Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 17 Wrz 2018 19:01 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Nie każde lotnisko ma tranzyt w obrębie terminali n.p. CKG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#562 PostWysłany: 23 Wrz 2018 21:46 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 2
Witam i od razu proszę o wyrozumiałość. Szukam informacji o wizie tranzytowej w Szanghaju. Niestety, mam już mętlik w głowie, dlatego proszę o wyrozumiałość. Planuję krótką wizytę w Chinach, w Szanghaju. Lot układa mi się nastepująco: Waw-Hel-HGK-SHA. Przylot w niedzielę 11.11. ok. godz. 12.20. Wylot z PVG-HEL-WAW w środę 14.11.18.
Czy w takiej konfiguracji powinienem aplikować normalnie o wizę w Ambie w Wa-wie czy mogę starać się na lotnisku o 144h ?
pozdrawiam"
Wojtek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 23 Wrz 2018 22:26 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
jeśli lotnisko HGK to Hong Kong (HKG kod IATA), dostaniesz wize na lotnisku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 23 Wrz 2018 23:45 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 2
Tak. Naturalnie HKG, Hong Kong. Moja pomyłka.
Wojtek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#565 PostWysłany: 25 Wrz 2018 12:04 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 7
Pytanie dla tych którzy z takiej wizy tranzytowej korzystali:
Hej, pytanie dotyczące wizy w pekinie; czy jeśli mam 70 H przesiadkę w Pekinie w drodze na filipiny to bagaz bedę mial do odebrania w pekinie , pytanie czy moge go odebrac przed zalatwieniem spraw o wize? Jeśli nie to czy ten bagaż będzie na mnie czekał na taśmie? Wydaje mi się ze sprawy formalne i kolejka do odebrania wizy 72h
mogą trwac nawet godzinę- i co wtedy z bagażem na taśmie?
Drugie pytanie: czy w drodze powrotnej z filipin majac ponownie przesiadke w pekinie 13 h moge ponownie ubiegac sie o wize aby wyjsc z lotniska do hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 25 Wrz 2018 12:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Naprawdę do pytanie tutaj wpada co 2 strona....

Nie wspomnę ze @Apocalipse napisał poradnik
A bagaże czasami to parę h czekają na paxów, więc tym się nie przejmuj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 25 Wrz 2018 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
1. Bagaż w PEK odbierzesz dopiero po załatwieniu formalności wizowych i przejściu kontroli paszportowej - gdyby trwało to długo (a tak w istocie może być) to bagaż zostanie zgarnięty z karuzeli przez obsługę i będzie oczekiwał na Ciebie w punkcie odbioru bagażu w tej samej hali co karuzele bagażowe, znajdziesz bez problemu.
2. Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 27 Wrz 2018 00:57 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 7
Czy na wizie tranzytowej można odwiedzić jakikolwiek odcinek muru chińskiego? Nigdzie nie mam informacji ze to jest w granicy bądź nie jest w granicy miasta.
Czy ktoś ryzykował taki wyjazd na mur przy wizie tranzytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 27 Wrz 2018 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Dzisiaj będę łaskawy:
pekin-na-kilka-nascie-godzin,970,80763&start=80#p1063168
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#570 PostWysłany: 03 Paź 2018 23:12 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Przejrzałem ostatnie 5 stron tematu, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi:
1. Na jakiejś niby oficjalnej stronie o wizach jest info, żeby poinformować linię lotniczą na lotnisku, z którego się wylatuje o chęci uzyskania wizy 24h.
2. Czy po przylocie załatwiane są jeszcze jakieś formalności czy normalnie idzie się przez security i sprawdzenie paszportów czy trzeba załatwiać jakieś formalności?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 03 Paź 2018 23:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Poradnik z wikiposta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 23 Paź 2018 10:13 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Czy mógłby ktoś potwierdzić, czy podczas przesiadki w Chengdu można opuścić lotnisko? Przejrzałam cały temat, ale ostatnie informacje na temat tranzytu w tym konkretnym mieście znalazłam z 2014 roku, a w wikipoście mowa o Pekinie i Szanghaju... Znalazłam dobre połączenie z Londynu na Phuket, w jedną stronę przesiadka 14h w Chengdu, z powrotem 6,5h w Pekinie, ale jak mam kupować za prawie 500zl wizę lub spędzić te 13h na lotnisku to trochę słabo. Z góry dziękuję za pomoc.

Załączniki:
IMG_20181023_101316.jpg
IMG_20181023_101316.jpg [ 102.47 KiB | Obejrzany 3360 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 23 Paź 2018 10:21 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
@yosanne
tak -> https://www.travelchinaguide.com/embass ... ee-72hour/
Góra
 Profil Relacje PM off
yosanne uważa post za pomocny.
 
