Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat będzie czyszczony co jakiś czas z nieaktualnych ofert


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 749 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Cze 2018 17:50 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 135
wuzek3 napisał(a):
mery333 napisał(a):
........


Kilka banków ma konta oszczednościowe na 2,7%, są lokaty np. bezkarna na 2,8% w IB, to zawsze lepiej niż w funduszach pieniężnych, wystarczy śledzić co jakiś czas ranking lokat i kont oszczędnościowych. Nie strasz bankructwen banku, bo jest coś takiego jak BFG do 100k euro, polecenie ludziom obligacji korporacyjnych lepiej zostawić bez komentarza, ostatnio na takich obligacjach getbacku ludzie stracili 2mld zł. Jeszcze brakuje, żeby ktoś polecił oszczędzać w bitcoinach jako zamiennik lokat.




Lokata bezkarna na 2,8% w IB którą podajesz to świetny przykład tego jak banki robią klientów w balona. Dlaczego kolego wuzek nie napisałeś, że lokata jest TYLKO na 3 miesiące i TYLKO dla nowych klientów? Odpowiadając na drugie pytanie: TAK, lokaty mają ograniczenia co do kwoty, jak np wspomniana lokata IB są to 1000zł-20.000zł. Czyli w praktyce zarabiamy 2,8%/4 przez te 3 pierwsze miesiące, a potem ratujemy się kontem oszczędnościowym w IB na magiczne 3%. I kolejna niespodzianka. Jak to do konta oszczędnościowego wymagany jest rachunek osobisty, z którego przelewy są płatne 5zł za każdy? Jak to musimy na tym koncie zamrozić pieniądze na czas używania rachunku oszczędnościowego żeby oprocentowanie nie spadło do 1,85%? A tak to. Jeżeli weźmiemy pod uwagę to że oprócz ROR-a trzymamy pieniądze na nieoprocentowanym rachunku to już to nie wygląda tak fajnie. W najlepszym wypadku oprocentowanie naszego ROR-a po spełnieniu warunków banku to 2,73%, a po odjęciu podatku belki da nam to 2,18% w skali roku. Polecam czytać regulaminy i gwiazdki pod ofertami, bo można sie wiele rzeczy dowiedzieć. Ja robię to codziennie i wiem, że każdą lokata i ROR w obecnej ofercie banków ma taką gwiazdkę która magicznie zmniejsza oprocentowanie o połowę a czasem i więcej. Z BFG to się zgasza, ale jak kolega wuzek napisał działa on tylko albo aż do 100.000 euro. Dla części moich klientów jest to tylko, a nie aż więc nie jest to żaden argument.
Jeśli chodzi o obligacje korporacyjne to żaden z funduszy które mam w portfelu nie miał obligacji getbacku, więc po prostu nie stracił w tym czasie. Wracamy do tego co powiedziałem wcześniej, ważna jest dywersyfikacja portfela, a nie wrzucanie całego kapitału w jedno miejsce. To, że się boisz obligacji korporacyjnych świadczy o tym, że nie wiesz jak one działają i dlatego nie chcesz w nie inwestować. Poza tym istnieją fundusze, które mają w swoich portfelach 10-20 funduszy obligacji korporacyjnych i mają wyniki powyżej 3% w skali roku. Ryzykowanie 10-20% swojego portfela w momencie gdy nawet w najgorszym scenariuszu zarobię na takim funduszu więcej niż na najlepszej lokacie nie jest dla mnie żadnym ryzykiem. Polecam poczytać i samemu trochę poinwestować żeby naprawdę się przekonać jak to wszystko działa, a nie oceniać coś z boku. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 26 Cze 2018 18:18 

Rejestracja: 16 Cze 2018
Posty: 51
mery333, może zamiast pisać głupoty zapoznaj się z ofertą banków, można wiedzieć skąd czerpiesz swoją wiedzę, strony banków i różne rankingi są ogólnie dostępne. Naprawdę masz bogatych klientów? Współczuję im.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 26 Cze 2018 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Kolega twierdzi, że próbując wyprowadzić z jednego banku do innego kwotę powyżej 10k,w momencie kliknięcia "wyślij przelew" pojawi się najbardziej korzystna oferta lokaty . Z tego co wiem działa w mbanku. Osobiście nie sprawdzałem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 26 Cze 2018 23:01 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
mery333 napisał(a):
Lokata bezkarna na 2,8% w IB którą podajesz to świetny przykład tego jak banki robią klientów w balona. Dlaczego kolego wuzek nie napisałeś, że lokata jest TYLKO na 3 miesiące i TYLKO dla nowych klientów? Odpowiadając na drugie pytanie: TAK, lokaty mają ograniczenia co do kwoty, jak np wspomniana lokata IB są to 1000zł-20.000zł.

