Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Maj 2012 11:50 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
flus napisał(a):
Co prawda jechałem zawsze autobusem na lotnisko Fiumicino


Rozumiem, że z miasta Fiumicino, tak?
Są autobusy miejskie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#62 PostWysłany: 26 Maj 2012 12:23 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
kosik napisał(a):
flus napisał(a):
Co prawda jechałem zawsze autobusem na lotnisko Fiumicino


Rozumiem, że z miasta Fiumicino, tak?
Są autobusy miejskie?


Ja jechałem Cotralem z Rzymu (terminal autobusowy przy metrze Cornelia), ale autobus jechał przez miasteczko Fiumicino.
Nie wiem, czy są autobusy z lotniska tylko do Fiumicino...
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 26 Maj 2012 12:45 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
flus napisał(a):
Ja jechałem Cotralem z Rzymu (terminal autobusowy przy metrze Cornelia), ale autobus jechał przez miasteczko Fiumicino.
Nie wiem, czy są autobusy z lotniska tylko do Fiumicino...


czyli chyba się da, Cotralem, tak jak napisała to wyżej kredka. dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 30 Maj 2012 00:25 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 2
Proszę o radę :)
Kupiłam bilet Rzym[fiumicino]-Poznań na 29.07 [NIEDZIELA]
o 11:24 powinnam być na Roma Termini,
o 14:20 mam lot z Fiumicino
Czy z takim zapasem czasowym w grę wchodzi jakieś inne połączenie niż Express Leonardo za 14EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 30 Maj 2012 01:58 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
wracałem o tej samej porze, możliwości masz wiele, czy to bezpośrednim autobusem terravision czy do EURmagliana i dalej cotral. Ja np. o 8 rano pojechałem sobie metrem z przesiadką później w pociąg podmiejski do ostii na 3 godziny nad morze i stamtad autobusem cotral na lotnisko - najtańsza opcja dostania się na lotnisko i przy okazji można podskoczyć nad morze ;)
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 30 Maj 2012 07:27 

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 10
W którym miejscu staje "terravision"? :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 30 Maj 2012 08:35 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Właśnie przy dworcu Termini. W niedziele nie ma problemow z korkami wiec spokojnie dojedziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 30 Maj 2012 10:21 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 2
Arnoldx19 napisał(a):
wracałem o tej samej porze, możliwości masz wiele, czy to bezpośrednim autobusem terravision czy do EURmagliana i dalej cotral. Ja np. o 8 rano pojechałem sobie metrem z przesiadką później w pociąg podmiejski do ostii na 3 godziny nad morze i stamtad autobusem cotral na lotnisko - najtańsza opcja dostania się na lotnisko i przy okazji można podskoczyć nad morze ;)



tylko, że ja mam 3 godziny od dojazdu na Termini do wylotu z Fiumicino. Najpóźniej o 13 musiałabym być na lotnisku. O ile pociąg się nie spóźni [relacja Bari- Rzym] to mam szansę złapać terravision o 11;35 i wg informacji w tabeli dotrzeć na lotnisko o 12;30. W przeciwnym wypadku zostaje mi express leo. Jest jeszcze jakiś przewoznik [oprócz terravision] godny polecenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 30 Maj 2012 18:10 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Jest jeszcze Sitbus shuttle, tutaj jest rozkład jazdy http://www.sitbusshuttle.com/timetable/
(wg którego jest autobus np. o 11:40).

A jeszcze jedno rozwiązanie to z Termini podjechać metrem B do stacji Piramide/Ostiense i tam przesiąść się na pociąg regionalny do Fiumicino Aeroporto. Z Ostiense do lotniska taka podróż trwa ok. 30 min. Cena biletu 8 euro.
Pociągi kursują w dni robocze i soboty co 15 minut, a w niedziele i święta co pół godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 12 Cze 2012 03:37 

Rejestracja: 26 Mar 2012
Posty: 15
Arnoldx19 napisał(a):
wracałem o tej samej porze, możliwości masz wiele, czy to bezpośrednim autobusem terravision czy do EURmagliana i dalej cotral. Ja np. o 8 rano pojechałem sobie metrem z przesiadką później w pociąg podmiejski do ostii na 3 godziny nad morze i stamtad autobusem cotral na lotnisko - najtańsza opcja dostania się na lotnisko i przy okazji można podskoczyć nad morze ;)

Możesz dokładniej opisać swoją podróż do ostii i na fiumicino??

