Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sie 2018 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Założenie jest takie, że będzie możliwie "live", ale i "light", więc na obszerne opisy i wnikliwe analizy nie liczcie :)

Z parawanem w aplikacji mytaxi, za 50% ich standardowej stawki ryczałtowej dojeżdżamy na lotnisko GDN. Akurat zaczyna się odprawa bagażowa na nasz lot W6 do HAM. Błyskawicznie oddajemy nasze sowicie opłacone walizy i przechodzimy do kontroli bezpieczeństwa. Tu mały zgrzyt. Chcemy tradycyjnie skorzystać z fast tracka, ale okazuje się, że dostali jakieś tam wytyczne i ani na DC, ani na PP w dwie osoby (znaczy ja i latorośl) nie przejdziemy. DC działa tylko dla posiadacza, a PP nic a nic (w istocie, wcześniej też zależało od tego, na kogo się trafi).
Dla usatysfakcjonowania klienta otwierają dla nas taśmę do pustego stanowiska, więc fast track i tak jest :D

Wejście do salonika bez komplikacji. Niestety, niedziela nie handlowa odbiła się na gastronomii. Buleczki jakby wczorajsze i brak sernika lub czegokolwiek innego w tym stylu. Za to zaopatrzenie piwne znakomite :)

Poniżej kłębi się tłum do odprawy SAS-u. Skandynawowie wracają z wakacji...

A nas za chwilę czeka boarding. CD pewnie jutro, bo dopiero wtedy zaczyna się zasadnicza część testowania Azorów na własnej skórze...ImageImageImage

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 19 Sie 2018 09:59 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Zapowiada się ciekawie. ;)
BTW - nie wiesz do ilu lat w saloniku w GDN dzieci mają wstęp za darmo? W aplikacji PP nie pokazują...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Sie 2018 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Moja ma już niestety 18, więc wiedzę w tym zakresie mam niestety zerową.

Tu jeszcze drobne uzupełnienie, żeby było wiadomo, o co tu tak w ogóle chodzi :D
Image

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Sie 2018 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ja na pewno będę śledził, sam chcialbym zrobić może podobna trasę, a nóż trafi się informacja, która coś zmieni w moim planie :)
Udanej podróży!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Sie 2018 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Hamburg wita nas pochmurną pogodą, ale jest przyjemnie ciepło.

Mój pierwszy lot Wizzair'em (po wcześniejszych dwóch nieudanych przymiarkach) uznaję za w pełni satysfakcjonujący. Było punktualnie, bez komplikacji, turbulencji i innych przypadłości. Miejsce na nogi na tyle niemało, by godzina z hakiem minęła bez ciałościsku. Na dodatek, w HAM wysiadamy jak paniska, bo przez rękaw :D
To nie koniec dobrodziejstw - na bagaż czekamy jakieś 10 minut.

Nasz lot TAP'em dopiero jutro. Nocujemy w lotniskowym Radisson Blu kupionym przez amomę. Kiedyś psim swędem zmatchowałem w Radisson Rewards status i mam u nich golda, ale recepcjonistka jest tak posępna, że nawet nie próbuję prosić o upgrade z uwagi na status, bo i tak wiem, że odpowiedź zabrzmi z grubsza tak: "Panie, jak się kupuje w amomie, to możesz Pan sobie ten status między bajki włożyć".

Pokój jest gotowy po kwadransie. Rzut okiem do środka, zrzucenie bagażu i robimy się na bóstwa, bo ruszamy ma miasto. Plan na wieczór:
1) musical Aladin w teatrze Neue Flora i jak wystarczy sił, to
2) pokręcenie się na karuzelach oferowanych przez Hamburger Dom (https://www.hamburg.de/dom/).

