Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Maj 2012 11:31 

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 6
Witam, za dwa dni lecimy do Rzymu po raz pierwszy tanim przewoźnikiem (WizzAir). Do tej pory lataliśmy "normalnie" czyi czarter lub służbowo za milion eur.
W czym rzecz? Lecąc "normalnie" odprawiałem się przy bramce wskazanej na tablicy na lotnisku, tam też zdawałem bagaż, dostawałem boarding card, potem bramka bezpieczeństwa i gate do wejścia do samolotu.

Teraz odprawiłem nas online, wydrukowałem boarding cards po 2 sztuki na osobę, każda strona na osobnej kartce. Narzeczona ma tylko bagaż podręczny (wiem, że max 10 kg i wym. 55x40x20) ja dodatkowo wykupiłem 1 sztukę bagażu rejestrowanego - pytanie jakie może on mieć max wymiary i wagę i gdzie się go zdaje?
Czy przy odprawie online, na lotnisku Chopina będę musiał podejść do tych automatów co stoją na hali i tam coś poklikać, gdzie zdać tą jedną sztukę bagażu rejestrowanego? Czy będzie wskazane na tablicy stanowisko tak jak przy normalnych lotach czy WizzAir ma na lotnisku Chopina jakieś swoje stanowisko, czy jest jakieś jedno ogólne dla tanich linii?
I pytanie jak w drugą stronę (z lotniska Fiumicino w Rzymie)?
Czy Wizz Air może mi policzyć biodrówkę na dokumenty na pasku i plecak z aparatem jako dwie sztuki bagażu podręcznego?

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie porady dotyczące taniego latania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 20 Maj 2012 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
kacpru napisał(a):
Narzeczona ma tylko bagaż podręczny (wiem, że max 10 kg i wym. 55x40x20) ja dodatkowo wykupiłem 1 sztukę bagażu rejestrowanego - pytanie jakie może on mieć max wymiary i wagę i gdzie się go zdaje?
Czy przy odprawie online, na lotnisku Chopina będę musiał podejść do tych automatów co stoją na hali i tam coś poklikać, gdzie zdać tą jedną sztukę bagażu rejestrowanego?


Bagaż rejestrowany (wymiary max):
Szerokość: 1,499 m
Wysokość: 1,194 m
Długość: 1,715 m
Waga: 32 kg

Idziesz normalnie do stanowiska check-in ,będzie wskazane na ekranach odlotów, żeby zdać bagaż. Następnie kontrola bezpieczeństwa i gate.
Automatów nie ruszaj ;) Masz wydrukowaną kartę pokładową i to wystarczy.

kacpru napisał(a):
I pytanie jak w drugą stronę (z lotniska Fiumicino w Rzymie)?
Czy Wizz Air może mi policzyć biodrówkę na dokumenty na pasku i plecak z aparatem jako dwie sztuki bagażu podręcznego?


W drugą stronę procedura ta sama :)
Biodrówka powinna przejść, ew. schowaj ją pod koszulkę i po sprawie. W ostateczności włożysz ją do plecaka.

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Maj 2012 22:09 

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 6
Dziękuję za info.
A powiedzcie mi jeszcze proszę jak to jest z miejscami w samolocie WizzAir? Tzn. jak podejdę do stanowiska odpraw zdać bagaż to tam mogę poprosić o miejsce po środku samolotu czy to dopiero przy gate'cie? I w ogóle jakie są szanse usiąść tam gdzie się poprosi? Lot, Brussels Air, czy Lufthansa nigdy nie robiły problemu i zawsze sadzali mnie tam gdzie prosiłem. Zastanawiam się jak podejdzie do sprawy WizzAir, zwłaszcza, że nie wykupywałem żadnych opcji typu pierwszy na pokładzie, czy dodatkowe miejsce na nogi.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Maj 2012 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
w wizzie panuje prawo dżungli, :) kto pierwszy i silniejszy ten siedzi gdzie chce :) no chyba że zapłacisz dodatkowo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Maj 2012 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
kacpru napisał(a):
Dziękuję za info.
A powiedzcie mi jeszcze proszę jak to jest z miejscami w samolocie WizzAir? Tzn. jak podejdę do stanowiska odpraw zdać bagaż to tam mogę poprosić o miejsce po środku samolotu czy to dopiero przy gate'cie? I w ogóle jakie są szanse usiąść tam gdzie się poprosi? Lot, Brussels Air, czy Lufthansa nigdy nie robiły problemu i zawsze sadzali mnie tam gdzie prosiłem. Zastanawiam się jak podejdzie do sprawy WizzAir, zwłaszcza, że nie wykupywałem żadnych opcji typu pierwszy na pokładzie, czy dodatkowe miejsce na nogi.

