Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Aktywacja Wechat pay
#1 PostWysłany: 17 Sie 2018 17:52 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
Chciałbym aktywować portfel wechat pay.
w internecie czytam że do lipca 2017 roku dla obcokrajowca to było bardzo proste. Szedłeś w Chinach do banku (Bank of China lub ICBC) mówiłeś że chcesz konto, dawali ci do konta kartę debetową, którą podczepiałeś do wechat pay i sprawa załatwiona. Nieważne czy byłeś turystą czy też nie, nikogo to nie interesowało.

Teraz trzeba mieć wizę pracowniczą i zameldowanie i inne formalności - więc konta w banku nie dostaniesz. Ludzie kombinują na różne sposoby. Najbardziej znany sposób (nie wiem czy jeszcze działa) to osoba która ma wechat pay wysyla czerwoną kopertę do osoby ktora ma wechata i w ten sposób aktywuje się portfel wechat pay. Może ktoś z was to potwiedzić? Może mi ktoś wysłać 0.5 CNY czy mniejszą kwotę? Oddam- kwestia dogadania się na priva :)

Może znacie jakiś inny sposób aktywacji we chatpay. Tutaj to bardzo powszechny i bardzo wygodny sposób płacenia dosłownie za wszystko.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Sie 2018 22:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 23 Sie 2018 12:08 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
Dla potomnych którzy będą mieli podobna zagwózdkę.

Aktywowałem we chat pay w ten sposób że jeden z forumowiczów przesłał mi 0.01 CNY. Aktywował się portfel. Na tą chwilę nie da się podczepic karty płatniczej która jest wydana w banku poza Chinami. Konto doladowywoje tak że jak place gotówką to proszę o wydanie reszty na we chat. Nikt nie robi problemu. Jedna pani zainteresowała się dlaczego tak robię, jak opisałem o co chodzi to wymienila mi kilkaset yuanów.

Płatności w wechat pay są bardzo wygodne, transakcja trwa 3-5 sekund.

Istnieją bramki którymi można załadować konto wechat ale są drogie pobierają 5% za doładowanie. Mija się to z celem. Szukam więc taniego sposobu żeby ładować konto we chatpay.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Sie 2018 18:57 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
Ponownie, dla kolejnych którzy będa mieli podobną zagwózdkę.

swapsy.com - przez paypala można załadować konto we chat pay. Nie wiem czy działa. Jestem w trakcie weryfikacji będę testował jak mnie zweryfikują (zdjęcie ID + selfie ze zdjęciem, modny ostatnio spósb na weryfikacje w brażny fintech). Moim zdaniem gra warta świeczki. Chinach dosłownie wszędzie płaci się wechatpay/alipay. Dzisiaj płaciłem na targu za owoce u staruszki. Jak zapytałem panią czy moge płacić aplikacją pani zrobiła minę typu "no oczywiście że można".

Ci ze swapsy piszą że profizje miją niewielke. Pożyjemy zobaczymy. Dam znać po testach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sie 2018 07:38 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
swapsy.com to zły kierunek. Na tą chwile trzeba mieć dowód osobisty z USA. Weryfikacja została zakończona negatywnie.

BTW. Wracam z Shenzhen do Pekinu, jesteśmy w środku jakiegoś zadupia, pociąg całą drogę sunie powyżej 300 km/h, syn właśnie ściąga jakiś dodatek do heartstona z prędkością 5 MB/s. Rozwój technologiczny w tym kraju robi wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Sie 2018 17:29 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
A ktoś zza granicy może płacić w Chinach poprzez AliPay z podpiętą niechińską kartą płatniczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Sie 2018 20:24 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
Marek Marszolik
W AliPay nieudalo mi się nawet odpalić tego portfela. Moim zdaniem nie można podpiąć do AliPay niechinskiej karty, jednak moja opinia nie jest zbyt wiarygodna.
Odpaliłem Wechat pay i na AliPay już się nie skupialem.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Wrz 2018 09:43 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
No to niestety ta rewolucja mobilna w Chinach jest koszmarem dla zagranicznego turysty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Gru 2018 11:26 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 117
Kilometry: 217 682
podr00znik napisał(a):
Chciałbym aktywować portfel wechat pay.
Teraz trzeba mieć wizę pracowniczą i zameldowanie i inne formalności


