Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2755 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#21 PostWysłany: 18 Sie 2018 14:14 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Nie mieliście problemów z aktywacją tej karty?
Przy aktywacji aplikacja prosi mnie o podanie 4 ostatnich cyfr karty. Po wpisaniu mam komunikat "To activate, verify a card that's yours & issued in Europe".
Jak to obejść, bo nie za bardzo kapuję o co im chodzi?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Curve
#22 PostWysłany: 18 Sie 2018 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
@tomczas też tak miałem, napisałem do nich i odblokowali możliwość aktywacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#23 PostWysłany: 18 Sie 2018 16:09 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
Też tak miałem. Napisałem i odblokowali możliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#24 PostWysłany: 22 Sie 2018 10:11 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
wylogowałem się z aplikacji
po ponownym uruchomieniu chcą mnie od nowa rejestrować
na liście nie ma numeru kierunkowego do Polski

przerabiał ktoś coś takiego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#25 PostWysłany: 17 Wrz 2018 21:04 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Wygląda na to, że w końcu będzie można podłączyć kartę ze zwrotem za transakcje w poszczególnych kategoriach :D
Za to zniknie możliwość wypłacania kasy z kart kredytowych.

Cytuj:
What's new?
This week we are introducing new technology that will allow us to pass more information to your payment card issuers about the transactions you’ve made with us.

How does this benefit you?
Higher acceptance at retailers. We are constantly looking at ways to keep improving our acceptance rate. After this change, Curve will be accepted at even more merchants.

Eligibility for rewards. Your card issuer will now be able to identify your spend categories. If you have a card which gives you Rewards based on categories of spend (e.g Groceries, Travel, etc.), you now may be able to earn these Rewards, on top of your Curve Rewards.

A better service from your card issuer. Your card issuer will receive more transaction details from Curve. Starting now, you should see more spend details from transactions with Curve in your card statements (this will vary by card issuer).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#26 PostWysłany: 17 Wrz 2018 21:06 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
Czyli mastercard priceless.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#27 PostWysłany: 17 Wrz 2018 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
BarneyGF napisał(a):
Wszystkie transakcje kartą Curve to transakcje internetowe (mają podobno MCC 8999). Dla niektórych kart nie pozwala to na cashback (np. T-mobile) czy naliczanie punktów lojalnościowych. Ale jeśli dobrze myślę, to może być to sposób na ominięcie opłat za wypłaty z bankomatów.


https://blog.imaginecurve.com/introduct ... rocessing/

Do tej pory był jeden kod MCC dla wszystkich transakcji. Od dziś mogą być wysyłane różne kody MCC, w zależności od miejsca, gdzie użyliśmy karty, np. będą to kod typowe dla sklepów spożywczych, agencji podróżniczych itp.
Jednak nie ma róży bez kolców i od teraz wypłaty z bankomatów będą identyfikowane przez wydawców kart podpiętych pod Curve. Więc z podpiętą KK wypłata, która do tej pory zaliczana była jako transakcja bezgotówkowa, będzie zaliczana jako transakcja gotówkowa, co może skutkować naliczenie opłaty oraz odsetek :(
Od teraz wypłaty z bankomatów będą opłacalne tylko z podpiętej karty debetowej.
Niestety nie było wcześniej żadnej informacji w serwisach społecznościowych, na blogu Curve itp. Zmiany zostały wprowadzone dziś, w dniu ich ogłoszenia. Ciekawe czy zwrócą opłaty pobrane przez banki za wypłatę z bankomatów osobom, które dziś lub w ciągu najbliższych dni nieświadome zmian dokonają takiej wypłaty :)

Zmiana ta powoduje, że znika najbardziej wartościowa funkcja Curve.
Ciekaw jestem czy to nie jest początek końca Curve :(
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#28 PostWysłany: 17 Wrz 2018 21:10 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
Dla Ciebie gorzej dla mnie lepiej. Więc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#29 PostWysłany: 17 Wrz 2018 21:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
No generalnie to lipa :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#30 PostWysłany: 17 Wrz 2018 21:36 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
100% że to weszło w dniu dzisiejszym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#31 PostWysłany: 17 Wrz 2018 21:49 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Napisali w mailu, że
"This week we are introducing new technology that will allow us to pass more information to your payment card issuers about the transactions you’ve made with us."
Także nie wiadomo czy to od dzisiaj.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#32 PostWysłany: 17 Wrz 2018 22:22 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Dla mnie to na przykład dobra informacja, bo pozwoli na korzystanie ze zwrotu 5% w Eurobanku podczas wyjazdów zagranicznych płacąc tylko 1% za przewalutowanie w Curve.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#33 PostWysłany: 18 Wrz 2018 10:05 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Uważajcie z wypłatą w bankomatach Planet cash. Proponują lekko wprowadzając w błąd DCC! Zawsze trzeba wybrać walutę PLN.