W tej sytuacji, raczej do jutra...ImageImageImageImageImage

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Sie 2018 17:32 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
@tropikey
Udanej podróży!
Ja wróciłem z Flores 2 tygodnie temu i jestem tą wyspą zachwycony. Pamiętaj tylko, że standardem jest tam rezerwacja stolika na kolację w restauracjach czasem nawet z 2 dniowym wyprzedzeniem, a komunikacja publiczna w weekendy nie funkcjonuje ( ja przez ten brak świadomości nie dojechałem z Faja Grande do Santa Cruz i straciłem rejs na Corvo, ale przynajmniej jest pretekst do kolejnego wyjazdu)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Sie 2018 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Na wszystkich wyspach mamy auto, więc z transportem nie ma problemu ;)
Z drugiej strony, akurat na Flores auto niekoniecznie jest chyba atutem, bo ogranicza w chodzeniu, albo wymusza robienie tej samej trasy w obu kierunkach. Jakoś damy radę.
A co do jedzenia - stołowałeś się może w Casa do Rei? To jest prawie po sąsiedzku z naszym zakwaterowaniem tam i przymierzamy się do tego lokalu.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sie 2018 20:11 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Moim zdaniem samochód na Flores jest niezbędny, Ja podczas 5 dni pobytu miałem auto na 3 dni i żałowałem że nie wziąłem na cały pobyt. Do większości punktów początkowych i końcowych szlaków i tak nie dociera komunikacja publiczna, która zresztą jest bardzo ograniczona.
Co do Casa de Rei owszem jadłem tam- knajpka przyjemna, obsługa bardzo miła (niemieckie małżeństwo ). Jedzenie dobre choć nie powalające- jedliśmy rybę na dwie osoby- trzy rodzaje małych filecików - całkiem niezłe i makaron z warzywami- bardzo przeciętny.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 20 Sie 2018 01:08 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Samochod nie jest niezbedny nigdzie. Kwestia radzenia sobie i umiejetnosci. Oraz tego na co jestes gotowy. Na Flores bylem wiele razy, samochodu nie mialem nigdy. Kocham te autorytatywne wypowiedzi typu "autko niezbedne" albo "bez samochodu nie lec".

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Sie 2018 08:18 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
@otakesan
zależy co chcesz robić i ile masz czasu. Mimo wszystko większość odwiedzających Azory, szczególnie mniejsze wyspy podziela moje zdanie. Mając mnóstwo czasu nie musisz też lecieć samolotem- są przecież promy.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Sie 2018 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
To jest kwestia subiektywna i każdy musi w zaciszu swego umysłu rozstrzygnąć, co mu najbardziej odpowiada. Ja akurat jestem z tych, co tolerują komunikację publiczną wyłącznie w metropoliach. Na wszelakiej maści wyspach w grę wchodzi wyłącznie wypożyczenie auta. No chyba, że nikt w danym miejscu takowej usługi nie oferuje, bo nie byłoby nawet specjalnie gdzie tym autem jeździć (vide np. Mayreau, Koh Ngai, Koh Kradan, itp.).

A wracając do relacji (co by utrzymać tempo chociaż zbliżone do typu "live")...

Wczorajsze popołudnie i wieczór poszły zgodnie z planem, za wyjątkiem karuzel. Przed teatrem było jeszcze zbyt jasno i ciepło, a po nim byliśmy już zbyt zmęczeni na takie odloty.
Ale po kolei.
Jak już pisałem, wyrychtowaliśmy się adekwatnie do miejsca docelowego i ruszamy na miasto. W międzyczasie zrobiło się regularnie gorąco, więc schowanie bluzy dla córki do słynnego Arpenaza 10 z Decathlonu (ten akurat chyba za 4,50 zł :D ) okazuje się zbędne, nawet po 22:00, gdy wracamy do hotelu.
Za 12 € kupujemy polecony na forum całodzienny bilet grupowy i jakieś 25 minut jedziemy na dworzec główny. Na zewnątrz sporo meneli, ale taki to już urok dworców głównych, nie tylko w miastach niemieckich.
Najpierw w biurze DB składamy wniosek o zwrot za bilet na podróż córki przerwaną kilkanaście dni temu przez niejaką Nadine vel Orianę (online z domu się nie udało) - pisałem o tym w innym wątku. Mamy teraz jakieś 5 godzin do spektaklu, więc w naszych galowych strojach (+ plecaczek Arpenaz :D ) ruszamy dalej...

Ciąg dalszy za jakiś czas, bo pora iść na lotnisko...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Sie 2018 11:04 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Napisz, jak poszło z przydziałem miejsc na locie do Lizbony i czy ostatecznie kupłeś, czy udało Ci się wynegocjować przy wyjściu awaryjnym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Sie 2018 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Właśnie stoimy w ogonku do jeszcze nie otwartej odprawy bagażowej. Przyszliśmy niby dość wcześnie, a i tak jesteśmy prawie ostatni. Jeśli nie będzie osobnego stanowiska dla goldów, to słabo to widzę (bo nie zdecydowałem się na zakup).