Mam zupełnie inne doświadczenie. Założyłem konto w październiku w banku ICBC. Cała operacja wraz z wydaniem karty trwała może kwadrans. Potrzebowałem jedynie paszportu i numeru NIP (polskiego). Bez podania NIPu konto też można założyć ale nie zostanie wydana karta potrzebna do aktywacji WeChat Money/Wallet. W formularzu musiałem podać adres ale nikogo nie interesowało, czy to adres zameldowania czy hotelu.
Bez problemu wpłaciłem na to konto euro wymienione na quai. Ta operacja trwała odrobinę dłużej, a w stosunku do kursu międzybankowego straciłem 3%. Przelewy z konta na WeChat i z powrotem dochodziły niemal natychmiast.
Polecam korzystanie również z bankomatów ICBC, dość sprawnie obsługują wypłaty z zagranicznych kart, w tym mBankowych oraz Revoluta.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
podr00znik uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Gru 2018 00:08 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
Kurcze, w ICBC też próbowałem. Nie dało rady. Uważam że jak najbardziej jest możliwe że założyłyles konto. Jak ja próbowałem to często widziałem że nie wiedzieli co ze mną zrobić i sprawdzali. Więc pewnie trafiłeś na takich co nie sprawdzali. Ja właśnie liczyłem na takie zdarzenie.

Co do Revoluta to polecam. W całych Chinach działał wyśmienicie.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Gru 2018 16:58 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 117
Kilometry: 217 682
Ze mną nie wiedzieli co zrobić w Bank of China. Po burzliwej naradzie, przewertowaniu paszportu przez kilkoro osób oznajmili, że nie dadzą rady i najlepiej żebym poszedł na drugą stronę ulicy, do ICBC właśnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Gru 2018 23:52 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
No ja miałem tak kilka razy i dałem sobie spokój.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Gru 2018 08:25 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 117
Kilometry: 217 682
Wydaje mi się, że ICBC trafiłem na obeznanych w temacie. Personel w BoC był kompletnie bez mapy i wzbudziłem tam prawdziwy popłoch, za to tutaj prawie wszyscy kminili coś tam po angielsku, łącznie ze strażnikiem asystującym przy automacie kolejkowym, a dziewczyna, która zakładała konto mówiła swobodnie. Mieli dwujęzyczny angielsko-chiński formularz, a procedura przebiegła sprawnie nawet pomimo mojego zamotania z NIPem. Użyczyła mi hasła do ich wi-fi, bo przez sieć komórkową jak na złość akurat nie mogłem się połączyć z VPN, a NIP zapisany miałem w pliku umieszczonym w chmurze blokowanej w Chinach. Zamiast marnować czas w oczekiwaniu, aż się połączę i znajdę plik załatwiła resztę i wszystko miała gotowe, wliczając w to kartę, kiedy uzupełniałem brakujące pole.
Podsumowując, jak na Chiny, to była akcja "Błysk". Za to po kilku dniach, gdy zjawiłem się by wymienić euro na juany zmitrężyłem tam półtorej godziny, a w proces zaangażowało się siedem czy osiem osób. Na koniec oznajmili, że nie wypłacą mi gotówki ale przeleją mi pieniądze na konto. I tak miałem zamiar je tam wpłacić żeby doładować WeChata niemniej wydawało bardzo mnie to zdziwiło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Gru 2018 13:11 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 10
Cześć, a ktoś podpowie jak aktywować w Polsce Wechata ? da się wogóle ? bo woła o skan kodu przez użytkownika który ma już ponad msc konto a ja takiego nie znam a w styczniu mam wylot do Chin i chciałbym miec juz to uruchomione
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Gru 2018 14:13 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 117
Kilometry: 217 682
Poszukałem bo to jakaś świeża procedura. Jak widać są spore obostrzenia, podobne były wcześniej stosowane w przypadku odzyskiwania konta. Ja podpadam pod punkt 1a, bo niedawno pomagałem odzyskać konto.
Jeśli nie znajdziesz nikogo w Polsce, to nie powinieneś mieć problemu na miejscu. Każdy w Chinach ma WeChat, a Chińczycy są dość uczynni wobec obcokrajowców. Myślę, że jeszcze przed wylotem na lotnisku ktoś pomoże, a na pewno nie będziesz miał z tym problemu po przylocie do Chin. Poproś kogokolwiek, np. obsługę w hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
matikso uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 15 Kwi 2023 09:45 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Ma ktoś może aktywny wechat pay i może pomóc?;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Kwi 2023 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@spejson911
Napisz może na Insta jak posiadasz do "wtruszczynska" myślę że pomoże, szybko odpisuje na wiadomości.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Kwi 2023 13:22 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Niestety nie odpisuje :( ok bede szukal dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Kwi 2023 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@spejon911

Hmm dziwne, spróbuj może wtedy na grupach FB Polacy w Chinach/Azji
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group