Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Paź 2018 20:34 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Duzo w necie i na forum szukalem jak sie dostac lokalnym transportem, i znalazlem jednak ? mimo ze wszedzie pisze ze sie nie da.

1. Uberem lub taxi trzeba dojechac do South Bus Station, miejscowym lepiej znana pod nazwa Wihdat Bus Station. Ja i tak musialem pokazac zdjecia z google maps bo srednio kumali.

2. Ze stacji odjezdza Bus, ktory prsejezdza zarowno przez Dead See a pozniej pod samym Wadi al Mujib i jedzie dalej gdzies na poludnie. Busa znalazlem dzieki naganiaczowi na stacji ktory mnie zaprowadzil w odpowiednie miejsce. Odjezdza jak sie zapelni, byc moze to jest 1 kurs dziennie. Ja bylem o 8.30 a wyjechalismy jakos 9.30. Kosztowal mnie cale 2 DJ.

3. W droge powrotna zoataje nam lapanie stopa, ktore przychodzi bez problemu, w wiekszosci za free. Ja jechalem do wioski Al Rama, i tam zlapalem busa do Ammanu jakos po 16.00 za ktorego zaplacilem 1 DJ

Cala podroz koszyowala 3 DJ w dwie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 30 Paź 2018 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Coś słabo szukałeś:
https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1003233#p1003233

Jechałeś busem, który jechał pewnie do Akaby lub innej miejscowości południowej Jordanii i normalnie nie zatrzymuje się przy Wadi Mujib, a zabrali Cię na pokład z życzliwości wobec tursty, co nie zawsze musi się zdarzyć, bo chyba lepiej gdy ktoś zapłaci za cały bilet. ;) Też łapiąc później stopa w pobliżu Morza Martwego i Wadi Mujib zatrzymywały się przy mnie busy robiące właśnie tę trasę.

ps Na Wihdat station też można dojechać autobusem, a nie taksi 8-)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Paź 2018 00:21 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
@Pabloo wzorowalem sie na twoim poscie wlasnie ? ale dla mnie bez znaczenia czy on jedzie do Aqaby czy do Wadi Rum, wazne ze przejezdza przy wejsciu do Al Mujib i nie musze kombinowac, wsiadam, place 2 JD i wysiadam przy wejsciu, reszta mnie nie interesuje ?

A na Wihdat pewnie mozna dojechac autobusem, pewnie nawet na nogach z zawiazanymi oczami by sie kiedys doszlo, ale rozmawiamy tu o transporcie dla nas podrozujacych, czyli tanio i konkretnie a z arabskimi autobusami jezdzacymi kiedy chca to juz chyba nie o to tu chodzi... ? to juz w ramach rozrywki jak sie k9mus nudzi i chce sie sprawdzic czy dojedzie, taki wlasny challenge. Dla calej reszty bedzie sie liczyl czas dojazdu na dworzec w rozsadnej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Kwi 2019 21:17 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 3
Pabloo, orientujesz się co to mogło jechać w okolicy wadi mujib do Aqaby i jak to znaleźć? Ja osobiście potrzebuję się dostać z morza martwego do Aqaby, ale wygląda to na ta samą trasę. Biorąc jednak pod uwagę problemy z dotarciem z Ammanu do Morza Martwego transportem publicznym, tym bardziej kłopotliwa wydaje mi się moja trasa. Jakieś porady, wskazówki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Kwi 2019 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@Anżej
Z Wadi Mujib do Aqaby, tak? Z Morza Martwego czyli dokładnie skąd?

W okolicach Morza Martwego nie znajdziesz przystanku, czy innego miejsca, na którym będziesz mógł czekać na zatrzymujący się autobus do Aqaby. Ale jeśli trochę bardziej wymagające sposoby przemieszczania nie są Ci obce i jesteś wystarczająco wytrwały, to wydaje się, że stojąc przy drodze i machając na przejeżdżające busy szybko trafisz na taki, którym dojedziesz do Aqaby. Gdy ja chciałem przejechać kilkanaście kilometrów z nad Morza Martwego do Wadi Mujib, to chyba każdy przejeżdżający tamtędy bus kierował się właśnie na samo południe Jordanii.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2019 22:31 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 3
O Wadi Mujib wspomniałem w kontekście poprzednich postów Marcina, ja chciałbym złapać transport nieco bardziej z płn, bo będę jedną nockę w jednym z hoteli w okolicach miasteczka czy wioski 'Swameh', tam gdzie Morze Martwe się zaczyna od północy. Myślałem, że może masz pojęcie skąd te busiki wyjeżdżają i w jakich godzinach - choć tego drugiego nie wie pewnie nikt :) - oraz czy w tamtych okolicach przy drodze 65 jest szansa na jakiś przystanek. Dzięki za radę, może zrobię właśnie tak jak proponujesz. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Kwi 2019 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Większość busów na pewno wyjeżdża z Ammanu. Popytaj w hotelu, w którym będziesz, pewnie pomogą.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group