Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 209 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#21 PostWysłany: 28 Maj 2018 16:40 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Dzisiaj małe odbicie na lirze tureckiej. Obecnie 0.805 pln. Najnizszy kurs z ubiegłego tygodnia wynosił 0.76 pln. Jak mówi finansowe przysłowie...,,nawet zdechły kot odbije się jak go zrzucisz z wysokości,,. Ciekawe czy dalej będzie spekulacja grała przeciwko Erdoganowi aż do czerwcowych wyborów? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#22 PostWysłany: 02 Sie 2018 06:57 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Dzisiaj Lira znalazla się na dnie. Trwa akcja "Tanie wakacje". :D
https://internetowykantor.pl/kurs-liry-tureckiej-nbp/
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#23 PostWysłany: 02 Sie 2018 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Czy tam faktycznie jest teraz tak tanio czy ceny zostały dostosowane do kursu liry?
Pamiętam jak byłem za pierwszym razem w Turcji (chyba 2011) to 1 lira była za niecałe 2 złote :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#24 PostWysłany: 02 Sie 2018 22:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Evet ;)
Ceny zostały takie same.
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#25 PostWysłany: 03 Sie 2018 00:05 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Nie wiem jak w Turcji, ale na Cyprze Północnym różnie z tymi cenami bywa. Byłem na przełomie czerwca i lipca, gdzie kurs liry wynosił ok.0,78 PLN. Pierwszy raz widziałem metkę w sklepie z odzieżą, gdzie pierwotna cena była podnoszona trzykrotnie poprzez naklejenie kolejnej wyższej. W wielu miejscach ceny tylko w euro, albo i w euro i w lirach, przy kursie 1 euro= 5 lir. Mam wrażenie, że jednak ceny podnoszą wraz ze spadkiem wartości liry i wzrostem inflacji. Mimo wszystko było dużo taniej niż w części południowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#26 PostWysłany: 04 Sie 2018 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
myślę, że podnoszenie cen jest możliwe tylko tam gdzie kupują turyści w zdecydowanej większości, tam gdzie Turcy ceny nie mogą iść w górę bo i zarobki nie idą za osłabieniem waluty, (w Polsce nie słyszałem o przypadku żeby ktoś dostał podwyżkę, bo $ umocnił się z 3 zł na 4 zł), a gdyby ceny szły mocno w górę bez podwyżek to ludzie nie popierali by sułtana, więc trzeba unikać kupowania w hotelach, a kupować w dużych miastach jak np. Antalia, gdzie ceny w centrach handlowych są na metkach w lirach, jak byłem ostatni raz to przy kursie 1,2 zł za lirę było już tanio, na jesień wybieram się specjalnie na zakupy chociaż ostatnio omijałem ten kraj z wiadomych względów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#27 PostWysłany: 04 Sie 2018 12:21 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Dajcie spokój z tymi wywodami ekonomicznymi. Oczywiście, że ceny muszą iść w górę, zwłaszcza na towarach importowanych. Za dewaluacja waluty podążają podwyżki cen, choć z opóźnieniem, natomiast nie płac. Dlatego dewaluacja dotyka ludzi pracujących i otrzymujących pensje w walucie lokalnej. Mieszkancy za ta samą ilość gotówki kupią mniej, natomiast turyści tyle samo, czasem trochę więcej.
Oczywiście można podać ceny warzyw i owoców, ktore sie nie zmieniły w lirach i przy obecnym kursie wymiany są bardzo tanie, tyle że nie samymi owocami człowiek zyje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#28 PostWysłany: 04 Sie 2018 12:36 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 04 Sie 2018 13:34 --

kostek 966...wbrew temu , że nie słyszałeś ale wyobraz sobie , ze jest bardzo wielu Polaków mających pensje denominowane w stosunku do walut i tak dla Twojego przykładu jak ktoś zarabia 1000$ to przy dzisiejszym kursie otrzymuje na wyplatę 3680plz a jak był $ po 4.20 to wyplata wynosiła 4200plz. :lol: :lol: :lol: Międzynarodowe korporację szczególnie w stosunku do personelu wyższego szczebla często to stosują.

