Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 28 Sty 2018 18:41 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Lecę z Żoną na przełomie czerwca/lipca na Majorkę, powoli planuje punkty must see i w trakcie oglądania filmów na YT zaciekawił mnie ten motyw:
od 9:37






Próbował ktoś? Był ktoś w tym miejscu, jaka to mniej więcej wysokość? Nie wygląda, żeby było niebezpiecznie (zbyt płytko), miał ktoś jakieś doświadczenia z tym miejscem? Bo wygląda ciekawie bardzo i kusi :)

I pytanie o jaskinie, czy podzielacie opinie z tego bloga ? http://www.dalekoniedaleko.pl/podziemna-majorka/
smocza przereklamowana i nadmiar ludzi?
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#502 PostWysłany: 28 Sty 2018 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie byłem, nie skakałem, ale następnym razem chętnie pojadę i skoczę : )

ja skakałem w Cala Llombards, stopień z prawej strony - bardzo niziutki, nie wiem, 2, max 3 metry nad powierzchnią wody. Inni ludzie skakali z lewej, tam sporo wyżej [nie pamiętam, ale myślę że z 6-7 metrów]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#503 PostWysłany: 31 Sty 2018 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
piotr900610 napisał(a):
I pytanie o jaskinie, czy podzielacie opinie z tego bloga ? http://www.dalekoniedaleko.pl/podziemna-majorka/
smocza przereklamowana i nadmiar ludzi?

Byłam w Jaskini smoczej oraz w jaskini haczyków w ostatnią sobotę stycznia. W smoczej było ok. 80-100 osób, a w jaskini haczyków tylko 11, więc od razu się potwierdza, która jest bardziej rozreklamowana ;) Większa i to zdecydowanie jest jaskinia smocza, ale faktycznie zwiedzanie jest lepiej zorganizowane w jaskini haczyków. Dodam, że do obu jaskiń wchodzi się na konkretną godzinę.
W jaskini haczyków najpierw jest wyświetlany krótki film o historii Majorki, powstaniu jaskiń oraz jej odkryciu i udostępnieniu do zwiedzania. Fajnie, że komentarz do filmu jest w wielu językach na audioguide, również w języku polskim. Po filmie przechodzi się do naturalnej sali kinowej, gdzie na ścianie jaskini wyświetlany jest film o historii wszechświata i powstania życia. Po drodze można oczywiście podziwiać różne formy naciekowe, stalaktyty, stalagmity i kolumny. Potem przechodzi się do drugiego ciągu jaskiń, który składa się z kilku małych salek połączonych poszerzonymi korytarzami. Jedną z tych salek zdobią właśnie haczyki, czyli stalaktyty, które najpierw rosną w dół, a później w górę. W ostatniej salce jest małe podziemne jeziorko. Sala ta ma świetną akustykę i w niej ma miejsce ok 10-15 minutowy pokaz muzyczno-wizualny. Całość zwiedzania trwa około godziny. Przewodnik opowiada trochę o jaskini i tym co w niej widać.
W smoczej jaskini przewodników jest kilku, ale pełnią oni raczej funkcje porządkowe i pilnują by nikt się nie zgubił. Chociaż jeden troszkę opowiadał o niektórych obiektach, ale raczej mówił to do kilku najbliżej stojących osób, a nie do całej grupy. Ta jaskinia jest większa i ma bogatszą i bardziej imponującą szatę naciekową. Duże wrażenie zrobiło na mnie podziemne jezioro - faktycznie jest spore. Tam tez ma miejsce pokaz świetlno-muzyczny, ale tu dla odmiany muzyka jest grana na żywo przez artystów płynących w łódce. trio smyczkowe na łódce to jeszcze łatwo sobie wyobrazić, ale trio smyczkowe wraz z pianistą na łódce po prostu trzeba zobaczyć :D Na koniec można się przepłynąć łódką po tym jeziorze przez kilkadziesiąt metrów. Łódki są duże kilkunastoosobowe i oczywiście mają wioślarza. Zwiedzanie i pływanie tu również trwa około godziny.
Pod względem dostarczanych wrażeń obie jaskinie oceniam podobnie. Haczyki są fajne i nietypowe, a w smoczej miło się pływa po jeziorku. Siła wrażenia jakie one robią w dużej mierze zależy też od tego czy są to pierwsze w życiu zwiedzane jaskinie czy kolejne. Ja swoją przygodę z jaskiniami zaczęłam z bardzo wysokiego C w jaskini Postojnej oraz Skocjańskiej na Słowenii, ale te mi się również spodobały. Cieszę się, że zobaczyłam obie, bo dostarczają one różnych wrażeń: jaskinia haczyków bardziej intelektualnych, a smocza jaskinia bardziej komercyjnych, ale z silniejszym efektem woow ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
piotr900610 uważa post za pomocny.
 