ERRATA: stojąc w ogonku wchodzę sobie w aplikację TP i co widzę? Mogę sobie wybrać exit row, ktory jeszcze wczoraj był płatny. Tak więc mamy już rząd 9-ty 4free :D
Ciekaw jestem tylko, czy to kwestia *G, czy każdy w tej kolejce mógłby zrobić to samo...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Sie 2018 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Wracam do relacji...

Z Hauptbahnhofu (swoją drogą bardzo klimatycznego, przynajmniej w części "peronowej) kierujemy się na charakterystyczny (i ponoć strasznie drogi w budowie) punkt Hamburga - filharmonię nad Łabą. Po drodze mijamy trasę wyścigu rowerowego, kościół św. Mikołaja, kanały i magazyny (najczęściej przerobione już na lofty, biura i inne cele). Sama filharmonia - z mojego punktu widzenia architektonicznego Janusza - niczym nie zachwyca. Zdanie zmieniłbym zapewne, gdybym był audiofilem i wysłuchałbym jakiegoś koncertu w tutejszej sali, bo jak czytam, akustyka tam jest pierwszorzędna.
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 20 Sie 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
tropikey napisał(a):

ERRATA: stojąc w ogonku wchodzę sobie w aplikację TP i co widzę? Mogę sobie wybrać exit row, ktory jeszcze wczoraj był płatny. Tak więc mamy już rząd 9-ty 4free :D
Ciekaw jestem tylko, czy to kwestia *G, czy każdy w tej kolejce mógłby zrobić to samo...

nie sądzę, nie mam statusu a wybierałem sobie miejsce przy emergency exit albo exit row, wylatując z LIS i odprawiając się w kiosku
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 20 Sie 2018 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Snucie się po mieście trwa już jakiś czas, pora zatem na lokalną gastronomię, bo organizm wzywa o zaopatrzenie.
Córka (wegetarianka) znalazła lokal znajdujący się mniej więcej po drodze do teatru. "Po drodze" oznacza opuszczenie Sbahnu i 15-minutowy spacer :)
Tak trafiamy do niepozornego lokalu szczupłego Jim'a. Za kontuarem stoi gościu postury niemal maoryskiego zawodnika rugby. To musi być ów Slim Jim :)
Podają tam tylko pizzę. Za 4,50 € jest baza mała, a za 6,50 baza duża. Baza, to margarita. Do tego można zamawiać dodatki w cenie od 0,70 - 1,80 €.
Rezultat jest z grubsza taki (bardzo smaczny) :
Image

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Sie 2018 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Jesteśmy już w Ponta Delgada, więc pcham historię do przodu wrzucając za jednym zamachem kilka odcinków...

Z jadłodajni Jima do Neue Flora Theater mamy 10-minutowy spacer. Na miejscu jesteśmy nieco za wcześnie, więc siadamy na jakiś czas w parku na tyłach budynku kontemplując wspaniałą aurę.
Gdy po stromych schodach wkraczamy do foyer, stwierdzam, że nasze starania, by ubiór był stosowny do okoliczności były przesadne. Po co mi bowiem spodnie w kancik (choć lniane) i koszula wyprasowana przed wyjściem z hotelu (choć nieco już zmęczona chodzeniem po mieście), no i po co córce sukienka i eleganckie pantofle (aż dziw, że dała radę tyle dziś w nich przejść), gdy otaczają nas widzowie w T-shirtach i krótkich spodenkach? Dobrze, że kancik spodni złamałem chociaż skórzanymi sandałami (bez skarpetek), a wyprasowaną koszulę plecaczkiem. Uczciwie dodaję jednak, że i bardziej adekwatne stroje też się zdarzają.
Samo przedstawienie jest rewelacyjne, a aktor wcielający się w rolę Dżina to perełka wieczoru.
Do tej pory wszystkie spektakle teatralne (w tym musicale), a było już ich co nie miara, widzieliśmy tylko w Polsce. Teatr Muzyczny w Gdyni, czy warszawska Roma, stoją na wysokim poziomie, ale muszę przyznać, że profesjonalizm hamburskiego Aladdina to inna kategoria. Widać, że w produkcję wpompowano masę pieniędzy (do teraz łamię sobie głowę, jak działa ich latający dywan). Nie bez przyczyny spektakl nie schodzi z afisza od kilku sezonów. Tak samo jest z resztą z innymi tytułami w tutejszych teatrach muzycznych. W końcu Hamburg to prawdziwa niemiecka stolica tego gatunku.
Pelni wrażeń i nieco już wyczerpani dniem trwającymi dla nas już od wczesnego ranka, rezygnujemy z wesołego miasteczka i z przesiadką na Hauptbahnhofie wracamy kolejką do hotelu. Jutro czeka nas lot do Lizbony i po krótkiej przesiadce skok do Ponta Delgada...ImageImageImage