-- 04 Sie 2018 13:36 --

BTW...a jakie to sa te wiadome względy , że omijałes Turcję ale już na jesień celowo wybierasz się tam na shopping?
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#29 PostWysłany: 04 Sie 2018 14:03 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
No właśnie jakie są te wiadome względy? Może ostrzeż innych podróżników by im się nic nie stało. Ja się także wybieram do Turcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#30 PostWysłany: 05 Sie 2018 11:24 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
kostek966 popuścił...trochę wodze fantazji i pisał wszystko co można wymyslić tak żeby wyszło ciekawie.Może bał się Erdogana ale po wyborach już się nie boi? :lol: :lol: :lol: Przed wyborami lira stała po ok 77gr a po wyborach (dzisiaj) 72gr. Dla jadących teraz czysty zysk zakładając , że nie będą płacić bezpośrednio na bazarach w Euro lub $ jakie widnieją w cenach dla turystów bo przecież kupiec turecki jak i jakikolwiek na świecie nie chce stracić z powodów dewaluacji rodzimej waluty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#31 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
"bardzo wielu Polaków" czyli ilu 0,5% ?, oczywiście ceny też idą do góry, inflacja jest na poziomie 16%, ale lira do zł osłabiła się o 50% w ciągu roku, więc jest taniej, dużo taniej, chyba że ktoś chce tam kupić np. importowane auto ?,
co do tego dlaczego omijam ostatnio (2 lata) Turcję, tylko i wyłącznie z powodu sułtana, pierwszy raz byłem w Turcji w 1989 r. i jeżdżąc tam b. często obserwowałem jak zbliżają się do Europy, ( w sferze kulturowej też), podczas wyjazdów wypoczynkowych porównywałem Turków ( życzliwych szczególnie dla dzieci, ciężko pracujących, dbających o czystość i tzw. hospitality) z Grekami, którym nic się nie chciało ale ceny mieli 2 razy wyższe,
no i na koniec świetne świeże jedzenie, to wszystko mnie ciągle tam ciągnie, ale jak dochodzi co do czego to jadę gdzie indziej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#32 PostWysłany: 08 Sie 2018 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
No i lira zjechała już poniżej 70gr...
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#33 PostWysłany: 10 Sie 2018 09:02 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 10 Sie 2018 09:58 --

Sankcje USA dobijają lirę turecką. Dzisiaj z rana kolejny rekord i spadek o prawie 8%. Lira kosztuje teraz...0.63plz !!!. Wakacje i zakupy b.tanio :P :P :P

-- 10 Sie 2018 10:02 --

W nocy notowania były nawet na poziomie...0.59plz :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#34 PostWysłany: 10 Sie 2018 15:21 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Właśnie padł nowy rekord...0.58 plz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#35 PostWysłany: 10 Sie 2018 15:26 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Nie schodząc na politykę, to nie chciałbym być w skórze mieszkańców Turcji, dla nich to niewesoło - ale ich przywódca mówi "jakoś to będzie" ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#36 PostWysłany: 10 Sie 2018 15:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Sami wybrali to, co mają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#37 PostWysłany: 10 Sie 2018 15:34 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 10 Sie 2018 16:31 --

Już dzisiaj spadło 15%!!! To tak jakbym się obudził i ojro w Polandii byłoby po 5 plz :lol: :lol: :lol:

-- 10 Sie 2018 16:34 --

Kolejny rekord...0.56 plz i 17% spadku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#38 PostWysłany: 10 Sie 2018 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
no to jadę do Turcji na potężne zakupy odzieżowe :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#39 PostWysłany: 10 Sie 2018 16:20 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
eskie napisał(a):
no to jadę do Turcji na potężne zakupy odzieżowe :)


w usd lub eur beda sprzedawac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#40 PostWysłany: 10 Sie 2018 16:41 

W miejscach turystycznych zapewne będą kroić w € i $.
Ale zwykli Turcy zarabiają w lirach przypominam. Ceny idą do gòry ,ale nie tak szybko jak upadek waluty.
Byłem niedawno w Stambule i w dzielnicach typowo mieszkalnych np Zeytinburnu wszystkie ceny były w lirach. To samo w galeriach handlowych.
Na pewno opłaca się teraz jeździć do Turcji na zakupy czy wypoczynek.
Jakiś kozacki hotel na jesień trzeba sobie zadysponować.... :mrgreen:
Grzech nie skorzystać.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 209 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group