      
#504 PostWysłany: 10 Lut 2018 00:47 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Cicha_Woda napisał(a):
piotr900610 napisał(a):
I pytanie o jaskinie, czy podzielacie opinie z tego bloga ? http://www.dalekoniedaleko.pl/podziemna-majorka/
smocza przereklamowana i nadmiar ludzi?

Siła wrażenia jakie one robią w dużej mierze zależy też od tego czy są to pierwsze w życiu zwiedzane jaskinie czy kolejne. Ja swoją przygodę z jaskiniami zaczęłam z bardzo wysokiego C w jaskini Postojnej oraz Skocjańskiej na Słowenii, ale te mi się również spodobały.

I pod tym moge sie podpisac, bo rowniez zaczynalem od tych dwoch, oprocz tego bylem w wielu jaskiniach roznego pochodzenia i przez to ze te slowenskie zrobily na mnie ogromne wrazenie, to juz nie wszystkie pozniejsze tez mi sie tak podobaly, ALE Cuevas de Darch na Majorce i tak zrobila na mnie duze wrazenie. Niesamowite nacieki, sufity czasem wywolywaly opad szczeki, rozmiarowo tez jest to nie taka mala jaskinia, no i wisienka na torcie jest ten koncert na wodzie - pieknie :) Cena nie mala bo chyba 16e za nieco ponad 1h zwiedzania, ale nie zaluje ani centa! Moze jedyny minus to brak przewodnika tak jak np. w jaskinii skocjanskiej, gdzie cala wycieczka od poczatku do konca byla z przewodnikiem. Tutaj to bardziej poganiacze niz przewodnicy ;) ale mozna na to przymknac oko, tak samo jak na ponad 100 osob wchodzacych do jaskinii w tym samym momencie (w trakcie zwiedzania jakos te tlumy sie rozchodza i nie jest to tak irytujace). Slowem: bedac na Majorce jest to must-see moim zdaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#505 PostWysłany: 11 Lut 2018 22:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Newsy i subiektywna ocena po krótkim, styczniowym wypadzie na Majorkę

1. Palma – przyjemna do połażenia, w styczniu praktycznie bez turystów.
Katedra (wstęp 7 euro) to punkt obowiązkowy, oryginalna a w słoneczne dni piękna gra świateł przez witraże.
Pałac Almudaina jest taki sobie, najlepiej wygląda z zewnątrz. Wstęp normalnie 7 euro (za dużo IMHO) + ewentualnie 3 euro za audioprzewodnik, ale warto wiedzieć, że w środy i czwartki w godz. 15-18 (październik – marzec) lub 17-20 (kwiecień – wrzesień) obywatele Unii Europejskiej mają wstęp za darmo.
Kowent św. Franciszka – miał być za 3 euro, ale wstęp kosztuje już 5 euro. Zwiedziliśmy, ale spokojnie można odpuścić.
Banos Arabes – spóźniliśmy się otwarte tylko do 17:30
Lonja de Palma – przypadkiem udało nam się obejrzeć, bo otwierali o 16:00, dokładnie w momencie gdy przechodziliśmy obok. Niby nic wielkiego, ale darmowe.
Ładny budynek ratusza, trochę ciekawych kamieniczek, Plaza Mayor rozczarowuje.