Czy mógłby ktoś wrzucić rozkład Cortalu z i na Fiumicino do Corneli? Szukałam na stronie Cortalu ale chyba ona mnie przerasta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 12 Cze 2012 07:19 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Chyba mają jakiś błąd na stronie Cotralu, bo nie mogę otworzyć rozkładu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 12 Sie 2012 23:03 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 6
Hej, własnie chcialabym opisac doswiadczenie rodzicow, ktorzy dopiero co wrocili z Rzymu Fiumicino. TAK, DALEJ JEST RESTRYKCYJNIE.
Lecieli Wizz Airem do Poznania- mimo, ze na bilecie i jak twierdzi moj tato w regulaminie jest napisane ze nie mas ograniczenia bagazu podrecznego- jedynie zaleca sie 32kg- włoski pracownik kazał im opróznic walizke i wyrzucic cale 6 kg.
Opowiadali ze kilku ludziom, ktorym bagaz podreczny nie zmiescil sie do koszyczka (sprawdzali wszystkich) - kazali nadać bagaż jako normalny. Ale- sprawdzali tylko tych, którzy odprawiali się na lotnisku. Tych co odprawiali się online- tuż przed wejsciem na lotnsiko juz nie sprawdzali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 13 Sie 2012 01:20 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
olgaaaa napisał(a):
Opowiadali ze kilku ludziom, ktorym bagaz podreczny nie zmiescil sie do koszyczka (sprawdzali wszystkich) - kazali nadać bagaż jako normalny. Ale- sprawdzali tylko tych, którzy odprawiali się na lotnisku. Tych co odprawiali się online- tuż przed wejsciem na lotnsiko juz nie sprawdzali.


chodzi Ci o to, że wszyscy, którzy nadawali bagaż rejestrowany mieli sprawdzany również bagaż podręczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 15 Sie 2012 11:20 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 3
A ja polecam dojazd z Fiumicino do centrum Rzymu (Termini) przy pomocy autokarów terravision. Sa punktualne, jedzię się bez przesiadek, w dobrym warunkach chodź autokary wypełnione są na 98%:). Nie ma problemu z zabraniem większych bagażów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 20 Sie 2012 22:38 

Rejestracja: 26 Mar 2012
Posty: 15
Co do sprawdzania bagażu podręczengo: gdy wracałam w czerwcu z FCO na okęcie Wizzair-em nie sprawdzali nikomu bagażu podręcznego.

Mi się już nie przyda ale na dla przyszłych pokoleń:
Możecie opisać gdzie dokładnie można kupić bilety na Cortal, ja osobiście przeszukałam prawie całe lotnisko, pytałam się obsługi, w punktach informacyjnych i nikt nie wiedział gdzie.
Ostaczenie pojechałam Teravision.

Teravission: moim zdaniem doskanałe rozwiązanie jak ktoś chce jechać do Termini, fajne autokary, autobus z FCO nie byl puntkalny, przyjechał ok 15-20 po czasiem ale z Termini odjechał przed czasem. Co ważne nie biorą wszystkich, jak odjeżdżałam z FCO zostało ok 10 osob, chociaż mieli bilety na tą godzinę, radzę zjawić się trochę wsześniej przed odjazdem.

Przy powrocie z Termini radzę kupić bilet przez internet unikniecie ogromniej kolejki i posłuchacie wkurzonych ludzi, którzy będą musieli was przepuścić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 04 Wrz 2012 13:45 

Rejestracja: 08 Sie 2012
Posty: 29
W ostatnich dniach podróży po Włoszech będę w Lido di Ostia.
I jak stamtąd (jest 9 km - już wiem ze taxi bierze 30 euro - drooogo) dostać się na lotnisko Fiumicino?


Ostatnio edytowany przez Washington, 16 Kwi 2014 13:41, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 04 Wrz 2012 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2011
Posty: 55
Autobus COTRAL, http://www.cotralspa.it

Rozkład jazdy: http://www.cotralspa.it/PDF_Orari_Comun ... micino.pdf

Bilet można kupić np. w Fumicino na lotnisku w saloniku prasowym RELAY (hala przylotów), kasuje się po wejściu do autobusu. Bilet EUR1.10 - EUR1.30 (coś koło tej ceny). Trzeba wysiąść na którymś z przystanków w dzielnicy Lido di Ostia (część Rzymu), nie pomylić z Ostia Antica :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 13 Wrz 2012 14:42 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 3
Czy ktoś mógłby coś jeszcze powiedzieć na temat stref w Rzymie?
Patrzyłem na bilety dzienne na:
http://www.atac.roma.it/index.asp?p=14&i=14&r=677 (żeby wejść na to o czym mówie trzeba wybrać język angielski później wejść w link (jeszcze raz) i kliknąć na "elenco bigliett" i BIRG - Integrated Regional Daily Ticket [dokładnie w tej kolejności bo w innej nie działa:P ])
i jest coś takiego:
BIRG - Integrated Regional Daily Ticket
How much does it cost?
The cost varies depending on the number of travel zones.
The Zones
1 zona € 3,30
2 zone € 6,00
3 zone € 8,00
4 zone € 9,30
5 zone € 12,00
6 zone € 14,00
7 zone € 14,00

za bardzo nie wiem co to są te strefy i gdzie jest mapka takich stref.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 13 Wrz 2012 15:03 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
http://maxcdn.rzym.it/wp-content/upload ... trebus.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 13 Wrz 2012 16:27 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 3
Dzięki, nie udało mi się tego wygooglać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group