Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#41 PostWysłany: 29 Lis 2014 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
dodam od siebie po drobnych testach, ta z decathlonu za 29 PLN ma nieziemskie problemy z odprowadzaniem potu. Udało mi się zgrzać w niej ostatnio i byłem cały mokry :D No ale czego można oczekiwać od takiej ceny. Generalnie koszulka dobra na temp 5-10 stopni aby podtrzymac cieplo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#42 PostWysłany: 29 Lis 2014 19:19 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
od żony w prezencie otrzymalem wiele lat wstecz czapke "stoor"
wyglada jak czepek z rajstopy :D sadzilem - Jak taki badziew ma sprawic by bylo cieplo w glowe?
po pierwszym zalozeniu sie z nia nie rozstaje
gdy naprawde silny mroz + wiatr
nie wiem z czego to jest, jak dziala to dziala
ale zero problemow z zatokami, i czolo sie nie swieci pod tym

marke znajdziecie bez problemu na allegro, nie mam zadnych innych ciuchow z tej firmy
wiec nie bede wkrecal nikogo w zakupy, ale czapki maja zajeb@!#$ :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#43 PostWysłany: 29 Lis 2014 23:48 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
Mam kilka sztuk różnych marek więc po krótce je opiszę.
Dalbello - bardzo ciepła, dobrze odprowadza pot, raczej na te zimniejsze dni. Jestem mega zadowolony, a kupiłem ją za naprawdę śmieszne pieniądze w makro.
Brubeck merino soft - trochę cieńsza, również świetnie odprowadza pot, mi akurat podrażnia skórę w miejscach gdzie jest "prążkowana" ale może to mój urok
Under Armour - również cieńsza, słabiej odprowadza pot, dość droga (powyżej 100zł), podoba mi się, że modele UA mają półgolfy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#44 PostWysłany: 10 Sty 2015 16:43 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Polecam koszulki z merino, może nie są najtańsze i najbardziej trwałe (trzeba przyzwyczaić się do zszywania), jednak przy 2-3 w kombinacji długi- krótki rękaw, można śmiało przechodzić z tydzień, dwa bez uczucia brudu i smrodu. Nie ma sensu kupować tego w stricte outdoorowych sklepach, chyba, że mają 50% obniżkę. Polecam decathlon, allegro, olx, pojawiają się także w TKMaxx'ie na dziale sportowym.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#45 PostWysłany: 11 Gru 2015 04:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 67
Ja polecę koszulki termiczne firmy Spaio. Oboje z żoną mamy i jesteśmy zadowoleni, jednak trzeba się przygotować na nieco wyższy wydatek.
_________________
Agata i Olgierd STO. Postanowiliśmy spędzić trochę czasu na podróżach po Azji i Nowej Zelandii. Zobacz więcej:
http://stohistorii.pl
www.facebook.com/stohistorii
SNAPCHAT: stohistorii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#46 PostWysłany: 23 Lut 2018 14:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Szykując się do wyjazdu na północ Norwegii przeglądałam wiele informacji na temat bielizny termoaktywnej. Szukałam, nie tylko takiej, która sprawdzi się świetnie podczas aktywności fizycznej, ale także gdy trzeba będzie nieco postać w miejscu. Rady były: im lepsza, tym droższa. Ceny wahały się od 19 do 650 zł. Mamy już tanie koszulki z Decatlonu ale dla mnie to takie lekkie atrapy.
W końcu zdecydowaliśmy się na koszulki BRUBECK THERMO CI6. Cena za szt. ok 140 zł. http://www.brubeck.pl/pl/content/bluza-m%C4%99ska-thermo
I muszę napisać, że rewelacja. Już po kilku minutach szybszego marszu koszulki zaczynają pracować i świetnie utrzymują ciepło. Są niezwykle wygodne. Sprawdziły się zarówno podczas marszu po górach jak stania na mrozie (-16) czy na statku, gdzie wiało. Po 4 dniach ciągłego użytkowania nie było na nich śladu użycia, nie złapały żadnych brzydkich zapachów. Polecam.

Ale mam małe pytanko do bardzie doświadczonych użytkowników. Czy do prania tej bielizny kupujecie te specjalne drogie płyny, czy używacie zwykłych płatków mydlanych?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#47 PostWysłany: 24 Paź 2018 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Japonka76 napisał(a):
Czy do prania tej bielizny kupujecie te specjalne drogie płyny, czy używacie zwykłych płatków mydlanych?

Trochę czasu upłynęło od posta, ale skoro spamer (widzę, że mod już posprzątał) go uaktywnił to powiem, że ja używam zwykłego płynu do prania odzieży.
Jedyne specjalistyczne środki do prania jakie używam to tylko do prania odzieży z membraną i to jest nikwax tech wash i nikwax tx direct do zrobienia DWR, polecam znakomite produkty.
Korzystnie wychodzi kupić od razu zestaw, np. w martesie często mają w dobrej cenie takie sety https://www.sklepmartes.pl/glowna/5954- ... /pe-unisex