2. Valdemossa
Sama Valldemossa jest przyjemnym miasteczkiem, ale klasztor Kartuzów wyceniony zdecydowanie zbyt drogo (9,5 euro) jak na to, co się ogląda w środku, a jeśli chce się odwiedzić celę/pokój, w którym mieszkał Chopin, to trzeba wysupłać kolejne 4 euro :o
Załącznik:
9E8A1852.JPG
9E8A1852.JPG [ 130.24 KiB | Obejrzany 2608 razy ]


3. Cap Formentor – przyjemne widoki, dojazd samochodem. Najlepiej wybrać się tam po południu, żeby przy latarni zaliczyć zachód słońca (o ile pogoda będzie sprzyjać) :)
Załącznik:
9E8A1924.JPG
9E8A1924.JPG [ 106.42 KiB | Obejrzany 2608 razy ]


4. Alcudia - kolejne przyjemne miasteczko do połażenia. Pollentia, czyli rzymskie ruinki, poza sezonem czynne jedynie pn-pt a wstęp zdrożał z 3 na 4 euro.
Załącznik:
9E8A2079.JPG
9E8A2079.JPG [ 105.6 KiB | Obejrzany 2608 razy ]

Na południe od Alcudii tereny dla birdwatcherów – Laguna Albufera. Skład gatunkowy zapewne różni się w zależności od sezonu – w styczniu dużo czajek, czapli, kormoranów, widzieliśmy też flamingi i modrzyka zwyczajnego (oryginał z wyjątkowo długimi palcami, w Europie obecny jedynie na Sycylii i w 2 miejscach w Hiszpanii)
Załącznik:
Komentarz do pliku: Modrzyk zwyczajny
9E8A2025.JPG
9E8A2025.JPG [ 174.49 KiB | Obejrzany 2608 razy ]
Załącznik:
9E8A2068.JPG
9E8A2068.JPG [ 77.37 KiB | Obejrzany 2608 razy ]
Załącznik:
9E8A2072.JPG
9E8A2072.JPG [ 136.65 KiB | Obejrzany 2608 razy ]


5. Capocorb Vell – ruiny talajockiej osady datowanej na ok. 1000 rok p.n.e. Na odludziu, cicho – jakoś lubię takie miejsca. Wstęp 2 euro.
Załącznik:
9E8A2136.JPG
9E8A2136.JPG [ 124.14 KiB | Obejrzany 2608 razy ]
Stamtąd podjechaliśmy nad morze do latarni Cap Blanc. Wejście zamknięte, ale naśladując miejscowych przeskoczyliśmy ogrodzenie i podeszliśmy do latarni. Widok jak poniżej
Załącznik:
9E8A2148.JPG
9E8A2148.JPG [ 127.42 KiB | Obejrzany 2608 razy ]


Pogoda w styczniu: wszyscy pisali na forum, że nie ma większych różnic w temperaturze między północą a południem wyspy. A nam się trafiło - o ile w Palmie w ciągu dnia było 12-13 stopni, to jadąc przez góry mieliśmy nawet 4 stopnie, a pewnego poranka, jak odpalaliśmy samochód w Puerto Pollenca, to mieliśmy lód na szybie :o Generalnie czapki i rękawiczki się przydały :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#506 PostWysłany: 22 Mar 2018 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
Tak z innej strony - może ktoś ma wiedzę.
Byłem już kiedyś na Majorce - teraz wybieram się ponownie na początku kwietnia.
Bierzemy auto z wypożyczalni.

