Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Sty 2012 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Bilet kupujesz na konkretną godzinę, lecz gdy będzie opóźniony samolot to zabiorą Ciebie bez problemu ;-)
Zawsze kupuje bilet na autobus po około 1-2h po wylądowaniu, a zabierają mnie tym który najszybciej odjeżdża.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 20 Sty 2012 19:43 

Rejestracja: 13 Gru 2010
Posty: 87
a jak powiedzmy z Poznania lot się nie odbędzie (odwołany) to kasa przepada? Bo będzie mniej niż 24 h na zmianę godziny:(
_________________
Image
Fanpejdż: https://www.facebook.com/Sosenwdrodze/? ... rdc=1&_rdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 20 Sty 2012 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Niestety kasa przepadnie. Ale nie bądźmy pesymistami.
Jak masz zarezerwowany hotel to i oni też pobiorą pieniądze bo się nie stawiłeś.

Zawsze można napisać do terravision z opisem sytuacji i liczyć na nowy bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 20 Sty 2012 22:10 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
BZG napisał(a):

No na 99,9999% pewne bo na Termini chodzą w kamizelkach Fiumicino 6Euro.
Poza tym na stornie: http://www.terravision.eu/fiumicino_pri ... table.html jest informacja

Proponuję zakup biletu przez internet. Do 24h przed podróżą można zmienić datę.

Dodam, że ja kupowałem bilet w sierpniu na listopadowy przejazd CIA-Termini-CIA i go nie wykorzystałem. W systemie zmieniłem podróż na kwietnia 2012 roku.
Teraz (styczeń 2012) zmieniłem na 14stycznia i bez problemu jechałem FCO - Termini - FCO

To niekoniecznie jest tak. Tam ceny sa zmienne.
Własnie wrócilem z Rzymu i w środę bilety u obsługi normalnie kupowało sie za 4 Euro. (Na Cotrala nie udało mi sie kupic nigdzie biletu bo w Tabacci automat był popsuty i nikt nie potrafil mi powiedziec gdzie jeszcze moge dostać bilet). Wysiadłem z samolotu nie udało się Cotralem to szukałem czegos innego i własnie to 4 Euro zwrócilo moja uwagę (na kamizelkach równiez było 4 Euro). Zapłaciłem i od razu pojechaliśmy do miasta. Na Termini w ich punkcie sprzedawali bilety zarówno na Fiumicino jak i Ciampino po 6 Euro (11 Euro w przypadku tam i z powrotem). Dzisiaj z kolei za powrót z Termini zaplaciłem 6 Euro za to na Ciampino bilety byly za 4 Euro. Na Fiumicino bilety do Centrum dzisiaj byly już po 6 Euro. Te ceny po prostu się zmieniają z dnia na dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 22 Sty 2012 00:12 

Rejestracja: 23 Sty 2011
Posty: 5
kredka napisał(a):
flus napisał(a):
Czy jest jakiś tańszy sposób, niż ostatni pociąg Leonardo Express o 23:38 za 14 euro na dostanie się do centrum Rzymu po 23:30?


Sitbus shuttle z Fiumicino do centrum za 8 euro, ostatni odjazd z lotniska o 00:30 (pełny rozkład http://www.sitbusshuttle.it/images/pdf/ ... huttle.pdf).
Strona internetowa: http://www.sitbusshuttle.it/index.php?o ... 55&lang=en
Warto dodać, że to autoryzowana i porządna firma, w przeciwieństwie do niektórych prywatnych busików, których ofert w internecie pełno.

Natomiast przy większej ilości osób może się opłacić taksówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 11 Lut 2012 18:36 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Wrzucam za remi3 na forum:


Z lotniska Fiumicino można teraz do Termini bezpośrednim busem za 4 EUR, kursuje co 30 min., czas przejazdu ok 55 min.
http://www.terravision.eu/fiumicino_pri ... table.html

