Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Neapol
#81 PostWysłany: 15 Lip 2018 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
nie czytaj tych głupot. Neapol pd względem bezpieczeństwa nie różni się niczym od większości miast we Włoszech czy w Europie Zachodniej.

po prostu zawsze należy zachować rozsądek a będzie dobrze :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#82 PostWysłany: 15 Lip 2018 22:14 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
@Nina85 oczywiście, że powtarzasz pytanie
chyba nie zauważyłaś, że cały wątek jest właśnie o tym
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 13 Wrz 2018 13:29 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 47
Wróciłem wczoraj z wizyty łączonej w Neapolu i Rzymu..

W formie przestrogi opisze sytuacje która nam się przydarzyła.

W Niedziele od samego rana wyruszyliśmy pieszo z walizkami na Dworzec Główny - Napoli Centrale, aby udać się do Rzymu.

Idąc wzdłuż drogi (cała droga ok.40 minut) Corso Umberto I na skrzyżowaniu z Via Antonino Ranieri zostaliśmy okradzeni.

Jest to dosyć szeroka główna ulica, niedziela 7.20, mały ruch na ulicy.

Jakiś mężczyzna jadący na skuterze zerwał z szyji mojej żony torebkę z całą zawartością.

Dokonał tego w momencie kiedy przechodziliśmy przez drogę, a on precyzjnie wjechał prawie w Nas aby zerwać torebkę i odjechać dalej w uliczke.

W tej uliczce było paru czarnoskórych, którzy niestety nie zareagowali na nasze okrzyki STOP, STOP i nie zatrzymali go, pomimo tego że jeden mógłby zatrzymać go wózkiem transportowym.

Ja dobiegając do nich usłyszałem : His job , his job.

Zatrzymali się również ludzie na drugiej stronie , a do Nas przybiegł jeden włoch, który chciał zaoferować nam pomoc.

Przyjechali Carbineri, popatrzyli i poprosili abyśmy pojechali spisać protokół i potem odwieźli Nas na dworzec.


Ostatnio edytowany przez mati, 13 Wrz 2018 14:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 13 Wrz 2018 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Przykre, w identyczny sposób została okradziona właśnie w Neapolu koleżanka mojej mamy w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 13 Wrz 2018 13:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@mati
Cytuj:
Jakiś uchodźca jadący na skuterze

Zdradzisz sposób rozpoznawania uchodźców?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 13 Wrz 2018 14:09 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Miał na plecach wielki żółty napisz REFUGEES :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 13 Wrz 2018 14:21 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 47
Był bez kasku.

Jego "uroda" wskazywała na to. Bliżej mu było do tych co sprzedają kijki do selfie i etui na straganach..

Ale może się myle..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 13 Wrz 2018 14:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A rozumiesz w ogóle znaczenie słowa 'uchodźca'?
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 13 Wrz 2018 14:41 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 47
@boots

Proszę bardzo zmieniłem dla Ciebie. jeśli Ci to przeszkadza, że tak go nazwałem.

Ja chce tylko przestrzec innych , informując o mojej sytuacji..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 13 Wrz 2018 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
dziękujemy, ale jak ktoś słusznie zauważył trwa to od kilkudziesięciu lat
może dla odmiany ty poczytaj zawczasu o miejscach do których jedziesz :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 13 Wrz 2018 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Gdzie ma poczytać ? Na naszym forum ?

ind_globtroter napisał(a):
Potwierdzam- nie ma się czego obawiać, chyba, że ktoś jest zwykłym tchórzem.


4 strony jak to bezpiecznie jest i nikomu się nic nie stało ?

Bez przesady ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 13 Wrz 2018 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
PawelGa napisał(a):
Nie czułem większego niebezpieczeństwa, niż w innych włoskich miastach. Pilnowaliśmy się tylko nieco bardziej. Historie o panach na skuterach wyrywających torebki podziałały na wyobraźnię.

.

tak, poczytać na naszym forum
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 13 Wrz 2018 16:06 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
mati... a tak BTW. Chcesz przestrzec. Bardzo to miłe ale...czy sam się orientujesz jakie popełniliście błędy? Bo jakby nie patrzeć to sami się wystawiliście na ,,odstrzał". Lecąc do Włoch a w szczególności do Neapolu zapewne zaznajomiłeś się z pewnymi nawet stereotypowymi info na temat tego miasta i jego mieszkańców. Chciałes zaoszczędzić na środkach transportu więc jak piszesz przez 40 min szliście pieszo a obserwatorów wbrew pozorom nawet o godz 7 z rana jest sporo. Turyści z walizkami i torebką zawieszona na szyi gdzie na 100% sa dokumenty i kasa. Naiwność czy głupota? Nie będę wnikał w wasze myslenie ale stało się to o co ,,prosiliście". Wasze szczęście , ze jak piszesz była grupka czarnoskórych menów która mogła jeszcze dokończyć dzieła zniszczenia. Moja pisanina nie jest znęcaniem się ani dobijaniem ale po Twoim przypadku może jednak inaczej wiele osób spojrzy na Włochy. Uwielbiam Włochy ale zawsze staram się być odpowiednio nastawiony do odpowiednich sytuacji i może dlatego jak do tej pory udało mi się być tam wielokrotnie bez żadnych problemów. :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 13 Wrz 2018 16:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@handsome chyba nieco nadinterpretujesz, Corso Umberto nie jest jakimś ciemnym zaułkiem i nie uznaję tego zachowania za wystawianie się na strzał. Komunikacja w Neapolu wygląda jak wygląda i czasem pójście pieszo jest szybszą opcją niż czekanie na autobus, który nie wiadomo kiedy przyjedzie.