Parkowanie - osoba niepełnosprawna..
Wiem, że są wyznaczone miejsca - jak w całej EU.
Ale - gdzieś wyczytałem, że osoba mająca EU kartę niepełnosprawnego - może również stać nieodpłatnie w niebieskiej (płatnej) strefie..

EDIT!
Dla potomnych :)
Odpowiedź z Ambasady :)

"Dziękujemy za kontakt z naszym biurem. Odpowiadając na Pana pytanie zawarte w korespondencji z dnia 22 marca informujemy, że parkując w tzw niebieskiej strefie poza miejscem specjalnie wyznaczonym dla pojazdów osób niepelnosprawnych, nie musi Pan wnosić żadnych opłat. Parkowanie jest bezpłatne i bez limitu czasowego.
pozdrawiamy i życzymy udanego pobytu na Majorce .
  
    W wypadku dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.
   
    Pozdrawiamy
  
     Consejería de Turismo, Embajada de España
Biuro Radcy ds. Turystyki, Ambasada Hiszpanii
00-023 Warszawa,  ul. Widok 10, 2 piętro, domofon 103"
Góra
 Profil Relacje PM off
casper.slonina lubi ten post.
 
      
#507 PostWysłany: 30 Mar 2018 23:21 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Powiedzcie mi jeszcze, bo tak mi się zamarzyło jeden dzień spędzić na Formenterze. Da się w miarę rozsądnie cenowo dostać tam z Majorki jako jednodniowa wycieczka? Z tego co widzę, nie ma bezpośrednich promów, a przez Ibizę to koszt ok. 1000zł za dwie osoby za 5h spędzonych na Formenterze, minimalnie taniej wychodzi dolecieć na Ibizę z Majorki i promem na Formenterę, ale to wciąż ogromny budżet. Czy na Majorce nie ma jakiejś organizowanej wycieczki na którąś z rajskich plaż Formentery?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#508 PostWysłany: 10 Maj 2018 06:39 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Kojarzy ktos moze czy pod koniec maja (20-25.05) znajde w którejś czesci wyspy rejsy wzdłuż wybrzeża? Głownie chodzi mi o cenę zeby nie była wygórowana, powiedzmy przedział cenowy za osobe to 15/25e max.
Bede miał wynajęte auto wiec lokalizacja bez znaczenia (hotel w El Arenal).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#509 PostWysłany: 10 Maj 2018 06:46 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1026
platynowy
Południowo wschodnie wybrzeże Cala d'Or, statek Starfish już nawet w kwietniu pływał, zatoczki z naprawdę fajnymi widokami.

http://www.starfishboat.com/en/visit_dor_portobaja.html

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 uważa post za pomocny.
 
      
#510 PostWysłany: 17 Lip 2018 11:21 

Rejestracja: 31 Sty 2017
Posty: 9
1. Co warto zwiedzić najbardziej w tej części wysypy? (załącznik)
2. Jak wygląda droga na przylądek Formentor? Czy w sezonie jest bardzo dużo turystów? Czytałem opinie, że jedzie się bardzo długo.

Załączniki:
mallorca.PNG
mallorca.PNG [ 211.51 KiB | Obejrzany 1783 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#511 PostWysłany: 17 Lip 2018 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
W południowo-wschodniej części Majorki bardzo polecam zobaczyć obie jaskinie w Porto Cristo tj. Coves del Drach (większa i bardziej komercyjna, można się przepłynąć kawałek kilkunastoosobową łódką po podziemnym jeziorze) i Cuevas del Hams (mniejsza, z unikatowymi stalagmitami w kształcie haczyków na ryby). W obu są fajne pokazy światło i dźwięk, w pierwszej z muzyką na żywo, w drugiej dwa różne jeden popularnonaukowy, a drugi muzyczny z głośników. Blisko Coves del Drach jest też Torre del Serral dels Falcons, czyli jedna z wieli wież strażniczych charakterystycznych dla wybrzeży Majorki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#512 PostWysłany: 19 Lip 2018 01:12 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Polecam pojechać do sanktuarium w Randzie. Jest tam piękny widok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#513 PostWysłany: 19 Lip 2018 07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Santuari de Sant Salvador

https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g616238-d2172832-Reviews-Santuari_de_Sant_Salvador-Felanitx_Majorca_Balearic_Islands.html