Z góry dziękuję za odpowiedź.


jedyna możliwość, żeby mieć wpływ na wybór miejsca to wykupić dodatkowe opcje, np dodatkowe miejsce na nogi daje prawo by usiąść w pierwszych dwóch rzędach lub dwóch środkowych przy skrzydłach (tam gdzie wyjście awaryjne).
Lub wejście priorytetowe na pokład.. wtedy wchodzisz jako pierwszy i wybierasz gdzie siedzisz... bo wszystko wolne.
Jeśli nic nie wykupiłeś to kwestia szczęścia, czy będzie tam miejsce czy nie. Na pomoc obsługi w tym zakresie bym nie liczyła, bo po to wizz daje te dwie opcje do wykupienia, że jeśli ktoś ma życzenia to żeby z nich skorzystać.
Dodam, że moim zdaniem opcje te są tanie, bo chyba 36zł, co przy cenie biletu np 39zł, daje nadal łącznie śmieszną cenę.
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Maj 2012 14:43 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
Witam. Ja jutro pierwszy raz lecę Wizzem. Właśnie się spakowałam i wagowo trochę za dużo wychodzi w bagażu podręcznym. Mam pytanie. Czy jeśli np. będę mieć na szyi aparat fotograficzny, to będą go chcieli zważyć razem z moją walizką? Jest jeszcze sprawa z kocem lub płaszczem, który można mieć ze sobą dodatkowo. Czy chodzi tu o to, że mam np. jakąś kurtkę na sobie, a płaszcz w ręce jako dodatek niezwiązany z moim aktualnym ubiorem? Tak samo materiały do czytania. Można mieć osobno w siatce? Oczywiście mam zamiar sobie wypchać kieszenie, ale to może być za mało, więc pytam o te konkretne rzeczy, żeby jakoś pokombinować i się ze wszystkim zabrać. Czekam na odp.!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Maj 2012 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
LosAngeles18 napisał(a):
Witam. Ja jutro pierwszy raz lecę Wizzem. Właśnie się spakowałam i wagowo trochę za dużo wychodzi w bagażu podręcznym. Mam pytanie. Czy jeśli np. będę mieć na szyi aparat fotograficzny, to będą go chcieli zważyć razem z moją walizką? Jest jeszcze sprawa z kocem lub płaszczem, który można mieć ze sobą dodatkowo. Czy chodzi tu o to, że mam np. jakąś kurtkę na sobie, a płaszcz w ręce jako dodatek niezwiązany z moim aktualnym ubiorem? Tak samo materiały do czytania. Można mieć osobno w siatce? Oczywiście mam zamiar sobie wypchać kieszenie, ale to może być za mało, więc pytam o te konkretne rzeczy, żeby jakoś pokombinować i się ze wszystkim zabrać. Czekam na odp.!


Możesz mieć ze sobą jeden bagaż podręczny, siatka czy rekalmówka to już bagaż kolejny. Aparat musi się zmieścić do bagażu, podobnie jak gazety, książki itp. Płaszcz możesz założyć na siebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Maj 2012 15:02 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
No a co z tym?

Pasażerowie mogą wnosić na pokład tylko jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg. Dodatkowo pasażerowie mogą wnosić następujące przedmioty:
płaszcz lub koc;
telefon komórkowy;
materiały do czytania podczas lotu;
dla dzieci w wieku poniżej 2 lat: żywność, składany wózek dziecięcy albo małe łóżeczko;
para kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo.

Czyli chyba osobno mogę mieć telefon komórkowy (w ręce), jakieś gazety i płaszcz. Dobrze myślę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Maj 2012 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
aparat musi wejść do bagażu podręcznego

nikt nigdy nie kazał mi włożyć gazety czy książki do środka, jak również zakupów zrobionych na lotnisku

jeśli brakuje Ci miejsca jedna kurka na siebie a druga kurta/bluza przewieszona przez rękę i jak najbardziej przechodzisz

co do ważenia bagażu podręcznego jest to rzadkie, ale czasem się zdarza,
najczęściej jednak kontrolowany jest rozmiar podręcznego i to czy jest jedna sztuka
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Maj 2012 15:33 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
Właśnie przyszyłam sobie parę saszetek musli Fitella do płaszcza od środka. Myślicie, że będą mnie obmacywać i sprawdzać, czy czegoś niebezpiecznego nie przemycam? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Maj 2012 15:45 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 145
LosAngeles18 napisał(a):
Czyli chyba osobno mogę mieć telefon komórkowy (w ręce), jakieś gazety i płaszcz. Dobrze myślę?

W wizzie możesz. Tak stanowi regulamin. W dodatku nie ma ograniczenia na ilość materiałów do czytania.

W ryanie natomiast jest dozwolona wyłącznie jedna sztuka bagażu podręcznego i NIC poza tym. Czyli teoretycznie nie możesz mieć nawet komórki w ręce. W praktyce płaszcz/kurtka i wszystko co jest w kieszeniach tego płaszcza przechodzi bez problemów (zawsze możesz założyć go na siebie), ale już osobna siatka z zakupami lub aparat wiszący na szyi (nie w kieszeni) może być potraktowana jako druga sztuka bagażu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Maj 2012 16:13 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Dzizas, co za problemy :D Wlóż komórkę do kieszeni i już.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Maj 2012 17:16 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 88
żeby tu chodziło tylko o komórkę. kieszenie będą wypchane innymi rzeczami i i tak brak miejsca. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group