Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rowery
#1 PostWysłany: 04 Maj 2015 23:10 

Rejestracja: 26 Gru 2014
Posty: 65
Witam,

Jak to jest z tymi rowerami w Kopenhadze? Czytam ze podobno mozna tam wziac rower za darmo czy to nadal aktualne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Rowery
#2 PostWysłany: 05 Maj 2015 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
http://www.bezmapy.pl/na-dwoch-kolkach/ ... sc749.html i wszystko jasne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowery
#3 PostWysłany: 05 Maj 2015 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 106
Ta informacja z podanego linka już niestety nieaktualna:

Cytuj:
Nazywa się on GoBike i liczy ponad 1200 rowerów przypiętych na 125 parkingach – wszystkie są lekkie, z aluminiową ramą, regulowanym siodełkiem i kierownicą oraz uwaga... systemem GPS! System GoBike nie wymaga wcześniejszej rejestracji internetowej, wystarczy wrzucić do automatu 20 DKK, które są zwracane po ponownym przypięciu roweru. Rowery GoBike są jednak dostępne od połowy kwietnia do końca listopada i można się na nich przemieszczać jedynie w obrębie Kopenhagi.


Nie ma darmowego wypożyczania, a te rowery z GPSem kosztują 25 DKK/h.
http://bycyklen.dk/en/pricing/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowery
#4 PostWysłany: 06 Maj 2015 06:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Bardziej chodziło mi o wszelkie dostępne linki które się tam znajdują gdyż dzięki nim można przejść do stron i zapoznać się z aktualną oferta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowery
#5 PostWysłany: 21 Sty 2016 18:17 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Po weekendzie w stolicy Danii chciałbym BARDZO POLECIĆ rowery miejskie Bycyklen.

http://bycyklen.dk/en/

Rowerki mają elektryczne silniczki, gps, stacje są rozmieszczone dość gęsto i sensownie, siodełka regulowane i wygodne, świetna sprawa. Do tego samo miasto jest idealne do podróżowania rowerem, mnóstwo ścieżek rowerowych, z reguły jednokierunkowych, więc nie grozi nam zderzenie. Odśnieżone nawet w styczniu, często dodatkowa sygnalizacja świetlna dla rowerzystów, podpórki na nogi przy skrzyżowaniach. Najlepsi są jednak kierowcy, bo nawet jeśli jedzie przed nimi 4 rowerzystów i blokuje przejazd samochodu, to grzecznie czekają, aż zjadą. Żadnego trąbienia i prób omijania.

Doczepić mógłbym się w zasadzie tylko do tego, że ustalanie trasy GPS działa dość dziwnie, czasem nie jedzie najkrótszą drogą, ale po paru przejazdach już się to czuło i czasem pomagałem nawigacji samemu skracając drogę. No i warto sobie zaznaczyć na mapce nazwy stacji z rowerami przy poszczególnych atrakcjach, bo ja tego nie zrobiłem i musiałem najpierw podjechać do atrakcji, a potem szukać najbliższej stacji.

Jednak najfajniejszy w tych rowerkach jest niski koszt. Oficjalnie za godzinę jazdy płaci się 25 DKK, ale można łatwo ten koszt obniżyć. Wystarczy wykupić miesięczną subskrypcję za 70 DKK i teraz każde pierwsze 30 minut od zabrania rowerka ze stojaka, jest darmowe. Czyli bierzemy rowerek, jedziemy np. 25 minut, odkładamy do stacji i jeśli nadal potrzebujemy, bierzemy rower (ten sam lub inny). Jak pisałem sieć stacji jest gęsta, więc nie ma najmniejszych problemów żeby zwiedzić całe miasto płacąc tylko to 70 DKK. Nam się dwa razy zdarzyło, że mieliśmy dłuższą trasę do przejechania, więc po prostu w połowie robiliśmy postój i wymianę rowerków.

Żeby było jeszcze fajniej, to na jednym koncie na stronie Bycyklen z miesięczną subskrypcją, można wypożyczyć dwa rowerki. Więc podróżując w 2 osoby (i wielokrotności dwójki) płacimy 35 DKK od osoby i możemy jeździć po 30 minut, do oporu przez miesiąc.

Ja rowerów nie lubię i w Polsce mam problem zrobić 10 km, a tutaj w ciągu jednego dnia śmignęliśmy ok. 30 km i żałowaliśmy, że tak mało, a same rowerki z środka transportu stały się atrakcją :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
arturro uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rowery
#6 PostWysłany: 16 Cze 2016 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Fajne są te monitory z GPSem, choć faktycznie czasem pokazują drogę naokoło. Można wyszukać ulicę, najbliższe stacje, by zwrócić rower, lub wybrać zaprogramowaną trasę wycieczki (raz zajrzałem do tej opcji, była tam wycieczka pt. "architektura w Kopenhadze", jakieś 20 km. Lokalsi zazwyczaj mają własne rowery, więc nie zdarza się raczej trafić na pustą stację.

Przystanków jest dużo w centrum, ale poza centrum (np. w stronę lotniska) to już bida. Najbliższy przystanek od lotniska jest jakieś 40 minut pieszką (nie szedłem, nie wiem dokładnie).
Po powrocie warto pamiętać o likwidacji subskrypcji, bo w innym wypadku po miesiącu pobierze nam kolejne 70 koron.

Zdarzyło mi się, że wziąłem rower, w którym zdechł monitor - oddałem go i wziąłem następny.
Już wyjeżdżając z Kopenhagi dostałem smsa, że nie oddałem roweru. Napisałem do supportu z wyjasnieniem. Przeprosili ładnie i tyle. Pełna kulturka.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowery
#7 PostWysłany: 14 Sie 2017 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Z tego co widzę na stronie - https://bycyklen.dk/en/pricing/ to już nie ma darmowych 30 minut ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowery
#8 PostWysłany: 24 Cze 2018 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
ja pożyczałem w http://baisikeli.dk/content/29-bicycle-rental , 6h za jakieś 10 euro za rower w opcji Standard.
Na początku trochę się gubiłem bo mają inną kulturę jazdy niż u nas, ale ogólnie to polecam zwiedzanie Kopenhagi rowerem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowery
#9 PostWysłany: 26 Wrz 2018 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
wojtekf93 napisał(a):
Z tego co widzę na stronie - https://bycyklen.dk/en/pricing/ to już nie ma darmowych 30 minut ?


Ponawiam pytanie może ktoś korzystał ostatnio? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowery
#10 PostWysłany: 26 Wrz 2018 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Nie ma już darmowych minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowery
#11 PostWysłany: 17 Wrz 2023 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Wskazana aktualizacja tematu - zmieniło się w Kopenhadze w zakresie darmowych minut rowerowych ? Czy można wypożyczyć darmowo rower aktualnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rowery
#12 PostWysłany: 18 Wrz 2023 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Bycyklen zbankrutowało w marcu. Jeśli chodzi o inne firmy, nie kojarzę darmowych minut. Ale, nie korzystam - bo mam własny, więc mogłem coś przeoczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group