Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sie 2018 11:18 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 15
Cześć,
Chcemy lecieć w "długi" lot KRK/WRO-TFS w FR. Dwóch dorosłych + niemowlak (11 miesięcy w dniu lotu).
Chcemy zabrać fotelik samochodowy na pokład (bo inaczej sobie tego niewyobrażamy...).

1. Rozumiem że w takim wypadku musze robić rezerwacje dla 3 osób dorosłych, czy tak?
2. Czy w dalszym ciągu działa opcja Imie: "Infant", Nazwisko: "Extra seat" podczas rezerwacji ? (regulamin FR milczy o tej opcji)
3. Rozumiem że po wykonaniu takiej rezerwacji musze pilnie sie z nimi skontaktować w celu wymiany dorosłego na niemowlaka, czy tak?
4. Czy w takim wypadku (rezerwacja 3. os dorosłe, a w rzeczywistości 2 + 1) będziemy mogli zabrać na pokład za darmo dwie dodatkowe rzeczy? (wózek i łóżeczko turystyczne?)
5. Czy musimy wykonywać rezerwacje miejsc? Jeżeli tak, to słyszałem że na fotelik dedykowane są tylko niektóre rzędy siedzeń? Najtaniej będzie mi to zrobić podczas rezerwacji... stąd pytanie...

Z góry dzieki za pomoc i rozwianie wątpliwości...
Pozdrowienia :)


Ostatnio edytowany przez rayy, 02 Sie 2018 11:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 02 Sie 2018 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Nie milczy

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/podroz-z-dziecmi/czy-moge-zarezerwowac-osobne-siedzenie-dla-dziecka-ponizej-2-roku-zycia

Kod:
Uwaga: Jeśli rezerwujesz osobne miejsce dla niemowlęcia, które będzie podróżowało w szelkach Amsafe CARES lub foteliku samochodowym dopuszczonym do użytku na pokładzie samolotu, skontaktuj się z naszym centrum obsługi, aby dokonać rezerwacji dla wszystkich pasażerów, podać informacje dotyczące fotelika samochodowego i otrzymać odpowiednie miejsce na pokładzie. Zniżki oferowane online dotyczą również takiej rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Sie 2018 11:27 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 15
Antek12 napisał(a):
Nie milczy

No, masz częściowo racje. Tylko problem w tym że czasem mam wrażenie że "tanie" bilety znikają w mgnieniu oka, więc zamiast do nich dzwonić/pisać wolałbym sam zrobić rezerwacje a potem sie nimi kontaktować.

Regulamin milczy natomiast o rezerwacji na Imie: "Infant", Nazwisko: "Extra seat".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Sie 2018 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
-- 02 Sie 2018 11:31 --

To napisz za darmo na czacie Ryanair jeśli masz wątpliwości na temat regulaminu Ryanair.

-- 02 Sie 2018 11:49 --

I przy samej rezerwacji.

Załącznik:
inf.jpg
inf.jpg [ 69.43 KiB | Obejrzany 19212 razy ]


Reasumując - Twoje 11 miesięczne dziecko musi lecieć na kolanach. Tyle w kwestii formalnej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Sie 2018 12:12 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Napisz do nich na chacie i zrób sobie zdjęcie odpowiedzi na wszelki wypadek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Sie 2018 13:26 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 15
Antek12 napisał(a):
I przy samej rezerwacji.

Załącznik:
inf.jpg


Reasumując - Twoje 11 miesięczne dziecko musi lecieć na kolanach. Tyle w kwestii formalnej.

Znów częściowo masz racje, częściowo mijasz sie z prawdą.


Ostatnio edytowany przez rayy, 02 Sie 2018 13:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Sie 2018 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Skoro wiesz to po co zawracasz ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Sie 2018 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Amsafe CARES to sa takie jakby szelki mocowane do pasa, to jest zupelnie co innego od fotelika.
Image

Wiec masz opcje:
do 24 miesiecy na kolanach
powyzej 12 miesiecy na osobnym miejscu w uprzezy
w dowolnym wieku w foteliku

jestem ekspertem bo ostatnio sie szczegolowo orientowalem, za dwa tygodnie bede testowac lot z fotelikiem w wizzairze
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Sie 2018 18:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
To dodajmy że w FR wg zasad możesz tylko zadzwonić żeby zarezerwować extra seat.
Alternatywnie nieoficjalna metoda, bez gwarancji że się uda - rezerwujesz dla dziecka jak dla dorosłego i na chacie piszesz że się pomyliłeś (dziecko zostanie przypisane do jednego rodzica a trzeci bilet zmieniony na extra seat)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Sie 2018 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Nie wiem jak bardzo to jest nieoficjalne, ale mi sam to pan proponował podczas jednej z rozmów na infolinii. Zarezerwowałem jako extra infant seat bilet dla dorosłego a potem dzwoniłem na infolinie w celu dodania niemowlaka i podania jego danych. Nie musiałem mówić, że się pomyliłem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Sie 2018 22:50 

