Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wynajęcie skutera
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2018 13:17 

Rejestracja: 03 Cze 2017
Posty: 18
Hej, powoli planujemy kolejną wycieczkę do Azji i po głowie zaczyna chodzić mi Birma. Czy można na miejscu, w tych bardziej turystycznych miejscowościach bez problemu (tak jak w Tajlandii czy Wietnamie) wynająć skuter (sam, bez kierowcy ;)) czy też są z tym jakieś problemy? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
 Temat postu: Re: Wynajęcie skutera
#2 PostWysłany: 13 Sie 2018 00:16 

Rejestracja: 09 Wrz 2013
Posty: 4
Trochę późno, ale odpowiem :)
Bylismy w Birmie w zeszłym roku i z naszego punktu widzenia wyglądało to tak:
1. w Yangon skutery są ogólnie zakazane. ruch samochodowy jest gigantyczny
2. W Bagan populane są elektryczne skutery, które można wynająć w wielu miejscach. Polecam dobrze poszukać bo nam parę razy trafił się chinski badziew ze bardzo słabą baterią
3. Przy Inle nie szukaliśmy, wszędzie jest w miarę blisko i tam postawiliśmy na rowery - szczerze polecam :)
4. Gdzieś słyszałem, że w Mandalay jak się jest białym to niby nie można ale jednak można. Wypożyczyliśmy w hotelu - był nawet oficjalny cennik. Na ulicach bylismy chyba jedynymi zmotoryzowanymi turystami. Policja ani razu się nie przyczepiła, więc może i można :) Zrobiliśmy sporo kilometrów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajęcie skutera
#3 PostWysłany: 01 Lis 2018 10:59 

Rejestracja: 03 Cze 2017
Posty: 18
Dzięki, jedziemy dopiero w lutym, więc informacje nam się przydadzą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajęcie skutera
#4 PostWysłany: 16 Lut 2019 05:12 

Rejestracja: 19 Sty 2019
Posty: 4
Cześć,

Ze swojej strony mogę dodać, że w Bagan bardzo popularne są elektryczne skutery. Najlepiej wypożyczyć je w hotelu, bo bez problemu wydadzą Ci je przed wschodem słońca. Jest to dość istotne jak chcesz pojechać nad ranem na punkt widokowy. Dodatkowo jak wracasz na chwile do hotelu to obsługa zawsze chce je podładować,

Koszt elektrycznego skutera to 7000 KY/dzień. W Bagan bardzo dobrze się na nich jeździ, bo ruch nie jest za duży.

W Yangon, tak jak pisze przedmówca, nikt na nich nie jeździ i prawdopodobnie są zakazane, a ruch samochodowy jest ogromny.
Fenomenem w Birmie jest to, że obowiązuje ruch prawostronny, a większość pojazdów ma kierownicę po prawej stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajęcie skutera
#5 PostWysłany: 12 Kwi 2019 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Loty: 265
Kilometry: 653 257
W Bagan za skuterek elektryczny płaciłem 6.000 MMK za dzień jeżdżenia. Pisząc "dzień" mam na myśli porę kiedy jest jasno. Skutery są do wzięcia od bodajże 5:00 rano i muszą być zwrócone do 19:00 (przez noc się ładują). Cena jest sztywna przez cały dzień więc wynajmowanie po południu trochę mija się z celem. Kolejny "dzień" - kolejna opłata.
Za to w Mandalay tradycyjny skuter 125ccm kosztował mnie 15.000 MMK za dobę + paliwo (tradycyjnie, wypożyczenie i zwrot z pełnym bakiem). Wypożyczony około 11:00 przed południem i do tej samej godziny kolejnego dnia miał być zwrot. Pojemność spora, to też jeździło to naprawdę przyzwoicie nawet w dwie osoby. Polski dowód osobisty w zastaw lub inny dokument ze zdjęciem (odradzam pozostawianie paszportu). W gratisie dwa kaski i maski przeciwpyłowe. O prawo jazdy nikt nie pyta. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group