem 300 dolarów i 85 euro w tym wiza 75 euro
Mam 56 lat z znam 150 słów po angielsku ( i dużo doświadczenia)
Iran to wspaniały bezpieczny kraj,Telewizja kłamie. A ludzie wspaniali, życzliwi, uśmiechnięci i w znakomitej większości młodzi
Ja sam wróciłem o 20 lat młodszy
wojtek
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 02 Lis 2018 00:23 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Gratuluję wyprawy i pozytywnej energii.To co piszesz potwierdza,że jak się bardzo chce to można.Życzę następnych udanych wyjazdów .Oczywiście kolejne expresowe relacje będą pewnie mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lis 2018 00:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Narty masz w tej torbie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lis 2018 00:37 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 6
Na narty dopiero się wybierm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lis 2018 00:56 

Rejestracja: 12 Lis 2014
Posty: 2
Jak w Iranie obecnie z internetem ? W sensie szybkość, dostępność (to że są różne blokady to wiem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lis 2018 07:34 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 6
Jestem tumanem komputerowym,
internet jest jak najbardziej,jak szybki nie potrawie powiedziec.
Nigdzie nie spotkalem darmowego wi fi Widzialem np knajpy z free wi fi.Nie udalo sie zalogowac.
W hostelach gdzie spalem nie bylo problemow.Gdy podawali haslo
Masz dostep do calej sieci blokowane sa gadzinowe strony typu WP Gazeta TVN24.
Pisze gadzinowe bo moja pierwsza zona pracuje TVP i wiem ze TV klamie.Np w sprawie tego wspanialego kraju.
Karta sim z doladowaniem w sumie 7 gb starczyla na dwa tygodnie.....jeszcze zostalo koszt karty plus doladowanie 800 000 riali
1 rial 132 000.
Na pierwszym w zyciu smartfonie zainstalowali mi Hi VPN Pro.Podobnie na tablecie
Mialem dostep nawet do tych ww stron.
Musialem sprawdzic czy PiS nie zdobyl duzych miast,bo wtedy poprosil bym o azyl polityczny.
pozdrawiam
a ukochana Trojka dzialala bez ograniczen nawet troche sluchalem
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Lis 2018 19:26 

Rejestracja: 18 Mar 2018
Posty: 6
skrzyp1962 napisał(a):
Styczeń Luty Marzec

(...)
Iran to wspaniały bezpieczny kraj,Telewizja kłamie. A ludzie wspaniali, życzliwi, uśmiechnięci i w znakomitej większości młodzi
Ja sam wróciłem o 20 lat młodszy
wojtek


Potwierdzam :D byłem we Wrześniu. Bardzo bezpiecznie i ludzie nastawieni pozytywnie a jak jeszcze usłyszą że jesteś z Lachestanu to jeszcze bardziej uczynni :)


Odnośnie internetu ja miałem IranCell bodajże za 40 zł na miesiąc.
300 mb na dzień limit - na google maps i podstawowe info wystarczało. Gdzie się udało to używałem Wi-Fi.
Poszedłem w Teheranie do komisu z telefonami, gość nawet nie skanował mojego paszportu, poprostu włożył nową kartę do mojego iPhona, ustawił wszystko, zainstalował VPN i doładował ze swojego telefonu, popstykał coś jeszcze w swojej aplikacji, ja dostałem kilka smsów po irańsku i zaczeło działać. Gość nie znał angielskiego , wszystko odbyło się na migi :)
W większości miejsc miałem LTE. Mi ten net wystarczył bo nie mam facebooka haha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group