Mnie niestety lekko ogłupili (a zmęczony po racy byłem). Zawsze udawało mi się unikać przewalutowania przy wszystkich kartach wydanych przez banki w PL, nawet z revolutem nie było problemu. Teraz bankomat oznajmił, że karta jest w GBP i czy użyć waluty banku. Sądziłem, że takie coś spowoduje to, że bank(curve) zajmie się całym ewentualnym przewalutowaniem. A tu stało się dokładnie odwrotnie.
I wyszło: 40PLN - 9,29GBP (bankomat), 9,29 GBP - 55,02 PLN (curve) łącznie 37% kosztów...
Napisałem do curve i zero odpowiedzi przez prawie tydzień - czyli support właściwie nie istnieje...
Spróbuję w ciągu kilku dni jeszcze jednej opcji: back in time, aby obciążyć kartę revoluta w GBP, może uda się obciąć trochę koszty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#34 PostWysłany: 18 Wrz 2018 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Bankomaty w Polsce sa bardzo agresywne i dwa razy pytaja sie czy na pewno nie chcesz przewalutowania. Jak odmowisz za pierwszym razem, to pojawia sie drugi komunikat czy na pewno chcesz to zrobic. Nie wiem czy Curve pomoze w tym przypadku, bo to nie oni obciazyli Cie kosztami tylko wlasciciel bankomatu. Co do odpowiedzi od nich, to ja zwykle dostaje odpowiedzi w ciagu 24h, ale nie kontaktowalam sie z nimi od czerwca.

Info o tych zmianach z kodami bylo na ich blogu juz chyba pare dni temu, bo czytalam o tym na paru innych stronach. Ja nigdy nie wyplacalam z Curve, wiec mi wszystko jedno. Uzywam karty tylko do platnosci podatkow w UK i raz uzylam w Koreii, jak nie chciala zadzialac moja standardowa karta.

Zmiana pozwalajaca na podpiecie do Amexa bylaby najlepsza. Wtedy moglabym wystapic o jakiegos nowego Amexa, bo teraz nie mam dla nich zastosowania, jedyne duze wydatki mam na stronie HMRC, a tak to na codzien nie wydaje duzo i zbieranie punktow czy mil Amexem slaby by szlo.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 18 Wrz 2018 10:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#35 PostWysłany: 18 Wrz 2018 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Moim zdaniem wszystkie bankomaty Euronet u, niezależnie od kraju lokalizacji są "agresywne"

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#36 PostWysłany: 18 Wrz 2018 11:39 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Podobno ma byc jakis wielki nius w czwartek. Tak podejrzewam, ze moze to byc wlasnie nt akceptacji AMEXA.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#37 PostWysłany: 18 Wrz 2018 12:58 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
c. Nie wiem czy Curve pomoze w tym przypadku, bo to nie oni obciazyli Cie kosztami tylko wlasciciel bankomatu.


Właśnie głównym czynnikiem generującym koszt przy DCC w bankomacie jest sam curve - doliczyli 2 Funty za wypłatę z bankomatu + 1% za przewalutowanie + bliżej nieznany kurs.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#38 PostWysłany: 19 Wrz 2018 11:19 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Wczoraj, płaciłem w LIDLU i niby w Polsce miało nie być cashbacku przynajmniej wg:
https://www.spidersweb.pl/2018/05/curve ... kacja.html
Może już zmienili i cashback został w PL naliczony (czyli pewnie TESCO i ALDI) też zadziałają.

Z drugiej mańki, jak te ~500pkt/5 GBP wypłacić, czy trzeba tam ileś uzbierać czy się to jakoś inaczej robi??

Załącznik:
c.jpg
c.jpg [ 38.31 KiB | Obejrzany 5742 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#39 PostWysłany: 19 Wrz 2018 11:21 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
Ja normalnie komuś przez PayPal te punkty wpłaciłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#40 PostWysłany: 19 Wrz 2018 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Wczoraj, płaciłem w LIDLU i niby w Polsce miało nie być cashbacku przynajmniej wg:
https://www.spidersweb.pl/2018/05/curve ... kacja.html
Może już zmienili i cashback został w PL naliczony (czyli pewnie TESCO i ALDI) też zadziałają.


Cashback w Ikei też działa
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2755 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group