Taki mały szczegół - IB nie ma w swojej ofercie lokaty bezkarnej i nigdy nie miał, to domena innego banku. Skoro karcisz innych czego nie napisali dlaczego sam nie jesteś precyzyjny i nie napisałeś, że lokaty mające ograniczenia kwotowe dotyczą tylko i wyłącznie lokat promocyjnych dla nowych klientów?


mery333 napisał(a):
W najlepszym wypadku oprocentowanie naszego ROR-a po spełnieniu warunków banku to 2,73%, a po odjęciu podatku belki da nam to 2,18% w skali roku.

Można wiedzieć, który bank w PL oferuje oprocentowanie rachunku ROR w wysokości 2,73% (po spełnieniu warunków banku)?


mery333 napisał(a):
Polecam czytać regulaminy i gwiazdki pod ofertami, bo można sie wiele rzeczy dowiedzieć. Ja robię to codziennie i wiem, że każdą lokata i ROR w obecnej ofercie banków ma taką gwiazdkę która magicznie zmniejsza oprocentowanie o połowę a czasem i więcej.

Dziwne, dziś zakładałem lokaty i nie miały gwiazdek. Tak się zastanawiam, jeśli ROR jest oprocentowany na 0,00% i gwiazdka zmniejszy to oprocentowanie o połowę to ile ono wyniesie?


mery333 napisał(a):
Z BFG to się zgasza, ale jak kolega wuzek napisał działa on tylko albo aż do 100.000 euro. Dla części moich klientów jest to tylko, a nie aż więc nie jest to żaden argument.

Fakt, to nie jest żaden argument, większość obywateli naszego kraju milionik rzuca na tacę nie zauważając ubytku na koncie.


mery333 napisał(a):
Wracamy do tego co powiedziałem wcześniej, ważna jest dywersyfikacja portfela, a nie wrzucanie całego kapitału w jedno miejsce.

Z tym się zgodzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 26 Cze 2018 23:13 

Rejestracja: 16 Cze 2018
Posty: 51
Mój błąd, lokata beztroska jest w Idea, a nie bezkarna. Jeszcze raz polecam sparawdzać różnego rodzaju porównywarki % lokat i konto oszcz., bo to się zmienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 26 Cze 2018 23:53 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 135
Napisałem wszędzie ROR zamiast zamiast OKO i afera. Wybacz wuzek, ale pisałem to w przerwie w pracy i nie miałem wiele czasu na składne przekazanie wszystkiego co miałem na myśli. Zostawmy to lepiej bo robi się gównoburza, każdy z nas ma swoje racje i swoje preferowane sposoby inwestowania, a osoba która nie ma w tym doświadczenie powinna sama spróbować obu rozwiązań i wyrobić sobie zdanie na ten temat. Tylko polecam czytać wszystko 2 razy przed podpisaniem.
Jeśli chodzi o moje źródła to studiowałem 5 lat matematykę finansową i ubezpieczeniową w Krakowie, a aktualnie pracuję od dobrych 2 lat jako doradca finansowy. Nie chciałem nikogo obrazić swoimi wypowiedziami tylko pokazać, że warto mieć na uwadze też inne sprawy które wiele osób umyślnie lub nie umyślnie pomija wprowadzając w błąd. Jako doradca jestem agentem każde banku na rynku, co nie oznacza oczywiście, że wszystkie wiem na temat każdego produktu w ofercie. Tym bardziej, że tak jak pisałem wyżej uznaję przewagę funduszy nad rozwiązaniami bankowymi i tym się interesuję na codzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 27 Cze 2018 00:24 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
mery333 napisał(a):
Napisałem wszędzie ROR zamiast zamiast OKO i afera. Wybacz wuzek, ale pisałem to w przerwie w pracy i nie miałem wiele czasu na składne przekazanie wszystkiego co miałem na myśli.

Od doradcy oczekuję profesjonalizmu, rzetelności, precyzyjności i obiektywizmu. Nawet jeśli piszesz tekst w przerwie, a jesteś doradcą, to tym bardziej obliguje Cię do składnego przekazywania myśli. Dla mnie ma znaczenie czy rozmawiamy o ROR czy o koncie oszczędnościowym, bo to duża różnica. Niestety mam wiele złych wspomnień ze spotkań z tzw. doradcami, dlatego jestem wyczulony na takie rozbieżności. Dla mnie są one oczywiste, ale dla wielu klientów niestety już nie i są one skrupulatnie wykorzystywane w trakcie realizacji planu sprzedażowego.