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#514 PostWysłany: 17 Sie 2018 18:43 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 19
Loty: 10
Kilometry: 19 860
Wypożyczał ktoś jakąś łódź wodną z silnikiem? Jakie ceny oraz pozwolenia są potrzebne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#515 PostWysłany: 17 Sie 2018 20:14 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 46
swozny napisał(a):
1. Co warto zwiedzić najbardziej w tej części wysypy? (załącznik)

Jest wiele ciekawych miejsc wzdłuż linii brzegowej, można to objechać w pół dnia na szybko.

2. Jak wygląda droga na przylądek Formentor? Czy w sezonie jest bardzo dużo turystów? Czytałem opinie, że jedzie się bardzo długo.


Jedż śmiało, dojedziesz bez problemu,
Proponuję zatrzymać się w pierwszym punkcie widokowym oraz odwiedzić ten z drugiej strony drogi, ostro pod górkę stara wieża na szczycie.

@ibalance, łódki drogie od ok. 150E, uprawnienia konieczne.

Pozdrawiam Władek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#516 PostWysłany: 19 Sie 2018 15:30 

Rejestracja: 19 Sie 2018
Posty: 18
Hej,
Wybieram się na Majorkę za tydzień, a dokładnie do miasta Alcudia.
Co byście koniecznie polecili odwiedzić w tym rejonie, powiedzmy tak do 30km?
Być może wypożyczę jakieś autko na dwa dni ale nic pewnego, jak nie to pozostanie wypożyczenie roweru, więc zostaje taki powiedzmy promień do 30km lub środki komunikacji.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Na pewno mile widziane ładne plaże, widoczki itp.
Pozdrawiam Was serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#517 PostWysłany: 19 Sie 2018 22:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Do ok. 30 km to np. Cap Formentor, Llluc - tylko rowerem to byłyby raczej wymagające wyprawy, bo tereny pagórkowate. Zdecydowanie polecam samochód.
A rowerem łatwiej np. do Laguny Albufera - rezerwat z wytyczonymi ścieżkami, łatwo dostępny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#518 PostWysłany: 19 Sie 2018 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Dla fanów przyrody polecam Parc Natural de s'Albufera, rzut beretem od Alcudii
EDIT: widzę, że @Kashpir już o tym wspomniał :)

EDIT2: W okolicy są jeszcze:
Museu Sa Bassa Blanca
Coves de Campanet (dość ciekawa jaskinia)
El Calvario koło Pollença (polecam)

EDIT3: Jeśli lubisz piwo, to polecam Beer Lovers Cerveceria w Alcudii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#519 PostWysłany: 20 Sie 2018 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Z Alcudii można też popłynąć promem do Ciutadeli na Minorce. Jest kilka kursów dziennie, więc można zrobić beznoclegowy wypad na Minorkę. Ceny RT od ok. 32 euro za osobę dorosłą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#520 PostWysłany: 04 Wrz 2018 13:18 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 34
Hej,

pytanie na szybko - jak jest z pogodą na Majorce w pierwszej połowie października? Przez sytuację losową z żoną zamiast na Kretę być może wybierzemy się na Majorkę/Maderę lub Rodos.

Zależy nam na zwiedzaniu ale też a relaksie na plaży i basenie. Pogody takiej jak na Teneryfie w analogicznym okresie nie oczekuję bo było niesamowicie ciepło i sucho.

Jak jest z pogodą na Majorce w październiku? Czytałem różne opinie, że zimno, ciemno i deszczowo oraz, że i 30 stopni się trafi.
Jak jest z długością dnia w tych rejonach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group