Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Astana - TSE
#21 PostWysłany: 12 Sie 2018 07:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Najsłabszym ogniwem jest kolejka po przylocie i wypełnienie karteczki imigracyjnej.
Jeżeli to ogarniecie szybko, to jest szansa, terminal krajowy jest obok, kilka kroków pieszo. Aczkolwiek już na wejściu masz skanowanie bagażu, potem security.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Astana - TSE
#22 PostWysłany: 12 Sie 2018 10:18 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 9
A jak dokładnie dotrzeć do drugiego terminala? Będziemy musieliby odebrać bagaż i udać sie po karteczkę imigracyjna. Potem do drugiego terminala, tam kontrola i nadanie bagażu, tak? Myślisz ze to realne?

Szczerze nie wiem, dzwoniłem do Air Astana ale chcą 200 $ za rebook na późniejszy lot. Trochę duzo. Boje sie ze ugrzezniemy w Astanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Astana - TSE
#23 PostWysłany: 12 Sie 2018 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
1h 15 min przesadki....
przy dobrych wiatrach powinno się udać, (dobrych -> przylot wcześniej + zawsze pierwszy i szybko bagaż)
@mashacra chyba podobną miał kiedyś przesiadkę tam.
Terminal to 2-3 min (jest obok)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Astana - TSE
#24 PostWysłany: 12 Sie 2018 21:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
mench napisał(a):
A jak dokładnie dotrzeć do drugiego terminala? Będziemy musieliby odebrać bagaż i udać sie po karteczkę imigracyjna. Potem do drugiego terminala, tam kontrola i nadanie bagażu, tak? Myślisz ze to realne?

Szczerze nie wiem, dzwoniłem do Air Astana ale chcą 200 $ za rebook na późniejszy lot. Trochę duzo. Boje sie ze ugrzezniemy w Astanie.


Stalem przed takim samym wyborem jak Ty i wzialem lot pozniejszy. Ale jest szansa zdazyc na lot , terminale sa bardzo blisko siebie do przejscia na nogach. Z tym ze od wyladowania doslownie wszystko bedziecie musieli zrobic w biegu (ale to jest do zrobienia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Astana - TSE
#25 PostWysłany: 12 Sie 2018 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
mench napisał(a):
Przelatujemy LOTem o 7:45 do Astany o 9:00 mamy wylot do Ałmaty z Air Astana, myślicie ze jest realne?


Przy ostatnich opóźnieniach z wylotem z Wawy, praktycznie nie masz szans, aby zdążyć na samolot o 9 z drugiego terminala.
Sprawdzaj tutaj https://www.flightradar24.com/data/flights/lo195 godzinę przylotu samolotu do Astany. Zdecydowana większość samolotów ląduje po 8 rano, więc zostaje mniej niż godzina na przesiadkę.
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Astana - TSE
#26 PostWysłany: 12 Sie 2018 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Wg rozkładu lądowałem 8:40 wylot Air Astana 11:30, w tym czasie zdążyłem odebrać bagaż, nadać go na następny rejs, zrobić zakupy w kiosku (m.in. karta SIM), i zostało trochę czasu na posiedzenie pod gate. I to przy mrozach - 30 :D

Na plus, na nowym terminalu ląduje chyba tylko LOT więc nie ma tam kolejek do paszportów. I w tym czasie chyba nic więcej nie ląduje na tym terminalu. Dodatkowo jest zawsze rękaw.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Astana - TSE
#27 PostWysłany: 12 Sie 2018 23:56 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
LO195 czeka niestety bardzo często na transfery więc przylot do TSE jest zwykle opóźniony, na plus nie ma praktycznie innych przylotów międzynarodowych w tym czasie więc nie powinno być długich kolejek do okienek, ale to też wszystko chwilę jednak trwa. Po przylocie do TSE przykładowo czekałem aż 45 minut na bagaże (teraz w lipcu), wprawdzie po locie krajowym, ale to nie ma większego znaczenia, bo ta sama obsługa - był to jedyny przylot w tamtej chwili, więc nie z powodu dużego ruchu. Plus zmiana terminala, nadanie bagażu itd. Air Astana zamyka odprawę na 40 min przed odlotem więc zostaje mały margines czasowy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Astana - TSE
#28 PostWysłany: 29 Paź 2022 07:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Aktualne ceny taxi z lotniska jak na zdjęciu. Yandex około 2200-2500 KZTImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group