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 20 Sie 2018 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Wstajemy o 9.00. Za upstrzonym kroplami deszczu oknem pogoda iście brytyjska. Wczoraj mieliśmy prawdziwe szczęście, że popołudnie było tak ciepłe i bezchmurne.
Schodzimy na śniadanie. Ten element usługi hotelowej - obok wygodnego łóżka - jest najważniejszym wyznacznikiem do oceny mojej satysfakcji z obiektu. Radisson Blu wystawiam pod tym względem notę 7,5/10 (a wygodzie łóżka - 9/10).
Gdyby nie brak pieczywa razowego i pomidorów, byłoby 8/10. Reszta jest naprawdę w porządku. Dobra kawa, różne i smaczne dodatki do świeżych bułeczek, wyciskany sok pomarańczowy, itp. A że jesteśmy w mieście portowym, jest też pyszny łosoś wędzony. Nie taki, jak powszechnie dostępny w sklepach, ale przygotowany w całości, bardzo delikatny, bez śladu słonego smaku.
Po śniadaniu mamy chwilę oddechu, dopinamy walizki i wymeldowujemy się. Obsługuje nas inna recepcjonistka, niż wczoraj, więc na odchodnym pytam jeszcze ni z gruszki, ni z pietruszki, czy mogłaby sprawdzić, czy do pobytu jest podpięty mój numer w Radisson Rewards (choć przecież doskonale wiem, że nie). Sprawdza i zaprzecza, ale zapisuje sobie ten numer obiecując, że postara się go dopisać. Czy coś z tego wyjdzie, sprawdzę za jakiś czas w danych mojego konta ;)ImageImage

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Sie 2018 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Lokalizacja Radisson Blu jest rewelacyjna. Stacja Sbahn jest prawie pod nim, a do obu terminali idzie się jakieś 3 minuty.
Stajemy w dość już długiej kolejce do nieotwartych jeszcze stanowisk odprawy. O tym, że w czasie oczekiwania udało się uzyskać exit row napisałem już wcześniej.
Fast track do kontroli bezpieczeństwa jest iście fast, więc wkrótce jesteśmy już w saloniku LH Senator. Ten prezentuje się bez zarzutu. Nawet gdybyśmy nie mieli śniadania w hotelu, jest tu na tyle dużo do zjedzenia, że zapewne napełnilibyśmy brzuszki.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
ImageImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sie 2018 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
W oczekiwaniu na boarding patrzę na nasz samolot. W jego sąsiedztwie reanimowany trup.
Odlot jest z ok. 20-minutowym poślizgiem. Pilot obiecuje, że postara się to nadrobić. Trzymam go za słowo, bo w LIS mamy planowo tylko 55 minut na przesiadkę.
Miejsca w rzędzie 9. są dokładnie takie, jakie powinny być. Mogę bez problemu wyciągnąć swe kopyta (ale tylko tak tymczasowo, nie permanentnie).
Obok nas siada dobrze zakonserwowana niemiecka emerytka po 80-tce, której w ramach dobrosąsiedzkiej pomocy co rusz podaję torbę ze schowka. Rozmawia z personelem po portugalsku, więc leci pewnie do jakiegoś własnego lokum. Tego niemieckim emerytom można pozazdrościć.
Sam personel pokładowy jest przesympatyczny. Młoda, uśmiechnięta załoga (łącznie z kapitanem, który przemaszerował między fotelami). Do tego niczego sobie świeża bułka z serem i wędliną w zestawie z mini batonikiem oraz kawa/herbata, soki, wino, piwo, itd. Gdzieś poniżej jest zdjęcie z baterią tego i owego oraz z reklamą bardzo dobrej książki o Stanisławie Lemie (mam nadzieję, że w swym poczuciu humoru nie obrazi się na mnie za specyficzną zakładkę :D)ImageImageImageImage

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group