Jak zadzwoniłeś do 24 godzin od rezerwacji to żadna tajemnica
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Sie 2018 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
To Washington nazwał tę metodę nieoficjalną. Ja tylko potwierdzam, że działa. Nie pamiętam czy 24h, ale raczej tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Sie 2018 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
rayy napisał(a):
Chcemy zabrać fotelik samochodowy na pokład (bo inaczej sobie tego niewyobrażamy...).


z ciekawosci - czemu sobie nie wyobrazasz tego inaczej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Sie 2018 09:19 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 20
Zbyhu a w Wizz przy rezerwacji wystarczy, że wpisałeś "Infant" jako imię i swoje nazwisko ?? Lecę za równy miesiąc i jedynie tak rezerwowałem, czy kontaktowałeś się też z biurem po zarezerwowaniu ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Sie 2018 11:22 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
grondo napisał(a):
To Washington nazwał tę metodę nieoficjalną. Ja tylko potwierdzam, że działa. Nie pamiętam czy 24h, ale raczej tak.


W Ryanair nie ma ograniczenia, że zmianę z EXTRA INFANTSEAT na właściwe dane dziecka trzeba zrobić w ciągu 24 godzin od rezerwacji.
Zmieniałem niedawno na chacie Ryanair po kilku dniach od rezerwacji - wręcz otrzymałem od konsultanta informację, że można taką zmianę zrobić najpóźniej do 24h przed lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Sie 2018 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
SnieguPlock napisał(a):
Zbyhu a w Wizz przy rezerwacji wystarczy, że wpisałeś "Infant" jako imię i swoje nazwisko ?? Lecę za równy miesiąc i jedynie tak rezerwowałem, czy kontaktowałeś się też z biurem po zarezerwowaniu ??

Zadzwonilem na infolinie zeby nam miejsca przydzielili odpowiednie - niestety dali tylko dwa z trzech (dla dziecka i osoby do ktrorej niemowle jest przypisane)
Ciekawostka - na stronie jest napisane ze fotelik trzeba zamontowac na miejscu przy oknie a dali jakies 17B i C
To zadzwonilem jeszcze raz i mowie ze jakas pomylka, ze nie moge dziecka na C zainstalowac bo przeciez przy ewakuacji bedzie problem, a poza tym na stronie maja napisane ze nie mozna. Babka poszla gdzies z kims pogadac, wrocila i powiedziala ze tak ma zostac i jest ok.

Dokupilem potem miejsce A zebysmy siedzieli w trojke, i to tam zamontujemy fotelik (nie wyobrazam sobie zeby stewardzi pozwolili przy przejsciu to zrobic)

Niedlugo chcialbym poleciec jakis durnolot ryanairem do szczecina zeby przetestowac jak to u nich dziala (i czy daje sie fotelik zamontowac)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Sie 2018 11:45 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@zbyhu
A czy mozna kupic to miesjce i nie brac fotelika w wizz?
Tylko start i ladowanie wtedy na kolanach doroslego. Nie mam pojecia jak to rozgrysc bo dzieci to ja nawet nie mam w planach ale...
kolezanka pyta bo ma strasznie duzego malucha (1 rok 9mies) i fotelik bedzie tak samo do bani jak trzymanie go 3h na kolanach...
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Sie 2018 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
@gruby_inversia choć pytanie skierowane nie do mnie to pozwolę sobie odpowiedzieć :). Jeśli nie masz ze sobą fotelika, a dla dziecka wykupione jest osobne miejsce to podczas startu i lądowania musi być przypięte psami do rodzica i siedzieć na jego kolanach. Później może już sobie siedzieć na swoim miejscu. Fotelik jest konieczny tylko wówczas jeśli chcesz, aby dziecko w tym czasie zajmowało osobne miejsce. Przetestowane w wizz.
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 17 Sie 2018 12:14 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Wielke dzięki.
W sumie to się dziwie, że nie jest to jakos wprost mozliwe bez kombinacji w ich systemie rezerwacyjnym. Tylko trzeba kombinowac z tym INFANT.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Sie 2018 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Sprzedając miejsce dla bebika na kolanach, linia lotnicza może sprzedać ten fotel komuś innemu. Wizz ma maks. cenę za infanta ale Ryanair już stałą taryfę.
Plus dla wykupu fotelika dla niemowlęcia jest taki, że teoretycznie powinien siedzieć przy oknie. Czyli rodzic ma do dyspozycji dwa fotele. Oczywiście gdy nie zabiera fotelika na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group