Mimo wszystko życzę dużo zamożnych, ale i zorientowanych w temacie klientów :-D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 27 Cze 2018 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Aktualnie trudno o dobrą lokatę czy konto oszczędnościowe. Lokowanie kilku czy kilkunastu tysięcy nie ma sensu, bo kupisz raz paczkę fajek i odsetek nie ma. Z kolei wybór i oprocentowanie rachunków powyżej 100 tys. PLN prezentuje się słabo, a tylko takie ma jakiś sens. Dla tych, którzy uzbierali już 300-400 tys. najlepiej jest kupić mieszkanie w Warszawie, odświeżyć i wynajmować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 27 Cze 2018 10:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
w Warszawie ? po co ? inne miasta oferuja duzo wiekszy zwrot kapitalu niz Warszawa
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 27 Cze 2018 11:31 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Przy kwocie kilkudziesięciu tysięcy albo wyższej najlepiej mieć konta w 2 albo nawet 3 bankach i przerzucać kasę między nimi co kilka miesięcy w miarę kończenia się lokat tak, żeby łapać się za każdym razem na wyższe oprocentowanie dla "nowych środków". Można teraz spokojnie osiągnąć w ten sposób 2,2-2,5%. Tylko trzeba uważać na prowizje i opłaty - ale da się to zminimalizować, albo w ogóle wykluczyć, jeżeli tylko jednego konta używasz na co dzień (i do tego masz karty, na których wyrabiasz odpowiedni obrót), a pozostałe konta są tylko do lokowania oszczędności i nie zamawiasz do nich kart.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 27 Cze 2018 12:06 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Szukajcie overnight a nie lokat, ale o tym to żaden doradca to już Wam nie powie. BTW...nie lepiej trochę ryzyka i wrzucić w jakąś walutę? :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 27 Cze 2018 13:11 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Sz@lony napisał(a):
Aktualnie trudno o dobrą lokatę czy konto oszczędnościowe. Lokowanie kilku czy kilkunastu tysięcy nie ma sensu, bo kupisz raz paczkę fajek i odsetek nie ma. Z kolei wybór i oprocentowanie rachunków powyżej 100 tys. PLN prezentuje się słabo, a tylko takie ma jakiś sens. Dla tych, którzy uzbierali już 300-400 tys. najlepiej jest kupić mieszkanie w Warszawie, odświeżyć i wynajmować.
Po długim okresie sztucznie utrzymywanych niskich stóp procentowych kupno mieszkania na wynajem jest obarczone dużym ryzykiem. Brak możliwości sensownego lokowania środków powoduje pompowanie cen m. innymi na rynku nieruchomości. Prędzej czy później przyjdzie krach i korekta, a wtedy zarówno spadną ceny, ale też bardzo ograniczy się możliwość szybkiej sprzedaży nieruchomości. Jak ktoś planuje inwestycje długoterminowe i może czekać na kolejną bańke to może mieć to sens, ale musi się liczyć z brakiem płynności rynku. Niemniej długofalowo nie można zapominać też o demografi - Polaków ubywa, mieszkań przybywa co stawia pod znakiem zapytania sens długoterminowych inwestycji w mieszkania, może z wyjątkiem atrakcjnych lokalizacji które zawsze będą w cenie.
Z lokat chyba tylko Idea oferuje regularnie dobrze oprocentowane lokaty bez limitów ( aczkolwiek depozyty powyżej 100000 EUR nie są gwarantowane w pełni przez BFG, więc są ryzykowne)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez SPLDER 27 Cze 2018 13:28, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 27 Cze 2018 13:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
HandSome napisał(a):
Szukajcie overnight a nie lokat, ale o tym to żaden doradca to już Wam nie powie. BTW...nie lepiej trochę ryzyka i wrzucić w jakąś walutę? :P :P :P

spekulacja na walutach i kryptowalutach jest dobra i ciekawa dla gimnazjalistów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sz@lony lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 27 Cze 2018 14:57 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
michcioj....spekulacja jak to spekulacja zawsze obarczona jest pewnym ryzykiem. Pisałem o walutach a nie o kryptowalutach co zdecydowanie odróżniam. Tego typu spekulacjami zajmuję się od 35 lat i nie jestem ani nie byłem nigdy gimbuzą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Możesz wierzyc lub nie ale można nawet z tego niezle zyć. :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 27 Cze 2018 15:17 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
W takim wypadku jesteś w gronie kilku procent ludzi którzy zarabiają na forexie - moje gratulacje.


Ostatnio edytowany przez michcioj, 27 Cze 2018 19:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 27 Cze 2018 15:25 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
gorsecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 27 Cze 2018 15:53 

Rejestracja: 16 Cze 2018
Posty: 51
To pewnie słownik w telefonie zamienił forex na gorset, a według statystyk na forexie wygrywa ok. 5% graczy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 27 Cze 2018 16:01 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Teraz zrozumiałem. THX. Nie gram na Forex ale najzwyczajniej jestem właścicielem kantoru a wcześniej spekulowałem w zawodzie nieewidencjonowanym który potocznie nazywano...cinkciarzem :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 27 Cze 2018 16:42 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Pozwolę sobie wtrącić się do dyskusji, kilkanaście postów wcześniej dyskutowałem z Handsome i spróbowałem jego rad. Najpierw zainwestowałem małą kwotę w funta i jestem jeszcze lekko do tyłu ale później nieco więcej w dolara i w ciągu kilku miesięcy jestem do przodu ponad 10 % . Jest to trochę hazard ale oparty na trendach. Handsome wiszę piwo:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 27 Cze 2018 16:57 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
pablo1603...poprzyglądaj się lirze tureckiej. Może być dobry czas na zakup. Pozdrawiam :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 749 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Japończyk oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group