Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Lip 2018 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Planuje ze starszymi dziećmi wyjazd w dniach 21-31 października do Scilli w południowej Kalabrii. Miejscowość jest położona bardzo blisko nieodległej Messyny na Sycylii. Mam pytanie do osób, które były w tym okresie w Kalabrii lub w północnej Sycylii.
1) Czy ktoś z was kąpał się w morzu o tej porze roku? Woda niby 22 stopni, ale czytałem że w Kalabrii sezon się właściwie kończy na początku października.
2) Oprócz Tropei i Scilli, co polecacie zobaczyć w okolicy? Myślę nad Reggio di Calabria i popłynięcie promem "na Sycylię" do Messyny. Dobry pomysł?

Dodaje, że nie jestem zmotoryzowany. Byłem w Crotone i wiem, że na autobusy nie ma co liczyć. Zostaje pociąg. Macie pomysły co jeszcze zobaczyć w tym rejonie?
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#2 PostWysłany: 31 Lip 2018 15:14 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
byłem 3 dni pod koniec października w zeszłym roku i widać, że to czas już po sezonie. w Tropei, Reggio ludzi sporo ale tłoku nie ma. w mniejszych miejscowościach pozamykanych wiele lokali "turystycznych".
1 - woda do kąpieli zdatna i sporo ludzi się kąpało. problemem były naprawdę duże fale i np w Scilli kąpać się nie dało, a i w Tropei najlepsze warunki były na tej małej plaży osłoniętej przez wzgórze z kościołem. nie wiem, czy to my tak trafiliśmy, czy taka specyfika czasu/miejsca ale wiatr przez te 3 dni był naprawdę mocny
2 - Reggio di Calabria jest OK. my z braku czasu odpuściliśmy Messynę, ale pierwotnie też była w planie ;)
ograniczenie do kolei poważnie zawęża wasze możliwości, ale z odwiedzonych miejsc polecam Capo Vaticano i plażowanie gdzieś w okolicy
chociaż widzę, że to kawałek spaceru od najbliższej stacji - Ricadi
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Sie 2018 09:44 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
hicarian napisał(a):
Dodaje, że nie jestem zmotoryzowany. Byłem w Crotone i wiem, że na autobusy nie ma co liczyć. Zostaje pociąg. Macie pomysły co jeszcze zobaczyć w tym rejonie?


Powiem Ci szczerze że ja bym na Twoim miejscu zdecydowanie wybrał opcje wypożyczenia samochodu Gdyż :
- Pociągi są bardzo drogie a autobusy w Kalabrii to no cóż ciężki temat! Dla przykładu ja mieszkałem w Favazzinie a więc 3 km od Scili i za pociąg w jedną stronę zapłaciłem 6 Euro !!!!!!!! gdyż jak wytłumaczył mi konduktor płacisz nie za przejazd z przystanku na przystanek ale za dany odcinek trasy kolejowej !!!!! Oczywiście możesz zostać Januszem Kolei włoskich i chować się przed konduktorem i może Ci się uda.
- Pod koniec października Samochód jest śmiesznie tani a wygoda naprawdę duża gdyż ja odradzałbym Ci skupianie się na tylko na większych miastach uwierz warto udać się do opuszczonego miasta Pentedattilo lud popijać pyszny domowej roboty sok z bergamotki w miejscowości Bova w domowej małej restauracji La Lestopitta Da Mimmo - Rosticceria . a na koniec pojechać do Gerace na granite :) :)
Oczywiście musisz też pamiętać o silnym wietrze Sirocco :!: :!: który już od początku września może ci dać w kość a mianowicie duże fale znikające pod wodą małe klimatyczne plaże itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Sie 2018 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
@baku baku
Dziękuje za wskazówki, ale nie jestem zmotoryzowany. To ogranicza moje pole, co do wycieczek.
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off
baku baku lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group