Przykro, że taka sytuacja spotkała jednego z forumowiczów :(
Dobrze, że @mati ją opisał ku przestrodze i powinniśmy mu klikać pomógł. Byłem w Neapolu dwa razy i na szczęście żadnych niebezpiecznych sytuacji nie doświadczyłem. Przyznaję jednak, że atmosfera Neapolu jest specyficzna, inna niż we wszystkich innych włoskich miastach, w których byłem i jeśli dla kogoś to pierwsze zetknięcie z Włochami, to wrażenie może być nieco przygnębiające, a może nawet odpychające (zaznaczam, że nie mówię tu o zabytkach, bo to inna bajka). Natomiast nauka idzie z tego taka, że nawet jak zachowamy większą ostrożność, to damskie torebki przewieszone przez ramię i tak kuszą złodziei – być może lepiej z torebki w Neapolu (a może i w Rzymie, bo tam chyba też kiedyś był to rozpowszechniony proceder?) zrezygnować. Jeśli znów udam się do Neapolu, to na pewno będę większą uwagę zwracał na swój aparat fotograficzny przewieszony przez szyję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 13 Wrz 2018 16:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Kashpir napisał(a):
Przykro, że taka sytuacja spotkała jednego z forumowiczów :(
Dobrze, że @mati ją opisał ku przestrodze i powinniśmy mu klikać pomógł.
Moim zdaniem przesadzasz. Mamy promować posty ludzi, którzy napiszą, że zostali okradzeni tu czy tam? Naprawdę?
Możemy tylko współczuć.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 13 Wrz 2018 17:09 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
No to chyba zadna promocja. Kolega podzielil sie zwoim doswiadczeniem i chwala mu za to. Ktos moze przeczyta te wszystkie "nic mi sie nie stalo" plus kilka historii, ze jednal cos sie stalo i wyciagnie wnioski. Jednak mimo wszystko takie akcje zdazaja sie tam czesciej niz w innych wloskich miastach.

PS. Sam bylem dwa razy, chodzilem "po nocy" i nic mi sie nie stalo. Jednak "Neapol" jak wspomial kolega @Kashpir jest dosc specyficznym miejscem.... mimo to bym nikogo nie odwodzil od odwiedzenia tego miasta :).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 13 Wrz 2018 17:10 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
kashpir...Trochę zle zrozumiałeś mój wpis. Nie pisze o miejskich srodkach transportu . O godz 6.00-7.00 tylko taxi . Znam Corso Umberto i wiem , że tam zawsze sporo różnych nacji o każdej porze. A ,,wystawianie się" trzeba rozumować jako widoczni z daleka turyści z bagażami zaaferowani dotarciem do celu(dworzec , lotnisko) a więc nie zwracającymi uwagi na sytuację. Dodatkowo torebka zawsze wzmacnia wyobraznie tych co ,,polują". Mieszkam w Szczecinie gdzie jeszcze kilkanaście lat temu sporo grup docelowych ,,polowało" na naiwnych turystów ze Skandynawii lub Niemiec w celu kradzieży lub przewałki fianansowej . Nazywało się potocznie takie osoby ,,boykami". polecam obejrzenie ,,Sztos" chociaż tam badzo delikatnie pokazano takie sytuacje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 13 Wrz 2018 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Japonka76 napisał(a):
Kashpir napisał(a):
Przykro, że taka sytuacja spotkała jednego z forumowiczów :(
Dobrze, że @mati ją opisał ku przestrodze i powinniśmy mu klikać pomógł.
Moim zdaniem przesadzasz. Mamy promować posty ludzi, którzy napiszą, że zostali okradzeni tu czy tam? Naprawdę?
Możemy tylko współczuć.


To może moderator jeszcze usunie ten post ?
Nie pasuje przecież tutaj, tam tak bezpiecznie.
No i w sumie jak on śmiał napisać że go okradziono ? Postów nie czytał ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 13 Wrz 2018 17:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Japonka76 napisał(a):
Kashpir napisał(a):
Przykro, że taka sytuacja spotkała jednego z forumowiczów :(
Dobrze, że @mati ją opisał ku przestrodze i powinniśmy mu klikać pomógł.
Moim zdaniem przesadzasz. Mamy promować posty ludzi, którzy napiszą, że zostali okradzeni tu czy tam? Naprawdę?
Możemy tylko współczuć.

Nie zgodzę się - to nie żadne promowanie, bo z pewnością autor wolałby dostawać lajki i pomógł za inne posty. Jeśli ktoś pisze np. ostrzeżenie o Goldcar i opisuje konkretną sytuację, jak został "trafiony", to oczywiście możemy współczuć, ale dlaczego nie uznać wpisu za pomocny jeśli sami szukamy informacji nt. wypożyczalni??? Osobiście uważam takie ostrzegawcze wpisy za bardzo pomocne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 13 Wrz 2018 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
moja mama w latach 80 już wiedziała ze tam się pilnuje torebki i nic nie zostawia w aucie na parkingu bo kradną - a internetow jeszcze wtedy nie bylo
nie ma to nic związanego z bezpieczeństwem
tak jak kieszonkowcy w Barcelonie
trzeba takie rzeczy wiedzieć, mowie tu o dużych popularnych miastach a nie o jakiejś dziurze w której nikt nie był
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group