Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Lip 2018 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Bardzo roztropnie
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
northp uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#42 PostWysłany: 13 Lip 2018 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Co do Gruzji się nie wypowiem, ale 5 dni na Armenię będzie idealnie. Tzn. 7 też by było, ale te 5 pozwoli Ci już w miarę na spokojnie objechać najważniejsze punkty. Chociaż kluczowe pytanie jest takie - czy wypożyczasz auto?
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
northp uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 13 Lip 2018 09:34 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
W 2017 r byłem 10 dni w Armenii na przełomie marca i kwietnia. Rozważ kilka rzeczy a mianowicie jeśli wybierzesz się do Goris to pod uwagę musisz wziąć że przełęcz Vrotan może nagle zostać odcięta w związku z potężnymi opadami śniegu, tak było w naszym przypadku gdzie prze 24 h nie było przejazdu. Co więcej samochody w Armenii bardzo rzadko wyposaża się w opony zimowe. Poza tym plan jest dobry i w pełni wystarczy czasu aby zobaczyć miejsca must see. Wskazówka jeśli będziecie przy świątyni w Garni warto podejść do pana parkingowego i powiedzieć mu aby załatwił wam przejazd wąwozem poniżej świątyni. Koszt to 40 zł za 1 godzinę jazdy za samochód z kierowcą naprawdę warto :). A jeśli chodzi o pociąg powrotny z Armenii do Gruzji to najpierw idź na dworzec kolejowy dokładnie popytaj kiedy jeździ gdyż w naszym przypadku podczas pytania o pociąg do Tbilisi Pani w okienku z wielkim zdenerwowaniem powiedziała że jeździ tak jak zawsze w parzyste dni tygodnia :))))))

Załączniki:
17795932_1697772576904611_6980269350119725280_n.jpg
17795932_1697772576904611_6980269350119725280_n.jpg [ 124.71 KiB | Obejrzany 643 razy ]
17800338_1697772466904622_3564857827030337155_n.jpg
17800338_1697772466904622_3564857827030337155_n.jpg [ 107.61 KiB | Obejrzany 643 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
northp uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 13 Lip 2018 10:25 

Rejestracja: 20 Maj 2018
Posty: 5
Tak, mam zamiar wypożyczyć auto - ale zacznę ogarniać to jakoś bliżej wyjazdu, w innym temacie. Dziękuję bardzo za wszystkie przydatne rady - na pewno się przydadzą :) Dzięki za pomoc ! trzymajcie się !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 13 Lip 2018 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Ceny aut rosną wprost proporcjonalnie do zbliżana się wyjazdu:) A z kolei rezerwacje są często bezpłatne. Radziłbym więc klepnąć coś zwrotnego teraz, a potem obserwować i ewentualnie odwołać jeśli pojawi się jakaś lepsza cena.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
northp uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 23 Lip 2018 22:28 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Właśnie wróciłem z Armenii i chętnie podzielę się trasa jaką zrobiliśmy w 3 dni samochodem.
Od razu powiem, że 3 dni to była masakra na taką trasę i powinny być przynajmniej 4 no ale jak się nie ma co się lubi...;)
Dodatkowo załatwiła mnie wszechobecna klimatyzacja, więc zmagałem się z męczącym przeziębieniem co nie ułatwiało podróżowania.

Dzień 1: wynajęcie samochodu w centrum Erywania, poszukiwanie kantoru i ostatecznie wyjazd ok 11 z miasta.
Przy okazji jazda po mieście to masakra, trzeba bardzo uważać bo inni mają to w nosie i główną zasadą jest, że szybszy ma pierwszeństwo :)
Przejazd do Khor Virap, Norawank, Wodospad Szaki, Zorac Karer, Goris (hotel Mira) ok 19.

Dzień 2: po śniadaniu wyjazd z hotelu na kolejkę Wings of Tatev, którą zarezerwowałem wcześniej na 9:30, przejazd w dwie strony + zwiedzanie klasztoru Tatev całość ok 1:15. Powrót do Chyndzoresk, zwiedzanie mostu, jaskiń (rewelacja), przejazd w kierunku jeziora Sewan, po drodze cmentarz Noratus, do którego nie było łatwo dojechać. Potem Monastyr Hayravank i dojazd do Hotelu Lavash ok 18.

Dzień 3: po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do Sewanawank, Saint Hovhannes Church oraz Garni. Ok 16 zwrot samochodu do wypożyczalni.

Tak jak napisałem 3 dni to było lekkie szaleństwo ale niestety nie mogłem być dłużej. Drogi na południu są bardzo kręte, nierówne i co chwilę wlokące się pod górę ciężarówki z zawrotną prędkością 10-20km/h. Ogólnie 60-70 km/h to max co daje się wycisnąć na tych drogach bez zbytniego szaleństwa. Dodatkowo w kilku miejscach mapy googla płatały psikusa i prowadziły np na zakaz wjazdu lub w drogę, której w rzeczywistości nie było, więc czasami trochę trzeba było improwizować.
Jedna rada, najlepiej mieć wszędzie gotówkę bo nawet w Erywaniu nie na każdej stacji można płacić kartą. Poza stolicą to wiadomo :)

Mimo, że byliśmy w Armenii tylko 3 dni jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu i zauroczeni tym krajem w przeciwieństwie do Gruzji, która średnio przypadła nam do gustu.
Jeżeli będę miał możliwość to chętnie wrócę zwiedzić północ tego pięknego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group