Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Andros
#1 PostWysłany: 12 Lip 2018 13:21 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Witam, pod koniec sierpnia wybieram się na Andros. Jest to chyba jedna z najmniej popularnych dużych Cyklad i w związku z tym informacji na jej temat w necie jest niewiele. Jak zdążyłem się zorientować większość turystów to Grecy przyjeżdżający własnymi samochodami i chyba przez to brak jest na niej sieciowych wypożyczalni samochodów. Mój wyjazd będzie plażowo- kulinarny, ale chciałbym pożyczyć samochód, żeby dostać się do najładniejszych plaż. Czy jest możliwość wypożyczenia auta w Chorze (tam mam kwaterę), czy tylko w porcie? A może polecacie jakąś wypożyczalnię? Będę wdzięczny również za sugestie dotyczące fajnych knajp i plaż (interesują mnie te najmniej zagospodarowane), czy też innych miejsc wartych zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Andros
#2 PostWysłany: 12 Lip 2018 13:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Andros:

Plus

Jest blisko Pireusu/Aten, ma piękne plaże, dobre jedzenie, a stolica wyspy posiada typową architekturę Cyklad i ma niezwykłe muzeum sztuki nowoczesnej

Minus

Wieje (podobnie jak w kieleckim), ma małą infrastrukturę hotelarską co powoduje że przyzwoite mieszkanie jest dość drogie, słabe nocne życie, mieszkańcy trochę są snobami

Moim zdaniem
To doskonały miejsce na trzydniowy odpoczynek z "miłością"
Wypijecie wodę z Sarizy zgubicie się w Ahle, kolacja u Pertesi
Wyspa idealna na 3 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andros
#3 PostWysłany: 12 Lip 2018 14:52 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
@Zeus
Dzięki, znam Twoje podsumowanie Cyklad i w wielu punktach z nim się zgadzam (byłem na większości przez Ciebie opisanych), ale szukam nieco bardziej precyzyjnych informacji na temat Andros.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andros
#4 PostWysłany: 12 Lip 2018 16:19 

Co chcesz wiedzieć? Byłem na niej dwukrotnie i przyznam ,ze zachodnia strona jest bardziej turystyczna a wschodnia z Chorą i Ormos poza sezonem to istna oaza spokoju. Nawet na pocz. września było w miarę pusto. Nie ma komercji,zaganianych przewodników z grupami wycieczek.wieczorami w tawernach przy muzyce toczy się spokojne życie. Nie pamiętam czy w Chorze auto można było wypożyczyć, ale stawiał bym na f/f , za to napewno w Gawrio. Jednak skłaniał bym się za wzięciem skutera /jest sporo wypożyczalni/ za jakieś 15-20e lub podwójny za 25, więcej nie powinno być a jak już to targuj się. Dużo dróg jest szutrowych ale dojedziesz ,jednak aby dotrzeć w dół na niektóre plaże trzeba uruchomić własne nogi.
Jakie to precyzyjne informacje jeszcze szukasz?
Góra
 PM off
piotrek.s lubi ten post.
piotrek.s uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Andros
#5 PostWysłany: 12 Lip 2018 16:43 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
@andrzejdz
Właśnie tego oczekuję od tej wyspy- świętego spokoju, małej ilości turystów i braku zorganizowanych wycieczek, które opanowały bardziej znane Cyklady od oczywistych Santorini i Mykonos po mniej oczywiste Paros i Naxos. A poszukuję namiarów na fajne knajpy , ładne szlaki ( a tych podobno na Andros jest sporo), najładniejsze plaże( wydaje się, że głównie na wschodnim wybrzeżu) i inne miejsca, które warto zobaczyć (muzeum sztuki nowoczesnej w Chorze?). Skutery mnie nie interesują bo jedziemy rodzinnie 2+1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andros
#6 PostWysłany: 12 Lip 2018 16:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Od kiedy Paros jest "Mniej Oczywista"? :o

Odkąd pamiętam jest popularna. Co do Naksos, to typowy kurort "rodziny"

Andros ma ten przywilej ze nie ma lotniska, więc nie ma takiej masowej turystyki jak Santorini, Mykonos no i Paros od niedawna, jedynie prom najtaniej z Lavrio.

Co do Muzeów, naprawdę warto zwiedzić Archeologiczny, bo można zobaczyć replikę kradzionego posągu Hermesa z Andru (Praksitelis) no i Mapę Grecji Fereosa Rigasa.
Bilet, jak mnie pamięć nie myli, 4 euro, więc nie ma tragedii.
Do tego warto sprawdzić muzeum Współczesnej sztuki.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek.s lubi ten post.
piotrek.s uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group