rozkład:
http://www.terravision.eu/pdf/fiumicino_timetable.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 13 Lut 2012 12:21 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Tylko pamietajcie że o ile opłaca się rezerwowac dojazd do Rzymu za 4E, to nie radze nikomu rezerwowac powrotu za 8. W ostateczności zawsze można kupić bilet przed odjazdem, mozna wtedy trafic na 6 Euro a drożej niż 8 z pewnością nie będzie (i przy kupnie na miejscu nie jesteśmy związani konkretna godziną)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 13 Lut 2012 14:08 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Nie rozumiem trochę, ze na powrót się nie opłaca za 8 euro. Tyle kosztują 2 bilety kupowane przez internet w jedną i drugą stroną, a na godzinę to oni wcale nie patrzą (przynajmniej ja tak trafiłam. Przed wejściem do autobusu powrotnego trzeba iść wymienić ten wydruk na kartę pokładową i po sprawie. Jak dla mnie najlepszy sposob komunikacji Lotnisko-Centrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Lut 2012 15:29 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Przepraszam, nie zauwazylem że to w 2 strony kosztuje 8. To w takim razie warto kupować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 13 Lut 2012 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
margarita888 napisał(a):
Nie rozumiem trochę, ze na powrót się nie opłaca za 8 euro. Tyle kosztują 2 bilety kupowane przez internet w jedną i drugą stroną, a na godzinę to oni wcale nie patrzą (przynajmniej ja tak trafiłam. Przed wejściem do autobusu powrotnego trzeba iść wymienić ten wydruk na kartę pokładową i po sprawie. Jak dla mnie najlepszy sposob komunikacji Lotnisko-Centrum.

Gdzie ją można wymienić?
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 14 Lut 2012 10:42 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Wymienia się ją w TerraCafe -barze, który jest przy przystanku na Termini, podczas rezerwacji na Terravision jest to napisane.

http://www.terracafe.eu/en/rome/rome
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 11 Mar 2012 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 203
niebieski
Po powrocie moge potwierdzić iż:
ceny biletów bez zmian
obsługa na lotnisku poszła sprawnie
nikt nie ważył bagazu podręcznego +(mała torebka przewieszona przez ramię nikt nie zwracał na to uwagi)
co do trasy lotnisko - EUR Magliana lub odwrotnie - Cotralem to bywa róznie. mi jeden o 10:40 nie przyjechał i trzeba bylo czekac 1,5 h.

PS. Rzym po sześci latach sie nie zmienił - jeszcze. :D
_________________
Joker1977
Τζόκερ1977
Джокер1977
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 25 Mar 2012 16:38 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 107
mam pytanie co do zakupu biletu do Termini - jest tam jakiś sklepik gdzie można kupić ten bilet?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 26 Maj 2012 08:56 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
Cześć

Jak dostać się z lotniska Fiumicino do samego miasta? Wiem, że to jest blisko.
Może da się na piechotę?

Dość trudno znaleźć informacje o takiej trasie w google, zazwyczaj z tego lotniska do Rzymu coś jeździ ;)


Ostatnio edytowany przez Washington 16 Kwi 2014 13:34, edytowano w sumie 2 razy
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 26 Maj 2012 10:00 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 110
Jest już o tej trasie bardzo długi wątek na forum, wystarczy poszukać. Na piechotę to lekka przesada :D . Expres Leonardo jeździ z lotniska na dworzec Termini w centrum Rzymu za ok 10 juro.Można taniej koleją regionalną.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 26 Maj 2012 10:17 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
Sęk w tym, że ja nie chcę do Rzymu :)
Chodzi o to miasteczko w okolicy lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 26 Maj 2012 10:22 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Lotnisko jest oddalone od Rzymu o ok. 30 km, co więcej znajduje się w innym mieście (Fiumicino).
Leonardo Express z lotniska do Rzymu Termini kosztuje 14 euro.
Regionalny z lotniska do np. Rzymu Trastevere 8 euro.

Na forum w odpowiednim wątku są też opisane inne, tańsze sposoby jak dojechać do centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 26 Maj 2012 10:24 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
Dzięki za odpowiedzi :)
Zedytowałem tytuł bo może faktycznie był nieprecyzyjny, wybaczcie.

Chodzi o Fiumicino, nie o Rzym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Maj 2012 10:32 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Z samego lotniska raczej trudno wydostać się na piechotę.
Dużo zależy od tego, gdzie dokładnie chcesz się dostać.

Jest linia Cotral łącząca lotnisko z Fiumicino Cancelli Rossi http://www.cotralspa.it/PDF_Orari_Comun ... micino.pdf (strona n. 2).

Można też podjechać 1 przystanek pociągiem i wysiąść przy centrum handlowym Parco Leonardo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Maj 2012 11:11 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Co prawda jechałem zawsze autobusem na lotnisko Fiumicino, ale myślę, że do miasteczka Fiumicino da się spokojnie dostać na piechotę, będzie trzeba przejść drogami co prawda trochę naokoło, ale na pewno się da, a droga nie powinna przekroczyć 3-4 km.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group