Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Gru 2016 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
trigosia napisał(a):
Mam pytanie - jak najlepiej (i możliwie najtaniej) dostać się z Polski (najlepiej z Warszawy) do Lagos?
Lot do Faro czy do Lizbony?
A potem?
Wybieramy się do Lagos w drugiej połowie stycznia i żadne z nas nie ma prawa jazdy.
Zabieramy ze sobą dwójkę niepełnosprawnych (chodzących) dzieci: 18 letnie i 6 letnie.

Bardzo proszę o pomoc, połączenie do Lagos jest dość czasochłonne i kosztochłonne, ale nie chcemy sprawić zawodu niepełnosprawnym dzieciom


W zeszłym roku lecieliśmy z WAW do LIS WizzAirem (z tym, że my najpierw jechaliśmy do Porto). Z Lizbony do Lagos dostaliśmy się bezpośrednim autokarem Rede Expressos. Koszt wyniósł nas 28 EUR w obie strony (cena ze zniżką do 30 r.ż.).
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off
trigosia uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 16 Gru 2016 21:00 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@trigosia

Jeżeli dzieci są chodzące to najlepiej wyjdzie wam połączenie do Faro - na pewno jedna przesiadka będzie. Tam autobusem spod lotniska na dworzec kolejowy i dalej pociągiem do Lagos. Bilet na http://www.cp.pt kosztuje €7,30 do kupienia w kasie biletowej. Ichnie pociągi polecam, są bardzo wygodne. Z Lagos jeździ się EVA Busem albo pociągiem. Propozycja @‌PatrycjaR‌ jest też dobra, ale taniej wyjdzie Tobie podróż z Faro.

-- 16 Gru 2016 20:09 --

Sprawdziłem połączenia z Warszawy na http://www.azair.cz i już wiem, że jest minus Faro.

Przyloty są późnym popołudniem albo wieczorem, więc nocleg w Faro wchodzi w grę.
Góra
 Profil Relacje PM off
trigosia uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 17 Gru 2016 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
Dzięki.

Tak się zastanawiam, może w drodze powrotnej organizować nocleg lub dwa w Lizbonie i przy okazji dać dzieciom szansę (i opiekunom) na choćby jednodniowe wtopienie się w to miasto.
Tylko tu trzeba by znowu noclegu szukać, niedrogiego i w dobrym punkcie.

-- 17 Gru 2016 01:38 --

Zielony^ napisał(a):
Przed wyjazdem szukałem info na różne tematy dot. Lagos, ale nie znalazłem za wiele. Więc teraz będąc "po" wrzucam info - może komuś się przyda.

(...)
dojazd z Lizbony pociągiem do Faro. (...)

Ostatecznie zrobiłem przejazd pociągiem z Lizbony do Lagos (14euro/os -> 2os = 112zł) (...) + bilety na pociąg Lagos - Faro (ok. 7euro/os -> 2os = 56zł.


Czy to są aktualne informacje? To może rzeczywiście najlogiczniej będzie z Lizbony do Lagos. Noclegi w Lagos mamy od 23 stycznia, lot przez Paryż jest albo 21.01 albo 25.01. 23.01 jest przez Dublin, dwa razy droższy.
Bezpośredni do Lizbony i potem pociągiem do Lagos. Nie wiem tylko, jak daleko jest dworzec kolejowy od apartamentu. Apartament mamy 50 m od plaży Dona Ana. Rozumiem, że pociągiem jest przesiadka Tunes a w sumie podróż pociągiem to około 4 godzin?
Ewentualnie pozostaje Evabus, tylko mamy w grupie osoby z chorobą lokomocyjną. To tak, żeby za łatwo nie było z podjęciem najlepszej decyzji...

No i zastanawiam się nad podróżą powrotną. Może rzeczywiście przycupnąć na nocleg w Lizbonie. W centrum, jeśliby się udało coś zwiedzić lub w okolicy lotniska w przypadku bardzo porannego lotu.
We wszystkich wariantach koszty decydują, ale i zapewnienie dzieciom i niepełnosprawnym jak najlepszych warunków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Gru 2016 10:39 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Z dworca kolejowego do Praia D'Ana google pokazuje 3 km. Nie wiem czy link zadziała.
https://www.google.pl/maps/dir/Lagos,+8 ... 916278!3e2
Pociąg z Lizbony jedzie 3h.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
trigosia uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 06 Mar 2017 22:24 

Rejestracja: 06 Mar 2017
Posty: 8
Witam.

Wybieram się latem do Lagos. Czy orientuje się ktoś czy są jakieś wycieczki fakultatywne do słynnej groty w Benagil ?
Które miejsce jest lepsze Lagos czy Portimao ? Gdzie lepiej się zatrzymać ?

Pozdraiwam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Mar 2017 00:20 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
W Lagos byłem w czerwcu 2016.
Jest małe, kameralne. Wieczorami starsi turyści przesiadują w restauracjach a młodzi (w większości małolaty z Anglii) w knajpach z parkietem i DJ'em - na przykład tutaj https://www.google.pl/maps/@37.1007777, ... 312!8i6656 . Brakowało mi ludzi w średnim wieku 30-40 lat.