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 17.41 KiB | Obejrzany 17402 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 48.33 KiB | Obejrzany 17402 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#48 PostWysłany: 24 Paź 2018 10:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Dziękuję.
Ja używam płatków mydlanych.
Image
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odzież termiczna
#49 PostWysłany: 12 Cze 2019 18:54 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Odkopując temat - potrzebuję wymienić moje stare termo na lżejsze (o dziwo mimo że nonamy, TCM 97% poliester 3% elastan, to dość wygodne i grzały spoko, tylko pakowność i waga straszna) - zarówno spodnie jak i bluzę.
Szukam czegoś na dogrzanie w warunkach +5/-5, przy trasach długodystansowych oraz do namiotu, zależy mi na niskiej wadze, w miarę możliwości dobrych parametrach odprowadzania wilgoci/oddychalności - no i oczywiście przy znośnej cenie :P

jakieś wskazówki poza tymi zamieszczonymi wyżej sprzed lat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odzież termiczna
#50 PostWysłany: 12 Cze 2019 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Mam leciutkie i bardzo małe objętościowo zestawy HH. Ale full syntetyk. Dobre jako ogólna bielizna, niekoniecznie do wyczynowego sportu. Mam tez Ulvang, a młodzież Johaug. Ciut większe objętościowo w walizce, ale dalej leciutkie, z wełną, oryginalne dedykowane do biegania, narciarstwa itp. Ja używam również na rowerze, czy motocyklu, ale i do codziennego chodzenia np pod lekki garnitur, gdy na dworze chłodno (czyli obecnie raczej nie ;-)
Tylko nie mam przekonania że te marki są łatwo dostępne w PL, w norweskich sklepach typu decathlon jest umyślny dział tylko do bielizny termicznej i wybór jest naprawdę duży. U nas kojarzę podobne zestawy bielizny w Intersport, ale nie pamietam marki i wybór raczej skromny.

Edit: jest tez pewna szansa, że powyższe nie spełniają kryterium „tanio”.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odzież termiczna
#51 PostWysłany: 13 Cze 2019 06:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Jako,że docelowo ma być pod namiot, wędrówkę, trekking, mimo wszystko doinwestowałbym w wełnę merino i termale firmy Icebreaker Oasis. IMO bezkonkurencyjne.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odzież termiczna
#52 PostWysłany: 13 Cze 2019 07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
...i jeszcze, uzupełniając propo @BooBooZB (Icebreaker), dorzuciłbym Smartwool. Równie przegenialna bielizna.

Jeżeli ważny jest stosunek jakości do ceny, to tutaj chyba nic nie przebije zakupów w SportsDirect UK (wysyłają błyskawicznie do PL) i nabycie bielizny / innych elementów „pierwszej warstwy” z wełny merino, na przykład Karrimora. Zdarzają się naprawdę doskonałe strzały - typu bluza z długim rękawem (100 proc. merino) - 13 funciaków: https://www.sportsdirect.com/karrimor-m ... e=44413826
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Odzież termiczna
#53 PostWysłany: 13 Cze 2019 09:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Czyli jesteście za merino a nie syntetykiem? Trochę obawiam się bo pocę się mocno (testował ktoś połączenia syntetyku z merino? ma to sens?).
Z tego też powodu zastanawiam się nad ewentualną gramaturą, @BooBooZB piszesz o 200, w jakich zakresach temperatur sprawdza się u Ciebie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odzież termiczna
#54 PostWysłany: 13 Cze 2019 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Swój Icebreaker nosiłem zarówno przy -30, jak i +30. Między innymi właśnie najlepiej sobie radzi z potliwością, a już bezapelacyjnie wygrywa tym, że nawet po wielu dniach wędrówki nie powoduje odruchu wymiotnego.

Gramatura 200 optymalna.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odzież termiczna
#55 PostWysłany: 13 Cze 2019 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Przychylam się do opinii kolegów, że tylko merino, żadne syntetyki. Merino może być też trochę cieńsze 150 i jak najbardziej smartwool (mam i polecam). O icebreaker wiem, ale nie mam z nimi doświadczenia. Jest też polski producent odzieży z merino kwark, ale się nie wypowiem co do jakości bo nigdy nic od nich nie miałem
Dzięki @OradeaOrbea za linke. Na karrimora dużo ludzi psioczy, ale ja mam od nich sporo różnych klamotów i dupereli i jestem zadowolony. A jak u nich z rozmiarówką, normalna ludzka, nie zaniżona? Normalnie noszę przeważnie XL, brać XL czy XXL (186 cm wzrostu) ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odzież termiczna
#56 PostWysłany: 13 Cze 2019 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
@Washington, ja również pocę się podczas aktywności trekkingowo-górskiej bardzo mocno, merino daje radę.
@cypel, Karrimory (męskie) mają nieco zaniżoną rozmiarówkę. Ja (180 cm) biorę od nich XXL, ale generalnie, duży chłopak teraz jestem... 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Odzież termiczna
#57 PostWysłany: 13 Cze 2019 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
No ja mały też nie jestem ;)
Dobra, zamawiam XXL, dzięki, cena bomba, szkoda, że dołu nie ma.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odzież termiczna
#58 PostWysłany: 13 Cze 2019 10:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
A jak z kosztami wysyłki do PL? Bo za taką cenę to i ja bym się skusił :) Ewentualnie można by wtedy te koszty zmiejszyć dzieląc na kilka osób.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odzież termiczna
#59 PostWysłany: 13 Cze 2019 12:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Wysyłka 10 funtów więc pomysł nie głupi. Dobra, chyba przekonaliście mnie do merino ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odzież termiczna
#60 PostWysłany: 13 Cze 2019 13:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
w tzw. międzyczasie ktoś podkupił mi XL :( ale jakby co, to upatrzyłem jeszcze coś dla żony (jeszcze dostępne...) i jestem chętny do wspólnego zamówienia i podzielenia kosztów przesyłki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group