      
#574 PostWysłany: 26 Paź 2018 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
billabong napisał(a):
TIMATIC mówi tak i rozdziela lotniska w zależności gdzie jak liczony jest czas - w zasadzie tylko Guilin, Harbin i Kunming liczą jeszcze od momentu przylotu. No i wg nich również wszelkie typy 24h - @Zeus: nie wiem kiedy otrzymałeś tą wizę przy 26 godzinach i być może ta część się zmieniła - ten update jest z 01/02 tego roku:

- Nationals of (...), Poland, (...) holding confirmed onward airline tickets departing directly to a third country, if arriving in and departing from the same city:
- at Changsha (CSX), Chengdu (CTU), Chongqing (CKG), Guangzhou (CAN), Qingdao (TAO), Wuhan (WUH), Xi'an (XIY) or Xiamen (XMN) for a max. transit time of 72 hours, starting from 00:01 on the day following the day of entry. They must have a passport valid for a minimum of 3 months from the arrival date.

- at Guilin (KWL), Harbin (HRB) or Kunming (KMG) for a max. transit time of 72 hours starting from the scheduled arrival time of the inbound aircraft. They must have a passport valid for a minimum of 3 months from the arrival date.
- - - - - - - - - - - - - - -
- Nationals of (...), Poland, (...) holding confirmed onward air, cruise or train tickets to a third country, arriving in and departing from any one of the following locations: Hangzhou (HGH), Nanjing Lukou (NKG), Shanghai Hongqiao (SHA), Shanghai Pudong (PVG), Shanghai Port International Cruise Terminal, Shanghai Wusongkou (Baoshan) International Cruise Terminal or Shanghai Railway Station for a maximum of 144 hours, starting from 00:01 on the day following the day of entry. They must have a passport valid for a minimum of 3 months from the arrival date.

- Nationals of (...), Poland, (...) holding confirmed onward air, cruise or train tickets to a third country, arriving in and departing from any one of the following locations: Beijing (PEK), Tianjin (TSN), Shijiazhuang (SJW), Dalian
(DLC), Shenyang (SHE), Beijing West Railway Station, Tianjin International Cruise Home Port or Qinhuangdao Sea Port for a maximum of 144 hours, starting from 00:01 on the day following the day of entry. They must have a passport valid for a minimum of 3 months from the arrival date.

TWOV (Transit Without Visa):

- Holders of confirmed onward air, cruise or train tickets for a max. transit time of 24 hours starting from the scheduled arrival time of the inbound aircraft, train or cruise. If the arrival time is not officially available, the time of passport check will be used for the purpose. They must have a passport valid for a minimum of 3 months from the arrival date. Passport exceptions may apply (see note 73214).


Chiałbym się upewnić... z postu @billabong wynika, że poniższe połączenie nie przejdzie jako wiza tranzytowa? Czy ktoś miał ostanio jakieś doświadczenia?

Załączniki:
CEB-LAX.JPG
CEB-LAX.JPG [ 33.34 KiB | Obejrzany 3290 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 27 Paź 2018 04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
TIMATIC wciąż mówi to samo niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
 
      
#576 PostWysłany: 27 Paź 2018 10:02 

Rejestracja: 03 Cze 2015
Posty: 3
Cześć, bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość, zbliża się moja podróż i nie chciałabym popełnić żadnego błędu.

Wylatuję 06.11 z Rygi przez Londyn do CHINA CHENGDU (czekam 6h) i stąd do Kathamandu(Nepal), z powrotem Kathamdnu - Ryga przez CHengdu (czekam 5,5h) , Londyn.
Moje pytanie:
Czy potrzebuję jakiejkolwiek wizy z Chinach (tranzytowej) ?
Czy muszę na lotnisku po wylądowaniu z Chengdu cokolwiek załatwiać ( np free transit visa ) czy pójść pod bramkę na kolejny odlot ( do Kathmandu ) ?

Bardzo proszę o pomoc, jestem laikiem i się zestresowałam, bo mój odlot się zbliża
Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 27 Paź 2018 10:10 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
nieskromnie odeślę do linka, którego wkleiłem 4 posty wyżej...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#578 PostWysłany: 27 Paź 2018 11:02 

Rejestracja: 03 Cze 2015
Posty: 3
michzak napisał(a):
Okienka 24/72/144h są tylko dla tych, co chcą wyjść na miasto, jak Cię to nie interesuje, to tam nie idziesz ;)


Chcąc się upewnic, jeśli nie chcę opuszczać lotniska w CHengdu (6h przesiadki) , to niczego nie załatwiam, czekam na trasicie do seccurity i check in i wylatuję, bez załatwainai formalnosci w okienku 72h free visa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 27 Paź 2018 12:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Tak

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 27 Paź 2018 20:25 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 47
Czy lecąc 09.12 z PNH do PEK (wylot o 8:00 dolot 16:10 z stopoverem w CAN) a następnie 11.12 o 00:30 z PEK do AMS łapie się na wizę na okres tych 32godzin? Przeczytalem wikipost oraz inne posty i wydaje mi się, że wszystko jest ok bo przecież lecę dalej do AMS, lecz przy rezerwacji biletu na stronie przewoźnika pojawia się informacja, że nie przysługuje mi wiza na 72h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group