Jeżeli nie będziesz miał auta, Lagos jest dobrym miejscem wypadowym na wyjazdy EVA Busem po okolicznych miejscowościach: Sagres, Odeceixe (Praia de Odeceixe) lub Silves (zamek). Na pewno dużą atrakcją są rejsy łódkami po grotach. Z portu wypływasz motorówką aż do Lagos Farol da Ponta da Piedade https://www.google.pl/maps/place/Lagos+ ... -8.6694279 Nie pamiętam ceny za taką wycieczkę, za to pamiętam lazurową wodę i manewry łódki między skałami. Naprawdę warto.

Benagil miałem w planach, ale bez własnego transportu trudno tam się dostać z Lagos.
Góra
 Profil Relacje PM off
PatrycjaR lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 07 Mar 2017 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
wersus79 napisał(a):
W Lagos byłem w czerwcu 2016.
Jest małe, kameralne. Wieczorami starsi turyści przesiadują w restauracjach a młodzi (w większości małolaty z Anglii) w knajpach z parkietem i DJ'em - na przykład tutaj https://www.google.pl/maps/@37.1007777, ... 312!8i6656 . Brakowało mi ludzi w średnim wieku 30-40 lat.

Myślę, że to znowu zależne od miesiąca :) Ja byłam we wrześniu i byli ludzie w różnym wieku, sporo rodzin z dziećmi (rodzice po 30-40 lat), starszych turystów i młodych ludzi (potwierdzam, wiekszosc z GB) :)
Generalnie polecam, całkiem fajne miasteczko, jeśli chodzi o knajpki i plaże to jest w czym wybierać.
My rownież do Benagil nie dotarliśmy :(
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Mar 2017 21:37 

Rejestracja: 06 Mar 2017
Posty: 8
Mam pytanie. Myślę czy zostać na 4 noce w Lagos. Ale korci mnie również żeby zobaczyć Portimao. Więc druga opcja jest taka, że 2 noclegi w Lagos i 2 w Portimao. Dacie jakaś radę gdzie jest lepiej ? Lub macie może jakieś inne miejsca godne polecenia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Mar 2017 21:53 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Zdecydowanie Portimao, zważywszy na plażę, widoki, możliwości rekreacyjne Takie moje subiektywne odczucie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Mar 2017 20:42 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@‌pepe7‌ też kiedyś miałam taki dylemat :)
Tutaj o tym można poczytać lagos,1374,52062
To wszystko zależy co jest priorytetem i kiedy jedziesz. Ja chciałam mieć ładne plaże w zasięgu ręki i wybrałam Lagos :D
Zawsze można dojechać Lagos <->Portiamo :) Ja koniec końców tam nie dotarłam :lol:
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Mar 2017 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
pepe7 napisał(a):
Mam pytanie. Myślę czy zostać na 4 noce w Lagos. Ale korci mnie również żeby zobaczyć Portimao. Więc druga opcja jest taka, że 2 noclegi w Lagos i 2 w Portimao. Dacie jakaś radę gdzie jest lepiej ? Lub macie może jakieś inne miejsca godne polecenia ?


dla mnie 2 x 2

miejsca niby blisko siebie a jednak odmienne
i oba warto zobaczyć
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Mar 2017 20:50 

Rejestracja: 06 Mar 2017
Posty: 8
Czy z Portimao są organizowane jakieś wycieczki fakultatywne do słynnej Groty Benagil.

Czy ogólnie są jakieś wycieczki na które warto się wybrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Maj 2017 14:48 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 11
Loty: 15
Kilometry: 24 483
pepe7 napisał(a):
Mam pytanie. Myślę czy zostać na 4 noce w Lagos. Ale korci mnie również żeby zobaczyć Portimao. Więc druga opcja jest taka, że 2 noclegi w Lagos i 2 w Portimao. Dacie jakaś radę gdzie jest lepiej ? Lub macie może jakieś inne miejsca godne polecenia ?


Plaże nieporównywalnie lepsze w Lagos, Portimao się chowa jak dla mnie (wielka kupa piachu - rozsławiona Praia da Rocha :roll: ) Choć zależy kto jakie plaże lubi.
Portimao więcej możliwości poza plażowych np w trakcie kiepskiej pogody (w maju mieliśmy 3/4 dni deszczowe więc Primark się przydał..).
Z Lagos jest dobre połączenie pociągowe do Portimao w razie czego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Maj 2017 16:56 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@‌monakos‌

Nie twierdzę, że w Lagos są brzydkie plaże, bo np. Praia Porto de Mos jest fantastyczna, ale Praia do Vau w Portimao to moim zdaniem TOP10 w Europie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Sie 2018 17:36 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Coby nie zakładać nowego tematu: w jakiej miejscowości na wybrzeżu najlepiej się ulokować, by bez problemu (i w im taniej, tym lepiej) uderzyć łódką do groty Benagil? Za wskazówki co do konkretnych przewoźników też byłbym wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group